Back to list

Results

Cadet Circuit
AUT Mödling
November 7, 2015 - November 8, 2015

Foil Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 VELLUTI FRANZI Pietro 1999 M ITA
2 MENDREY Tamas 1999 M HUN UTE (HUN)
3 BORODACHEV Kirill 2000 M RUS
3 GIACON Daniel 2000 M NED SC Amsterdam (NED)
5 BORODACHEV Anton 2000 M RUS
6 CHIAPPELLI Tommaso 1999 M ITA
7 MYLNIKOV Vladislav 2000 M RUS
8 FISCHER Clement 1999 M FRA NICE OGC (FRA)
9 RESEGOTTI Matteo Claudio 1999 M ITA
10 BENYEI Erik 1999 M HUN Torekves (HUN)
11 RUYSSEVELDT Sam 1999 M BEL Schermkring Herckenrode (BEL)
12 ROGER Constant 2001 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
13 SEYTOR Kim 2000 M FRA BOURG LA REINE (FRA)
14 JURKIEWICZ Jan 2000 M POL Budowlani Torun (POL)
15 QUAGLIOTTO Filippo 2001 M ITA
16 NAVAS Timothy 1999 M BEL CE Les 3 armes (BEL)
17 DI VEROLI Davide 2001 M ITA G. VERNE SCHERMA (ITA)
18 DE ALMEIDA Dominic 1999 M GBR Fighting Fit FC (GBR)
19 MARIOTTI Filippo 1999 M ITA
20 NAYRAC Adrien 1999 M FRA BOURG VALEN (FRA)
20 LONGEGA Giorgio 1999 M ITA
20 GALLY Maxime 1999 M FRA
23 LAURIA Lorenz 1999 M ITA CS Bolzano (ITA)
24 KLEIN Luis 1999 M GER TSG Weinheim (GER)
25 VALENTIN Come 1999 M FRA TEAM FLEURET (FRA)
26 KADYROV Alym 1999 M RUS
27 PERRONE Alessandro 1999 M ITA
28 HOIDA Danyil 2000 M UKR KIEW (UKR)
29 MONNET Sebastian 1999 M GBR Salle Boston (GBR)
30 ANSALDO Gabriele 1999 M ITA
31 JOLLEY Isaac 2000 M GBR Chichester Fencing Club (GBR)
32 IZYCKI Filip 2000 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
33 BARMAKOV Bogdan 1999 M RUS
34 EGYENES PORSOK Henrik 1999 M SVK KS Samorin (SVK)
35 BECU Bryan 2001 M FRA LYON SE (FRA)
36 GAINULLIN Danil 1999 M RUS
36 PIGNEROL Marius 1999 M FRA LYON SE (FRA)
38 SAVIN Rafael 2000 M FRA CANNES CE (FRA)
39 ROSU Silviu 2000 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
40 TOMINE Octave 1999 M FRA RENNES EC (FRA)
41 SPICHIGER Armand 2001 M FRA LYON SE (FRA)
42 BIALIAYEV Raman 2000 M BLR
42 BIALIAYEV Raman 2000 M BLR MSIT (BLR)
43 TROSHIN Ivan 2000 M RUS CSKA Moscow (RUS)
44 LASAK Ondrej 1999 M CZE Serm Ostrava (CZE)
44 RENNER Moritz 2001 M GER Mannheimer FC (GER)
44 CANDESCU Cristian 1999 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
47 CZARTORYJSKI Szymon 1999 M POL Wroclawianie (POL)
48 MERIT Gautier 1999 M FRA POITIERS (FRA)
49 WIEMANN Martin 2000 M GER Eintracht Duisburg (GER)
50 BOROWIEC Piotr 1999 M POL Akademia Integracji (POL)
51 MARROQUIN Diego 1999 M MEX
52 ROBIN Noe Mandiogou 2000 M FRA HENIN BEAUMONT (FRA)
53 PISTORIO Federico 2000 M ITA
53 KURYLOVICH Uladzislau 1999 M BLR Dinamo (BLR)
55 FALLICA Carmelo 1999 M ITA CUS Catania (ITA)
56 MARTYNIAK Patryk 2000 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
56 OLIVARES Marcello 2001 M USA
58 ERCAN Kerem 2001 M GER OFC Bonn (GER)
59 CHERNYSH Artemii 2000 M RUS
60 KLECKENY Balazs 1999 M HUN Szigetszentmiklosi Tor Egylet (HUN)
61 WOLF Adam 1999 M HUN ZVE (HUN)
62 CONSOLONI Marco 1999 M ITA
63 KONIG Robert 2000 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
64 BOROWIAK Arwen 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
65 NEILSON Ian 1999 M BUL Olympic (BUL)
65 ANTONELLI Riccardo 2000 M ITA
67 ZAKRZEWSKI Jan 2000 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
67 SPORYSHEV Nikita 1999 M RUS
69 JONES Alexander 1999 M GBR Salle Kiss FC (GBR)
70 BEM Maciej 2001 M POL AZS AWF Poznan (POL)
71 FRERES Hugo 1999 M BEL
72 PAGE James 1999 M GBR Newham Swords (GBR)
73 BOROWIAK Merlin 1999 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
74 ABRAHAMS Matthew 2000 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
75 PINSON Simon 2000 M FRA ROUEN CE (FRA)
76 CIERLUK Jakub 2000 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
77 DOLZYCKI Mateusz 1999 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
78 DEMBA Ilja 1999 M LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
79 ZOONS Edo 1999 M NED SC Amsterdam (NED)
80 VALEUR Maxim 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
81 BIBARD Tyvan 1999 M FRA SANARY CE (FRA)
82 FEDOROV Daniil 2001 M RUS
83 MICHAUT Loic 1999 M FRA LYON SE (FRA)
84 FAUCONNIER Basile 1999 M BEL
85 NIKOLOV Vichko 2000 M BUL Volov (BUL)
86 MAIOR Matyas 2000 M HUN Torekves (HUN)
87 SIRB Alexandru 2001 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
88 WOOLLEY Aidan 1999 M GBR Fighting Fit FC (GBR)
89 HEAD Connor 1999 M GBR Whitgift (GBR)
89 BEKE Vince 2000 M HUN Torekves (HUN)
91 CUK Veljko 2000 M SRB MK Vojvodina (SRB)
92 SPLIT Olivier 1999 M NED SC Noord (NED)
93 SMREKAR Leo 2000 M CRO MK Rapir (CRO)
93 KAIN Martin 1999 M AUT AFC Salzburg (AUT)
95 SAFONOV Platon 2001 M RUS
96 HRUBESCH Simon 2000 M AUT FU Krems (AUT)
97 FARKAS Gyula 1999 M SVK KS Samorin (SVK)
98 KASPRZYK Slawomir 1999 M POL Wroclawianie (POL)
99 FOURNIER Lucas 1999 M FRA MEAUX CE (FRA)
100 PIRVA Alexandru 2001 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
101 STELLA Alessandro 2000 M ITA
101 ASHBY Douglas 2000 M GBR St Benedicts (GBR)
103 HODAK Phillip 2000 M GER PSV Stuttgart (GER)
104 POP Edwin 2000 M ROU CS Satu Mare (ROU)
105 PRILUTSKII Kirill 1999 M RUS
106 ROSENFELD Roey Eliyahu 1999 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
107 SAPY Hugo 1999 M FRA Masque de fer Lyon (FRA)
108 DAVIDOVIC Domen 1999 M SLO SS Duel Tabor (SLO)
109 KOTHIERINGER Michael 2000 M GER KTF Luitpold München (GER)
110 MRAVLJAK Luka 1999 M SLO
110 GEIS Glenn 1999 M GER Neuwieder FC (GER)
112 ZIEGON Anton 1999 M GER KTF Luitpold München (GER)
112 ISHEEV Konstantin 1999 M RUS
112 BULDA Kiryl 1999 M BLR
115 BAREKET Noam 2000 M ISR Hapoel Emek Izrael (ISR)
116 TOTUSEK Marek 2002 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
116 PRAUS Markus 2001 M GER SC Berlin (GER)
118 BLAHUT Jan 1999 M CZE Serm Ostrava (CZE)
119 LECHNER Moritz 2000 M AUT StLFC Graz (AUT)
119 LANUSSE Henri 1999 M FRA BERGERAC CAD (FRA)
121 LI Leo 2000 M CRO MK VMD (CRO)
122 CHTIOUI Michal 2000 M POL Budowlani Torun (POL)
123 HAMANN Gabriel 2001 M GER FG Schwerin (GER)
124 SCHÄTZKE Christoph 2000 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
125 VANNUCCI Francesco 2002 M ITA
126 VOLKONSKII Petr 2001 M RUS
127 ZEMAN Adam 2000 M SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
128 NEMETH Zalan 2000 M HUN ZVE (HUN)
129 ESZES-KOVACS Maxim 1999 M HUN BHSE (HUN)
130 LAW Robert 2000 M USA
131 BEKBULAT Gorkem 1999 M TUR
132 CRISMER Augustin 2000 M BEL CE Embourg (BEL)
133 DOLZYCKI Jakub 2001 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
134 FARDELL Felix 1999 M GBR C.A.D.S Junior Club (GBR)
135 SZCZYPINSKI Kacper 2001 M POL Wroclawianie (POL)
136 TANASE Mihai 2001 M MDA Scoala de Scrima (MDA)
137 MOZEJKO Mateusz 1999 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
138 CHALOUPKA Matej 1999 M CZE Serm Liberec (CZE)
139 MARIUCCI Matteo 1999 M ITA
140 SCHRAMM Nils Michael 2000 M GER OFC Bonn (GER)
140 MARTINI Tommaso 2002 M ITA
142 BURGSTALLER Johannes 2000 M AUT FC Treibach (AUT)
143 ALBINALI Ali 1999 M KSA
143 GOREN Raz 2001 M ISR Hapoel Haifa (ISR)
145 NEDELJKOVIC Mateja 2000 M HUN UTE (HUN)
146 VERIGIN Vladimir 2000 M RUS
147 IONICA Andrei 2000 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
148 GRASNEK Tobias 1999 M AUT FU Mödling (AUT)
149 KOROM Erik 2000 M HUN Torekves (HUN)
150 JANSEN Anton 1999 M GER FC Moers (GER)
151 KOVAC Rok 1999 M SLO
152 DUALEH Quincy 2001 M NED s.v. Ter Weer (NED)
153 IAMANDEI Dragos 1999 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
154 GARCIA APARICIO Gabriel 1999 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
155 GOC Bartosz 2000 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
156 FORTUNA Robert 1999 M UKR Uzhgorod (UKR)
156 TOTH Gergely 1999 M HUN Hodmezovasarhely (HUN)
158 FELSBERGER Tobias 2000 M AUT SZT Klagenfurt (AUT)
159 GOJAK Antonio 2000 M CRO MK Karlovac (CRO)
160 IURIN Igor 2000 M UKR Nikolaev (UKR)
161 PELEKSIC Vladimir 1999 M SRB MK Crvena Zvezda (SRB)
162 PLITZKO Paul 1999 M GER TFC Hanau (GER)
163 ELKAYAM Ohad 2000 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
164 SZYPULSKI Ignacy 2000 M POL IKS Warszawa (POL)
165 ONDRUSEK Radek 1999 M CZE KS SK Zlin (CZE)
166 KOR-HANAK Norbert 1999 M HUN Terezvaros (HUN)
167 KARAVIDIN Dina 2000 M SRB MK Omladinac (SRB)
168 ALABID Abdulaziz 1999 M KSA
169 SAY Amil Efe 1999 M TUR
170 HUTHMANN Erik-Elmar 1999 M AUT AFC Salzburg (AUT)
171 BADOUX Loïc 1999 M SUI CEM Morges (SUI)
172 ALNO Andrea 2002 M ITA G. VERNE SCHERMA (ITA)
173 ARCHILEI Tommaso 2001 M MEX
174 SCHAUER Moritz 2000 M AUT StLFC Graz (AUT)
175 STIPKOVITS Philip 1999 M AUT AFC Salzburg (AUT)
176 MOHORKO Borut 2000 M SLO
177 BAZULEV Vadim 2001 M RUS
178 OLBROMSKI Michal 1999 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
179 VAN DER KOELEN Marco 1999 M GER Eintracht Duisburg (GER)
180 VOLF Karel 1999 M CZE USK Praha (CZE)
181 HOWLETT Edmund 2000 M GBR Fernwood Sword Club (GBR)
182 ZOONS Axel 2001 M NED SC Amsterdam (NED)
183 KULCU Turhan Berke 2000 M TUR
184 SKIDAN Ilya 1999 M BLR
185 FILL Moritz 1999 M AUT SZT Klagenfurt (AUT)
185 BORATYN Filip 2000 M POL WKS Kolejarz Wroclaw (POL)
187 MIHALY Andor 2002 M HUN Torekves (HUN)
188 KAMAKGUN Asrin 2001 M TUR Istanbul Ferdi (TUR)
189 BOVT Nikita 1999 M RUS CSKA Moscow (RUS)
190 LAHER Florian 2001 M AUT AFC Salzburg (AUT)
191 POPPEL Martin 1999 M SWE EGF Solna (SWE)
192 MILIVOJEV Nikola 1999 M SRB MK Vojvodina (SRB)
193 MALCZYK Patryk 1999 M POL AZS AWF Poznan (POL)
194 FILATOV German 1999 M RUS
195 ROMASHCHENKO Bohdan 2000 M UKR KIEW (UKR)
195 LANUSSE Yann 1999 M FRA BERGERAC CAD (FRA)
195 RAINER Merlin 2000 M GER OSC Potsdam (GER)
198 KOZIELEWSKI Kosma 2000 M POL UKS PM Syrena (POL)
199 RAPOPORT Yaakov Ber 1999 M ISR
200 HAWTHAN Hamoud 2001 M KSA
201 AKYOL Tuna 2001 M TUR Istanbul Hasal (TUR)
202 OZYALCIN Utku 2002 M TUR
203 STEZAKER Benjamin 2000 M GBR Salle Paul Fencing Club (GBR)
204 PANAGIEV Stefan-Damian 1999 M BUL Avitohol (BUL)
205 STOCKMANN Paul 2000 M NED Holland Schermen (NED)
206 SOBOTKA Jakub 1999 M CZE USK Praha (CZE)
207 ATTIAS Ben 2000 M GBR Salle Oxon (GBR)
208 DÖRTBUDAK Yigit Ali 1999 M TUR
209 BALZAM Hadar 2000 M ISR Hapoel Emek Izrael (ISR)
210 DOBOS David 2000 M SVK KS Samorin (SVK)
211 ROTARU Nicolae 2001 M MDA Scoala de Scrima (MDA)
212 ALSHATTI Mohsen 2001 M KSA
213 POINTNER Maximilian 2002 M AUT TVJ Wels (AUT)
214 SIFRAR Jan 2000 M SLO
215 POLGAR Bence 1999 M HUN BHSE (HUN)
216 TSVEIG Ariel 1999 M ISR maccabi petah tikva (ISR)
217 BABANICS Gergely 1999 M HUN BHSE (HUN)
218 BERGMANN Paul 2001 M AUT FC Treibach (AUT)
219 HOVANYI Viktor 1999 M SWE EGF Solna (SWE)
219 BICIUSCA Radion 2000 M MDA Scoala de Scrima (MDA)
221 1st round SARMANY Zoltan 2002 M SVK KS Samorin (SVK)
221 1st round KORENY Mihaly 2000 M HUN Budavari Vivo (HUN)
221 1st round DEGLER Maurice 2000 M GER SC Berlin (GER)
224 1st round MRAVUNAC Anton 2000 M CRO MK Karlovac (CRO)
225 1st round PRELOVSEK Martin 2000 M CRO MK Lokomotiva (CRO)
225 1st round BRESSLAUER Tobias 2002 M AUT FU Mödling (AUT)
227 1st round PAHWA Vinay 1999 M USA
228 1st round ULUTAS Denizhan 1999 M TUR Istanbul Hasal (TUR)
229 1st round GAUTAM Brij 2001 M GBR Salle Paul Fencing Club (GBR)
230 1st round WAGNER Phillip 2000 M AUT StLFC Graz (AUT)
231 1st round JANSSENS Gielis 1999 M BEL Schermkring Herckenrode (BEL)
232 1st round PRAILE Clement 1999 M BEL CE Bessemans (BEL)
233 1st round CHREN Simon 2001 M CZE Bohemians Praha (CZE)
233 1st round EYUPOGLU Alp 2002 M TUR Altinyurt S.K. (TUR)
235 1st round COROVIC Lazar 2001 M SRB MK Crvena Zvezda (SRB)
235 1st round MOSCHOPOULOS Dimitrios 2003 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
237 1st round KARAMANOGLU Berkay Efe 2000 M TUR Bursa Ferdi (TUR)
238 1st round MISKOLCZI Tamas 2000 M HUN Hodmezovasarhely (HUN)
239 1st round DANILICHEV Ignat 2001 M RUS
240 1st round TOTH Gergely 2002 M HUN Torekves (HUN)
241 1st round DARABOS Vince 2000 M HUN ZVE (HUN)
242 1st round JEROME Matthew 1999 M GBR Salle Boston (GBR)
242 1st round BANTIKIS Angelos 2000 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
244 1st round SCHUBERT Max 2001 M AUT FU Mödling (AUT)
244 1st round KESSERWANI Jean Dimitri 2001 M MDA Scoala de Scrima (MDA)
244 1st round TUNCER Poyraz 2003 M TUR Altinyurt S.K. (TUR)
244 1st round LEHNER Kilian 2000 M AUT FK Vöcklabruck (AUT)
248 1st round KALT Andreas 2002 M AUT FC Wels (AUT)
249 1st round LELKES Marton 2001 M SVK KS Samorin (SVK)
250 1st round JUKL Raphael 2000 M AUT FG Stockerau (AUT)
251 1st round SABEEH Majid 1999 M AUT UFC Wien (AUT)
251 1st round AKKAD Leon Alexander 2001 M AUT FC Wels (AUT)
253 1st round TESARIK Daniel 2000 M CZE Sokol Brno (CZE)
254 1st round NAGY Patrik 2002 M SVK KS Samorin (SVK)
255 1st round LAZARENKO Ievgen 2003 M UKR KIEW (UKR)
255 1st round GUNDACKER Eugen 2001 M AUT UFC Wien (AUT)
255 1st round CETINEL Baha Baykal 2002 M TUR Altinyurt S.K. (TUR)
255 1st round BAYIHA William 1999 M SUI CEM Morges (SUI)
255 1st round KAIN Konstantin 2001 M AUT AFC Salzburg (AUT)
260 1st round PLANCKH Niclas 2001 M AUT FU Mödling (AUT)
260 1st round BULAVA Semen 2001 M UKR KIEW (UKR)
262 1st round GKAIGKER Iason 2002 M GRE O.X.GLYFADAS (GRE)
262 1st round CURCIC Milan 1999 M SRB MK Vojvodina (SRB)
264 1st round KREK Marcel 1999 M SLO
264 1st round GUNDACKER Hakon 2001 M AUT UFC Wien (AUT)
266 1st round KRALIK Roman 2001 M SVK Slavia STU Bratislava (SVK)