Back to list

Results

Cadet Circuit
GER Eislingen
December 12, 2015 - December 13, 2015

Sabre Mixed U17 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 RUSSIA 2       RUS
1 MIKHAILOVA Alina 1999 F RUS
1 TSELYSHEV Artem 1999 M RUS
1 CHAPLYGIN Alexander 1999 M RUS
1 ELKINA Anastasya 2000 F RUS
2 USA       USA
2 SUN Andrew 1999 M USA
2 SARON Mitchell 2000 M USA
2 JENKINS Ryan 2001 F USA
2 GORMAN Alexandra 2000 F USA
3 RUSSIA       RUS
3 POZDNYAKOV Vladislav 1999 M RUS
3 KLIMOVA Daria 1999 F RUS CSKA Moscow (RUS)
3 EFIMTSEVA Kristina 2000 F RUS
3 PANTELEEV Arseniy 1999 M RUS CSKA Moscow (RUS)
3 KOROLEVA Anna 1999 F RUS
4 RUSSIA 3       RUS
4 KUDRYAEVA Anna 2000 F RUS
4 BEREZIN Georgiy 1999 M RUS CSKA Moscow (RUS)
4 KOCHESHKOV Sergey 2000 M RUS
4 ZINYUKHINA Mariya 2002 F RUS
5 GERMANY       GER
5 BÜRKERT Anna-Lena 1999 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
5 FUNKE Julika 2000 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
5 BLATZ Sebastian 1999 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
5 GETTE Elisabeth 2000 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
5 DEGEN Adrian 1999 M GER TSG Eislingen (GER)
5 ROMMELSPACHER Ralph 1999 M GER TSG Eislingen (GER)
6 RUSSIA 6       RUS
6 LEBEDEV Ivan 1999 M RUS
6 TKACHEV Andrey 1999 M RUS
6 KOLMYKOVA Alexandra 1999 F RUS
6 USHAKOVA Alexandra 2001 F RUS
7 SPAIN       ESP
7 VENTURA Maria 2000 F ESP CEB-M (ESP)
7 SANTAMARIA Diego 1999 M ESP CEB-M (ESP)
7 LILLO Gerardo 2000 M ESP CEB-M (ESP)
7 HERNANDEZ Elena 1999 F ESP SAMA-M (ESP)
8 RUSSIA 5       RUS
8 SINER Mariya 1999 F RUS
8 VANKOVA Anna 2000 F RUS
8 SVITICH Prokhor 2000 M RUS
8 RAZUMEEV Nikita 2000 M RUS
9 RUSSIA 7       RUS
9 BAGROVA Vladislava 1999 F RUS
9 TIMINA Darya 2000 F RUS
9 INKOV Nikita 1999 M RUS
9 SIDOROV Yaroslav 2000 M RUS
10 RUSSIA 4       RUS
10 AFANASYEVA Alexandra 2001 F RUS
10 OSHESTOV Roman 1999 M RUS
10 SHOROKHOVA Anastasiya 2001 F RUS
10 BAKHAREV Vyacheslav 1999 M RUS
11 RUSSIA 8       RUS
11 SMIRNOVA Anna 2000 F RUS
11 SUSLOV Andrey 2000 M RUS
11 NESTERENKO Anastasia 2000 F RUS
11 SERBIN Alexey 2000 M RUS
12 UTE BUDAPEST       HUN
12 KAISER Balazs 2001 M HUN UTE (HUN)
12 KOTAN Adrienn 2001 F HUN UTE (HUN)
12 SZEPLAKI Virag Zsofia 2001 F HUN UTE (HUN)
12 FELFOLDI Ferenc Daniel 1999 M HUN UTE (HUN)
13 ROMANIA       ROU
13 RADU Ioana 2000 F ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
13 LUPU Andreea 1999 F ROU CSM IASI (ROU)
13 MARTIS Sabina 2000 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
13 DRAGOMIR George 1999 M ROU CSS Slobozia (ROU)
13 STANESCU Razvan 2000 M ROU CSS Slobozia (ROU)
14 GERMANY 2       GER
14 LANDWEHR Fabian 1999 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
14 BECHER Pascal 2000 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
14 PETER Katharina 1999 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
14 HAAG Louis 2000 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
14 KUHN Carol-Ann 1999 F GER TSG Eislingen (GER)
14 FRÖSE Lisann 2000 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
15 TRURO FENCING CLUB       GBR Truro Fencing Club (GBR)
15 MAXWELL Caitlin 1999 F GBR Truro Fencing Club (GBR)
15 HOLDSWORTH Bertie 2000 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
15 FASHOKUN Maia 2001 F GBR Truro Fencing Club (GBR)
15 BRAY Jenna 1999 F GBR Truro Fencing Club (GBR)
15 BOOTE Alexander 1999 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
15 CRAZE Jamie 1999 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
16 SWITZERLAND 2       SUI
16 PERROUD Adrien 1999 M SUI CEF Founex (SUI)
16 PERROUD Rémi 2001 M SUI CEF Founex (SUI)
16 LEBEL Ariane 2000 F SUI CEF Founex (SUI)
16 AIME Frantz 2000 M IRL CHCH Châtelaine (SUI)
16 HARTMANN Lea 2000 F GER TSG Eislingen (GER)
17 USA 2       USA
17 STONE Ben 1999 M USA
17 CZYZEWSKI Veronica 2000 F USA
17 SKEETE Kamar 2001 M USA
17 JENKINS Morgan 2001 F USA
18 BELARUS       BLR
18 PINCHUK Maksim 1999 M BLR SCAF RB (BLR)
18 SLADKOVA Hanna 1999 F BLR RGUOR (BLR)
18 KOSMACH Nataliya 1999 F BLR SCAF RB (BLR)
18 LUKYANTSOU Viachaslau 1999 M BLR SCAF RB (BLR)
19 USA 3       USA
19 IZENSON Keli 2000 F USA
19 GIEG Miranda 1999 F USA
19 WAGNER Pascal 2001 M GER TSG Eislingen (GER)
19 LU Aaron 2000 M USA
20 GERMANY 3       GER
20 FALB Moritz 1999 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
20 MEKA Marietta 1999 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
20 SIEGEL Francesca 2000 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
20 EIFLER Nele 2000 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
20 STITZ Marius 2001 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
20 WINTERGOLLER Eduard 2000 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
21 SHAKESPEARE S SWORD       GBR Shakespeare Swords (GBR)
21 JACKSON Thomas 1999 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
21 HAMILTON Zachary 1999 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
21 MOFFAT Lizzie 2000 F GBR Shakespeare Swords (GBR)
21 POTTER Sophia 2000 F GBR Shakespeare Swords (GBR)
22 GREAT BRITAIN 3       GBR
22 WOOD Molly 2001 F GBR Truro Fencing Club (GBR)
22 EDWARDS James 2000 M GBR
22 O'REILLY Hannah 2001 F GBR
22 POCKNELL Joe 2000 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
22 DUNN Olivia 2000 F GBR Marshall Fencing Club (GBR)
23 USA 4       USA
23 FAHRI Monir 2002 F USA
23 CUNNINGHAM Sara 1999 F USA
23 YUAN Ronald 2000 M USA
23 SMITH Jared 2000 M USA
24 WMTV SOLINGEN       GER [i] WMTV Solingen (GER)
24 TOMALIK Lena 1999 F GER [i] WMTV Solingen (GER)
24 SCHMITZ Peter 2001 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
24 SEEFELD Eric Simon 2001 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
24 SEEFELD Lena Marie 2000 F GER [i] WMTV Solingen (GER)
25 NETHERLANDS       NED
25 FAAS Quinton 2000 M NED s.v. Surtout (NED)
25 OBDEIJN Bente 1999 M NED SC Amsterdam (NED)
25 TALBOT Laura 2000 F NED SC Amsterdam (NED)
25 BUITENHUIS Marleen 2001 F NED s.v. Porthos (NED)
25 BOUWMAN Dirk-Jan 2000 M NED s.v. Surtout (NED)
26 ROMANIA 2       ROU
26 VRABIE Iuliana 1999 F ROU CSM IASI (ROU)
26 COSMAN Victor 1999 M ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
26 CIOBANU Ana Maria 1999 F ROU CSM IASI (ROU)
26 GRADISTEANU Vlad 2000 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
26 MUNTEANU Luca 2000 M ROU ACS DUEL BUCURESTI (ROU)
27 UKRAINE       UKR
27 SHMALUN Sofiia 2003 F UKR
27 SHOSTAK Fedir 2002 M UKR KIEW (UKR)
27 SMYRNOVA Anna 2002 F UKR KIEW (UKR)
27 SHOSTAK Dmytro 2002 M UKR KIEW (UKR)
27 GONTSOVA Daria 2002 F UKR Nikolaev (UKR)
28 ROMANIA 3       ROU
28 ALUPEI Alexie 1999 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
28 NYIRI Peter 2000 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
28 LUTEA Tania 2001 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
28 GEAMANA Ana Maria 1999 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
29 STG RATINGEN/SOLINGEN       GER
29 RÜTGERS Lisa 2000 F GER TV Ratingen (GER)
29 POLENSKE Sofia 2000 F GER TV Ratingen (GER)
29 BILLE Mark 2000 M GER TV Ratingen (GER)
29 DISLER Julian 2001 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
30 GREAT BRITAIN 2       GBR
30 TIMMINS Georgia 2000 F GBR Millfield School (GBR)
30 TALBOT Henry 1999 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
30 DOWSE Kieran 1999 M GBR
30 WARE Megan 2000 F GBR Russell Swords (GBR)
30 HASLEGRAVE Phoebe 2000 F GBR
31 EGYPT       EGY
31 ELARABY Mazen 2001 M EGY
31 ABDELKHALEK Ziad 1999 M EGY
31 EL BAKRY Nour 2002 F EGY
31 FARAMAWE Logayn 1999 F EGY
31 AHMED Mariam 2000 F EGY
32 STG RATINGEN/SOLINGEN 2       GER
32 TOMALIK Tobias 2001 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
32 PHILIPPI Lea 2000 F GER TV Ratingen (GER)
32 KOCHENDÖRFER Ben 2002 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
32 MEKA Valentin 2003 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
32 STEIN Amy 2002 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
33 GREAT BRITAIN 4       GBR
33 HATELEY Lucas 1999 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
33 WOOD Lily 1999 F GBR Truro Fencing Club (GBR)
33 HALLIWELL Barnaby 2000 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
33 RODDA Keely 2001 F GBR
34 NETHERLANDS 2       NED
34 IMMING Tim 1999 M NED s.v. Surtout (NED)
34 TREFFKORN Celina 2001 F GER TSG Eislingen (GER)
34 CHIANG Enli 2002 F NED s.v. Surtout (NED)
34 VAN ALPHEN Jonas 2001 M NED s.v. P.S.V. Eindhoven (NED)
34 SCHAAFSMA Bote 2002 M NED SC Amsterdam (NED)