Back to list

Results

Cadet Circuit
DEN København
December 12, 2015 - December 13, 2015

Epee Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 SCHLIER Zsuzsa 2000 F ROU CSS Tg. Mures (ROU)
2 LOIT Karoliine 2000 F EST Musketar (EST)
3 BOS Valentina 1999 F SUI SEB Basel (SUI)
3 SKOBLOV Sandra 2001 F EST IREM (EST)
5 FAVRE Aurore 1999 F SUI CES Sierre (SUI)
6 PLENTY Kenyata 1999 F USA
7 KANEVSKI Vera Maia Devi 1999 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
8 ELMER Luise 2000 F AUT FUL Linz (AUT)
9 STEWART Tatijana 1999 F USA
10 CANDREVA Greta 2002 F USA
11 PASIN Lara 1999 F ITA Scherma Treviso ASD (ITA)
12 TALEN Andra 1999 F EST Musketar (EST)
13 JAAKKOLA Outi 2001 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
14 KIM Madeline 2000 F USA
15 THOW Jessica 2000 F USA
16 MASSEREY Solene 1999 F SUI ZFC Zürich (SUI)
17 KOMAR Sofia 2000 F USA
18 BOCHENKOVA Marina 1999 F USA
19 OYA Nichika 2000 F JPN
20 WOODHOUSE Eliza 1999 F GBR
21 SHEFFIELD Laura 2000 F GBR Brixton FC (GBR)
22 PIRKOWSKI Amanda 2002 F USA
23 YEFREMENKO Dariya 1999 F USA
24 LEE Hanna 1999 F USA
25 NIXON Caroline 2000 F USA
26 ENO Megan 2000 F USA
27 CONSTANTINESCU Cristina 2002 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
28 SUMMERS Charlotte 2000 F GBR Redhill and Reigate EC (GBR)
29 BARNES Rebecca 1999 F USA
30 BISHOP Catherine 1999 F GBR Plymouth FC (GBR)
31 HARKNESS Anya Caroline 1999 F USA
32 DE BOISGELIN Douce 2000 F GBR
33 LOMBARDI Marta 2001 F ITA CUS Pavia Scherma (ITA)
34 BENEA Bianca 1999 F ROU CSM Oradea (ROU)
35 MÅRTENSSON Elvira 1999 F SWE FFF Stockholm (SWE)
36 HECHT Dar 2000 F ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
37 GRIMSHAW Rose 1999 F GBR
38 GIL Carlota 1999 F ESP SAES-BU (ESP)
39 BAROSAN Denisa 1999 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
40 PREDESCU Alexandra 1999 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
40 GRASSO Agata Alberta 2000 F ITA ASD Methodos (ITA)
42 LEONTE Mihaela 2001 F ROU CSS Quarto Buc (ROU)
43 PAPADOPOULOS Maria 1999 F USA
44 O'REILLY Meghan 1999 F USA
45 VERMEULE Emily 2001 F USA
46 FAVRE Angeline 2000 F SUI CES Sierre (SUI)
47 VILLIGER Elin 2001 F SUI ZFC Zürich (SUI)
48 CIAMARRA Paola 2000 F ITA PGSPO - ACCADEMIA SCHERMA SPOLETO (ITA)
49 HISASUE Shiori 1999 F JPN
50 GAVRIELKO Nikol 1999 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
51 BEDDINGFIELD Catherine 2000 F USA
52 AMADOR Marta 1999 F ESP COE-M (ESP)
53 JENSEN Anne-Sofie Skaarup 2000 F DEN Hellerup FK (DEN)
54 CANNIZZARO Alessia 2000 F ITA ASD Methodos (ITA)
55 PANEDA Victoria 2000 F ESP COE-M (ESP)
56 SATO SUZUKA 1999 F JPN
57 LÖFGREN Sonja 1999 F SWE DIF Stockholm (SWE)
58 TARGAMAA Carmen-Lii 2001 F EST En Garde Haapsalu (EST)
59 PANFILIO Federica 2002 F ITA LTGGS - Centro Scherma Latina (ITA)
60 BUENO Sofia 1999 F ESP SAES-BU (ESP)
61 CRESTA Francesca 2000 F ITA CS Roma (ITA)
62 EKHOLM Irma 1999 F SWE FKC Karlskrona (SWE)
62 SAADUN Lior 2000 F ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
64 MEASSO Eleonora 1999 F ITA Scherma Treviso ASD (ITA)
65 POWELL Alexandra 2000 F GBR Malvern (GBR)
66 PIVETEAU Anne Clémence 2000 F SUI CAL Lausanne (SUI)
67 ALDADAH Huda 2000 F USA
68 MOTTAZ Celine 1999 F SUI SEVM Vevey (SUI)
69 KAIN Isabel 1999 F USA
70 LÖFVENBERG Sara 2000 F SWE LjFK Ljungby (SWE)
71 LINDGREN Julia 1999 F SWE FFF Stockholm (SWE)
72 BAZZINI Federica 2000 F ITA GIARDINO MILANO (ITA)
73 ARRESE Marina 2000 F ESP CREA-M (ESP)
74 PIERACCIANI Alice 2002 F ITA Pro Novara Scherma (ITA)
75 LUNA Alessandra 2000 F SUI ZFC Zürich (SUI)
76 MELINTESCU Ana Maria 2003 F ROU ACS Stesial (ROU)
77 HEAPS Jasmine 2000 F GBR
78 GIGLI Morella 1999 F SUI SEG Geneve (SUI)
79 GHICA Andrada 2003 F ROU ACS Stesial (ROU)
79 ENGDAHL Sophie 2000 F SWE FFF Stockholm (SWE)
81 GENTILI Lucrezia 2000 F ITA
81 PARODI Valentina 2000 F ITA C. Pompilio Genova (ITA)
83 GENNARI Anna 2002 F ITA MIBRE- Ass Scherma Bresso (ITA)
84 FOGDE Julia 2000 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
84 BARBIERI Matilde 2000 F ITA US Pisascherma (ITA)
86 WATKINS Abigail 2001 F GBR
86 TERHO Liisa 2002 F FIN Kalpaveljet (FIN)
88 VOGEL Ainhoa 2001 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
89 LANDTE Constanze 2000 F GER MTV Saalfeld (GER)
90 LOPEZ DE LA PENA Paula 1999 F ESP CEB-M (ESP)
91 PASQUALI Annalisa 2001 F ITA MIBRE- Ass Scherma Bresso (ITA)
92 HANSSON Sofia 2000 F SWE KFK Kalmar (SWE)
93 BERGER Synne 1999 F NOR Stavanger FK (NOR)
94 JIMENEZ CEBADA Ana Isabel 1999 F ESP SAMA-M (ESP)
95 LOUIS Avery 2001 F GBR
96 KIRSCHNER Elena 2002 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
97 GRECO Silvia 2000 F ITA CUS Pavia Scherma (ITA)
98 MAJDANDZIC Andrea 2000 F CRO CAFC Mladost (CRO)
99 BRACALE Lidia Sofia 2000 F ITA C.N. Posillipo Napoli (ITA)
100 DE LIEDEKERKE Larissa 1999 F GBR Escrime Academy (GBR)
101 GRABHER Antonia 2001 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
102 SIHVO Vilhelmiina 2000 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
103 SAAVALAINEN Hannah 2001 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
103 GRASSOV Alba 1999 F DEN Hellerup FK (DEN)
105 MUTO Mizuki 1999 F JPN
105 VITELLI Asja 2000 F ITA ASD Methodos (ITA)
107 CHIBA Kei 2001 F JPN
108 HAMEL Mascha 2001 F GER FG Segeberg (GER)
109 ZOONS Myrthe 1999 F NED SC Amsterdam (NED)
109 GRAMAGE Blanca 2000 F ESP SAES-BU (ESP)
111 PENARANDA Mar 1999 F ESP ECC-BU (ESP)
112 GABUTTI Emilie 2002 F SUI SAL Lugano (SUI)
113 GNJIDIC Lucija 2001 F CRO CAFC Mladost (CRO)
114 GIORDANO Giorgia 2001 F BRA CAP Paulistano (BRA)
115 CHRISTENSEN Tabita 2002 F DEN Trekanten Vordingborg (DEN)
115 GIANNINI Emma 2000 F ITA MANGIAROTTI MILANO (ITA)
115 MONSCHEIN Julia 1999 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
115 KNOWLES Rebecca 1999 F GBR Swindon Fencing Club (GBR)
119 1st round IBANEZ Celia 2000 F ESP SAMA-M (ESP)
120 1st round EROL Poyraz 2000 F TUR
121 1st round O'NEILL Eimear 1999 F IRL
122 1st round OIEN Jacqueline 2001 F GBR Haverstock FC (GBR)
123 1st round JANSSEN Emma Louisa Marie 1999 F GER FG Segeberg (GER)
123 1st round PIETSCHMANN Jeanne 1999 F LUX CE Sud (LUX)
125 1st round CAGLAR Ruya Melisa 1999 F TUR
126 1st round KUNA Jana 2000 F CRO
127 1st round KUZNETSOVA Jelizaveta 2000 F EST IREM (EST)
128 1st round TOSCANO Ilaria Sofia 2001 F ITA US Pisascherma (ITA)
128 1st round PÖYSTI Laura 2002 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
130 1st round ERIS Zeynep Begum 2002 F TUR Istanbul Ferdi (TUR)
131 1st round STILLER Zarina 2002 F DEN Glostrup FK (DEN)
132 1st round PALANO Elena 2000 F GBR
133 1st round RITAKALLIO Rilla 2001 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
134 1st round KAGEYAMA Nonoka 2000 F JPN
135 1st round STAHNKE Anna 1999 F GER FG Segeberg (GER)
136 1st round PELTONEN Anna 1999 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
136 1st round BALCIOGLU Elif 1999 F TUR
136 1st round MJELDHEIM Thea 1999 F NOR Bergens FK (NOR)
139 1st round ADA Melis 2001 F TUR Istanbul Ferdi (TUR)
140 1st round DILIUNAITE Kamile 1999 F NOR Bygdø FK (NOR)
141 1st round CELIKBILEK Rahime 2001 F TUR Afkar ESK (TUR)
142 1st round KOZIKOGLU Itir Mukadder 2001 F TUR Istanbul Ferdi (TUR)
143 1st round YUKEB Selen 1999 F TUR Istanbul Ferdi (TUR)
143 1st round SARPKAYA Lal 2002 F TUR Istanbul Ferdi (TUR)
145 1st round OZDEMIR Sumeyye 2002 F TUR Afkar ESK (TUR)
146 1st round KIRMAN Elif 2002 F TUR Afkar ESK (TUR)
147 1st round SOYTEKIN Guler 2002 F TUR Afkar ESK (TUR)