Back to list

Results

Cadet Circuit
FRA Cabries
December 5, 2015 - December 6, 2015

Foil Men's U17 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 RUSSIA       RUS
1 KADYROV Alym 1999 M RUS
1 TROSHIN Ivan 2000 M RUS CSKA Moscow (RUS)
1 BORODACHEV Kirill 2000 M RUS
1 BORODACHEV Anton 2000 M RUS
2 RUSSIA 2       RUS
2 BARMAKOV Bogdan 1999 M RUS
2 MYLNIKOV Vladislav 2000 M RUS
2 SPORYSHEV Nikita 1999 M RUS
2 GAINULLIN Danil 1999 M RUS
3 CS PISA DI CIOLO       ITA CS Pisa Di Ciolo (ITA)
3 JAPAN       JPN
3 FUJIKURA Rui 1999 M JPN
3 CONSOLONI Marco 1999 M ITA
3 UENO Yuto 1999 M JPN
3 NAKAMURA Taro 2000 M JPN
3 GOTTSCHALK Julian 2001 M JPN
3 MARIOTTI Filippo 1999 M ITA
3 PERRONE Alessandro 1999 M ITA
3 CHIAPPELLI Tommaso 1999 M ITA
5 LYON SE       FRA LYON SE (FRA)
5 ANDRIAMAMPIANINA Jules 2000 M FRA ECULLY (FRA)
5 MICHAUT Loic 1999 M FRA LYON SE (FRA)
5 BECU Bryan 2001 M FRA LYON SE (FRA)
5 SPICHIGER Armand 2001 M FRA LYON SE (FRA)
6 BERGERAC CAD       FRA BERGERAC CAD (FRA)
6 LANUSSE Henri 1999 M FRA BERGERAC CAD (FRA)
6 PUJO Tanguy 1999 M FRA LA BREDE (FRA)
6 LANUSSE Yann 1999 M FRA BERGERAC CAD (FRA)
7 FRANCE       FRA
7 ROGER Constant 2001 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
7 VALENTIN Come 1999 M FRA TEAM FLEURET (FRA)
7 PIGNEROL Marius 1999 M FRA LYON SE (FRA)
7 ROBIN Noe Mandiogou 2000 M FRA HENIN BEAUMONT (FRA)
8 CS BOLZANO       ITA CS Bolzano (ITA)
8 LAURIA Lorenz 1999 M ITA CS Bolzano (ITA)
8 PISTORIO Federico 2000 M ITA
8 FALLICA Carmelo 1999 M ITA CUS Catania (ITA)
9 FRANCE 2       FRA
9 ITALY       ITA
9 ROSSI Marco 1956 M ITA CS Lecco (ITA)
9 ANTONELLI Riccardo 2000 M ITA
9 SEYTOR Kim 2000 M FRA BOURG LA REINE (FRA)
9 SAVIN Rafael 2000 M FRA CANNES CE (FRA)
9 LOMBARDI Tommaso 2000 M ITA
9 BIBARD Tyvan 1999 M FRA SANARY CE (FRA)
9 TOMINE Octave 1999 M FRA RENNES EC (FRA)
11 GREAT BRITAIN       GBR
11 PALLIER Sebastian 1999 M GBR Club Activ 8 (GBR)
11 MONNET Sebastian 1999 M GBR Salle Boston (GBR)
11 ABRAHAMS Matthew 2000 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
11 JOLLEY Isaac 2000 M GBR Chichester Fencing Club (GBR)
12 CANADA       CAN
12 KOZAK Mateusz 1999 M CAN
12 CAI Alex 2000 M CAN
12 BROSZUS Blake 2000 M CAN
12 LI Daniel 2000 M CAN
13 NETHERLANDS       NED
13 WEBER Daan 2001 M NED Holland Schermen (NED)
13 SPLIT Olivier 1999 M NED SC Noord (NED)
13 ZOONS Edo 1999 M NED SC Amsterdam (NED)
13 GIACON Daniel 2000 M NED SC Amsterdam (NED)
14 MEYREUIL       FRA
14 JABOUILLE Mathys 2000 M FRA CHAMBERY CE (FRA)
14 DUMAS Florian 1999 M FRA CABRIES OC (FRA)
14 FRERES Hugo 1999 M BEL
15 SPAIN 2       ESP
15 RODRIGUEZ DOMINGUEZ Jaime 1999 M ESP FED-M (ESP)
15 SERVELLO Augusto Antonio 1999 M ARG CCC-M (ESP)
15 FIGAL Nicolas 1999 M ESP SAMA-M (ESP)
15 ARCHILEI Tommaso 2001 M MEX
16 RUSSIA 4       RUS
16 FEDOROV Daniil 1994 M RUS
16 VOLKONSKII Petr 2001 M RUS
16 CHERNYSH Artemii 2000 M RUS
16 DANILICHEV Ignat 2001 M RUS
17 JAPAN 2       JPN
17 KITAMURA Tokai 1999 M JPN
17 ISHII Kai 1999 M JPN
17 SUGAWARA Kohei 1999 M JPN
18 RUSSIA 3       RUS
18 ISHEEV Konstantin 1999 M RUS
18 CUK Veljko 2000 M SRB MK Vojvodina (SRB)
18 ANTIKYAN Artem 1999 M RUS
18 BOVT Nikita 1999 M RUS CSKA Moscow (RUS)
19 HENIN BEAUMONT       FRA HENIN BEAUMONT (FRA)
19 CASTANIE Valerian 2002 M FRA
19 WACHEUX Remi 1999 M FRA BRUAY USO (FRA)
19 LEFEBVRE Loick 2001 M FRA HENIN BEAUMONT (FRA)
19 REMY Karl 2000 M FRA HENIN BEAUMONT (FRA)
20 DENMARK       DEN
20 LANDORPH Sophus 1999 M DEN Trekanten København (DEN)
20 VALEUR Maxim 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
20 RYKIND-BLARKE Christoffer 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
20 LANG Jacob Brandt 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
21 PARIS TA       FRA PARIS TA (FRA)
21 ARCHIMBAUD Baptiste 1997 M FRA GIF SUR YVET (FRA)
21 HEBEY Maximilien 2001 M FRA PARIS BLC MT (FRA)
21 BEL Romain 2001 M FRA PARIS TA (FRA)
22 USA       USA
22 WISE William 1999 M USA
22 MACHOVEC Andrew 2000 M USA
22 MARCOS Enrique 2000 M ESP CCC-M (ESP)
23 SPAIN       ESP
23 BRETEAU Ignacio 1999 M ESP CCC-M (ESP)
23 GONZALEZ ANDRE Julio 1999 M ESP SAMA-M (ESP)
23 VILLAPALOS Adrian 1999 M ESP SAMA-M (ESP)
24 GERMANY 2       GER
24 BOROWIAK Arwen 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
24 BOROWIAK Merlin 1999 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
24 RENNER Moritz 2001 M GER Mannheimer FC (GER)
24 GEIS Glenn 1999 M GER Neuwieder FC (GER)
25 GERMANY       GER
25 KLEIN Luis 1999 M GER TSG Weinheim (GER)
25 ZIEGON Anton 1999 M GER KTF Luitpold München (GER)
25 ERCAN Kerem 2001 M GER OFC Bonn (GER)
25 WIEMANN Martin 2000 M GER Eintracht Duisburg (GER)
26 SWEDEN       SWE
26 DAHLIN Svante 1999 M SWE KFK Kalmar (SWE)
26 POPPEL Martin 1999 M SWE EGF Solna (SWE)
26 HOVANYI Viktor 1999 M SWE EGF Solna (SWE)
27 NETHERLANDS 2       NED
27 BOSMAN Niels 2000 M NED Holland Schermen (NED)
27 STOCKMANN Paul 2000 M NED Holland Schermen (NED)
27 DUALEH Quincy 2001 M NED s.v. Ter Weer (NED)
27 ZOONS Axel 2001 M NED SC Amsterdam (NED)
28 GREAT BRITAIN 2       GBR
28 JONES Alexander 1999 M GBR Salle Kiss FC (GBR)
28 PAGE James 1999 M GBR Newham Swords (GBR)
28 ATTIAS Ben 2000 M GBR Salle Oxon (GBR)
28 MCANDREW Finlay 2000 M GBR Salle Holyrood (GBR)
29 CABRIES OC       FRA CABRIES OC (FRA)
29 LEROUX Tanguy 1999 M FRA CABRIES OC (FRA)
29 DAROLD Tom 2000 M FRA CABRIES OC (FRA)
29 DEXARCIS Lucas 2000 M FRA ISTRES SE (FRA)
29 BRUNA Mathieu 2001 M FRA CABRIES OC (FRA)
30 CANADA 2       CAN
30 DOBSON William 1999 M CAN
30 JONAS James 1999 M CAN
30 JALOWICA Brandon 1999 M CAN
31 LYON SE 2       FRA LYON SE (FRA)
31 BLANC Corin 1999 M FRA LYON SE (FRA)
31 HAMON Jonathan 2000 M FRA LYON SE (FRA)
31 GRZELEZAK Sacha 1999 M FRA SENLIS 3A (FRA)
31 ERUAM-CHAPOT Pierre 1999 M FRA LYON SE (FRA)
32 CANADA 3       CAN
32 BOJANOV Boris 1999 M CAN
32 SZADZIUK Arthur 1999 M CAN
32 CHEN-LI David 1999 M CAN
33 PARIS CEP       FRA PARIS CEP (FRA)
33 PORTUGAL       POR
33 LAIRES Bernardo 1999 M POR SCP (POR)
33 CHARREU Antonio 2002 M POR A.E.J.G. (POR)
33 CHAMBON Doan 1999 M FRA SIX FOURS SE (FRA)
33 GUIMARAES Jose Miguel 1999 M POR SCP (POR)
33 PINEIRA Enzo 2000 M FRA PARIS CEP (FRA)
33 MOHLI Nino 1999 M FRA PARIS CEP (FRA)
35 LIMOUSIN       FRA
35 SWEDEN 2       SWE
35 LOO Sebastian 1999 M SWE KFK Kalmar (SWE)
35 WESTESSON Malte 2001 M SWE GFK Göteborg (SWE)
35 AHLSTEDT Eimer 2000 M SWE GFK Göteborg (SWE)
35 BEYNE Josselyn 1999 M FRA CORREZE HAUT (FRA)
35 COUSSEAU Hadrien 2000 M FRA LIMOGES CE (FRA)
35 BEYNE Lilian 2000 M FRA
37 PAYS AIX       FRA PAYS AIX (FRA)
37 MAIRE Jules 2000 M FRA PAYS AIX (FRA)
37 ZOCCOLA Clement 2000 M FRA PAYS AIX (FRA)
37 DECAUDIN Alexis 2001 M FRA PAYS AIX (FRA)
37 FARCY Tino 1999 M FRA PAYS AIX (FRA)
38 DENMARK 2       DEN
38 CASPERSEN Felix Bo 1999 M DEN Trekanten København (DEN)
38 PERSSON Casper Nils 1999 M DEN MF19 Malmö (SWE)
38 WINTERBERG-POULSEN Jonas 2001 M DEN Trekanten København (DEN)
39 PAYS AIX 2       FRA PAYS AIX (FRA)
39 ADAM Maxime 2002 M FRA PAYS AIX (FRA)
39 CHARPENTIER Julien 2000 M FRA LE BOURGET (FRA)
39 PECOT GRILL Leo 2001 M FRA PAYS AIX (FRA)
39 FRAVALO Yann 2002 M FRA PAYS AIX (FRA)
40 SWEDEN 3       SWE
40 PETRINI Felix 2001 M SWE
40 GREN Fredrik 2001 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
40 PIZZIGNACCO Alexander 2000 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
41 TURKEY       TUR
41 OZYALCIN Utku 2002 M TUR
41 TUNCER Poyraz 2003 M TUR Altinyurt S.K. (TUR)
41 EYUPOGLU Alp 2002 M TUR Altinyurt S.K. (TUR)
41 CETINEL Baha Baykal 2002 M TUR Altinyurt S.K. (TUR)
42 PAYS AIX 3       FRA PAYS AIX (FRA)
42 DARRACQ Alexandre 2000 M FRA PAYS AIX (FRA)
42 MAZZIERI Ladislas 2002 M FRA PAYS AIX (FRA)