Back to list

Results

Cadet Circuit
HUN Godollo
September 26, 2015 - September 27, 2015

Sabre Men's U17 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 RUSSIA       RUS
1 KOCHESHKOV Sergey 2000 M RUS
1 BEREZIN Georgiy 1999 M RUS CSKA Moscow (RUS)
1 PANTELEEV Arseniy 1999 M RUS CSKA Moscow (RUS)
1 POZDNYAKOV Vladislav 1999 M RUS
2 RUSSIA 3       RUS
2 OSHESTOV Roman 1999 M RUS
2 CHAPLYGIN Alexander 1999 M RUS
2 BAKHAREV Vyacheslav 1999 M RUS
3 USA       USA
3 SUN Andrew 1999 M USA
3 SARON Mitchell 2000 M USA
3 PEI Eric 1999 M USA
4 ITALY       ITA
4 CORRADI Nicola 1999 M ITA
4 SCISCIOLO Fabrizio Maria 1999 M ITA
4 FERIOLI Nico 1999 M ITA
5 POLAND       POL
5 SOSULSKI Piotr 2000 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
5 BIALECKI Cezary 1999 M POL MUKS VICTOR (POL)
5 LADEMANN Karol 1999 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
5 BORKIEWICZ Krystian 1999 M POL KKSz Konin (POL)
6 RUSSIA 4       RUS
6 SVITICH Prokhor 2000 M RUS
6 TSELYSHEV Artem 1999 M RUS
6 ALEXANYAN Edgar 2001 M RUS
7 RUSSIA 5       RUS
7 IVANOV Nikita 2000 M RUS
7 TKACHEV Andrey 1999 M RUS
7 RAZUMEEV Nikita 2000 M RUS
8 GERMANY       GER
8 ROMMELSPACHER Ralph 1999 M GER TSG Eislingen (GER)
8 HAAG Louis 2000 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
8 BLATZ Sebastian 1999 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
8 BECHER Pascal 2000 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
9 HUNGARY       HUN
9 BAAKEN Matyas 2001 M HUN KRVSE Kecskemét (HUN)
9 GYORGY Lehel 1999 M HUN UTE Budapest (HUN)
9 SZLAMA Vilmos 1999 M HUN DVSZ Szigetszentmiklos (HUN)
9 MILASSIN Mor 2000 M HUN NTE Nagykanizsa (HUN)
10 UKRAINE       UKR
10 TURKEY       TUR
10 ANASIZ Muhammed 1999 M TUR
10 PYSARENKO Ivan 2000 M UKR KIEW (UKR)
10 DANYLIUK Volodymyr 1999 M UKR Khmelnitskiy (UKR)
10 HOLOVANOV Andrii 1999 M UKR Nikolaev (UKR)
10 ANT Mehmet Fatih 1999 M TUR
10 SAHIN Yalin 2000 M TUR Visnelik Tenis Eskrim SK (TUR)
10 PEKER Yigit 2000 M TUR Karsiyaka SK (TUR)
12 UTE BUDAPEST       HUN UTE Budapest (HUN)
12 KOZMANOVICS Gabor 1999 M HUN UTE Budapest (HUN)
12 FELFOLDI Ferenc Daniel 1999 M HUN UTE Budapest (HUN)
12 ROMZSA Richard 1999 M HUN UTE Budapest (HUN)
12 KAISER Balazs 2001 M HUN UTE Budapest (HUN)
13 RUSSIA 2       RUS
13 LEBEDEV Ivan 1999 M RUS
13 SUSLOV Andrey 2000 M RUS
13 SERBIN Alexey 2000 M RUS
13 INKOV Nikita 1999 M RUS
14 BULGARIA       BUL
14 EFIMOV Hristo 2001 M BUL
14 ANGELOV Pavel 1999 M BUL Russe (BUL)
14 NEDEV Kaloyan 2000 M BUL Russe (BUL)
14 BULDEEV Stefan 1999 M BUL Trakiya (BUL)
15 SHAKESPEARE S SWORD       GBR Shakespeare Swords (GBR)
15 HAMILTON Zachary 1999 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
15 HALLIWELL Barnaby 2000 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
15 HATELEY Lucas 1999 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
15 TALBOT Henry 1999 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
16 BELGIUM       BEL
16 DELTOUR Axel 2000 M BEL [i] Ecole d'Escrime Sabre noir (EUR)
16 DE RIDDER Arne 2000 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
16 TOCH Karel 1999 M BEL Confrerie Gent (BEL)
16 PROSSE Mael 2001 M BEL K.T.S.C. Catena (BEL)
17 GERMANY 2       GER
17 SCHWEIGERT Luca 1999 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
17 SCHLAFFER Leon 2000 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
17 WINTERGOLLER Eduard 2000 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
17 NALEWAJA Tim 2000 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
18 SPAIN       ESP
18 SELL Alvaro 2001 M ESP CEB-M (ESP)
18 LILLO Gerardo 2000 M ESP CEB-M (ESP)
18 SANTAMARIA Diego 1999 M ESP CEB-M (ESP)
18 SANTAMARIA Alonso 2001 M ESP CEB-M (ESP)
19 SWITZERLAND       SUI
19 EGYPT       EGY
19 AIME Frantz 2000 M IRL CHCH Châtelaine (SUI)
19 PERROUD Rémi 2001 M SUI CEF Founex (SUI)
19 NOURELDIN Noureldin 1999 M EGY
19 KOHLMANN Noah 2000 M SUI CHCH Châtelaine (SUI)
19 SALLAM Ismail 1999 M EGY
19 MOATAZ Medhat 2000 M EGY
19 FRIEDHEIM Stefan 2000 M GER CHCH Châtelaine (SUI)
19 ABDELKHALEK Ziad 1999 M EGY
21 KKSZ KONIN       POL KKSz Konin (POL)
21 SAUDI ARABIA       KSA
21 WASZAK Krystian 2000 M POL KKSz Konin (POL)
21 MATEEV Andri Nikolaysson 2000 M ISL FC Reykjavik (ISL)
21 AL ZAHRANI Abdulrhman 2001 M KSA
21 ZANDECKI Michal 1999 M POL KKSz Konin (POL)
21 DZIUBLEWSKI Maurycy 1999 M POL KKSz Konin (POL)
21 WOJTASIK Szymon 2000 M POL KKSz Konin (POL)
21 ALBAQAMI Saad 2000 M KSA
22 CS RIPOSTA       ROU CS RIPOSTA (ROU)
22 BELARUS       BLR
22 ALUPEI Alexie 1999 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
22 NYIRI Peter 2000 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
22 LUKYANETS Siarhei 1999 M BLR SCAF RB (BLR)
22 CHIRIAC Teodor 1999 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
22 LUKYANTSOU Viachaslau 1999 M BLR SCAF RB (BLR)
22 PINCHUK Maksim 1999 M BLR SCAF RB (BLR)
24 FC WUERTH KUNZELSAU       GER FC Würth Künzelsau (GER)
24 BROMMER Daniel 1999 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
24 WAGNER Levin 2000 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
24 ZECEVIC Antonijo 2000 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
24 BARBA Cesare 2000 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
25 CSS SLOBOZIA       ROU CSS Slobozia (ROU)
25 BURLACU Nicusor 2001 M ROU CSS Slobozia (ROU)
25 DRAGOMIR George 1999 M ROU CSS Slobozia (ROU)
25 STANESCU Razvan 2000 M ROU CSS Slobozia (ROU)
26 ACS DUEL BUC       ROU ACS DUEL BUCURESTI (ROU)
26 BAIASU Alexandru 2000 M ROU ACS DUEL BUCURESTI (ROU)
26 GRADISTEANU Vlad 2000 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
26 MUNTEANU Luca 2000 M ROU ACS DUEL BUCURESTI (ROU)
26 LAVOISARD Kirian 1999 M ROU ACS DUEL BUCURESTI (ROU)
27 VASAS BUDAPEST       HUN VASAS Budapest (HUN)
27 TOTH Benedek 2000 M HUN VASAS Budapest (HUN)
27 RABB Krisztian 2001 M HUN VASAS Budapest (HUN)
27 HUNYADY Bendeguz 2001 M HUN VASAS Budapest (HUN)
28 NTE NAGYKANIZSA       HUN NTE Nagykanizsa (HUN)
28 HORVATH Gergo 2002 M HUN VASAS Budapest (HUN)
28 ABAY NEMES Adam 1999 M HUN NTE Nagykanizsa (HUN)
28 HORVATH Barna 2001 M HUN NTE Nagykanizsa (HUN)
28 DOBO Adam 2001 M HUN NTE Nagykanizsa (HUN)
29 ZAGLEBIOWSKI KLUB SZERM       POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
29 LIPINSKI Marcin 2000 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
29 FILIPEK Lukasz 2000 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
29 ZIARNOWSKI Rafal 1999 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
30 BELGIUM 2       BEL
30 BOSSCHEM Mattice 1999 M BEL Confrerie Gent (BEL)
30 KURVERS Lester 2002 M BEL Confrerie Gent (BEL)
30 POIZAT Alexandre 2000 M BEL [i] Ecole d'Escrime Sabre noir (EUR)
30 STRIJK Philippe 2000 M NED Delft Fencing Club (NED)
32 GERMANY 3       GER
32 WENNEMAR Bas 1999 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
32 BILLE Mark 2000 M GER TV Ratingen (GER)
32 STITZ Marius 2001 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
32 SCHMITZ Peter 2001 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
33 UKRAINE 2       UKR
33 VNUKOV Valentyn 2000 M UKR Cherkasy (UKR)
33 LYFAR Anton 2000 M UKR Cherkasy (UKR)
33 KUMPANSKYI Oleksandr 1999 M UKR Cherkasy (UKR)
34 ROMANIA       ROU
34 AILINCA Rares 2001 M ROU CSM Brasov (ROU)
34 DINCA Elton 2002 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
34 COSMAN Victor 1999 M ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
34 BRIOT Thomas 2001 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
35 VASAS BUDAPEST 2       HUN VASAS Budapest (HUN)
35 TOTH Marton 2001 M HUN VASAS Budapest (HUN)
35 FEHER Balazs 2000 M HUN VASAS Budapest (HUN)
35 KIS-TAMAS Levente 2000 M HUN VASAS Budapest (HUN)
36 CZECH REPUBLIC       CZE
36 REINHARD Kvetoslav 2001 M CZE Sokol Brno (CZE)
36 POTUCEK Tomas 2000 M CZE Sokol Brno (CZE)
36 HODULAK Jan 1999 M CZE Sokol Brno (CZE)
37 ZAGLEBIOWSKI KLUB SZERM 2       POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
37 PELINSKI Oskar 2002 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
37 PACHLA Filip 2002 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
37 LAKOMY Grzegorz 1999 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
38 BULGARIA 2       BUL
38 NANKINSKI Stefan 2002 M BUL Mladost (BUL)
38 ROHAS-KALINOV Stefan 2002 M BUL Russe (BUL)
38 RAIKIN Dimitar 2002 M BUL Svechnikov (BUL)
39 BELGIUM 3       BEL
39 VAN DYCK Jasper 2001 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
39 VANDECRUYS Warre 2001 M BEL Confrerie Gent (BEL)
39 VANNIEUWENBORGH Gijs 2003 M BEL SC Parcival Leuven (BEL)