Back to list

Results

Weltcup
HUN Budapest
September 20, 2015 - September 20, 2015

Epee Women's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 STAHLBERG Nadine 1996 F GER FC Offenbach (GER)
2 ISOLA Federica 1999 F ITA AS Pro Vercelli (ITA)
3 DE MARCHI Eleonora 1998 F ITA Scherma Treviso ASD (ITA)
3 FEHRER Stefanie 1998 F AUT FUL Linz (AUT)
5 PLENTY Kenyata 1999 F USA
6 MARZANI Roberta 1996 F ITA
7 NIXON Catherine 1997 F USA
8 VANBENTHUYSEN Barbara 1998 F USA
9 BORRYE Emilia Cecilie 1998 F DEN Hellerup FK (DEN)
10 YEFREMENKO Dariya 1999 F USA
11 BROVKO Inna 1997 F UKR KIEW (UKR)
12 BOZZA Alessandra 1999 F ITA TOISE (ITA)
13 CAGNIN Beatrice 1999 F ITA Lame Trevigiane M Ettore Geslao (ITA)
14 STEWART Tatijana 1999 F USA
15 SEL Ana 1997 F SRB MK Omladinac (SRB)
16 NAGY Kinga 1998 F HUN DVE Miskolc (HUN)
17 TREUDT-GÖSSER Kim 1998 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
18 KUKADIA Saanchi 1999 F USA
19 CLERICI Alice 1996 F ITA CS Fiamme Oro Roma (ITA)
20 MOESCHLIN Noemi 1996 F SUI ZFC Zürich (SUI)
21 SCHMIDL Paula 1996 F AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
22 CASSANO Alice 1997 F ITA [i] Chiavari Scherma (ITA)
23 WEITBRECHT Sophia Felis 1997 F GER [i] UFC Frankfurt (GER)
24 RABCZEWSKA Weronika 1998 F POL MKS Kusy Szczecin (POL)
25 GAVRIELKO Nikol 1999 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
26 PLEESZ Hanna 1998 F HUN VASAS Budapest (HUN)
27 GNAM Tamara 2000 F HUN TSC (HUN)
28 CONSTANTIN Cezara 1996 F ROU CSU Craiova (ROU)
29 KHARKOVA Vlada 1996 F UKR Uzhgorod (UKR)
30 BOTVINIK Yana 1998 F ISR Club Modiin (ISR)
31 SEGATTO Alessandra 1999 F ITA Scherma Treviso ASD (ITA)
32 MCCARTHY Medora 1997 F GBR
33 HORNISCHER Anna 1996 F GER Heidenheimer SB (GER)
34 GIORGIONE Giulia 1997 F ITA AS Pro Vercelli (ITA)
35 ROLEK Agnieszka 1997 F POL AZS AWF Katowice (POL)
36 MROSZCZAK Anna 1997 F POL RMKS Rybnik (POL)
37 VUORINEN Anna 1998 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
37 SICA Susan Maria 1998 F GBR SS Lazio Scherma Ariccia (ITA)
39 PREDESCU Alexandra 1999 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
40 MAZANEK Karolina 1998 F POL Muszkieter Gliwice (POL)
41 RIEDMÜLLER Vanessa 1997 F GER Heidenheimer SB (GER)
42 KOMAR Sofia 2000 F USA
42 RIZZI Andrea Vittoria 1998 F ITA [i] Chiavari Scherma (ITA)
44 LAWSON Danielle 1998 F GBR
45 SIMMS-LYMN Tia 1999 F JAM
46 LIU Charlene 1997 F USA
47 PETRI Renata 2000 F HUN AVA Bekescsaba (HUN)
48 CSOKNYAI Lilla 1999 F HUN VASAS Budapest (HUN)
49 BENEA Bianca 1999 F ROU CSM Oradea (ROU)
50 DERR Patricia 1996 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
51 JAGIELKO Justyna 1997 F POL Palac Mlodziezy Katowice (POL)
52 GALFALVY Nora 2000 F HUN VASAS Budapest (HUN)
53 JUKIC Paula 1998 F CRO MK Split (CRO)
54 ANTEKEIER Madeline 1997 F USA
55 LEE-ELABD Farrah 1998 F USA
56 EMMENEGGER Manon 1997 F SUI FCZ Zug (SUI)
57 BORSODY Emma 2000 F HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
58 JUHASZ Dorottya 1998 F HUN Szolnok SI (HUN)
59 LONDON Dana 1996 F ISR
60 FEDOR Tamara 1997 F HUN Debrecen (HUN)
61 SPATENKOVA Anna 1999 F CZE Dukla Olomouc (CZE)
62 FEKETE Laura 2000 F HUN Debrecen (HUN)
63 TANNOUS Dominique 1996 F LBN
64 GILANYI Dora 1998 F HUN VASAS Budapest (HUN)
65 VIERHELLER Giana 1998 F USA
66 DERKACH Anna 1997 F UKR Luhansk (UKR)
67 STEPANYAN Nataliya 1997 F UKR Kharkiv (UKR)
68 VILLI BIGOVIC Hannah 1997 F CRO MK Inter (CRO)
69 DOSKOVA Katerina 1999 F CZE Slavoj Litomerice (CZE)
70 SIFFER Klaudia 1997 F HUN Balaton (HUN)
71 ROATO Ginevra 1996 F ITA GIARDINO MILANO (ITA)
72 SOMMER Katrin 1996 F GER Heidenheimer SB (GER)
73 BOCHENKOVA Marina 1999 F USA
74 KATO Aika 1996 F JPN
75 COUFALOVA Anna 2000 F CZE BELA POD BEZDEZEM (CZE)
76 SUNDQUIST Linn 1998 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
77 PIEKARSKA Barbara 1998 F POL KS Szpada Wroclaw (POL)
77 PEGO MAGALHAES Jenny 1998 F SUI SEN Neuchâtel (SUI)
79 PETKOVIC Lara 1997 F CRO CAFC Mladost (CRO)
80 STANIER Lydia 1997 F GBR
81 BLOESCH Sophie 1996 F SUI FCB Bern (SUI)
82 TARTOCZKI Vera 1998 F HUN VASAS Budapest (HUN)
83 MANTAI Karina 1998 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
84 SOLARI Demetra 1998 F SUI SESAF Fribourg (SUI)
85 KANEVSKI Vera Maia Devi 1999 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
86 GUNDRY Jessica 1996 F GBR
87 JONAS Anna 1996 F GER Heidenheimer SB (GER)
87 NESBITT Hannah 1996 F GBR
89 TURLEY Alix 1997 F GBR
90 WILASZEK Paulina 1997 F POL SKS Radomysl WLK (POL)
91 CORMACK Eleanor 1996 F GBR
92 MESZAROS Noémi 1998 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
93 WANG Yu Min 1998 F TPE
94 VARFOLOMYEYEVA Darja 1999 F UKR Uzhgorod (UKR)
95 SALIGEROVA Katerina 1999 F CZE TJ Lokomotiva Karlovy Vary (CZE)
96 SZOKE Sara 1998 F HUN VASAS Budapest (HUN)
97 SEDIVA Michaela 1997 F CZE
98 HABLÜTZEL Demi 1998 F SUI FZB Basel (SUI)
99 SZABAD Lilla 1997 F HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
100 TAURIAINEN Sofia 1997 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
101 CSONKA Valeria 1996 F HUN VASAS Budapest (HUN)
102 NYIKOS Zsofia 1996 F HUN VASAS Budapest (HUN)
102 HIDE Victoria 1998 F GBR
104 JANICKA Weronika 1999 F POL MKS Kusy Szczecin (POL)
105 CSEPREGI Csepke 1998 F HUN MTK (HUN)
106 NEVOSADOVA Alzbeta 1997 F CZE SC Praha (CZE)
107 AZAROV HIRSH Elena 1997 F ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
108 KOLANKO Julia 1998 F POL UKS Sokolik Krosno (POL)
109 1st round HISASUE Shiori 1999 F JPN
110 1st round RIVIER Delphine 1996 F SUI SES Sion (SUI)
111 1st round KARDOS Edina 2000 F HUN VASAS Budapest (HUN)
112 1st round BRYCH Barbara 2000 F POL UKS Wolodyjowski (POL)
112 1st round KOSCIELNIAK Kaja 1996 F POL Piast Gliwice (POL)
114 1st round MOLNAR Petra 1998 F HUN OMS-Tata (HUN)
115 1st round BOGDANYI Reka 1997 F HUN DVE Miskolc (HUN)
116 1st round MIKKILÄ Inka 1998 F FIN Turun Miekkailijat (FIN)
117 1st round GRIJAK Jana 1999 F SRB MK Silni (SRB)
117 1st round ZIVANOVIC Jovana 1998 F SRB MK Silni (SRB)
119 1st round LADANYI Nelli 1998 F HUN Szolnok SI (HUN)
120 1st round ROGNON Justine 1998 F SUI SEN Neuchâtel (SUI)
121 1st round MONSCHEIN Julia 1999 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
122 1st round SEHNALOVA Marketa 1999 F CZE Dukla Olomouc (CZE)
122 1st round SHIRAMINE Ami 1996 F JPN
122 1st round TRENCSENYI Sara 1999 F HUN MTK (HUN)
125 1st round LI Ming Lea 1998 F CRO MK VMD (CRO)
125 1st round CALCAN Ramona 1997 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
127 1st round PINGGERA Elisabeth 1998 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
127 1st round MUTZENBERG Chloe 1997 F SUI SESAF Fribourg (SUI)
129 1st round KACZMARSKA Agnieszka 1998 F POL UKS Sokolik Krosno (POL)
130 1st round NEVOSADOVA Eliska 1998 F CZE SC Praha (CZE)
130 1st round OGIWARA Yukina 1996 F JPN
132 1st round MESIC Ana 1998 F CRO CAFC Mladost (CRO)
133 1st round RECLOVA Klara 1997 F SVK Akademia sermu (SVK)
134 1st round HANSENNE Maurane 1996 F BEL
134 1st round KAZAR Dora 2000 F HUN AVA Bekescsaba (HUN)
136 1st round KOLCZONAY Borbala 2001 F HUN FLESS Budapest (HUN)
137 1st round PLANT Bethan 1998 F GBR Millfield School (GBR)
138 1st round GRIJAK Marta 2000 F SRB MK Silni (SRB)
139 1st round JOLIC Josipa 1998 F CRO CAFC Mladost (CRO)
140 1st round BRACHERT Denise 1996 F GER TV Augsburg (GER)
141 1st round KAGEYAMA Nonoka 2000 F JPN
142 1st round SPANGER-RIES Augusta 1997 F DEN Trekanten København (DEN)
143 1st round TANOVIC Ramona 1999 F CRO CAFC Mladost (CRO)
144 1st round KAWASE Tamae 1998 F JPN
145 1st round NEMCOVA Jana 1998 F SVK BSK Bratislava (SVK)
146 1st round NASU Akane 2001 F JPN
147 1st round FUJIMOTO Kana 2000 F JPN