Back to list

Results

Challenge Coulon/Flesch
LUX Luxembourg
November 5, 2011 - November 5, 2011

Epee Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 BERTA Daniel 1994 M HUN PTE-PEAC (HUN)
2 CLENIN Laurent 1992 M SUI CEB Biel/Bienne (SUI)
3 MELOCCHI Tomaso 1994 M ITA Bergamasca Scherma Creberg (ITA)
3 VON DER OSTEN Frederik 1993 M DEN Hellerup FK (DEN)
5 BODOCZI Nikolaus 1993 M GER FC Offenbach (GER)
6 PEREIRA Yulen 1995 M ESP COE-M (ESP)
7 VALLOSIO Andrea 1992 M ITA
8 SOKOLOVSKI Vitali 1992 M BLR SCAF RB (BLR)
9 MAUNZ Florian 1994 M GER Heidenheimer SB (GER)
10 SANCHEZ RODRIGUEZ Guillermo 1994 M ESP SAE-M (ESP)
11 WEITBRECHT Moritz-Arnim 1993 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
12 BUZZI Lorenzo 1994 M ITA AS Marchesa Torino (ITA)
13 SCHMIDT Richard 1992 M GER FC Offenbach (GER)
14 PIREK Valentin 1992 M SUI SEG Geneve (SUI)
15 SCARSI Simone 1994 M ITA AS Marchesa Torino (ITA)
16 OLIVEIRA Miguel 1992 M POR CESA (POR)
17 KUHN Georg 1992 M SUI ZFC Zürich (SUI)
18 NIGGELER Michele 1992 M SUI LUG Lugano (SUI)
19 HARTMANN Florian 1993 M AUT FU Linz (AUT)
20 PRISTERA Mattia 1994 M ITA CS LEGNANO (ITA)
21 NICKELS Alexeij 1993 M LUX CE Sud (LUX)
22 SMYRNOVSKYY Serhiy 1992 M UKR Lviv (UKR)
23 RUBES Martin 1996 M CZE TJ Lokomotiva Karlovy Vary (CZE)
24 BÖJTE Szabolocs Jozsef 1992 M TUR BVSC 2 (HUN)
25 WEIDLICH Reinhard 1992 M GER Frankfurter TV (GER)
26 MONOD Hadrien 1992 M SUI CAL Lausanne (SUI)
27 VUJTECH Jakub 1993 M CZE USK Praha (CZE)
28 KUCHALSKI Tim 1994 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
29 OBERSON Philippe 1992 M SUI BFC Basel (SUI)
30 KREILEIN Robert 1994 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
31 LOPATENKO Andrii 1993 M UKR KIEW (UKR)
32 CONEYS Ulysse 1993 M IRL ST DOULCHARD (FRA)
33 STALDER Leonard 1993 M SUI CEM Morges (SUI)
34 FARMER Alexander-Bryan 1994 M SVK BSK Bratislava (SVK)
35 SEEVE Teemu 1992 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)
36 ANDREANA Gianmarco 1994 M ITA Bergamasca Scherma Creberg (ITA)
37 MELLANEN Rasmus 1993 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
38 IBANEZ Alvaro 1995 M ESP SAES-BU (ESP)
39 BOURGEOIS Louis 1993 M SUI SEG Geneve (SUI)
40 VERHELLE Nicolas 1992 M BEL Confrerie Gent (BEL)
41 KASE Robin 1992 M SWE DIF Stockholm (SWE)
42 REGIBEAU Gaspard 1992 M BEL [i] CE Pommeau d'Or (BEL)
43 ARNANZ Adrian 1992 M ESP CREA-M (ESP)
44 GIACOPINI Achille 1992 M SUI
45 GONZALEZ ALMARCHA Sergio 1993 M ESP
46 JEREMIAS Joao 1993 M POR LGC (POR)
47 ROD Max 1993 M POR EBAI (POR)
48 GRIEBEL Thomas 1992 M GER TSG Friesenheim (GER)
49 DANILEJKO Maxim 1994 M GER Heidenheimer SB (GER)
50 ROBL Troels Christian 1993 M DEN Hellerup FK (DEN)
51 RADELET Kevin 1993 M BEL CE Braine l'Alleud (BEL)
52 DURAN Jaime 1995 M ESP
53 DOLEJSI Marek 1993 M CZE SC Praha (CZE)
54 LOURENCO Vasco 1994 M POR
55 LAMPERTZ Guillaume 1993 M BEL [i] CE Pommeau d'Or (BEL)
56 VESTERINEN Verneri Kari 1993 M FIN Habda Helsinki (FIN)
57 BÜRGER Fabian 1993 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
58 GEORGES Guillaume 1993 M BEL CE Braine l'Alleud (BEL)
59 HUTTUNEN Pontus 1992 M FIN Habda Helsinki (FIN)
60 OBERSON Alexandre 1994 M SUI BFC Basel (SUI)
61 NOVOTNY Ondrej 1994 M CZE TJ Lokomotiva Karlovy Vary (CZE)
62 NORIS Amedeo 1992 M ITA Bergamasca Scherma Creberg (ITA)
63 ADAM Matous 1993 M CZE Dukla Olomouc (CZE)
64 BUCHHOLZ Lars 1993 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
65 KATHAN Leonard 1992 M AUT FTSJF Feldkirch (AUT)
66 BELLEMANS Julian 1994 M BEL
67 KOMAN Robert 1993 M SLO SS Tabor (SLO)
68 REGINSTER Gregoire 1994 M BEL CE Braine l'Alleud (BEL)
69 1st round PARISSE Olivier 1993 M BEL CRE Arlon (BEL)
70 1st round HUSSON Geoffroy 1993 M BEL [i] Maison de l Escrime (EUR)
70 1st round BRUNOLD Bruce 1992 M SUI ZFC Zürich (SUI)
72 1st round SIEBER Armand 1992 M SUI SEG Geneve (SUI)
73 1st round DIAS Artur 1993 M POR CM (POR)
74 1st round MURANA Luca 1992 M ITA Chiti Scherma Pistoia (ITA)
75 1st round SIMPSON James 1994 M IRL Imperial College UFC (GBR)
76 1st round GIANNOTTE Flavio 1995 M LUX CE Sud (LUX)
77 1st round PONNET Robin 1994 M BEL Confrerie Gent (BEL)
78 1st round GLUHIC Gal 1994 M SLO
78 1st round VERWOERD Jasper 1994 M NED FC Almere (NED)
80 1st round GRÄSBECK Gunnar 1993 M FIN Habda Helsinki (FIN)
81 1st round LEMAIGRE Guillaume 1993 M BEL CE Braine l'Alleud (BEL)
82 1st round ZOCHR Ladislav 1992 M CZE TJ Slovacka Slavia Uherske (CZE)
83 1st round MIGALLON Guillermo 1993 M ESP COE-M (ESP)
84 1st round HABARTA Ondrej 1992 M CZE TJ Slovacka Slavia Uherske (CZE)
85 1st round KOLEHMAINEN Hannes 1994 M FIN Kalpaveljet (FIN)
86 1st round KORLATH Alexander 1993 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
87 1st round FRAPPIER Dominique 1996 M LUX CE Sud (LUX)
88 1st round VEGAS Borja 1993 M ESP
89 1st round WINDELS Stijn 1994 M BEL Confrerie Gent (BEL)
90 1st round SCHOBER Maximilian 1994 M AUT FU Linz (AUT)
91 1st round MAYER Maximilian 1994 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
92 1st round DOLAR Robin 1992 M SLO SS Tabor (SLO)
93 1st round CAMPILL Marco 1995 M LUX CE Sud (LUX)