Back to list

Results

Coupe du Danube
SVK Bratislava
January 12, 2018 - January 14, 2018

Epee Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 TOLASOV Artur 2002 M RUS
2 BIRO Alexander 2001 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
3 BRYKNER Matyas 2001 M CZE SC Praha (CZE)
3 AVRAMIDIS Theodoros 2002 M GRE M.ALEXANDROS KORDELIOU (GRE)
5 KESZTHELYI Zsombor 2002 M HUN AVA (HUN)
6 GORMAZ Javier Ivan 2001 M ESP CESAL-M (ESP)
7 KOVACS Daniel 2002 M HUN Balaton (HUN)
8 SAROSDI Soma 2001 M HUN Vasas (HUN)
9 LOMAGA Egor 2002 M RUS
10 FAVRE Hadrien 2001 M SUI CES Sierre (SUI)
11 SOCHA Jan 2002 M POL PKSzerm Warszawa (POL)
12 WICHT Matteo 2002 M SUI SEG Geneve (SUI)
13 POPA Daniel 2002 M ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
14 VELTRUP Paul 2001 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
15 NOGANOWICZ Karol 2001 M POL WKS Kolejarz Wroclaw (POL)
16 KHOTIM Igor 2001 M RUS
17 ZHAO Junlang 2002 M CHN
18 KARYCHENKO Maksym 2001 M UKR Kharkiv (UKR)
19 NAGY Marcell 2001 M HUN Vasas (HUN)
20 YOSEF Yuval 2002 M ISR Maccabi Hod Hasharon (ISR)
21 HSIEH JAROV Seraphim 2001 M CAN
22 GIEßER Leon 2001 M GER TV Augsburg (GER)
23 OSMAN-TOUSON Maruan 2002 M HUN MTK (HUN)
24 RAMUZ Jeremy 2003 M SUI FCB Bern (SUI)
25 TUMAS Marcin 2001 M POL RMKS Rybnik (POL)
26 GUILLEMIN Pierre 2001 M FRA NIMES SE (FRA)
27 KIEFFER Tom 2003 M FRA HYERES (FRA)
28 PIANFETTI Sacha 2001 M FRA
29 MANGIN Pierre Canel 2001 M FRA VERDUN CE (FRA)
29 MANGIN Jules 2001 M FRA
30 BULANDRA Jan 2002 M POL AZS AWF Katowice (POL)
31 BORISOV Igor 2002 M RUS
32 KRITIKOS Dimitrios 2001 M GRE O.S.AMAROUSIOU (GRE)
33 ROACH Tarriq Mosiah 2001 M JAM Brixton FC (GBR)
34 MARKOPOULOS Ioannis 2001 M GRE O.S.AMAROUSIOU (GRE)
35 DAHLBO Benjamin 2001 M NOR Njård Fekting (NOR)
36 GKOGKOS Filippos 2001 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
37 YARINOVSKY Tomer 2001 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
38 HEINÄMAA Akseli 2002 M FIN Habda Helsinki (FIN)
39 GLYAMSHIN Ilya 2001 M RUS CYSS RMB 3 (RUS)
40 DE LOS MOZOS Javier 2002 M ESP SAES-BU (ESP)
41 KO Benedek 2003 M HUN
42 UJVARI Andras 2001 M HUN MTK (HUN)
43 CAVADINI Lazare 2002 M SUI SEN Neuchâtel (SUI)
44 JI Victor Cheng 2001 M CAN
45 ARMOZA Ariel 2002 M ISR club Tel Aviv (ISR)
46 EVGENEV Dmitry 2001 M RUS
47 FORMANEK Matej 2001 M CZE TJ Lokomotiva Teplice (CZE)
48 LONGEAUX Matthieu 2001 M FRA ST GAUDENS (FRA)
49 CHOTIN Titouan 2001 M FRA DOUAI CE (FRA)
50 ZDANCHUK Mikalai 2001 M BLR
51 BARTKO Levente 2002 M HUN MTK (HUN)
52 GALANTAI Simon 2001 M HUN Angels Vivo Sportegyesulet (HUN)
53 KADYSZEWSKI Mateo 2001 M CAN
54 TOLASOV Vladimir 2002 M RUS
55 JUTILA Julius 2001 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
56 MURRU Fabio 2002 M GER OFC Bonn (GER)
57 KYRDA Bogdan 2001 M UKR
58 KORNIIENKO Yevhenii 2001 M UKR Nikolaev (UKR)
59 BUSKO Robert 2002 M POL DOSiR Sokolnia Chorzow (POL)
60 SYROTA Mykhailo 2002 M UKR KIEW (UKR)
61 SOPOLIGA Michal 2002 M SVK KSK 1903 Kosice (SVK)
62 GUROV Kirill 2002 M RUS
63 BAYRAM Issa 2001 M FRA GRENOBLE PAR (FRA)
64 PAZ Guy 2002 M ISR Maccabi Hod Hasharon (ISR)
65 MARKOTA Vedran 2001 M CRO CAFC Mladost (CRO)
66 POTAPOV Maksim 2001 M RUS
67 JEAN JOSEPH Kendrick 2001 M FRA
68 ZYBACH Lenny 2001 M SUI SECH Chaux-de-Fonds (SUI)
69 HASANOV Ruslan 2001 M AZE
70 SHVELIDZE Dmitrii 2001 M RUS
71 SANTIUSTE Alvaro 2001 M ESP COE-M (ESP)
72 LE JEANNIC Titouan 2001 M FRA VANVES SE (FRA)
73 KÄMEREIT Maximilian Rubens 2001 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
74 ERBETTA Diego 2002 M SUI CAL Lausanne (SUI)
75 KAUKER Dominik 2002 M HUN Balaton (HUN)
76 BOPP Dietrich 2001 M GER PST Trier (GER)
77 LE BERRE Gaetan 2001 M FRA TOULON VAR (FRA)
78 VINNITCHOUK Ted 2002 M CAN
79 TANKOV Kirill 2001 M RUS
80 ALIBERT David 2001 M FRA
81 RISTIC Ognjen 2002 M SRB MK Silni (SRB)
82 PETRE Mihai 2001 M ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
83 SHANTSOU Uladzislau 2001 M BLR RCPhES (BLR)
84 LISIN Refael 2002 M ISR Maccabi Jerusalem (ISR)
85 DALE George 2001 M AUS
86 BROCHARD Théo 2003 M SUI SECH Chaux-de-Fonds (SUI)
86 SCHUCHART Alexej 2001 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
88 LOPEZ CORAZON Diego 2002 M ESP SAES-BU (ESP)
89 LOCHNER Jan-Christoph 2001 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
90 KOVAL Anton 2001 M GER FC Leipzig (GER)
91 SHURYGIN Mikhail 2002 M RUS
92 BALIND Bence 2002 M HUN BVSC (HUN)
93 KLAUS Robert 2003 M CZE SC Praha (CZE)
93 NOSSARZEWSKI Antoni 2002 M POL
95 HOIDA Daniil 2001 M UKR KIEW (UKR)
96 WEISE Max 2001 M GER TSG Reutlingen (GER)
97 KNECHTL David 2002 M AUT GFU Graz (AUT)
98 CIKA Doruk 2001 M TUR Izmir Buyuksehir Bel SK (TUR)
99 RONA Milan 2002 M HUN Vasas (HUN)
100 KITLINSKI Bartosz 2003 M POL UKS MDK Olimp (POL)
100 CAN Baris 2001 M TUR Izmir Buyuksehir Bel SK (TUR)
102 FERNANDEZ JIMENO Emilio 2001 M ESP CESAL-M (ESP)
103 HAURI Ian 2002 M SUI SEG Geneve (SUI)
104 RUTZ Stanislaw 2001 M POL KS Szpada Wroclaw (POL)
105 RIYSMAN Maximilian 2001 M RUS
105 FEKETE Adam 2004 M HUN Balaton (HUN)
107 KARSAKOV Arseniy 2002 M RUS
108 CAUDRELIER Baptiste 2001 M FRA ABBEVILLE (FRA)
109 MINCHEV Evgeni 2001 M BUL Cherno more 69 (BUL)
110 SALLAI Vince Peter 2001 M HUN BVSC (HUN)
111 OHRT Jacob 2002 M AUS Heidenheimer SB (GER)
112 KESKINIDIS Ioannis 2001 M GRE O.S.AMAROUSIOU (GRE)
113 GRAMS Steven 2001 M CAN
114 KALTSAMIS Alexander 2002 M GER TSG Reutlingen (GER)
115 MESSIEN Alexis 2001 M FRA LIBOURNE AS (FRA)
115 CHUZON Miguel Angel 2003 M ESP
117 VON LAUE Gerrit 2001 M GER TSG Reutlingen (GER)
118 LACHMAN Nathan 2003 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
118 ZENS Philipp 2001 M LUX CE Sud (LUX)
118 ZENS Philipp 2001 M LUX Fechterring Hochwald (GER)
120 DEBICKI Dawid 2001 M POL SKS GRASS-HOPPER KALWARIA (POL)
121 DERKACH Andriy 2001 M UKR Kharkiv (UKR)
122 SOUTULLO Jordi 2002 M SUI CEB Biel/Bienne (SUI)
123 ROUSSEAU Pierrick 2002 M FRA SAINTES CE (FRA)
124 KUBLITSKIY Mykhailo 2003 M UKR KIEW (UKR)
125 DIANE Alban 2002 M FRA BRON (FRA)
126 MAKRIS Dimitrios 2001 M GRE VICTORIA ATHENS (GRE)
127 GOLOB Lan 2002 M SLO SK Izola (SLO)
128 RECLO Michal 2001 M SVK Akademia sermu (SVK)
129 TROFYMENKO Pavlo 2001 M UKR KIEW (UKR)
130 PEREI Botond 2001 M HUN Vasas (HUN)
131 LUCAS Arthur 2001 M FRA LIBOURNE AS (FRA)
132 ROEV Deyan 2002 M BUL Levski (BUL)
133 FUCHS Julian 2002 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
134 YAKOVLIEV Anton 2001 M UKR KIEW (UKR)
135 ADAMCZYK Patryk 2001 M POL MDK Bytom (POL)
136 BERKTOLD Samuel 2001 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
137 GROSSE Arthur 2001 M NOR Njård Fekting (NOR)
138 RADOSZ Mikolaj 2002 M POL SKS GRASS-HOPPER KALWARIA (POL)
139 SALZER Matej 2001 M CZE SC Praha (CZE)
140 BEHR Stephan 2002 M GER Solinger TB (GER)
141 HEISE Max 2001 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
142 TUSJAK Adrian 2003 M HUN
143 REGELY Andras 2001 M HUN Vasas (HUN)
144 KYKKÄNEN Robert 2003 M FIN Porvoon Miekkailijat (FIN)
145 BLUM Jakob 2001 M GER Heidenheimer SB (GER)
146 BOSNJAK PEREIRA E SILVA Philip 2002 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
147 PRINZ Niklas 2001 M LUX TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
148 VALENTE Vincent 2001 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
149 KOSHMAN Nikita 2002 M UKR KIEW (UKR)
150 GUL Cinar 2001 M TUR Izmir Buyuksehir Bel SK (TUR)
151 HAIDASH Zakhar 2001 M BLR
152 GSTETTNER Michel 2001 M AUT FTSJF Feldkirch (AUT)
153 RAMAZZOTTI Francesco 2002 M LUX CE Sud (LUX)
153 JINDRA Jakub 2002 M CZE Lokomotiva Pilsen (CZE)
155 ZARNESCU Tudor 2003 M ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
156 MANDRYSZ Sebastian 2002 M POL UKS TROJKA RADLIN (POL)
157 RYNKEVIC Alan 2002 M LTU
157 MOROIANU Alexandru 2001 M ROU CSS Quarto Buc (ROU)
157 POPESCU Sebastian 2001 M ROU LPS Craiova (ROU)
160 BILETSKYI Rostyslav 2001 M UKR Lviv (UKR)
161 HUWER Kamil 2001 M POL T.S. GÓRNIK RADLIN (POL)
161 BOUGATSOS Dionysios 2001 M GRE O.S.AMAROUSIOU (GRE)
163 EGUILUZ Inigo 2002 M ESP SAES-BU (ESP)
163 HERMANT JAKUBOWSKI Arthur 2001 M FRA BRUAY USO (FRA)
165 MYKYTENKO Dmytro 2002 M UKR
166 KAPUI Balint 2001 M HUN TSC (HUN)
167 SALZER Jiri 2001 M CZE SC Praha (CZE)
168 HALMI Csongor 2002 M HUN TSC (HUN)
169 ZAHARCHUK Miroslaw 2001 M UKR Dnipropetrovsk (UKR)
170 LACH Leo 2002 M AUT UWK Graz (AUT)
171 XIAN Ryan 2003 M CAN
172 UDOVICHENKO Aleksey 2003 M RUS
173 LEMBERG Ilya 2001 M ISR Maccabi Jerusalem (ISR)
173 D'AOUT Robin 2002 M BEL
173 AUDZEI Daniil 2001 M BLR
176 KEW Ethan 2002 M GBR Redhill and Reigate EC (GBR)
176 VAN DER VAEREN Andy 2001 M BEL [i] Maison de l Escrime (EUR)
178 LUCOVIC Matej 2001 M CZE TJ Lokomotiva Karlovy Vary (CZE)
178 BUNEA Matei 2003 M ROU
180 MAHAMUD Gonzalo 2001 M ESP SAES-BU (ESP)
181 ZENTKO Matej Tadeas 2001 M SVK Willard Kosice (SVK)
181 ZIMMERMANN Henri 2001 M GER Heidenheimer SB (GER)
183 BERGMANN Paul 2001 M AUT FC Treibach (AUT)
184 COUNSON Francois 2003 M BEL
184 LI Jason Man Kit 2002 M CAN
186 KOLEV Gencho 2001 M BUL Cherno more 69 (BUL)
186 VIGL Oliver 2003 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
188 POULAIN Daniel 2002 M LUX CE Sud (LUX)
189 HEIERVANG Elias Degland 2001 M NOR Njård Fekting (NOR)
190 MÜLLER Leonard Gregor 2002 M SUI Heidenheimer SB (GER)
191 CIESLIK Jakub 2002 M POL PKSz Warszawa (POL)
192 TAVOR Itamar 2002 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
193 SAEZ REGUEIRO Daniel 2001 M ESP CEB-M (ESP)
194 DJUROVIC Milos 2004 M SRB MK Silni (SRB)
195 STATIE David 2002 M ROU CSS Quarto Buc (ROU)
196 HUNCAR Lubomir 2003 M SVK KS Samorin (SVK)
197 KROUZECKY Tomas 2001 M CZE Lokomotiva Pilsen (CZE)
198 COUFAL Frantisek 2003 M CZE BELA POD BEZDEZEM (CZE)
199 MASATA Vojtech 2002 M CZE TJ Lokomotiva Karlovy Vary (CZE)
200 KALLIO Matias 2001 M FIN Kalpaveljet (FIN)
201 KOLCZONAY Balazs 2001 M HUN FLESS (HUN)
202 MUSIOLIK Bartlomiej 2001 M POL T.S. GÓRNIK RADLIN (POL)
203 JOWETT Zachary 2001 M AUS
204 DIMITROPOULOS Lampros 2002 M GRE IRIDA (GRE)
205 AHINOAM Rani 2003 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
205 MANCHEV Manoil 2002 M BUL Sofia (BUL)
207 NIKOLIC Mateja 2001 M SRB MK Silni (SRB)
208 OJALA Tuomas 2001 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)
209 HUBER Philipp 2002 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
210 SPISAK Martin 2002 M SVK Willard Kosice (SVK)
211 SDROLIAS Filippos 2001 M GRE ODYSSEAS HALANDRIOU (GRE)
211 HUCHLER Jakob 2002 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
211 DYRSETH Brage 2001 M NOR Bergens FK (NOR)
214 BALON Hugo 2001 M BEL CE Gaumais (BEL)
214 NAGEL Keanu 2003 M GER FSG Warendorf (GER)
216 GALABOV Yordan 2002 M BUL National Sport´s Academy (BUL)
217 MOISEENKO Mykyta 2001 M UKR Dnipropetrovsk (UKR)
217 CORVERS Mathis 2003 M BEL
219 RYADNINSKYI Ivan 2005 M UKR Kharkiv (UKR)
220 TALIOTIS Alexandros 2002 M CYP Nicosia FC (CYP)
221 1st round STEMPEL Jan 2003 M CZE
222 1st round LOHIKOSKI Urho 2001 M FIN Tapanilan Erä Miekkailujaosto (FIN)
223 1st round PARASKEVA Alexandros 2001 M CYP A.X.I.A Fencing Academy (CYP)
224 1st round PRAPUCEAN Mario 2001 M ROU LPS Craiova (ROU)
225 1st round SOJKA Dominik 2002 M POL RMKS Rybnik (POL)
226 1st round TAY Jovan 2002 M SGP
227 1st round KADIDLO Daniel 2002 M CZE
227 1st round NUZHDIN Gleb 2003 M RUS
229 1st round LESKOVAC Janko 2003 M CRO MK Musketiri (CRO)
230 1st round ANGELOV Yann 2001 M BUL Levski (BUL)
231 1st round DALUWATHTHAGE Abiud 2003 M SRI SV Waldkirch (GER)
232 1st round REUTER Philippe 2002 M LUX CE Sud (LUX)
233 1st round ZENG William 2001 M AUS
234 1st round LIU Patrick 2002 M CAN
235 1st round CRACIUN Razvan 2001 M ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
236 1st round CASTILLO GUTIERREZ Juan Andres 2001 M COL
237 1st round STEPAN Vaclav 2002 M CZE SC Praha (CZE)
238 1st round ZÖLSS Leo 2003 M AUT GFU Graz (AUT)
239 1st round NOBLE Finlay 2003 M GBR
240 1st round LINOW Rasmus 2001 M GER SC Itzehoe (GER)
241 1st round BUNEA Mirel 2002 M ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
242 1st round CINGA Dominykas 2001 M LTU
243 1st round VITAN Catalin 2001 M ROU LPS Craiova (ROU)
243 1st round CNOTALSKI Przemyslaw 2002 M POL
243 1st round SEHIC Boris 2002 M SRB MK Silni (SRB)
246 1st round KALUS Jonas 2002 M CZE SC Praha (CZE)
246 1st round NG Daryl Jing Jun 2001 M SGP
248 1st round DON Edward 2001 M GBR
249 1st round MARCOL Maciej 2001 M POL
250 1st round ARYEH Gideon 2001 M ISR Maccabi Jerusalem (ISR)
251 1st round ZHANAL Petr 2002 M CZE
251 1st round IGNATEV Vitalii 2003 M RUS
253 1st round XIAN Riley 2003 M CAN
254 1st round WINKLER Sebastian 2001 M GER Solinger TB (GER)
255 1st round ADAMKOVIC Daniel 2003 M SVK Willard Kosice (SVK)
255 1st round KOSTOVCIK Alex 2005 M SVK Willard Kosice (SVK)
257 1st round RUSJAN Jan 2002 M SLO
257 1st round PLESE Jakov 2003 M CRO
259 1st round PHAM Daniel 2002 M CZE TJ Lokomotiva Teplice (CZE)
260 1st round BRUCKMÜLLER Fabian 2001 M AUT FU Linz (AUT)
260 1st round NORIEGA Lucas 2001 M BRA APE Paulista (BRA)
262 1st round JANJIC Gregor 2003 M AUT GFU Graz (AUT)
263 1st round RANTANEN Joona 2003 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
264 1st round MACHEK Krystof 2003 M CZE
265 1st round WALACH Wiktor 2003 M POL RMKS Rybnik (POL)
266 1st round SAMARDZIC Dragoljub 2001 M SRB
267 1st round BELYAYEV Dmytro 2002 M UKR Uzhgorod (UKR)
268 1st round TAL Adam 2003 M ISR
269 1st round DARQUENNE Guillaume 2001 M BEL CE Braine l'Alleud (BEL)
270 1st round BALER Bernard 2003 M SLO SK Ljubljana (SLO)
271 1st round KERÄNEN Miika 2001 M FIN Kalpaveljet (FIN)
271 1st round GAZDA Tomas 2002 M SVK KS Snina (SVK)
271 1st round STOYCHEV Todor 2003 M BUL Svechnikov (BUL)
274 1st round SONNLEITNER Thomas 2002 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
275 1st round STRUMBELJ Viktor 2003 M SLO SK Ljubljana (SLO)
276 1st round DUMITRESCU Dan 2002 M ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
277 1st round SVEHLIK Jakub 2001 M SVK Willard Kosice (SVK)
277 1st round DIMITROV Nikolay 2002 M BUL Cherno more 69 (BUL)
279 1st round PETRO Tomas 2003 M SVK KS Snina (SVK)
280 1st round STANOJEVIC Mihailo 2004 M SRB MK Silni (SRB)
280 1st round POHNAN Krystof 2004 M CZE SC Praha (CZE)
282 1st round SVABY Jakub 2003 M SVK BSK Bratislava (SVK)
283 1st round RAZUS Martin 2001 M SVK BSK Bratislava (SVK)
283 1st round PERKO Filip 2003 M SLO SS Nova Gorica (SLO)
285 1st round MLAKAR Luka 2002 M SLO SK Izola (SLO)
285 1st round PLANOJEVIC Jakov 2004 M SRB MK Silni (SRB)
287 1st round ONDO Daniel 2005 M SVK Willard Kosice (SVK)