Back to list

Results

Alpe Adria
ITA Udine
January 6, 2018 - January 7, 2018

Foil Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 MARINI Tommaso 2000 M ITA
2 BORODACHEV Anton 2000 M RUS
3 LOISEL Pierre 1998 M FRA VILLEJUIF US (FRA)
3 SEMENYUK Grigoriy 1998 M RUS
5 STELLA Alessandro 2000 M ITA
6 KLEIN Luis 1999 M GER TSG Weinheim (GER)
7 SAVIN Rafael 2000 M FRA CANNES CE (FRA)
8 FILIPPI Davide 1998 M ITA AS Padova (ITA)
9 BIBARD Tyvan 1999 M FRA SANARY CE (FRA)
10 VELLUTI FRANZI Pietro 1999 M ITA
11 HARAVSKYI Maksym 1998 M UKR Lviv (UKR)
12 LOVYAGIN Maxim 1998 M RUS
13 PISTORIO Federico 2000 M ITA
14 ZINNATULLIN Artur 1998 M RUS
15 EDIRI Alexandre 1998 M FRA MEAUX CE (FRA)
16 SPICHIGER Armand 2001 M FRA LYON SE (FRA)
17 DAL SANTO Alvise 1998 M ITA
18 ROGER Wallerand 1998 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
19 BRETEAU Ignacio 1999 M ESP CCC-M (ESP)
20 FUNARO Andrea 1998 M ITA
21 RESEGOTTI Matteo Claudio 1999 M ITA
22 FRUHAUF Benjamin 1998 M HUN MTK (HUN)
23 DE JONG Olivier 1998 M NED Holland Schermen (NED)
24 DE RUITER Job 1998 M NED Holland Schermen (NED)
25 BARMAKOV Bogdan 1999 M RUS
25 GIACON Daniel 2000 M NED SC Amsterdam (NED)
27 LECHNER Moritz 2000 M AUT StLFC Graz (AUT)
28 TROSHIN Ivan 2000 M RUS CSKA Moscow (RUS)
28 LOMBARDI Tommaso 2000 M ITA
30 KISS Daniel 1998 M HUN Salle Kiss FC (GBR)
31 SPLIT Olivier 1999 M NED SC Noord (NED)
32 BELLOVICZ Gabor 1998 M HUN BHSE (HUN)
33 SERVELLO Augusto Antonio 1999 M ARG CCC-M (ESP)
34 PINSON Simon 2000 M FRA ROUEN CE (FRA)
35 VETROV Nikita 1998 M RUS
36 MICHAUT Loic 1999 M FRA LYON SE (FRA)
37 PIERALISI Leonardo 2001 M ITA
38 MADER Joffrey 1998 M FRA NICE OGC (FRA)
39 MARIOTTI Filippo 1999 M ITA
40 ROBIN Noe Mandiogou 2000 M FRA
41 FALLICA Carmelo 1999 M ITA CUS Catania (ITA)
42 HAMZA Mohamed 2000 M EGY
43 SALVO Francesco 1998 M ITA
44 BIRD Harry 1998 M GBR Salle Boston (GBR)
45 WESTESSON Malte 2001 M SWE GFK Göteborg (SWE)
45 BIALIAYEV Raman 2000 M BLR
47 GARCIA PRADO Santiago 1998 M ESP SAMA-M (ESP)
47 NAVAS Timothy 1999 M BEL CE Les 3 armes (BEL)
49 SZEMES Gergo 2003 M HUN Kunszentmiklósi Vivóegylet (HUN)
50 MARROQUIN Diego 1999 M MEX
51 SANCHEZ Derwin 1998 M VEN Wroclawianie (POL)
52 MACCHI Filippo 2001 M ITA
53 TAN Darren Jun Hao 2000 M SGP Z Fencing (SGP)
54 ANDRIAMAMPIANINA Jules 2000 M FRA ECULLY (FRA)
55 DE GREEF Stef 1998 M BEL
56 KURYLOVICH Uladzislau 1999 M BLR Dinamo (BLR)
57 DI TOMMASO Alessio 2001 M ITA
58 SEYTOR Kim 2000 M FRA
59 RENNER Moritz 2001 M GER TSG Weinheim (GER)
60 IUDIN Ilia 1998 M RUS
61 DELBERGUE Luis Alfonso 1998 M ESP FED-M (ESP)
62 AU EONG Tian Wei Jonathan 2000 M SGP Blade (SGP)
63 AHLSTEDT Eimer 2000 M SWE GFK Göteborg (SWE)
64 CRNJAK Tom 1998 M BEL
65 VAN CAMPENHOUT Stef 1998 M BEL Brussels Fencing Club (BEL)
66 HEAD Connor 1999 M GBR Whitgift (GBR)
67 ZIEGON Anton 1999 M GER KTF Luitpold München (GER)
68 MARINO Nicolas 1999 M ARG ANGERS SCO (FRA)
69 ROMERO MONTILLA Roger Jesus 1999 M VEN
70 NEDELJKOVIC Mateja 2000 M HUN UTE (HUN)
70 BOROWIAK Arwen 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
72 WIEMANN Martin 2000 M GER Eintracht Duisburg (GER)
73 ABRAHAMS Matthew 2000 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
74 GONZALEZ ANDRE Julio 1999 M ESP SAMA-M (ESP)
75 AIELLO Tommaso 1999 M ITA
76 VARAS Erik Gabriel 1999 M ARG
77 FORTUNA Robert 1999 M UKR Uzhgorod (UKR)
78 PIRVA Alexandru 2001 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
78 VELLA Rosario 1998 M GER TSG Weinheim (GER)
80 VALEUR Maxim 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
81 LEHNER Kilian 2000 M AUT FK Vöcklabruck (AUT)
82 QUAGLIOTTO Filippo 2001 M ITA
83 FLAGELLA Marco 1998 M ITA
84 ERCAN Kerem 2001 M GER OFC Bonn (GER)
85 SCHRAMM Nils Michael 2000 M GER OFC Bonn (GER)
86 PICHLER Leonardo 1998 M GER OSC Potsdam (GER)
87 STIKLICA Luka 1998 M SRB MK Crvena Zvezda (SRB)
88 IURIN Igor 2000 M UKR Nikolaev (UKR)
89 GOJAK Antonio 2000 M CRO MK Karlovac (CRO)
90 CHIAPPELLI Tommaso 1999 M ITA
91 BATES Ben 1998 M GBR Bath Sword Club (GBR)
91 GVOTH Martin 1998 M SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
93 ROSU Silviu 2000 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
94 WILLIAMS Robert 1998 M GBR Bath Sword Club (GBR)
95 TIEMANN Max 1998 M GER Fencing Team Bocholt (GER)
96 MAIOR Matyas 2000 M HUN Torekves (HUN)
97 DALLASEN Matthew 1999 M AUS
98 TESARIK Daniel 2000 M CZE Sokol Brno (CZE)
99 PETRINI Felix 2001 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
100 HAMLESCHER Magnus 1998 M GER OFC Bonn (GER)
101 LOCK Kieren 2001 M SGP
102 JOLLEY Isaac 2000 M GBR Chichester Fencing Club (GBR)
103 MESZAROS Tamas 1998 M HUN UTE (HUN)
104 ASHBY Douglas 2000 M GBR St Benedicts (GBR)
105 STOCKMANN Paul 2000 M NED Holland Schermen (NED)
106 MOTTIAT Lucas 1999 M BEL [i] Maison de l Escrime (EUR)
107 KOROM Erik 2000 M HUN Torekves (HUN)
108 SCHAUER Moritz 2000 M AUT StLFC Graz (AUT)
108 DISKIN Benjamin 2002 M AUS
110 NAGY Balazs 1998 M HUN Torekves (HUN)
111 GOMBOS Tom 1998 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
112 ARCHER Ciaran 1998 M GBR Newham Swords (GBR)
112 DE ALMEIDA Dominic 1999 M GBR Fighting Fit FC (GBR)
112 MOROTA CHU Shosuke Xiang You 2001 M AUS
115 METOUI Mohamed Aziz 1998 M TUN BOURG LA REINE (FRA)
115 HOWLETT Edmund 2000 M GBR Fernwood Sword Club (GBR)
115 STARC Luka 1998 M SLO SS Duel Tabor (SLO)
115 EWERS Alexander 1999 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
115 KAJBJER Albin 1998 M SWE KFK Kalmar (SWE)
120 1st round PERSSON Sebastian 1998 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
121 1st round PROMMEL Wouter 2000 M NED SC Amsterdam (NED)
122 1st round CANDESCU Cristian 1999 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
122 1st round PALLIER Sebastian 1999 M GBR Club Activ 8 (GBR)
124 1st round BODO Benjamin 1998 M ROU CSU Timisoara (ROU)
125 1st round MURILLO DIAZ Jorge Eduardo 2000 M COL
125 1st round OWAIDA Ali 2000 M QAT
127 1st round POPPEL Martin 1999 M SWE EGF Solna (SWE)
128 1st round COLL Mateu 1998 M ESP CCC-M (ESP)
129 1st round DUALEH Quincy 2001 M NED s.v. Ter Weer (NED)
130 1st round KAIN Martin 1999 M AUT AFC Salzburg (AUT)
131 1st round THOMPSON Michael 2000 M IRL
132 1st round LI Leo 2000 M CRO MK VMD (CRO)
133 1st round HUTHMANN Erik-Elmar 1999 M AUT AFC Salzburg (AUT)
134 1st round VANNUCCI Marco 1999 M ITA
135 1st round AHEICHYK Daniil 1998 M BLR
136 1st round ZOONS Edo 1999 M NED SC Amsterdam (NED)
137 1st round CRISMER Augustin 2000 M BEL CE Embourg (BEL)
138 1st round ZOONS Axel 2001 M NED SC Amsterdam (NED)
139 1st round SPOLJAR Borna 2002 M CRO MK ZSM (CRO)
139 1st round IONICA Andrei 2000 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
141 1st round BURGSTALLER Johannes 2000 M AUT FC Treibach (AUT)
141 1st round FONTAINE Yves 2000 M AUS
143 1st round MERO Mihaly 1998 M SRB MK Vojvodina (SRB)
144 1st round JANS KOHNEKE Teun 2000 M NED SC Amsterdam (NED)
144 1st round KAJBJER Petter 1998 M SWE KFK Kalmar (SWE)
146 1st round FENS Julian 1998 M NED s.v. Pallas (NED)
147 1st round JONES Alexander 1999 M GBR Salle Kiss FC (GBR)
147 1st round DAHLIN Svante 1999 M SWE KFK Kalmar (SWE)
149 1st round WEBER Daan 2001 M NED Holland Schermen (NED)
150 1st round LACASTA Daniel 2000 M ESP SAMA-M (ESP)
151 1st round LAURIA Lorenz 1999 M ITA CS Bolzano (ITA)
152 1st round VIBERUD John 2000 M SWE GFK Göteborg (SWE)
153 1st round BERGGREN Carl 2000 M SWE GFK Göteborg (SWE)
154 1st round CHREN Simon 2001 M CZE Bohemians Praha (CZE)
155 1st round HRUBESCH Simon 2000 M AUT FU Krems (AUT)
156 1st round ONG Nicholas 2002 M AUS
157 1st round KRALIK Roman 2001 M SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
158 1st round GRASNEK Tobias 1999 M AUT FU Mödling (AUT)
158 1st round SCHUBERT Max 2001 M AUT FU Mödling (AUT)
160 1st round FERREIRA Nathan 1998 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
160 1st round SMREKAR Leo 2000 M CRO MK Rapir (CRO)
162 1st round CICCARELLI Robert 2001 M AUS
163 1st round BLAHUT Jan 1999 M CZE Serm Ostrava (CZE)
163 1st round JESSOP D´arcy 2000 M AUS
163 1st round PIZZIGNACCO Alexander 2000 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
163 1st round MOHORKO Borut 2000 M SLO
167 1st round PACHECO Ricardo 2003 M BRA CAP Paulistano (BRA)