Back to list

Results

Fleuret de St. Petersbourg
RUS St. Petersburg
May 1, 2015 - May 3, 2015

Foil Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 RIGIN Dmitry 1985 M RUS
2 CASSARA Andrea 1984 M ITA
3 SIMON Vincent 1990 M FRA RUEIL MALMAI (FRA)
3 GAROZZO Daniele 1992 M ITA CS Acireale (ITA)
5 LE PECHOUX Erwann 1982 M FRA
6 HATOEL Maor 1985 M ISR
7 AVOLA Giorgio 1989 M ITA
8 FOCONI Alessio 1989 M ITA
9 MA Jianfei 1984 M CHN
10 OTA Yuki 1985 M JPN
11 LUPERI Edoardo 1993 M ITA
12 HA Taegyu 1989 M KOR
13 CHEN Haiwei 1994 M CHN
14 KRUSE Richard 1983 M GBR
15 HALSTED Laurence 1984 M GBR Trekanten København (DEN)
16 ARSLANOV Timur 1991 M RUS
17 CHEREMISINOV Alexey 1985 M RUS
18 IMBODEN Race 1993 M USA
19 DAVIS James-Andrew 1991 M GBR
20 CHOUPENITCH Alexander 1994 M CZE Sokol Brno (CZE)
21 ABOUELKASSEM Alaaeldin 1990 M EGY AUBERVILLIER (FRA)
22 GANEEV Renal 1985 M RUS
23 MOINE Jordan 1986 M FRA NANTES NEC (FRA)
24 WOHLGEMUTH Dominik 1990 M AUT AFC Salzburg (AUT)
25 ZHEREBCHENKO Dmitry 1989 M RUS
26 SON Young Ki 1985 M KOR
27 KWON Youngho 1985 M KOR
28 SANITA André 1992 M GER OFC Bonn (GER)
29 CHEUNG Siu Lun 1985 M HKG
30 TONY HELISSEY Jean-Paul 1990 M FRA BOURG LA REINE (FRA)
31 SHI Jialuo 1993 M CHN
32 MERTINE Julien 1988 M FRA RUEIL MALMAI (FRA)
33 MEINHARDT Gerek 1990 M USA
34 MASSIALAS Alexander 1994 M USA Massialas Foundation (USA)
35 LEFORT Enzo 1991 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
36 HEO Jun 1988 M KOR
37 CADOT Jeremy 1986 M FRA HENIN BEAUMONT (FRA)
38 SAITO Toshiya 1997 M JPN
39 CHAMLEY-WATSON Miles 1989 M USA
40 JANDA Michal 1991 M POL AZS AWF Gdansk (POL)
41 BORONTOV Pavel 1993 M RUS
42 POGREBNIAK Andrii 1988 M UKR KIEW (UKR)
43 JOPPICH Peter 1982 M GER CTG Koblenz (GER)
44 KRÖPLIN Moritz 1991 M GER OFC Bonn (GER)
45 POSCHARNIG Johannes 1990 M AUT FU Mödling (AUT)
46 BIONDO Tobia 1989 M ITA
47 TOLDO Guilherme 1992 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
48 FUJINO Daiki 1987 M JPN
49 AHMED Marwan 1994 M EGY
50 GLONEK Radoslaw 1983 M POL
51 NISTA Lorenzo 1993 M ITA
52 MOURRAIN Baptiste 1994 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
53 BACHMANN Sebastian 1986 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
54 SAFIN Timur 1992 M RUS
54 ASPROMONTE Valerio 1987 M ITA
56 BRAUN Marius 1989 M GER KTF Luitpold München (GER)
57 MEPSTEAD Marcus 1990 M GBR
58 BALDINI Andrea 1985 M ITA AERONAUTICA ROMA (ITA)
59 HERTSYK Rostyslav 1989 M UKR Lviv (UKR)
60 MENKUER Engin Batuhan 1998 M TUR [i] EFE SK Ankara (EUR)
61 DÖRR Georg 1994 M GER TSG Weinheim (GER)
62 MARCILLOUX Marcel 1980 M FRA
63 KUTS Roman 1990 M RUS
64 HAN Dong Jin 1987 M KOR
65 LEE Kwanghyun 1993 M KOR
66 DEGTYAREV Ilya 1994 M RUS
67 PEGGS Ben 1990 M GBR Salle Paul Fencing Club (GBR)
68 PRANZ Rene 1985 M AUT AFC Salzburg (AUT)
69 SEDOV Artem 1984 M RUS
70 CHEUNG Ka Long 1997 M HKG
71 YUNES Klod 1989 M UKR Lviv (UKR)
72 KHOVANSKIY Alexey 1987 M RUS
73 LI Chen 1992 M CHN
73 KANESHIGE Brian 1993 M USA
75 PERRIER Ghislain 1987 M BRA AUBERVILLIER (FRA)
76 GUSTINELLI Johann 1987 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
77 CHIDA Kenta 1985 M JPN
78 LEI Sheng 1984 M CHN
79 CHERNIKOV Denis 1987 M RUS
80 PIVOVAROV Alexander 1995 M RUS CSKA Moscow (RUS)
81 WU Xiaolong 1992 M CHN
82 WILLETTE David 1991 M USA
83 SIESS Michal 1994 M POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
84 MATSUYAMA Kyosuke 1996 M JPN
85 PERELMANN Mark 1994 M ISR TSG Weinheim (GER)
86 AYAD Tarek 1987 M EGY
87 PRYMACK Anthony 1990 M CAN
88 BRAVO Nobuo 1994 M USA
89 TROFIMOV Dmitry 1995 M RUS
90 FILIPPOV Evgeniy 1992 M RUS
91 SYRACHYNSKYY Pavlo 1986 M UKR Lviv (UKR)
92 KIM Hyogon 1990 M KOR
93 KREJCIK Jan 1991 M CZE USK Praha (CZE)
94 LAHUNOU Uladzislau 1996 M BLR RCOT STAYKI (BLR)
95 PAROLI Alessandro 1989 M ITA
96 AWAJI Suguru 1989 M JPN
97 AKHMATKHUZIN Artur 1988 M RUS
98 MIYAKE Ryo 1990 M JPN
99 HINTERSEER Moritz 1984 M AUT AFC Salzburg (AUT)
100 MINUTO Martino 1988 M TUR [i] EFE SK Ankara (EUR)
101 KOMISSAROV Dmitry 1990 M RUS
102 LARI Tommaso 1990 M ITA
103 SURWILLO Jakub 1993 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
103 SAUCEDO Felipe Guillermo 1988 M ARG
105 PAUTY Maxime 1993 M FRA ISSY MOUSQUETAIRES (FRA)
106 KOLTYGO Volodymyr 1989 M UKR
107 VAN HAASTER Maximilien 1992 M CAN
108 OSMANSKI Pawel 1989 M POL
109 CHOI Nicholas Edward 1993 M HKG
110 SCHENKEL Eli 1992 M CAN
111 SHIMBO Heitor 1983 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
112 RATTAN Amol 1993 M GBR Newham Swords (GBR)
113 DJITLI Roman 1990 M ALG AUBERVILLIER (FRA)
114 GRANT Sean 1998 M CAN
115 SHIKINE Takahiro 1997 M JPN
116 LU Chenjie 1996 M CHN
117 LALONDE TURBIDE Etienne 1989 M CAN
118 UFTRING Niklas 1993 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
119 SCAVASIN Fernando 1984 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
120 JANDA Piotr 1991 M POL AZS AWF Gdansk (POL)
121 KULAKOV Dmitriy 1991 M KAZ
121 CHANG Jason 1993 M USA
123 KOZLOWSKI Szymon 1994 M POL AZS AWF Poznan (POL)
124 KWAK Junhyuk 1993 M KOR
125 TSORONIS Alexander 1993 M DEN Trekanten København (DEN)
125 MA Daijun 1992 M CHN
127 DROBYSHEV Oleg 1989 M RUS
128 1st round TOFALIDES Alex 1993 M CYP ZFW Fencing Club (GBR)
129 1st round YEUNG Chi Ka 1994 M HKG
130 1st round BORST Sebastiaan 1984 M NED s.v. O.K.K. (NED)
131 1st round KURFURST Jiri 1985 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
132 1st round SCHLOSSER Roland 1982 M AUT AFC Salzburg (AUT)
133 1st round RAJSKI Leszek 1983 M POL Wroclawianie (POL)
134 1st round CHALIANKOV Aliaksandr 1986 M BLR RCPhES (BLR)
135 1st round HEDENSKOG Filip 1989 M SWE EGF Solna (SWE)
136 1st round SANTOS Gael 1985 M POR
137 1st round BYK Siarhei 1990 M BLR SCAF RB (BLR)
138 1st round SAKANO Hirokazu 1988 M JPN
139 1st round KAHL Alexander 1993 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
140 1st round GUNES Fatih 1996 M TUR
140 1st round MARTINES HAUREGI Pablo 1993 M RUS
142 1st round YUVACAN Tayga 1995 M TUR OFC Bonn (GER)
143 1st round MOHAMMAD Yaser 1990 M KUW
144 1st round OR Tomer 1978 M ISR CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
145 1st round KLEIN Felix 1995 M GER TSG Weinheim (GER)
146 1st round KAWIECKI Pawel 1981 M POL
147 1st round HARDWICKE-BROWN Samuel 1992 M CAN
147 1st round KUNDERA Vaclav 1983 M CZE Sokol Brno (CZE)
149 1st round KHAZBAK Hazem 1995 M EGY
150 1st round PITTA Guillaume 1984 M FRA AUBERVILLIER (FRA)
151 1st round ESCURAT Aymeric 1992 M FRA ISSY MOUSQUETAIRES (FRA)
152 1st round GRIGORYEV Eduard 1991 M KAZ
152 1st round SZABADOS Kristof 1990 M HUN EGF Solna (SWE)
152 1st round HEROUI Salim 1999 M ALG
155 1st round TOLOUEI Shervin 1990 M IRI
156 1st round STJERNDAL Jimmy 1994 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
157 1st round BURNATSEV Ilya 1990 M RUS CSKA Moscow (RUS)
158 1st round SZABADOS Gabor 1985 M HUN Epitok SC (HUN)
159 1st round KHAMZIN Askar 1994 M RUS
160 1st round ZAKHARIKOV Anton 1995 M RUS CSKA Moscow (RUS)
161 1st round MATVEEV Andrey 1996 M RUS
162 1st round LUKASHEVICH Aliaksandr 1991 M BLR SCAF RB (BLR)
163 1st round SHAMS Shahab 1997 M IRI
164 1st round HAMZA Mohamed 2000 M EGY
165 1st round ESSAM Mohamed 1994 M EGY
166 1st round BABAOGLU Tevfik Burak 1993 M TUR Istanbul Hasal (TUR)
166 1st round DOBIASCH Martin 1989 M AUT WAT Wieden (AUT)
168 1st round ADHAMI Alireza 1993 M IRI
168 1st round REICHETZER Tobias 1994 M AUT FU Mödling (AUT)
170 1st round MABED Yanis Baptiste 1993 M ALG NICE OGC (FRA)
170 1st round WIKSTRÖM Olle 1994 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
172 1st round BRODEUR Marc-Antoine 1993 M CAN
172 1st round DAVID Francois-Olivier 1994 M CAN
174 1st round SCHIAVONE Saverio 1993 M ITA CS Roma (ITA)
175 1st round BRICENO Janderson 1995 M VEN Wroclawianie (POL)
176 1st round DOLZHENKO Bogdan 1994 M UKR KIEW (UKR)
177 1st round NAIZAGEROV Rauan 1991 M KAZ
178 1st round FELNER Markus 1994 M AUT FU Wien (AUT)
179 1st round LECOCQ Hans Joachim 1991 M BEL
180 1st round ANDERSEN Emil-Ulrik 1987 M DEN Trekanten København (DEN)
180 1st round ALEXANDER David 1986 M IRL
180 1st round KONTOCHRISTOPOULOS Nikolaos 1992 M GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
183 1st round SAULYS Christopher 1997 M USA
183 1st round ETTELT Maximilian 1995 M AUT FU Mödling (AUT)
185 1st round RICHTER Stefan 1978 M AUT WAT Wieden (AUT)
186 1st round AKHMETOV Iskander 1997 M RUS
187 1st round GULER Baris 1996 M TUR
188 1st round SIPOS Szilard 1970 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
188 1st round TUSSUPBEKOV Ardak 1992 M KAZ
188 1st round MADI Youcef 1998 M ALG
191 1st round ÅKERBERG Thomas 1959 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
191 1st round SCHOPPA Dominik 1995 M GER OFC Bonn (GER)
193 1st round NEMETH Gabor 1993 M HUN BHSE (HUN)
193 1st round COSGUN Muhemmed Ege 1997 M TUR
195 1st round ZENGIN Emre 1997 M TUR
196 1st round FERNANDEZ Yerbinson 1994 M VEN Wroclawianie (POL)
F CUSACK Brendan Francis 1992 M IRL
F SAMANDI Mohamed 1986 M TUN BOURG LA REINE (FRA)
F MATYAS Balint 1994 M HUN Torekves (HUN)