Back to list

Results

Tournoi de la ville de Dijon
FRA Dijon
January 7, 2017 - January 8, 2017

Epee Women's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 ISOLA Federica 1999 F ITA AS Pro Vercelli (ITA)
2 NABETH Camille 1998 F FRA LYON LEM (FRA)
3 BOZZA Alessandra 1999 F ITA TOISE (ITA)
3 MROSZCZAK Anna 1997 F POL RMKS Rybnik (POL)
5 MANTAI Karina 1998 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
6 RIEDMÜLLER Vanessa 1997 F GER Heidenheimer SB (GER)
7 FAVRE Aurore 1999 F SUI CES Sierre (SUI)
8 BOTVINIK Yana 1998 F ISR Club Modiin (ISR)
9 TAHE Oceane 1997 F FRA GRENOBLE PAR (FRA)
10 JALLOT Sarah 1997 F FRA
11 VANRYSSEL Eloise 1999 F FRA TOULOUSE UC (FRA)
12 FALINSKA Julia 1999 F POL WARSZAWIANKA (POL)
13 CASSANO Alice 1997 F ITA [i] Chiavari Scherma (ITA)
14 CAGNIN Beatrice 1999 F ITA Lame Trevigiane M Ettore Geslao (ITA)
15 DE MARCHI Eleonora 1998 F ITA Scherma Treviso ASD (ITA)
16 BORRYE Emilia Cecilie 1998 F DEN Hellerup FK (DEN)
17 PREDESCU Alexandra 1999 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
18 LUTY Aliya 1999 F FRA GRENOBLE PAR (FRA)
19 EMMENEGGER Manon 1997 F SUI FCZ Zug (SUI)
20 MAYER Lea 2000 F GER Heidenheimer SB (GER)
21 WEITBRECHT Sophia Felis 1997 F GER Heidenheimer SB (GER)
22 KUNJAN Lena 1998 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
23 SALIGEROVA Katerina 1999 F CZE TJ Lokomotiva Karlovy Vary (CZE)
24 BAROSAN Denisa 1999 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
25 BOULLANGER Zoe 1998 F FRA LYON LEM (FRA)
26 LUCANI Lola 1999 F FRA EPINAL SE (FRA)
27 HECHT Dar 2000 F ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
28 BOS Valentina 1999 F SUI SEB Basel (SUI)
29 TREUDT-GÖSSER Kim 1998 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
30 RIZZI Andrea Vittoria 1998 F ITA [i] Chiavari Scherma (ITA)
31 MASSEREY Solene 1999 F SUI ZFC Zürich (SUI)
32 PINIER Capucine 1998 F FRA PARIS UC (FRA)
33 SOLARI Demetra 1998 F SUI SESAF Fribourg (SUI)
34 KANEVSKI Vera Maia Devi 1999 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
35 BRYSON Kerenza 1998 F GBR
36 TISCH Johanna 1998 F GER Heidenheimer SB (GER)
37 COMITINI Costanza 1997 F ITA AS Marchesa Torino (ITA)
38 MERINO Monica 1998 F ESP SAES-BU (ESP)
39 PASIN Lara 1999 F ITA Scherma Treviso ASD (ITA)
40 BODIN Lauriane 1997 F FRA PARIS UC (FRA)
41 COUFALOVA Anna 2000 F CZE BELA POD BEZDEZEM (CZE)
42 GAVRIELKO Nikol 1999 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
43 WILASZEK Paulina 1997 F POL SKS Radomysl WLK (POL)
44 HANSCHKE Amelie 1998 F GER Heidenheimer SB (GER)
45 NEVOSADOVA Alzbeta 1997 F CZE SC Praha (CZE)
46 BOUKHELIFA Charline 1998 F FRA BEAUVAIS ACA (FRA)
47 MARUENDA Solenn 1997 F FRA LE CHESNAY (FRA)
48 VON KERSSENBROCK Diane 1998 F FRA LE CHESNAY (FRA)
49 PLANT Bethan 1998 F GBR Millfield School (GBR)
50 NEVOSADOVA Eliska 1998 F CZE SC Praha (CZE)
51 TOVAR KARAINDROS Oriana 1998 F COL
51 MALOWANIEC Oliwia 1998 F POL KS Szpada Wroclaw (POL)
53 VISCONTI Claire 1998 F FRA ORNON ESCR (FRA)
54 PERNACH Aleksandra 2000 F POL UKS Wolodyjowski (POL)
54 MAZANEK Karolina 1998 F POL Muszkieter Gliwice (POL)
56 SICA Susan Maria 1998 F GBR SS Lazio Scherma Ariccia (ITA)
57 FAVRE Angeline 2000 F SUI CES Sierre (SUI)
58 DOSKOVA Katerina 1999 F CZE Slavoj Litomerice (CZE)
59 FELIHO Myrna 1999 F FRA
60 MAYR Franziska 1999 F GER Heidenheimer SB (GER)
61 BIELESZOVA Veronika 2002 F CZE SC Praha (CZE)
62 BENEA Bianca 1999 F ROU CSM Oradea (ROU)
63 BOCHENKOVA Marina 1999 F USA
64 NONIS Karen 2001 F AUS
65 LEGROS Flora 1999 F FRA OLYMPIQUE CE (FRA)
65 MATEOS Maria 1998 F ESP VCE-VA (ESP)
67 SERSOT Jade 2000 F FRA ST GERMAIN E (FRA)
68 ROGNON Justine 1998 F SUI SEN Neuchâtel (SUI)
69 CIMIOTTI Carlotta 1998 F SUI LUG Lugano (SUI)
70 PRAZ Justine 1998 F SUI SES Sion (SUI)
71 BOURREAU Agathe 2000 F FRA BRON (FRA)
72 STANIER Lydia 1997 F GBR
73 PEGO MAGALHAES Jenny 1998 F SUI SEN Neuchâtel (SUI)
74 MINARDI Emma 2000 F FRA BRON (FRA)
75 LAWSON Danielle 1998 F GBR
76 LE QUERE Louanne 1998 F FRA PARIS UC (FRA)
77 KOLBINGER Brenda 1999 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
78 PHILLIPSON Elsa 1997 F GBR
79 MESZAROS Noémi 1998 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
80 TALEN Andra 1999 F EST Musketar (EST)
81 CALVENTUS Julia 1999 F ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
82 LOIT Karoliine 2000 F EST Musketar (EST)
83 DE WIJN Day 1998 F NED SC Den Bosch (NED)
84 ARRATE Julia 1997 F ESP [i] CELC-MA (ESP)
85 SHEFFIELD Laura 2000 F GBR Brixton FC (GBR)
86 BERMEJO Julia 2000 F PER Club Cultural de Lima (PER)
87 HERMAY Camille 1998 F FRA GRENOBLE PAR (FRA)
88 LÖFGREN Sonja 1999 F SWE DIF Stockholm (SWE)
89 SEGATTO Alessandra 1999 F ITA Scherma Treviso ASD (ITA)
90 HERSANT Lydiane 1999 F FRA RENNES CSG (FRA)
91 MOTTAZ Celine 1999 F SUI SEVM Vevey (SUI)
92 FALGAYRETTES Valoria 2000 F FRA
93 FOLLETT Charlie 1997 F GBR Malvern (GBR)
94 VARELA Lea 2001 F FRA LES LILAS (FRA)
95 PHILBIN Caitlin 1999 F GBR
96 HABLÜTZEL Demi 1998 F SUI FZB Basel (SUI)
97 1st round DI SARNO Lucia 1999 F ITA AS Marchesa Torino (ITA)
97 1st round LARSEN Sarah 1998 F DEN Trekanten København (DEN)
99 1st round NEMCOVA Jana 1998 F SVK BSK Bratislava (SVK)
100 1st round DONSLUND Louise Norgil 1998 F DEN Hellerup FK (DEN)
101 1st round COSTE Teodora 1999 F ROU CS Satu Mare (ROU)
102 1st round LÖHR Lisa-Marie 2000 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
103 1st round MARTIN SAEZ Ines 1998 F ESP VCE-VA (ESP)
104 1st round MANAJENKOVA Liza 1997 F EST Rünnak (EST)
105 1st round CLOT Charlene 1997 F FRA GRENOBLE PAR (FRA)
106 1st round BRYCH Barbara 2000 F POL UKS Wolodyjowski (POL)
107 1st round PATTEN Emily 1998 F AUS
108 1st round MORENO Naiara 1997 F ESP VCE-VA (ESP)
109 1st round COCOZZA Alessia 1997 F ITA
110 1st round VINCENCOVA Ester 2001 F CZE SC Praha (CZE)
110 1st round GRASSOV Alba 1999 F DEN Hellerup FK (DEN)
112 1st round ZLUF Shira 2000 F ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
113 1st round MCCORMACK Amelia 1998 F GBR
113 1st round CERVENKOVA Katerina 2001 F CZE SC Praha (CZE)
115 1st round HAMM Orla 2001 F AUS
115 1st round PRINCIPE Emily 1999 F AUS
117 1st round BARTLEY Georgia 2001 F AUS
118 1st round PINGGERA Elisabeth 1998 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
119 1st round ANDERSEN Madeleine 1999 F AUS
120 1st round TRUSSELL Sarah 1999 F AUS
121 1st round GIL LOPEZ Carlota 1999 F ESP
122 1st round LOPEZ DE LA PENA Paula 1999 F ESP CEB-M (ESP)
123 1st round GRABHER Antonia 2001 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
124 1st round VAN DEN BERGH Eveline 1998 F NED FC Almere (NED)
125 1st round RUI Bonita 2000 F AUS
126 1st round JAMES Sarah 2001 F AUS