Back to list

Results

2015 European Championships U23
ITA Vicenza
April 22, 2015 - April 26, 2015

Epee Men's U23 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 FICHERA Marco 1993 M ITA CS Acireale (ITA)
2 SANTARELLI Andrea 1993 M ITA
3 KUHN Georg 1992 M SUI ZFC Zürich (SUI)
3 SCHMIDT Richard 1992 M GER FC Offenbach (GER)
5 DABIJA Adrian 1997 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
6 BERTA Daniel 1994 M HUN PTE-PEAC (HUN)
7 PAULOUSKI Dzianis 1996 M BLR SCAF RB (BLR)
8 ROSLANDER Kasper 1992 M FIN Habda Helsinki (FIN)
9 BAKOS Balint 1997 M HUN Szombathely (HUN)
10 CHEREPAKHOV Mykyta 1994 M UKR Musketeer Odessa (UKR)
11 KASE Robin 1992 M SWE DIF Stockholm (SWE)
12 LIU Chzhan Shan 1992 M RUS
13 RUBES Martin 1996 M CZE TJ Lokomotiva Karlovy Vary (CZE)
14 CIMINI Gabriele 1994 M ITA CS Pisa Di Ciolo (ITA)
15 GUSEV Dmitriy 1994 M RUS
16 BUTA Levente 1996 M HUN Vasas (HUN)
17 CURRAN JONES Tomas 1995 M GBR Brixton FC (GBR)
18 BRZOZOWSKI Seweryn 1992 M POL St.Szerm Legia Warszawa (POL)
19 SANCHEZ-LETHEM Paul James 1994 M GBR Brixton FC (GBR)
20 SYCH Yan 1996 M UKR Kharkiv (UKR)
21 BOLBOCEANU Tatian 1993 M ROU CSM Craiova (ROU)
22 LOVRIC Ivan 1992 M CRO MK Split (CRO)
23 KARADENIZ Okan 1993 M TUR Mersin Buyuksehir Bel SK (TUR)
24 TRANDAFIRESCU Ionut 1993 M ROU CSU Craiova (ROU)
25 GUJINOVIC Luka 1992 M CRO MK Split (CRO)
26 WILLEMO Jakob 1994 M SWE GoFK Visby (SWE)
27 NIGGELER Michele 1992 M SUI LUG Lugano (SUI)
28 STYMNE Jakob 1996 M SWE DIF Stockholm (SWE)
29 ROMERO Juan Pedro 1992 M ESP CEP-M (ESP)
30 RIEDEL Alexander 1995 M GER SV Waldkirch (GER)
31 GOLOBIC Jan 1992 M SLO SS Tabor (SLO)
32 ALIYEV Kanan 1993 M AZE
33 TURNAU Peeter 1994 M EST En Garde Haapsalu (EST)
34 RANIERI Roberto 1993 M ITA CS Fiamme Oro Roma (ITA)
35 NICHOLS Harrison 1996 M GBR
36 SOKOLOVSKI Vitali 1992 M BLR SCAF RB (BLR)
37 KOMAROMY-POROS Csongor 1992 M HUN BVSC (HUN)
38 ANTKIEWICZ Mateusz 1993 M POL AZS AWF Katowice (POL)
39 JARL Henrik 1992 M SWE DIF Stockholm (SWE)
40 SENDUT Emir 1992 M TUR Coskunoz SK (TUR)
41 OBERSON Philippe 1992 M SUI BFC Basel (SUI)
42 KUCHALSKI Tim 1994 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
43 ROBL Troels Christian 1993 M DEN Hellerup FK (DEN)
44 MICKWITZ Valter 1996 M FIN Habda Helsinki (FIN)
45 BODOCZI Nikolaus 1993 M GER FC Offenbach (GER)
45 ROD Max 1993 M POR EBAI (POR)
47 STEIS Lukas 1995 M SVK Akademia sermu (SVK)
47 DUBOUSKI Pavel 1997 M BLR
49 KORLATH Alexander 1993 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
50 KOMAN Robert 1993 M SLO SS Tabor (SLO)
51 WORMAN Craig 1996 M GBR
52 WARREYN Sander 1992 M BEL Confrerie Gent (BEL)
53 SEEVE Teemu 1992 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)
54 ANIL Murtaza Berkan 1994 M TUR Afyon Eskrim GSK (TUR)
55 MIGALLON Guillermo 1993 M ESP COE-M (ESP)
56 SANCHEZ RODRIGUEZ Guillermo 1994 M ESP SAE-M (ESP)
57 1st round BRUNOLD Bruce 1992 M SUI ZFC Zürich (SUI)
58 1st round BIELEC Maciej 1997 M POL KS Szpada Wroclaw (POL)
59 1st round HARTMANN Florian 1993 M AUT FU Linz (AUT)
59 1st round TARANENKO Yuriy 1994 M UKR KIEW (UKR)
61 1st round KRAUS Peter 1995 M SVK Akademia sermu (SVK)
62 1st round ZMAUC-KVAR Ziga 1995 M SLO SK BRANIK (SLO)
63 1st round COLOMA Manuel 1995 M ESP
64 1st round PERSU Mario 1995 M ROU CSU Craiova (ROU)
65 1st round GLAZKOV Nikita 1992 M RUS MGFSO (RUS)
66 1st round KALININ Alexey 1992 M RUS Dynamo Moskau (RUS)
67 1st round KARPOV Viacheslav 1997 M BLR SCAF RB (BLR)
68 1st round ANDREYUK Nazariy 1993 M UKR KIEW (UKR)
69 1st round JACK Thomas 1994 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
70 1st round STASZULONEK Aleksander 1993 M POL Piast Gliwice (POL)
71 1st round LEBEDEV Eduard 1995 M EST Tallinna Mook (EST)