Back to list

Results

12. Challenge Mondial
FRA Grenoble
December 9, 2017 - December 10, 2017

Epee Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 PIZZINI Alessia 2001 F ITA CDS Ravennate (ITA)
2 CHEREPANOVA Alisa 2001 F RUS
2 CHEREPOVA Daria 2003 F RUS Rostov (RUS)
3 KOWALCZYK Sara Maria 2001 F ITA ASDGS Pietro Giannone (ITA)
3 MINNULLINA Ella 2002 F RUS
5 BALYAGINA Anastasiya 2002 F RUS
6 VOROBIEVA Anastasia 2002 F RUS
7 BAVUGE KHABIMANA Milen 2001 F RUS
8 BARBIER Faustine 2001 F FRA DOUAI CE (FRA)
9 ROSSATTI Emilia 2001 F ITA AS Bernardi Ferrara (ITA)
10 VERDESCA Liliana 2003 F ITA LESCU - CLUB SCHERMA LECCE (ITA)
11 GZYUNOVA Anna 2002 F RUS
12 GREUL Kerstin 2002 F GER TSF Ditzingen (GER)
13 FRIEDERICH Adriana 2001 F GER OFC Bonn (GER)
14 PIERACCIANI Alice 2002 F ITA Pro Novara Scherma (ITA)
15 CHERNYSHOVA Anna 2002 F UKR KIEW (UKR)
16 MOISEEVA Ekaterina 2001 F RUS
17 JAAKKOLA Outi 2001 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
18 GIANNICO Elena 2001 F ITA CS Foligno (ITA)
19 BONAL Margaux 2001 F FRA
20 RAIKHLINA Evgenia 2002 F RUS Sdushor No3 (RUS)
21 BERARDELLI Lavinia 2003 F ITA Fiame Oro Rom (ITA)
22 BALAN Anastasiia 2002 F RUS
23 MARTINI Margherita 2001 F ITA CS Roma (ITA)
24 MASLENNIKOVA Sofya 2001 F RUS
25 KELLER Camille 2001 F FRA ST AVOLD MJC (FRA)
26 SAPIN Galadrielle Tünde 2001 F SUI CER Romont (SUI)
27 TEUBER Carolin 2001 F GER Heidenheimer SB (GER)
28 CALDERARO Margherita 2001 F ITA CS Roma (ITA)
29 LOMBARDI Marta 2001 F ITA CUS Pavia Scherma (ITA)
30 GRABHER Antonia 2001 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
31 AGATH Thordis 2001 F AUT KAC Klagenfurt (AUT)
32 PAPADOPOULOS Keira 2003 F GBR
33 MBIIM Solene 2001 F FRA LEVALLOIS (FRA)
34 FEIGIN Nicole 2003 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
35 GÖDDE Ella 2001 F GER OFC Bonn (GER)
36 SPINELLI Alice Ilde 2001 F ITA Lame Trevigiane M Ettore Geslao (ITA)
37 CENA Marzia 2002 F ITA AS Pro Vercelli (ITA)
38 BÜCKER Femke 2002 F GER Osnabrücker SC (GER)
39 ZUGASTI Paula 2002 F ESP CREA-M (ESP)
40 PINIER Clementine 2002 F FRA ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
40 LOUIS Avery 2001 F GBR
42 BOUILLANT Audrey 2002 F SUI SEVM Vevey (SUI)
43 GENTILE Francesca 2001 F ITA
44 SUCHKOVA Maria 2002 F RUS
45 BLASONI Tamara Paola 2001 F ITA
46 PASCHE Alyssa 2002 F SUI SEG Geneve (SUI)
47 GALPER Eva 2002 F ISR Maccabi Jerusalem (ISR)
48 ONG Rebecca Jia Min 2001 F SGP YMC (SGP)
49 SADLER Louise 2001 F GBR
50 RITAKALLIO Rilla 2001 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
51 CONSONNI Ginevra 2001 F ITA TOISE (ITA)
52 KHOROSHEVA Anastasia 2001 F RUS
53 AMATEIS Alessandra 2001 F ITA AS Marchesa Torino (ITA)
54 KIRSCHNER Elena 2002 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
55 HÄNDLER Anja 2001 F GER TSF Ditzingen (GER)
56 BEKEN Solane 2001 F BEL
57 MOULOUNGUI Aimee 2001 F FRA LE HAVRE CE (FRA)
58 ROMEO Virginia 2002 F SUI LUG Lugano (SUI)
59 PETTOLA Chiara 2003 F SUI LUG Lugano (SUI)
60 TAFNA Thiara 2001 F FRA LEVALLOIS (FRA)
61 TAYLOR Eleanor 2002 F GBR Bedford FC (GBR)
62 ZITTEL Alexandra 2004 F GER Heidenheimer SB (GER)
63 TRUUSE Gabriela 2004 F EST Pohjakotkas (EST)
64 VARELA Lea 2001 F FRA LES LILAS (FRA)
65 REPANATI Benedetta 2001 F ITA AS Pro Vercelli (ITA)
66 FOXWELL-MOSS Taylor 2001 F GBR Plymouth FC (GBR)
67 BURKHARD Isabelle 2001 F SUI FCB Bern (SUI)
68 MOSINA Valeriia 2003 F RUS CYSS RMB 3 (RUS)
69 GOLDMANN Lara 2002 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
70 ZENS Anna 2003 F LUX Fechterring Hochwald (GER)
71 LEVER Rachael 2002 F GBR O.P.S. Epee Club (GBR)
72 MIALTON Uliana 2002 F RUS
73 HENDERSON-ROE Maia 2001 F GBR Keszler Fencing Club (GBR)
74 BURZONI LOUCHKOFF Thea 2004 F FRA LA GARDE AJS (FRA)
75 PELLECUER Apolline 2002 F FRA TROYES GYMNI (FRA)
76 CROVETTO Vera 2002 F SUI LUG Lugano (SUI)
77 BLACK Abagael 2003 F GBR
78 AEBERSOLD Sayoko 2001 F SUI SEG Geneve (SUI)
79 TREVIN Ambre 2001 F FRA ANNONAY CE (FRA)
80 GABUTTI Emilie 2002 F SUI SAL Lugano (SUI)
81 GALLET Apolline 2001 F FRA
82 RODRIGUEZ GOMEZ Naiara 2001 F ESP SAES-BU (ESP)
83 GLINKIN Karol-Liina 2001 F EST Tallinna Mook (EST)
84 PÖYSTI Laura 2002 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
85 KINDEL Rabea 2002 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
86 POZZOLI Prudence 2003 F FRA FONTENAY BOI (FRA)
87 MAZUR Yeva 2003 F UKR Khmelnitskiy (UKR)
88 GRAFFEUILLE Sofia 2001 F FRA LEVALLOIS (FRA)
88 DUVAL Suzanne 2001 F FRA
88 DUVAL Noemi 2001 F FRA
90 ALBERTI Marine 2002 F FRA ST MAUR VGA (FRA)
91 LEDRU Jade 2001 F FRA MONTIVILLIER (FRA)
92 DROR Yasmin Bertin 2001 F ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
93 JARASSIER Helen 2003 F FRA
94 POISSON Pauline 2001 F FRA ANTONY (FRA)
95 BOGDANOV Adele 2003 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
96 BURMEISTER Charlotte 2001 F FRA GRENOBLE RAP (FRA)
97 VAILLAND Soline 2003 F FRA BERGOIATA (FRA)
98 DUCHATELET Louise 2002 F FRA VALENCIENNES (FRA)
99 TORREGO Alicia 2002 F ESP CREA-M (ESP)
100 LIORZOU Mirana 2002 F FRA NORMANDIE EE (FRA)
101 BEAUDOT Mathilde 2001 F FRA
102 TERHO Liisa 2002 F FIN Kalpaveljet (FIN)
103 VILLIGER Elin 2001 F SUI ZFC Zürich (SUI)
104 ZERRWECK Lina 2004 F GER Fechtverein Heidelberg (GER)
105 GAVERIAUX Axelle 2001 F FRA BOBIGNY AC (FRA)
106 PENNISI Alessandra 2002 F ITA
107 SCHWENNINGER Fabienne 2003 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
108 FERREIRA ROCHA Lucie 2001 F FRA PARIS UC (FRA)
109 IZZO Iulia 2002 F SUI SAL Lugano (SUI)
110 ALBRECHT Giulia 2003 F GER Heidenheimer SB (GER)
111 HAMEL Mascha 2001 F GER FG Segeberg (GER)
112 CHAMUSSY Solene 2001 F FRA TOULOUSE UC (FRA)
113 OZDAL Zeynep 2004 F TUR Alanya Eskrim SK (TUR)
114 RIPPERT Ariane 2001 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
115 ROGER Maenel 2001 F FRA ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
116 AMUSER Janina 2003 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
117 KERGUERIS Charline 2001 F FRA GRENOBLE PAR (FRA)
118 ARAUJO Madalena 2002 F POR CST (POR)
118 LOH Pauline 2001 F GER Heidenheimer SB (GER)
120 BONNET EYMARD Fanette 2002 F FRA AVON US (FRA)
121 TARGAMAA Carmen-Lii 2001 F EST En Garde Haapsalu (EST)
122 YAKOBSON Michelle 2002 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
123 MARCHETTI Diane 2002 F FRA NEVERS CE (FRA)
124 ZEBOUDJ Yousra 2002 F ALG Mouloudia Club d'Alger (ALG)
125 SUMMERS Isabella 2003 F GBR Redhill and Reigate EC (GBR)
126 PALK Madli 2003 F EST En Garde Haapsalu (EST)
127 ALLOUIS Faustine 2003 F FRA ST DOULCHARD (FRA)
128 MARTIN Louise 2002 F FRA TASSIN (FRA)
129 MERZLIAK Matilde 2001 F ITA TSGIU - A.S.D. San Giusto Scherma (ITA)
130 PENAUD Lulea 2001 F FRA MACON ESC (FRA)
131 PENNETIER Nolwenn 2002 F FRA ST MAUR VGA (FRA)
132 HAYS Emeline 2001 F FRA OUEST LYONN (FRA)
133 KOZIELSKI Katharina 2003 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
134 DUBOURG Heloise 2002 F FRA ORNON ESCR (FRA)
135 GROLLMISCH Felicitas 2002 F GER FC Leipzig (GER)
136 RAMBAUD Ines 2001 F FRA MONTPEL UC (FRA)
137 RESTON Eva 2004 F GBR
138 MALAVELLE ROLLAND Marie 2001 F FRA ALES CEVENOL (FRA)
138 SAAVALAINEN Hannah 2001 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
140 CHAVIGNY Sophie 2003 F FRA
141 STEWART Alex 2001 F GBR
142 MELLES Anne-Mai 2003 F EST En Garde Haapsalu (EST)
142 KIEFFER Olivia 2002 F FRA HYERES (FRA)
144 TASCHEK Katharina 2002 F AUT KAC Klagenfurt (AUT)
145 ZUGMEYER Eva 2003 F FRA SELESTAT CE (FRA)
146 SCHAISON Louna 2002 F FRA ST MAUR VGA (FRA)
146 DEHARO Constance 2003 F FRA BAR LE DUC (FRA)
146 BOSCHERINI Victoria 2002 F SUI SEVM Vevey (SUI)
149 SIMMONDS Constance 2001 F GBR
150 JARAMILLO QUEVEDO Maria De Los Angeles 2001 F COL
151 ROBSON Emilia 2002 F GBR
151 MARTINEZ RUIZ Alicia 2002 F ESP SAES-BU (ESP)
151 ROMMES Noelia 2003 F BEL CE Charlemagne (BEL)
154 BERNOBIC Emma 2001 F FRA COLMAR SR (FRA)
155 SCHALL Noelle 2002 F AUT KAC Klagenfurt (AUT)
155 RÖPKE Greta 2002 F GER FG Segeberg (GER)
157 1st round VAUTRAVERS Justine 2001 F FRA COLMAR SR (FRA)
158 1st round BRUNELLI Matilde 2002 F ITA SOCIETA DEL GIARDINO (ITA)
159 1st round EKREM Dila 2004 F TUR
160 1st round VILLEAU Elisa 2002 F FRA
161 1st round ZERLAUTH Anna Lea 2003 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
162 1st round MCCORMACK Maisie 2002 F GBR O.P.S. Epee Club (GBR)
163 1st round CREPIN Daphne 2001 F FRA
164 1st round FAHRASMANE Lelahelle 2001 F FRA ANTONY (FRA)
165 1st round FERNEZ Camile 2002 F FRA AURAY ESCRIM (FRA)
166 1st round LUTHI Elyne 2002 F FRA NIMES SE (FRA)
167 1st round DAURAT Carla 2001 F FRA RAMONVILLE (FRA)
168 1st round TURAKALINA Natalia 2002 F RUS
168 1st round ALAMUR Mia 2003 F ISR Club Modiin (ISR)
170 1st round KNECHTL Lucia 2003 F AUT GFU Graz (AUT)
170 1st round SARPKAYA Lal 2002 F TUR Istanbul Ferdi (TUR)
172 1st round LUKACIK Marie Loise 2001 F FRA AMIENS CE (FRA)
173 1st round DELILE Victoire 2002 F FRA ST DENIS HOT (FRA)
174 1st round LENTINI Chiara 2003 F SUI SEG Geneve (SUI)
175 1st round RICHET Camille 2003 F FRA LE CHESNAY (FRA)
176 1st round PETRINI Claire 2003 F SUI SAL Lugano (SUI)
176 1st round RAPOSO Dana 2002 F ESP
178 1st round SEILLE Elena 2003 F FRA DIEPPE FL (FRA)
179 1st round VIGNAUX Anais 2002 F FRA
180 1st round LUDIG Enora 2001 F FRA CHALONS CHAM (FRA)
181 1st round ALVIM Maria 2003 F POR CST (POR)
182 1st round LAGGOUNE Hanane 2001 F ALG
183 1st round KOSE Aybike 2003 F TUR Kocaeli Buyuksehir Belediye Kagit SK (TUR)
184 1st round ANDERES Julia 2003 F SUI CEFL Florimont (SUI)
185 1st round LIXANDRU Nicole 2003 F ESP CEB-M (ESP)
186 1st round SOHLBERG Oona 2002 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
187 1st round LINAIS Leonie 2003 F FRA
188 1st round MARGRY Emma 2002 F FRA ABBEVILLE (FRA)
188 1st round PARMAR Ellie 2001 F GBR