Back to list

Results

2015 World Championships Cadets/Juniors
UZB Tashkent
April 1, 2015 - April 9, 2015

Epee Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 KIM Myeongki 1998 M KOR
2 JURKA Jakub 1999 M CZE Dukla Olomouc (CZE)
3 BEAULIEU Loic 1998 M CAN
3 BENDE Bence 1999 M HUN SZVASE Szombathely (HUN)
5 CUOMO Valerio 1998 M ITA CS Partenopeo (ITA)
6 ESKOV Ruslan 1998 M EST Tartu Kalev (EST)
7 MICHALAK Damian 1999 M POL Piast Gliwice (POL)
8 GORBACHUK Yevgeniy 1998 M UKR Kharkiv (UKR)
9 HOROWITZ Charles 1998 M USA
10 MOWAFY Mohab 1998 M EGY
11 DIKOV Plamen 1998 M BUL National Sport´s Academy (BUL)
12 PIANFETTI Andric 1998 M FRA PARIS GRP (FRA)
13 LIMAREV Ivan 1998 M RUS
14 ZAPARA Yurii 1998 M UKR Dnipropetrovsk (UKR)
15 MARENCO Federico 1998 M ITA AS Marchesa Torino (ITA)
16 STRNAD Ondrej 1999 M CZE Slavoj Litomerice (CZE)
17 ISLAS FLYGARE Linus 1998 M SWE UF Uppsala (SWE)
18 LEIBA Saar 1999 M ISR Maccabi Hod Hasharon (ISR)
19 GALPER Stanislav 1999 M ISR Maccabi Jerusalem (ISR)
20 GEDZO Andzej 1999 M EST SBSK Draakon (EST)
21 CHIEN Kei Hsu Albert 1998 M HKG
22 BUNNEY Lachlan 1999 M AUS
22 NAGY David 1999 M HUN VASAS Budapest (HUN)
24 CAMARGO Alexandre 1999 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
25 WHELAN Roo 1998 M GBR Millfield School (GBR)
26 YASU Masato 1998 M JPN
27 BELIANINOV Daniil 1999 M RUS
28 BALCAR Josef 1998 M CZE TJ Lokomotiva Teplice (CZE)
29 BRADFORD Jack 1998 M USA
30 HEMELAERS Robbe 1998 M BEL SC Parcival Leuven (BEL)
31 HOVIKYAN Eduard 1998 M ARM
32 KOMATA Akira 1998 M JPN
33 PREZIOSI Alessio 1999 M ITA CS Imola (ITA)
34 DAGANI Elia 1998 M SUI LUG Lugano (SUI)
35 SAAVALAINEN Ellis 1998 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
36 TASGIN Alkim 1998 M TUR Ankara Ferdi (TUR)
36 DAMJANOVIC Nikola 1999 M CAN
38 LIM Kang Eun 1999 M KOR
39 GREBENNIKOV Sergey 1998 M RUS
40 PISKOVATSKOV Jonathan 2000 M USA
41 STIGANT Devlin 1999 M GBR Redhill and Reigate EC (GBR)
42 KIM Daejin 1999 M KOR
43 LAW Shiu Chung 1998 M HKG
44 RAEDER Anton 1999 M NOR Bygdø FK (NOR)
45 ANDRASFI Tibor 1999 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
46 GUMENIUK Vladyslav 1998 M UKR Kharkiv (UKR)
47 POSTMA Randy 1999 M NED FC Almere (NED)
48 FERNANDEZ PEREZ Javier 1998 M ESP SAE-M (ESP)
49 GUSAROV Klim 1998 M EST Tallinna Mook (EST)
50 ABED Faisal 1998 M KSA
51 JUKNA Rokas 1999 M LTU Gaja-Florete (LTU)
52 VASARAUDZIS Egils 1998 M LAT Daugavpils ISVS (LAT)
53 KOLANCZYK Wojciech 1999 M POL UKS PGK Srem Mroz Manieczki (POL)
54 ELSAYED Ahmed 1998 M EGY
55 MURAYAMA Kentaro 1998 M JPN
56 JORDAN René 1998 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
57 ELIASSEN Ferdinand 1998 M NOR Bygdø FK (NOR)
58 NIKIEL Marcin 1998 M POL AZS AWF Wroclaw (POL)
59 BEYRLE Joshua 1999 M GER Heidenheimer SB (GER)
60 CUCOS Alex 1998 M CAN
61 CLERCX Robin 1998 M BEL Confrerie Gent (BEL)
62 THEWANGER Emil 1999 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
63 TYCHLER Pavel 1998 M RSA TFS Johannesburg (RSA)
64 FATEYEV Yegor 2000 M KAZ
65 ALIMOV Fayzulla 1998 M UZB
66 BAUDUNOV Khasan 2001 M UZB
67 BATSUREN Amarbold 1999 M MGL
67 AL-KHRASHAAN Yousef 2000 M KUW
69 LIZARRAGA Juan Carlos 1998 M MEX
70 BERG Mads Peter 1998 M DEN Hellerup FK (DEN)
71 DIAZ Jorge 1998 M MEX
72 MÜLLER Luis 1998 M AUT FTSJF Feldkirch (AUT)
73 LAU Ho Chuen 2000 M HKG
74 CIMBOREVICS Ernests 1999 M LAT Daugavpils ISVS (LAT)
75 KEPPEL Colin 1998 M NED SC Den Bosch (NED)
76 BUYAN Rahmi Kaan 1999 M TUR
77 GELMAN Roni 1998 M ISR Club Modiin (ISR)
78 ALEXANDERSEN Nicolai 1998 M DEN Hellerup FK (DEN)
79 KOCK Joachim 1998 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
80 ALIMOV Sanjar 1999 M UZB
81 AL-BADER Yousef 2001 M QAT
82 HAYES Isaac 1998 M AUS
83 STOLAR Samuel 1998 M SVK Akademia sermu (SVK)
84 FRÖSCHL Lucas 1998 M GER Heidenheimer SB (GER)
85 1st round TUVSHINJARGAL Anarsaikhan 1998 M MGL
86 1st round DICKINSON Matthew 1999 M GBR Laszlo (GBR)
87 1st round ABBAS Haidar 1999 M KUW
88 1st round GUSMAN Agustin Adolfo 1998 M ARG
89 1st round MIAGKIKH Ilia 1998 M KGZ
90 1st round SOBIROV Sanjarbek 1999 M UZB
91 1st round RECLO Martin 1998 M SVK Akademia sermu (SVK)
92 1st round ROUDBAR Samuel 1998 M BEL
93 1st round MIKKILÄ Max 1998 M FIN Miekkailustudio (FIN)
94 1st round BOVIN Sofus 1998 M DEN Rudersdal FK (DEN)
95 1st round OERMAN Lachlan 1998 M AUS
96 1st round SERTAY Yerlik 1998 M KAZ
97 1st round IDDRISU Bashiru 1998 M GHA
98 1st round AL SULAITI Ali 2001 M QAT
99 1st round AL-MULLA Khalid 2000 M QAT
100 1st round AXENOV Svyatoslav 2001 M KAZ
101 1st round KREMSLEITHNER Michael 1999 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
102 1st round LI Hao Hsuan 1998 M TPE
103 1st round BAKYTBEK UULU Ilim 2001 M KGZ
104 1st round KURUCU Batuhan 1999 M TUR
105 1st round ERDENEBAT Bat-Erdene 1998 M MGL
106 1st round GEROGIOU Schaeffer 1999 M RSA VASK Bloemfontein (RSA)
F HASAN Husain M.a 1998 M KUW QAD (KUW)
F NURALIEV Shokhrukh 1999 M TJK
F NOMAN Adeb 1999 M YEM
F ALDAWOOD Jawad 1999 M KSA
F AL-SALEHI Saleh Musaed Nasser 2000 M YEM