Back to list

Results

2015 World Championships Cadets/Juniors
UZB Tashkent
April 1, 2015 - April 9, 2015

Foil Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 ROSATELLI Damiano 1995 M ITA CS ARICCIA (ITA)
2 INGARGIOLA Francesco 1996 M ITA
3 HUANG Mengkai 1997 M CHN
3 YANG Hyeonjun 1996 M KOR
5 NEMETH Andras 1995 M HUN BHSE (HUN)
6 RZADKOWSKI Andrzej 1997 M POL Wroclawianie (POL)
7 MOELIS Samuel 1998 M USA
8 DAHLIN Kolja 1996 M DEN Trekanten København (DEN)
9 ROGER Enguerand 1997 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
10 ZAKHARIKOV Anton 1995 M RUS CSKA Moscow (RUS)
11 CEGIELSKI Bartosz 1995 M POL AZS AWF Poznan (POL)
12 BRANMAN Matthew 1997 M USA
13 CIUTI Tommaso 1996 M ITA
14 BERG Thomas Lerche 1996 M DEN Trekanten København (DEN)
15 PIVOVAROV Alexander 1995 M RUS CSKA Moscow (RUS)
16 VEITENHEIMER Ciaran 1997 M GER TSG Weinheim (GER)
17 SAITO Toshiya 1997 M JPN
18 TROFIMOV Dmitry 1995 M RUS
19 MATSUYAMA Kyosuke 1996 M JPN
20 LANGER Mario 1995 M AUT AFC Salzburg (AUT)
21 CHEUNG Ka Long 1997 M HKG
22 LAHUNOU Uladzislau 1996 M BLR RCOT STAYKI (BLR)
23 MARQUES Henrique 1996 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
24 CHASTANET Maximilien 1996 M FRA
25 DOSA Daniel 1996 M HUN Torekves (HUN)
26 KIM Hyun Woo 1995 M KOR
27 GRANT Sean 1998 M CAN
28 FILES Petar 1997 M CRO MK Rapir (CRO)
29 SCHOPPA Dominik 1995 M GER OFC Bonn (GER)
30 KHAZBAK Hazem 1995 M EGY
31 PROKHARAU Pavel 1995 M BLR RCOT STAYKI (BLR)
32 WANG Chun Jui 1996 M TPE
33 LIM Joshua Ian 1996 M SGP Blade (SGP)
34 CHEN Jingfeng 1996 M CHN
35 LEUNG Sing Ho 1995 M HKG
36 NARVAEZ PALIZA Jose 1998 M MEX
37 ABE Yoshiki 1996 M JPN
38 ABOZEID Mohannad 1996 M EGY OFC Bonn (GER)
39 GAGANIDZE Luka 1996 M GEO
40 LEON Victor 1995 M VEN
41 KIEFER Axel 1996 M USA
42 TANG Pui Ting 1995 M HKG
43 NAVAS Miguel 1995 M BEL CE Les 3 armes (BEL)
44 UNDA Juan Sebastian 1996 M MEX
45 RAI Rajan 1996 M GBR Newham Swords (GBR)
46 MORA Johan 1996 M VEN
47 BRICENO Janderson 1995 M VEN Wroclawianie (POL)
48 CHAN Kevin Jerrold 1998 M SGP Blade (SGP)
49 LU Chenjie 1996 M CHN
50 MESZAROS Tamas 1998 M HUN UTE (HUN)
51 VEGH David 1995 M SVK KS Samorin (SVK)
52 GOMEZ-PERALES Eamonn 1995 M CAN
53 TETERIS Lukas 1996 M LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
54 ONG Ryan Ren An 1999 M SGP Fencing Masters (SGP)
55 PEREZ Nathaniel 1996 M PHI
56 SIDO Alexandre 1996 M FRA ISSY MOUSQUETAIRES (FRA)
57 ZARETTSKY Adam 1995 M ISR Beer Sheva (ISR)
58 BIRCH Jai 1996 M GBR Newham Swords (GBR)
59 PODRALSKI Maciej 1997 M POL AZS AWF Gdansk (POL)
60 SWEET Mikhail 1996 M CAN
61 KONGSTAD Conrad Seibæk 1997 M DEN Trekanten København (DEN)
62 YUVACAN Tayga 1995 M TUR OFC Bonn (GER)
63 KALIYEV Tamirlan 1996 M KAZ
64 MAROSTEGA Pedro 1997 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
65 WEBBER Lucas 1995 M AUS Blacklords FC (AUS)
66 KOSSACHYOV Dmitriy 1997 M KAZ
67 FITZGERALD Edward 1997 M AUS
68 LUCCHETTI Santiago 1995 M ARG CCC-M (ESP)
69 KIM Namgu 1995 M KOR
70 FOSTER Matt 1997 M AUS Blacklords FC (AUS)
71 YOUSEF Khaled 1995 M KUW QAD (KUW)
72 ZIDI Fares 1997 M TUN
73 LACASTA Sergio 1995 M ESP SAMA-M (ESP)
74 ABBAS Ali Fadel 1995 M KUW
75 WEINER Björn Erik 1996 M GER OFC Bonn (GER)
76 LLOYD Alexander 1996 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
77 GUNES Fatih 1996 M TUR
78 KUCEBA Vitalijs 1997 M LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
79 EGYENES PORSOK Henrik 1999 M SVK KS Samorin (SVK)
80 BLUMENTALS Renars 1997 M LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
81 ELMASRY Nour 1996 M EGY
82 MARTINEZ RAMIREZ Octavio 1995 M MEX
83 NUGUMANOV Doniyor 1997 M UZB
84 GARELJA Daniel 1995 M NZL
85 ROSENFELD Roey Eliyahu 1999 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
86 1st round VARAS Erik Gabriel 1999 M ARG
87 1st round CANCHEZ SIFUENTES Federico 1995 M PER
88 1st round CZUCKERMANN Matan 1997 M ISR
89 1st round CHEN Tse Yuan 1996 M TPE
90 1st round SIMEUNOVIC Rastislav 1995 M SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
91 1st round PETTINATO Mateo 1996 M ARG ANGERS SCO (FRA)
92 1st round TAKEYEV Adilzhan 1995 M KAZ
93 1st round MC GREGOR Robert 1996 M RSA UCT Cape Town (RSA)
94 1st round GARCIA-ALZORRIZ Roger 1997 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
95 1st round COLLINGS Alexander 1996 M RSA UCT Cape Town (RSA)
96 1st round ORIHUELA Marcio 1998 M PER
97 1st round TAQI Ahmad 1999 M KUW
98 1st round MOHD SETH Imran 1998 M MAS
99 1st round SOBIROV Abror 1997 M UZB
100 1st round TYCHLER Pavel 1998 M RSA TFS Johannesburg (RSA)
101 1st round POST Patrick 1995 M NED s.v. Pegasus Escrime (NED)
101 1st round BECK Alexander Tiu 1997 M THA Fighting Fit FC (GBR)
101 1st round MADI Youcef 1998 M ALG
104 1st round OWAIDA Ali 2000 M QAT
105 1st round ZANETTE Daniel 1997 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
106 1st round GARCIA Eduardo 1998 M PER
107 1st round BASHAL Seif 1999 M QAT
108 1st round PAVLOVIC Dan 1996 M SLO SS Duel Tabor (SLO)
109 1st round FIJAVZ BACOVNIK Lovro 1995 M SLO SK RUDOLF CVETKO (SLO)
109 1st round AL-ASMI Hamad 1998 M QAT
111 1st round BOYCHAEV Sirojjon 1997 M UZB
112 1st round LEE Jui Chi 1998 M TPE
F GALUASHVILI Lasha 1998 M GEO FC Tbilisi (GEO)