Back to list

Results

Allstar Deutschland Challenge
GER Hamburg (Norderstedt)
December 2, 2017 - December 3, 2017

Epee Men's U14+U13 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 KOLDITZ Ian-Etienne 2004 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
2 RENZ Dominik 2004 M GER TSV Laupheim (GER)
3 SCHULZ Tobias 2004 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
4 SUCHERT Theo 2004 M GER TV Augsburg (GER)
5 WEGNER Moritz 2004 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
6 BÖHMER Philipp 2004 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
7 STOLTE Quinn 2004 M GER FC Berlin Südwest (GER)
8 BERGER Steven 2004 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
9 MEIER Kassian 2004 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
10 OHLIG Sebastian 2004 M GER Fechtverein Heidelberg (GER)
11 HAHNEL Thore 2004 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
12 STANGE Jakob 2005 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
13 EICHER Tristan 2004 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
14 MICHALSKI Christoph 2004 M GER FC Leipzig (GER)
15 HOCHWALD Samuel 2005 M GER TSF Ditzingen (GER)
16 RUPPENTHAL Julius 2005 M GER SV Waldkirch (GER)
17 WARREMAN Daan 2004 M NED s.v. RobbSchermen (NED)
18 SCHUMACHER Rafael 2005 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
19 ZAISER Jonas 2004 M GER TSG Reutlingen (GER)
20 PAFFENHOLZ Niklas 2005 M GER Blau-Weiss Buchholz (GER)
21 BRACKERT Lasse 2004 M GER Elmshorner MTV (GER)
22 HÖCKE Wilhelm 2004 M GER FC Leipzig (GER)
23 HALBLEIB Nils 2004 M GER SC Itzehoe (GER)
24 FRESEN Benedikt 2005 M GER Quernheimer FC (GER)
25 VELTRUP Ole 2005 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
26 SPEKER Oskar 2004 M GER EFG Essen (GER)
27 KAMMEIER Robert 2005 M GER Quernheimer FC (GER)
28 LOHSE Friedrich 2004 M GER MTV Minden (GER)
29 EHRINGHAUS Mika 2004 M GER TV Dillenburg (GER)
30 DERGAY David 2004 M GER FC Offenbach (GER)
31 WINKLER Leon 2005 M GER FC Bischofswerda (GER)
32 HEUER Marc 2005 M GER TSF Ditzingen (GER)
33 IXKES Andór Bélà 2004 M GER Frankfurter TV (GER)
34 ARNHOLD Timon 2004 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
35 HAMBACH Gereon 2004 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
36 WESTERHOFF Linus 2005 M GER FC Berlin Südwest (GER)
37 SONNICKSEN Samuel 2004 M GER OFC Bonn (GER)
38 AUST Marvin 2004 M GER FC Bischofswerda (GER)
39 BUSCH Samuel 2004 M GER FC Bischofswerda (GER)
40 WIENANDS Jeremy 2005 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
41 LUCKENBACH Nick 2004 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
42 LENHARDT Jan-Philipp 2004 M GER TSF Ditzingen (GER)
43 SCHMIDT Jann-Rouven 2005 M GER TV Dillenburg (GER)
44 ÖZSIMSEK Emre-Said 2005 M GER SC Itzehoe (GER)
45 NÄHRING Till 2004 M GER TV Dillenburg (GER)
46 BERGER Konstantin 2004 M GER USC Magdeburg (GER)
47 SCHMINKE Tristan 2004 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
48 BRYCHCY Jakob 2004 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
49 KNABENREICH Julian 2005 M GER FS Bielefelder TG (GER)
50 TETTENBORN Alexander 2005 M GER FSV Görlitz (GER)
51 FRIES Maximilian 2005 M GER BW Schneidhain (GER)
52 IXKES Tibór Leander 2004 M GER Frankfurter TV (GER)
53 CHEN Jan 2004 M GER FC Berlin Südwest (GER)
54 BÜKER Jean-Luc 2005 M GER Quernheimer FC (GER)
55 PLISCHKE Dennis 2005 M GER TV Augsburg (GER)
56 LANGE Hinrich 2005 M GER FG Segeberg (GER)
57 HILPERT Philip 2005 M GER FC Hardheim-Höpfingen (GER)
58 WEIGEL Maximilian 2005 M GER SV Waldkirch (GER)
59 SCHNEIDER Tim Raymond 2005 M GER FG Segeberg (GER)
60 NEWIGER Tjark 2005 M GER Elmshorner MTV (GER)
61 SCHILLING Lönne 2004 M GER 1.SC Norderstedt (GER)
62 KOHLS Jannik 2005 M GER Elmshorner MTV (GER)
63 LIEBHERR Lennox 2005 M GER FG Segeberg (GER)
64 LOREY Benedikt 2004 M GER 1.SC Norderstedt (GER)