Back to list

Results

Internationaler Händel-Cup
GER Halle
December 2, 2017 - December 3, 2017

Foil Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 GOTTSCHALK Julian 2001 M JPN
2 QUAGLIOTTO Filippo 2001 M ITA
3 IIMURA Kazuki 2003 M JPN
3 EBERHARDT Julien 2001 M FRA ST MAIXENT (FRA)
5 LEFEBVRE Loick 2001 M FRA HENIN BEAUMONT (FRA)
6 PERESSINI Esteban 2002 M FRA LE PERREUX (FRA)
7 WINTERBERG-POULSEN Jonas 2001 M DEN Trekanten København (DEN)
7 ROGER Constant 2001 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
9 SPICHIGER Armand 2001 M FRA LYON SE (FRA)
10 DE BELVAL Paul Antoine 2002 M FRA Masque de fer Lyon (FRA)
11 LIM Matthew James Quan Rong 2002 M SGP
12 CASTANIE Valerian 2002 M FRA
13 NARITA Koya 2001 M JPN
14 WESTESSON Malte 2001 M SWE GFK Göteborg (SWE)
15 SOULIER Hugo 2001 M FRA VIENNE (FRA)
16 WEBER Daan 2001 M NED Holland Schermen (NED)
17 BEM Maciej 2001 M POL AZS AWF Poznan (POL)
18 LORENZON Tommaso 2001 M ITA
19 LEMAN-LOUBIERE Victor 2001 M FRA ARCACHON AST (FRA)
20 BRUNNER Remi 2001 M SUI PARIS TA (FRA)
21 PODRALSKI Adam 2002 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
22 BABA Shunsuke 2002 M JPN
23 KOLLER Korbinian 2001 M GER KTF Luitpold München (GER)
24 LE BOUQUIN Nicolas 2001 M FRA CADETS ESSON (FRA)
25 MOLNAR Martin 2001 M HUN MTK (HUN)
26 PIRVA Alexandru 2001 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
27 MANGIAROTTI Lorenzo Francesco 2001 M ITA
28 FUJISAWA Shoma 2001 M JPN
29 OTAKE Ryo 2001 M JPN
30 ELUSUE Geoffrey 2001 M FRA P PITRE CDE (FRA)
31 FAUL Paul Luca 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
32 KAPPUS Bastian 2004 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
33 BOROWIAK Arwen 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
34 FABINGER Nils Alexander 2002 M GER FC Moers (GER)
35 BECU Bryan 2001 M FRA LYON SE (FRA)
36 SZEMES Gergo 2003 M HUN Kunszentmiklósi Vivóegylet (HUN)
37 STADLBAUER Florian 2001 M GER MTV München (GER)
38 GALVANI Gianmarco 2001 M ITA
39 SZANTAY Benedek 2001 M HUN BHSE (HUN)
40 SUHA Adam 2001 M HUN Terezvaros (HUN)
41 EICH GOZZI Aymeric 2001 M FRA BOURG LA REINE (FRA)
41 BRAUN Noah 2002 M GER OFC Bonn (GER)
43 TOTUSEK Marek 2002 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
43 LORENZONI Davide Ryoga 2003 M JPN
45 DOLZYCKI Jakub 2001 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
46 JOEMRATI Ashwan 2002 M NED Holland Schermen (NED)
47 NIJS Mathieu 2002 M BEL Schermkring Herckenrode (BEL)
48 TOTH Gergely 2002 M HUN Torekves (HUN)
49 HELLMUND Vincent 2002 M GER PSV Stuttgart (GER)
50 CALO' Alessandro 2001 M ITA
51 SIBAJEVS Aleksejs 2003 M LAT Florete (LAT)
52 RAIS Krisztian 2001 M HUN Torekves (HUN)
53 NGUYEN Jett Noby 2001 M USA
54 LOCK Kieren 2001 M SGP
55 TIO Maximus Jun Hong 2002 M SGP Z Fencing (SGP)
56 SZCZYPINSKI Kacper 2001 M POL Wroclawianie (POL)
56 DARDE Lucas 2001 M FRA REIMS CE (FRA)
58 PIEMONTE Edoardo Federico 2002 M ITA
59 LIM Jonathan Tzien Yih 2002 M SGP Z Fencing (SGP)
60 NIKOLIC Noa 2002 M CRO MK ZSM (CRO)
61 RIEGER Laurenz 2002 M GER TSG Weinheim (GER)
62 MADY Yahia 2002 M EGY
63 ENGELN Elias 2001 M GER OFC Bonn (GER)
64 KASKOW Piotr 2003 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
65 MIHALY Andor 2002 M HUN Torekves (HUN)
66 STEVANT Guilhem 2001 M FRA Masque de fer Lyon (FRA)
67 PETRINI Felix 2001 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
68 HORVATH Soma 2003 M HUN
69 SIRB Alexandru 2001 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
70 SARMANY Zoltan 2002 M SVK KS Samorin (SVK)
71 KELLY William 2003 M USA
72 RENNER Moritz 2001 M GER TSG Weinheim (GER)
73 OSSAMA Abdelrhman 2002 M EGY
74 SPOLJAR Borna 2002 M CRO MK ZSM (CRO)
75 DUALEH Quincy 2001 M NED s.v. Ter Weer (NED)
76 YAMAGUCHI Arata 2002 M JPN
77 HORIBE Shota 2002 M JPN
78 HALADUDA Kacper 2002 M POL MKS Kusy Szczecin (POL)
79 KUCHTA Leopold Marc 2003 M SVK Mannheimer FC (GER)
79 KUCHTA Leopold Marc 2003 M SVK Mannheimer FC (GER)
80 BIEDRZYCKI Mateusz 2002 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
81 PICHLACZ Szymon 2002 M POL UKS MDK-5 Bydgoszcz (POL)
82 SPICHIGER Adrien 2003 M FRA LYON SE (FRA)
83 ALNO Andrea 2002 M ITA G. VERNE SCHERMA (ITA)
84 PALMERINI Gregorio 2003 M ITA
85 SEMINERIO Giuliano 2002 M AUT AFC Salzburg (AUT)
86 TEOH Richard 2001 M SGP
87 DAHMS Noah 2001 M GER SC Berlin (GER)
88 CUNAT Sabin 2002 M FRA SEICHAMPS (FRA)
89 ROSSI Leonardo 2001 M GER TG Dörnigheim (GER)
90 SCHUBERT Max 2001 M AUT FU Mödling (AUT)
91 LAURIA Enrico Giovanni 2001 M ITA CS Cuneo (ITA)
92 GRÖTEKE Sebastiano 2003 M GER TSG Weinheim (GER)
93 MLICKI Szymon 2002 M POL UKS MDK-5 Bydgoszcz (POL)
94 BEL Romain 2001 M FRA PARIS TA (FRA)
95 BEWERNICK Douglas Edward Jr 2001 M JPN
96 TSUBO Soma 2002 M JPN
97 HAMILTON Bogdan 2004 M CAN
98 WILLIAMS David 2002 M GBR FC Tauberbischofsheim (GER)
99 FROHWEIN Moritz 2002 M GER TG Dörnigheim (GER)
100 UNIYAL Nils 2002 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
100 BAUKNECHT Maurice-Leon 2004 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
102 BRZEZINSKI Jan 2001 M POL
103 PISANESCHI Edoardo 2003 M ITA
104 DE WAAL Dieter 2001 M NED Holland Schermen (NED)
105 OTT Daniel 2001 M GER TG Münster (GER)
106 SEMPER Leonard 2002 M GER SC Berlin (GER)
107 ZOONS Axel 2001 M NED SC Amsterdam (NED)
108 LOO Howcher 2002 M SGP Z Fencing (SGP)
109 BÜTOW Leander 2001 M GER OFC Bonn (GER)
110 SAUERMANN Tim 2001 M GER DFC Düsseldorf (GER)
111 MEIER Richard 2001 M GER FS TG Würzburg (GER)
112 VELLMANNS Leonard 2003 M GER TG Münster (GER)
113 MAKK Domonkos 2002 M HUN Torekves (HUN)
114 LIEBSCHER David 2002 M GER OFC Bonn (GER)
115 MÄRKLE Felix 2002 M GER PSV Stuttgart (GER)
115 HOLLAND Niklas 2002 M CAN
117 FOUDA Youssef 2003 M EGY
118 KALT Andreas 2002 M AUT FC Wels (AUT)
119 NISHIGUCHI Yasutaka 2002 M JPN
120 CRISTIAN Razvan 2001 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
121 KOVACS Gergely 2002 M HUN Terezvaros (HUN)
122 WILMONT JEINER Ruben 2003 M DEN Trekanten København (DEN)
123 ISAKSSON Hugo 2001 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
124 WOZNIAK Igor 2004 M POL AZS AWF Poznan (POL)
125 SEE Benedikt 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
126 FRITSCHE Jan 2001 M GER MTV München (GER)
127 WESTPHAL Erik 2001 M GER SC Berlin (GER)
128 ALEKSEJENKO Jegors 2002 M LAT Florete (LAT)
129 HEGGE Maurus 2003 M GER TG Münster (GER)
130 FERNANDEZ HERNANDEZ Erik 2001 M ESP CESJV-B (ESP)
131 SIGURDSSON Daniel Thor Lindal 2001 M ISL FC Reykjavik (ISL)
132 CHREN Simon 2001 M CZE Bohemians Praha (CZE)
133 CARAFA Paolo 2003 M ITA
134 MACH Oskar 2004 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
135 STACHOWIAK Piotr 2001 M POL Warta-Muszkieterowie Poznan (POL)
136 LEYENDECKER Piet 2002 M GER Eintracht Duisburg (GER)
137 NAGY Szilard 2001 M HUN Torekves (HUN)
138 BENYUS Fulop 2001 M HUN Torekves (HUN)
139 SCHMITZ-HÜBSCH Gregor 2003 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
140 BRANSCHEID Gregor 2001 M GER FC Moers (GER)
141 OLSZEWSKI Mikolaj 2004 M POL Budowlani Torun (POL)
142 TASSION Enguerrand 2001 M FRA POITIERS (FRA)
143 LEHNER Leon 2003 M AUT FK Vöcklabruck (AUT)
144 GYÖRGY Bendeguz 2004 M SVK KS Samorin (SVK)
144 GYÖRGY Bendeguz 2004 M SVK KS Samorin (SVK)
145 ELMFELDT Albin 2001 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
146 GAL Botond 2002 M HUN
147 VANDE BROECK Theo 2001 M BEL CE Les 3 armes (BEL)
148 CHTIOUI Adam 2003 M POL Budowlani Torun (POL)
149 LÖHR Tom-Florin 2001 M GER TB Burgsteinfurt (GER)
150 FAßMANN Moritz 2003 M GER FC Schkeuditz (GER)
151 SEAH Chad Zhuo Jun 2004 M SGP
152 SLEZAK Martin 2003 M CZE Sokol Brno (CZE)
153 HANZL Andras Jozsef 2001 M HUN MTK (HUN)
154 GJALDBÆK Steffen 2002 M DEN Trekanten København (DEN)
154 BROSCHE Tilman 2002 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
156 SURMA Jakub 2003 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
157 TAN Jia Jie 2002 M SGP Z Fencing (SGP)
158 KAIN Konstantin 2001 M AUT AFC Salzburg (AUT)
159 ROSU Vlad 2003 M ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
159 BURAS David 2001 M HUN MTK (HUN)
161 GUMA Arnau 2003 M ESP CESJV-B (ESP)
162 MANG Patrick 2001 M GER Eintracht Duisburg (GER)
163 CEDERGREN Axel 2003 M SWE GFK Göteborg (SWE)
163 SOH Jasper 2002 M SGP ABF Singapore (SGP)
165 LEONARD Alexandre 2003 M BEL NEUFCHATEL (FRA)
166 KUTSYI Leon 2001 M GER PSV Stuttgart (GER)
167 NOWAK Hannes 2003 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
168 WIEFEL Cedric 2002 M GER FSC Jena (GER)
169 NAWAR Suhayl 2004 M NED SC Amsterdam (NED)
170 LOESCHE Teo 2002 M GER FSC Jena (GER)
170 WOLTER Enrico 2001 M GER FG Schwerin (GER)
172 POULSEN Silas 2002 M DEN Trekanten København (DEN)
173 ANDERSSON Simon 2002 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
174 MEUTZNER Daniel 2003 M GER FSC Cottbus (GER)
175 HELM Leander 2003 M GER SC Berlin (GER)
176 HASELSTEINER Max 2002 M AUT AFC Salzburg (AUT)
177 LESKOVAC Janko 2003 M CRO MK Musketiri (CRO)
178 REHDA Felix 2003 M GER FG Schwerin (GER)
179 NGUYEN Nish 2004 M USA
180 NAGY Andras 2002 M HUN
180 NAGY Balazs 2002 M HUN Veresegyhaz (HUN)
181 WEYHRETER Samuel 2001 M DEN Trekanten København (DEN)
182 NEEB Jakob 2003 M GER FS TG Würzburg (GER)
183 1st round PIOSIK Dawid 2004 M POL IKS Leszno (POL)
184 1st round BRESSLAUER Tobias 2002 M AUT FU Mödling (AUT)
185 1st round HAMANN Gabriel 2001 M GER FG Schwerin (GER)
186 1st round SEMBACH Philipp 2003 M GER TSG Weinheim (GER)
187 1st round DE JONG Nighel 2003 M NED Holland Schermen (NED)
188 1st round ARNOLD Yannick 2002 M GER TG Dörnigheim (GER)
189 1st round DÖRFER Laurenz 2004 M GER FSC Jena (GER)
189 1st round VERMEULEN Olof 2002 M NED Holland Schermen (NED)
191 1st round KOWALCZYK Fynn 2002 M NED SC Amsterdam (NED)
191 1st round NEUMANN Jose Antolin 2001 M GER FSC Jena (GER)
193 1st round EIDENMÜLLER Aaron 2002 M GER TSG Weinheim (GER)
194 1st round WANYAMA Sam 2004 M NED Holland Schermen (NED)
195 1st round MACHETANZ Jasper 2003 M GER Dresdener FC (GER)
195 1st round GERZICAK Daniel 2001 M CZE Sokol Brno (CZE)
195 1st round ARNDT Justin 2003 M GER Quernheimer FC (GER)
198 1st round PUST Moritz 2002 M GER SC Berlin (GER)
199 1st round HOFFMANN Nils 2005 M GER TG Dörnigheim (GER)
200 1st round FRÖHLICH Moritz 2003 M GER Hanseatischer FC Lübeck (GER)
201 1st round RAFALZYK Valentin 2002 M GER Fechtclub Soltau (GER)
202 1st round PENZ Leonard 2003 M GER TV Cannstatt (GER)
203 1st round TOMECZEK Kamil 2004 M POL UKS MDK-5 Bydgoszcz (POL)
204 1st round LENK Hendrik Dion 2002 M GER Dresdener FC (GER)
205 1st round GAMPER Luca 2003 M ITA
206 1st round FERIZI Florian 2001 M GER TG Frankenthal (GER)
206 1st round WERNER Pietro 2003 M ITA
208 1st round PAVEL Gabriel 2003 M ROU CSTA Bucuresti (ROU)
209 1st round CERQUETTI Dante Leonel 2002 M ARG
210 1st round MCKAY Matthew 2002 M IRL
211 1st round GARCIA MUR Adria 2003 M ESP CESJV-B (ESP)
211 1st round MEIER Bernhard 2003 M GER FS TG Würzburg (GER)
213 1st round WOLF Patrick 2003 M GER Dresdener FC (GER)
213 1st round KNERR Emil 2001 M GER VT Zweibrücken (GER)
213 1st round SUROWIAK Teodor 2002 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
216 1st round FERNANDEZ HERNANDEZ Alan 2004 M ESP CESJV-B (ESP)
217 1st round SLUMAN Patrick 2003 M NED Holland Schermen (NED)
217 1st round AU EONG Tyen Haan 2003 M SGP
217 1st round LUKASEVICS Roberts Lukas 2001 M LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
217 1st round WALET Koen 2004 M NED s.v. Tréville (NED)
221 1st round ROSSI Lorenzo 2002 M GER TG Dörnigheim (GER)
221 1st round POINTNER Maximilian 2002 M AUT TVJ Wels (AUT)
221 1st round BIELCIK Dominik 2003 M SVK KS Samorin (SVK)
221 1st round PLANCKH Niclas 2001 M AUT FU Mödling (AUT)
225 1st round HENG Ziyang 2003 M SGP
226 1st round BOLDZILO Igor 2002 M POL UKS MDK-5 Bydgoszcz (POL)
226 1st round COCKBURN John Robert 2001 M IRL