Back to list

Results

Cadet Circuit
GBR London
January 31, 2015 - February 1, 2015

Sabre Men's U17 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N FRANCE       FRA
1 N VERVOITTE Quentin 1998 M FRA MEYLAN SE (FRA)
1 N HERVY Alexandre 1998 M FRA THIONVILLE (FRA)
1 N SOLER Hugo 1998 M FRA SALON EC (FRA)
1 N BIBI Eliott 1999 M FRA PAU SECTION (FRA)
2 N ITALY       ITA
3 N GREAT BRITAIN       GBR
3 N CRAZE Jamie 1999 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
3 N HOWES Nicholas 1998 M GBR
3 N SUDDARDS George 1998 M GBR
3 N AMSALEM Eden 1998 M GBR Camden FC (GBR)
4 N GERMANY       GER
4 N SCHYMCZYK Finn 1998 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
4 N BECHER Pascal 2000 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
4 N HILGER Jakob 1998 M GER TuRa Büderich (GER)
5 N GREAT BRITAIN 2       GBR
5 N WILSON Benjamin 1998 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
5 N JACKSON Thomas 1999 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
5 N HATELEY Lucas 1999 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
5 N HALLIWELL Barnaby 2000 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
6 N BELGIUM       BEL
6 N TOCH Karel 1999 M BEL Confrerie Gent (BEL)
6 N BOTTECCHIA Arnaud 1998 M BEL Confrerie Gent (BEL)
6 N DELTOUR Axel 2000 M BEL
6 N POIZAT Adrien 1998 M BEL Sabre Noir (BEL)
7 N GREECE       GRE
7 N KALOMIRIS Evangelos 1998 M GRE A.E.K. ATHENS (GRE)
7 N PAGKALOS Georgios 1998 M GRE E.KOSTEA GEITONA (GRE)
7 N SIALTSIS Michail 1999 M GRE A.E.K. ATHENS (GRE)
7 N KONTOCHRISTOS Jason 1998 M GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
8 N GREECE 2       GRE
8 N MAVROS Ioannis 1998 M GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
8 N FRAGKOZIDIS Nikolaos 2000 M GRE A.E.K. ATHENS (GRE)
8 N KYRTSIAS Konstantinos 1999 M GRE A.E.K. ATHENS (GRE)
9 N GREAT BRITAIN 3       GBR
9 N LINDSAY Christian 1998 M GBR Camden FC (GBR)
9 N BERGNE Achilles 1998 M GBR Camden FC (GBR)
9 N MORRESI Matteo 1998 M GBR Escrime Academy (GBR)
9 N ROONEY Samuel 1999 M GBR Escrime Academy (GBR)
10 N NIMMER Erik 1999 M USA
10 N POIZAT Alexandre 2000 M BEL Sabre Noir (BEL)
10 N LU Berwyn 2000 M USA
11 N BULDEEV Stefan 1999 M BUL Trakiya (BUL)
11 N SAHIN Yalin 2000 M TUR Visnelik Tenis Eskrim SK (TUR)
11 N KANEV Atanas 1999 M BUL Trakiya (BUL)
11 N MATEEV Andri Nikolaysson 2000 M ISL FC Reykjavik (ISL)
12 N SWITZERLAND       SUI
12 N TOMMASINA Redimson 1998 M SUI
12 N PERROUD Adrien 1999 M SUI CEF Founex (SUI)
12 N PORET Jules 1998 M SUI
13 N BULGARIA       BUL
13 N GENOV Galin 2000 M BUL Plovdiv BG (BUL)
13 N MANDOV Ivan 1998 M BUL
13 N TSVETKOV Dobromir 2000 M BUL Plovdiv BG (BUL)
14 N NETHERLANDS       NED
14 N FAAS Quinton 2000 M NED s.v. Surtout (NED)
14 N OBDEIJN Bente 1999 M NED SC Amsterdam (NED)
14 N BOUWMAN Dirk-Jan 2000 M NED s.v. Surtout (NED)
15 N GREAT BRITAIN 4       GBR
15 N HOLDSWORTH Bertie 2000 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
15 N BOORNE Samuel 2001 M GBR
15 N BOOTE Alexander 1999 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
16 N NETHERLANDS 2       NED
16 N IMMING Tim 1999 M NED s.v. Surtout (NED)
16 N GRIMBRERE Alexander 1999 M NED s.v. Surtout (NED)
16 N VAN ALPHEN Jonas 2001 M NED s.v. P.S.V. Eindhoven (NED)
17 N GREAT BRITAIN 5       GBR
17 N ALVARES-PERES Mark 2001 M GBR West Fife Fencing Club (GBR)
17 N CARTER Toby 2000 M GBR
17 N MCLELLAN Sam 2000 M GBR
18 N GREAT BRITAIN 6       GBR
18 N KLEIN Zachary 2000 M GBR Camden FC (GBR)
18 N OMOBORIOWO Mark 2000 M GBR Camden FC (GBR)
18 N ZOTIADES Andreas 1999 M GBR Camden FC (GBR)