Back to list

Results

Cadet Circuit
GBR London
January 31, 2015 - February 1, 2015

Sabre Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 VERVOITTE Quentin 1998 M FRA MEYLAN SE (FRA)
2 BIBI Eliott 1999 M FRA PAU SECTION (FRA)
3 ARPINO Alberto 1998 M ITA SAL Lugano (SUI)
3 SCISCIOLO Fabrizio Maria 1999 M ITA
5 SOLER Hugo 1998 M FRA SALON EC (FRA)
6 NERI Matteo 1999 M ITA
7 SAHIN Yalin 2000 M TUR Visnelik Tenis Eskrim SK (TUR)
8 WATT Caspian 1998 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
9 MANCINI Flavio 1998 M ITA
10 GUARNACCIA Nicola 1999 M ITA
11 VERSTRYNGE Rene 1998 M ESP CE-M (ESP)
12 HANKENNE Charles 1998 M BEL
13 ANDRE Gaspard 1998 M FRA GIF SUR YVET (FRA)
14 FERIOLI Nico 1999 M ITA
15 AMSALEM Eden 1998 M GBR Camden FC (GBR)
16 HERVY Alexandre 1998 M FRA THIONVILLE (FRA)
17 BULDEEV Stefan 1999 M BUL Trakiya (BUL)
18 PORRO Gian Piero 1999 M ITA
19 MINARINI Mattia 1999 M ITA
20 POIZAT Adrien 1998 M BEL [i] Ecole d'Escrime Sabre noir (EUR)
21 HILDER Joseph 1998 M GBR
22 KALOMIRIS Evangelos 1998 M GRE A.E.K. ATHENS (GRE)
23 JACKSON Thomas 1999 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
24 DELTOUR Axel 2000 M BEL [i] Ecole d'Escrime Sabre noir (EUR)
25 SCHYMCZYK Finn 1998 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
26 LINDSAY Christian 1998 M GBR Camden FC (GBR)
27 MANDOV Ivan 1998 M BUL
28 BOOTE Alexander 1999 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
29 SUDDARDS George 1998 M GBR
30 STIGLIANO Stefano 1999 M ITA
31 PAGKALOS Georgios 1998 M GRE E.KOSTEA GEITONA (GRE)
32 HOWES Nicholas 1998 M GBR
33 SIALTSIS Michail 1999 M GRE A.E.K. ATHENS (GRE)
34 FRAGKOZIDIS Nikolaos 2000 M GRE A.E.K. ATHENS (GRE)
35 HILGER Jakob 1998 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
36 DE RIDDER Arne 2000 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
37 KONTOCHRISTOS Jason 1998 M GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
38 LU Berwyn 2000 M USA
39 KANEV Atanas 1999 M BUL Trakiya (BUL)
40 PATTON Andrew Ross 1999 M IRL
40 BERGNE Achilles 1998 M GBR Camden FC (GBR)
42 EDWARDS James 2000 M GBR
42 MITCHELL-GOUGH Warick 1999 M GBR
44 BOTTECCHIA Arnaud 1998 M BEL Confrerie Gent (BEL)
45 BURKE William 1998 M USA
46 KYRTSIAS Konstantinos 1999 M GRE A.E.K. ATHENS (GRE)
47 DOWSE Kieran 1999 M GBR
48 PELLEGRINO Michele 2001 M ITA
48 FOGLIO Antoine 1998 M FRA CLAMART CE (FRA)
50 DOBEL-OBER Marius 1999 M GBR
51 WILSON Benjamin 1998 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
52 OBDEIJN Bente 1999 M NED SC Amsterdam (NED)
53 MORRESI Matteo 1998 M GBR Escrime Academy (GBR)
54 CRAZE Jamie 1999 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
55 TOCH Karel 1999 M BEL Confrerie Gent (BEL)
55 KAKARIARIS Vasileios 1998 M GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
57 DAY James 1998 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
58 ROONEY Samuel 1999 M GBR Escrime Academy (GBR)
59 POCKNELL Joe 2000 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
60 PERROUD Adrien 1999 M SUI CEF Founex (SUI)
61 ALVARES-PERES Mark 2001 M GBR West Fife Fencing Club (GBR)
62 MCLELLAN Sam 2000 M GBR
63 ANDRIANALIZAH Charles 1998 M FRA THIONVILLE (FRA)
64 HATELEY Lucas 1999 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
65 MAVROS Ioannis 1998 M GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
66 TALBOT Henry 1999 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
67 PORET Jules 1998 M SUI CEF Founex (SUI)
68 BECHER Pascal 2000 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
69 TSVETKOV Dobromir 2000 M BUL Plovdiv BG (BUL)
70 DE STEFANO Samuele 1999 M ITA
71 HALLIWELL Barnaby 2000 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
72 BOUWMAN Dirk-Jan 2000 M NED s.v. Surtout (NED)
73 FAAS Quinton 2000 M NED s.v. Surtout (NED)
74 CARTER Toby 2000 M GBR
75 TOMMASINA Redimson 1998 M SUI CSL Locarno (SUI)
76 HAMILTON Zachary 1999 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
77 EDWARDS Thomas 1999 M GBR Rivington Park FC (GBR)
78 NIMMER Erik 1999 M USA
79 PANAGIARIS MALEAS Evangelos 2001 M GRE ARKTEIA (GRE)
80 1st round GENOV Galin 2000 M BUL Plovdiv BG (BUL)
81 1st round HOLDSWORTH Bertie 2000 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
82 1st round BOORNE Samuel 2001 M GBR
83 1st round ROSATI Damiano 2000 M ITA
84 1st round MATEEV Andri Nikolaysson 2000 M ISL FC Reykjavik (ISL)
85 1st round ZOTIADES Andreas 1999 M GBR Camden FC (GBR)
86 1st round WOODLAND Thomas 2000 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
87 1st round IMMING Tim 1999 M NED s.v. Surtout (NED)
88 1st round OMOBORIOWO Mark 2000 M GBR Camden FC (GBR)
89 1st round BENNETT Tolland 2000 M GBR
90 1st round KLEIN Zachary 2000 M GBR Camden FC (GBR)
91 1st round POIZAT Alexandre 2000 M BEL [i] Ecole d'Escrime Sabre noir (EUR)
92 1st round LAW Cameron 2000 M GBR Millfield School (GBR)
93 1st round SHEPHERD Miles 1998 M GBR Millfield School (GBR)
94 1st round GIMBRERE Alexander 1999 M NED s.v. Surtout (NED)
95 1st round ACHKAR Lucas 2001 M GBR
96 1st round VAN ALPHEN Jonas 2001 M NED s.v. P.S.V. Eindhoven (NED)
97 1st round MARTIN James 1999 M GBR
98 1st round TWINE Daniel 2000 M GBR Club Activ 8 (GBR)
99 1st round READER-SULLIVAN Ralph 1999 M GBR