Back to list

Results

Satellite Tournament
ITA Busto Arsizio
January 31, 2015 - January 31, 2015

Epee Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N CIMINI Gabriele 1994 M ITA CS Pisa Di Ciolo (ITA)
2 N ANOKHIN Vadim 1992 M RUS Dinamo-Kazan (RUS)
3 N TIKHOMIROV Alexey 1983 M RUS
3 N TOURCHINE Igor 1982 M RUS
5 N BOLLATI Federico 1978 M ITA
6 N GLEBKO Anton 1989 M RUS
7 N LIMARDO GASCON Ruben 1985 M VEN
8 N LIMARDO Francisco 1987 M VEN
9 N SCHWANTES Athos 1985 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
10 N MELOCCHI Tomaso 1994 M ITA Bergamasca Scherma Creberg (ITA)
11 N LEOMBRUNO Marco 1992 M ITA ASU Sez. Scherma (ITA)
12 N ANDREANA Gianmarco 1994 M ITA Bergamasca Scherma Creberg (ITA)
13 N DONATI Stefano 1990 M ITA
14 N GUSSONI Alessandro 1996 M ITA ASD Pro Patria (ITA)
15 N CITRO Fabrizio 1992 M ITA CS Partenopeo (ITA)
16 N AMENDOLA Vittorio 1994 M ITA CS Partenopeo (ITA)
17 N PRISTERA Mattia 1994 M ITA CS LEGNANO (ITA)
17 N VALLOSIO Andrea 1992 M ITA
19 N ESPOSITO Simone 1993 M ITA CS Partenopeo (ITA)
20 N BARBARA Fabio 1995 M ITA MIBRE- Ass Scherma Bresso (ITA)
21 N KORLATH Alexander 1993 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
22 N PORRELLO Matteo 1986 M ITA BUSTO ARSIZIO (ITA)
23 N BERTOLAZZI Massimiliano 1987 M ITA
24 N LUCCI Francesco 1995 M ITA CUS Pavia Scherma (ITA)
25 N DE SERVI Cristiano 1995 M ITA CS LEGNANO (ITA)
26 N BAROGLIO Andrea 1987 M ITA CS Casale (ITA)
27 N FIORAMANTI Alessandro 1993 M ITA CS Fiamme Oro Roma (ITA)
28 N GLAZKOV Nikita 1992 M RUS MGFSO (RUS)
29 N KHODOS Sergey 1986 M RUS
30 N FALCONE Giorgio 1994 M ITA CS Genova Scherma (ITA)
31 N ROCCO Emanuele 1994 M ITA CS Ravennate della Spada (ITA)
32 N NORIS Amedeo 1992 M ITA Bergamasca Scherma Creberg (ITA)
33 N RUSSO Andrea 1994 M ITA [i] CS Formia (ITA)
34 N AVDEEV Anton 1986 M RUS
35 N TIMO Davide 1997 M ITA MANGIAROTTI MILANO (ITA)
36 N CRECCHI Bernardo 1995 M ITA CUS Siena ASD (ITA)
36 N BIDA Sergey 1993 M RUS Dynamo Moskau (RUS)
38 N MUNZONE Edoardo 1988 M ITA
38 N GRUNHAUSER Richard 1991 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
38 N IVANOV Kirill 1994 M RUS
41 N LOCATI Davide 1987 M ITA
42 N DAMIANI Stefano 1993 M ITA
43 N TRIVELLI Sergio 1996 M ITA C. Pompilio Genova (ITA)
44 N VENZA William 1995 M ITA TACS (ITA)
45 N RISICATO Gabriele 1996 M ITA CS Pisa Di Ciolo (ITA)
46 N TRADARDI Eugenio 1997 M ITA CS IVREA (ITA)
47 N SUKHOV Pavel 1988 M RUS
48 N MARINOZZI Federico 1996 M ITA Cesare Pompilio (ITA)
49 N FERREIRA Nicolas 1992 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
50 N CIPRIANI Achille 1983 M ITA CS LEGNANO (ITA)
51 N MACCHIONI Gianmarco 1996 M ITA Pentamodena (ITA)
52 N EFROSININ Alexei 1995 M ITA CS Forlivese (ITA)
53 N NUCCIO Federico 1992 M ITA ASD Pro Patria (ITA)
54 N KALININ Alexey 1992 M RUS Dynamo Moskau (RUS)
55 N D'ANDRASSI Edoardo 1990 M ITA
56 N PORTA Alvise 1984 M ITA
57 N VILLANI Demetrio 1995 M ITA AS Bernardi Ferrara (ITA)
58 N LEALI Lorenzo 1988 M ITA
59 N MANNI Gianluca 1995 M ITA MIPIT - Scherma Cariplo Piccolo Teatro Milano (ITA)
60 N FRALEONI Filippo 1992 M ITA ASD Agesilao Greco (ITA)
61 N PITRUZZELLO Federico 1993 M ITA
62 N WANG Chi-Chu 1986 M TPE
63 N MURANA Luca 1992 M ITA Chiti Scherma Pistoia (ITA)
64 N FRAGIOTTA Carlo 1995 M ITA
65 N BUZZI Lorenzo 1994 M ITA AS Marchesa Torino (ITA)
66 N USMANOV Nadirbek 1973 M UZB
66 N RICCI Bernardo 1998 M ITA CUS Siena ASD (ITA)
68 N BUIZZA Enrico 1988 M ITA
69 N VICHI Tommaso 1972 M ITA
70 N COLAUTTI Daniel 1996 M ITA TSSG - SOC. GINNASTICA TRIESTINA (ITA)
71 N ROTA Carlo 1970 M ITA
72 N GIACHETTI Davide 1997 M ITA CS Apuano ASD (ITA)
73 N MAMRENKO Alexey 1994 M RUS
74 N MELARAGNO Guilherme 1993 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
75 N RANIERI Roberto 1993 M ITA CS Fiamme Oro Roma (ITA)
76 N ESCOBAR P. Jose P. 1982 M VEN
77 N FORTI Leonardo 1997 M ITA GIARDINO MILANO (ITA)
78 N GIANNICO Andrea 1997 M ITA CS Foligno (ITA)
79 N ANDRESINI Pierfrancesco 1997 M ITA
80 N KOLESOV Evgeniy 1988 M RUS
81 N SANSONE Matteo 1996 M ITA PRO VERCELLI (ITA)
82 N SORTINO Simone 1994 M ITA ASD Agesilao Greco (ITA)
83 N FEDELI Alessandro 1991 M ITA MANGIAROTTI MILANO (ITA)
84 N RODRIGUEZ GONZALEZ Javier 1997 M ESP CEB-M (ESP)
85 N GASCON Willian 1995 M VEN
86 N REYNOSO Roman 1980 M ESP CEB-M (ESP)
86 N BUZZATTI Gabriele 1992 M ITA CS Pordenone (ITA)
88 N FOIS Marco Massimiliano 1982 M ITA AS Marchesa Torino (ITA)
88 N CASARO Gianluca 1996 M ITA Scherma Treviso ASD (ITA)
90 N CANDIDA DE MATTEO Alberto 1996 M ITA
91 N BELLI Federico 1998 M ITA
92 N PREZIOSI Alessio 1999 M ITA CS Imola (ITA)
93 N BEZZO Dario 1998 M ITA
93 N RASILE Lucio 1994 M ITA [i] CS Formia (ITA)
95 N RESTIVO Pietro 1996 M ITA CS Casale (ITA)
96 N DE MARIA Riccardo 1997 M ITA ASD FRASCATI SCHERMA (ITA)
97 N CONTI Andrea 1991 M ITA CS Sintofarm Koala (ITA)
98 N MASSONE Filippo 1990 M ITA MIBRE- Ass Scherma Bresso (ITA)
99 N SABATINI Davide 1996 M ITA CS Fiamme Oro Roma (ITA)
100 N VILLA Andrea 1993 M ITA Bergamasca Scherma Creberg (ITA)
101 N HERNANDEZ Eduardo Nazareth 1996 M VEN
102 N GAROSCI Claudio 1982 M ITA
103 N CORSINI Francesco 1996 M ITA
104 N TERZIANO Roberto 1990 M ITA
105 N MESTRES Josep 1996 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
106 N MOCHON Emilio 1981 M ESP CEB-M (ESP)
107 N POLIDORO Andrea 1995 M ITA
107 N VALCARCEL Victor 1996 M ESP RFEE (ESP)
109 N MIKOV Denis 1980 M RUS
110 N SIRIANNI Filippo 1997 M ITA
110 N DOLLEY William 1984 M AUS
112 N GALLI Vieri 1996 M ITA MIPIT - Scherma Cariplo Piccolo Teatro Milano (ITA)
113 N PILI Emilio 1988 M ITA
114 N PELIZZARO Pietro 1999 M ITA AS Pro Vercelli (ITA)
115 N WILLEMO Jakob 1994 M SWE GoFK Visby (SWE)
116 N DONADEO Giulio 1992 M ITA MIPIT - Scherma Cariplo Piccolo Teatro Milano (ITA)
117 N KAVVADIAS Savvas 1992 M GRE P.A.O. ATHENS (GRE)
118 N BUZZI Giovanni Battista 1996 M ITA
119 N FLOREANI Fabrizio 1991 M ITA KAC Klagenfurt (AUT)
120 N MAGNANI Francesco 1996 M ITA Pentamodena (ITA)
121 N CARRUBBA Giuseppe 1995 M ITA
122 N SARRIO Raul 1993 M ESP CEP-M (ESP)
122 N BARIONOVI Riccardo 1995 M ITA CS Partenopeo (ITA)
122 N BRAVETTI Claudio 1996 M ITA CUS Siena ASD (ITA)
125 N NIGHTINGALE Lucian 1996 M NZL
126 N FUOCHI Francesco 1997 M ITA
127 N VICHI Edoardo 1995 M ITA CUS Siena ASD (ITA)
127 N BERGAMINI Enrico 1996 M ITA
129 N SPADA Iulius 1994 M ITA CS Forlivese (ITA)
130 N LIMARDO Jesus 1996 M VEN
131 N DE SEPIBUS Severin 1983 M SUI FCZ Zug (SUI)
131 N MILNER Maxton 1992 M GBR
133 N FUMAGALLI Gianmarco 1998 M ITA BGPOL - Polisportiva Scherma Bergamo (ITA)
134 N TACCANI Alessandro 1992 M ARG
134 N PATRITO Guglielmo 1993 M ITA
136 N MANCINI Matteo 1994 M ITA
137 N BELLUCCI Manuel 1994 M ITA CS Fiamme Oro Roma (ITA)
138 N FERRARI DI COLLESAPE Giulio 1995 M ITA RMFEN- Roma Fencing A.S.D. (ITA)
138 N KLOTZ Hans 1958 M SUI ZFC Zürich (SUI)
140 N GUBIN Nikita 1994 M RUS
141 N KADAM Babacar 1988 M SEN
142 N SOBOCAN Rok 1971 M SLO
143 N SALEMI Lorenzo 1997 M ITA CUS Catania (ITA)
144 N ZULIANI Claudio 1989 M ITA
145 N LA ROCCA Emanuele 1992 M ITA CS Genova Scherma (ITA)
146 N DIPANATI Tiziano 1994 M ITA
147 N BIANCHI Stefano 1998 M ITA CS Genova Scherma (ITA)
148 N BISERNI Francesco 1992 M ITA
149 N REPETTO Giovanni 1993 M ITA PGCIS - A.S.D.Circolo Schermistico Umbro (ITA)
150 N BORLENGO Andrea 1994 M ITA AS Marchesa Torino (ITA)
151 N RENZO Guglielmo 1993 M ITA CS Fiamme Oro Roma (ITA)
152 N RUBTSOV Danila 1993 M RUS
152 N FONTANA Paolo 1991 M ITA
152 N RATTO Francesco 1995 M ITA CS Rapallo (ITA)
155 N PELISSETTI Andrea 1987 M ITA
156 N FOCI Manuel 1992 M ITA
157 N NEVI Lorenzo 1989 M ITA
158 N VERESS Daniel 1984 M HUN DVE (HUN)
158 N CONCA DIOGUARDI Giacomo Saverio 1995 M ITA MANGIAROTTI MILANO (ITA)
158 N CALZA Luca 1996 M ITA
161 N TRAME Alberto 1989 M ITA
162 N FERRARI Alessandro 1996 M ITA Chiti Scherma Pistoia (ITA)
163 N CAPALDO Daniel 1987 M SUI FCZ Zug (SUI)
163 N JOVCEVSKI Viktor 1993 M MKD
165 N FRAGOMENI Paolo 1992 M ITA
166 N NORSA Lorenzo 1982 M ISR
167 N BELLOMO Alessandro 1995 M ITA
168 N RODRIGUEZ RODRIGUEZ Juan Ignacio 1997 M ESP CEP-M (ESP)
169 N WILLIS Scott Henry 1991 M GBR Liverpool Fencing Club (GBR)
170 N IEMOLI Lorenzo 1996 M ITA
171 N AMIGUET Ignasi 1986 M ESP
172 N FORNARI Davide 1999 M ITA
173 N LOMBARDO Gabriel 1998 M BRA
174 N RECHE Ruben 1989 M ESP CEP-M (ESP)
175 N TERRACCIANO Luca 1996 M ITA MANGIAROTTI MILANO (ITA)
176 N DOMINGUEZ MERODIO Gonzalo 1995 M ESP CEA-GU (ESP)
177 N ALBERTARELLI Lupo Maria 1992 M ITA
178 N WILSON Thomas Andrew 1990 M GBR Liverpool Fencing Club (GBR)
179 N BARKER Christopher Philip 1987 M GBR Stockport SC (GBR)
180 N MENDOZA Carlos 1997 M VEN
181 N DOLCI Tommaso 1996 M ITA
182 N SCIUTO Emanuele 1999 M ITA C. Pompilio Genova (ITA)