Back to list

Results

Csaba Körmöczi Gedächtnisturnier
GER Koblenz
January 10, 2015 - January 10, 2015

Sabre Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 LIMBACH Nicolas 1985 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
2 SZABO Matyas 1991 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
3 WAGNER Benedikt 1990 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
3 MEDARD Julien 1987 M FRA PAU SECTION (FRA)
5 HÜBNER-FEHRER Björn 1986 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
6 KINDLER Maximilian 1993 M GER TSG Eislingen (GER)
7 BARLOY Edward 1990 M FRA ROUBAIX CE (FRA)
8 PILLET Julien 1977 M FRA STRASBOURG UC (FRA)
9 ANSTETT Vincent 1982 M FRA SOUFFELWEYE (FRA)
10 ZATKO Arthur 1993 M FRA JOUE TOURS (FRA)
11 REDWANZ Rouven 1995 M GER TSG Eislingen (GER)
12 LAURENCE Tristan 1992 M FRA GISORS 3A (FRA)
13 SENEGAS Remi 1994 M FRA MEYLAN SE (FRA)
14 WEBB Jonathan 1996 M GBR Camden FC (GBR)
15 GERT Eduard 1996 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
16 GOSSET Baptiste 1991 M FRA
17 WÜST Carsten 1992 M GER Königsbacher SC (GER)
18 WEBER Alexander 1978 M GER Freiburger TS (GER)
19 FABRE Mehdi 1994 M FRA KREMLIN CSA (FRA)
20 KEMPF Lorenz 1997 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
21 GANS Emmanuel 1992 M FRA GEMENOS (FRA)
22 LATZKO Bastian 1995 M GER TSG Eislingen (GER)
23 BONAH Raoul 1998 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
24 MÖLLER Tom 1994 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
25 MIRAMON CHOY Romain 1990 M FRA PAU SECTION (FRA)
26 KOCH Domenik 1995 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
27 PATRICE Jean-Philippe 1997 M FRA TARBES ATE (FRA)
28 SAMANDI Hichem 1986 M TUN ROUBAIX CE (FRA)
29 ANNIC Edern 1995 M FRA DINARD LAMES (FRA)
30 HÜBERS Richard 1993 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
31 KRAUSE Constantin 1996 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
32 RÜLLER Lukas 1991 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
33 APITHY Bolade 1985 M FRA DIJON CE (FRA)
34 MILLER Curtis 1992 M GBR Camden FC (GBR)
35 LAMBERT Maxence 1994 M FRA TARBES ATE (FRA)
36 BUISSON Christophe 1993 M FRA TARBES ATE (FRA)
37 ALKANGE Simon 1995 M FRA STRASBOURG UC (FRA)
38 BELLMANN Jonas 1998 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
39 FALB Andreas 1994 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
40 BALLORCA Fabien 1993 M FRA TARBES ATE (FRA)
41 SEITZ Tom 1994 M FRA PARIS USM (FRA)
42 KOCH Frederik 1994 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
43 REGENT Francois 1987 M FRA BOURGES ESC (FRA)
44 ROUSSET Nicolas 1988 M FRA DIJON CE (FRA)
45 PAUL Nils-Ole 1997 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
46 SAUER Jonathan 1996 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
47 KHRIPCHENKO Radion 1998 M KGZ ROUBAIX CE (FRA)
48 SLANKARD Kirk 1993 M GBR Canterbury FC (GBR)
49 PALLONE Philippe 1990 M FRA KREMLIN CSA (FRA)
50 MOGG Maximilian 1992 M GER CTG Koblenz (GER)
51 APITHY Yemi Geoffrey 1989 M BEN DIJON CE (FRA)
52 COLLEAU Charles 1996 M FRA TARBES ATE (FRA)
53 ROGER Benjamin 1996 M FRA
54 MACKAY Cameron 1996 M CAN
55 RUIZ Tarik 1991 M CHI
56 BARRUYER Philemon 1991 M FRA GISORS 3A (FRA)
57 CANALI Nael 1996 M FRA MEYLAN SE (FRA)
58 BONAH Luis 1997 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
59 SCHNEIDER Benno 1994 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
60 FERJANI Fares 1997 M TUN
61 GUILLERMIC Titouan 1991 M FRA JOUE TOURS (FRA)
62 DUBARRY Baptiste 1997 M FRA TARBES ATE (FRA)
63 CHAUCHOY Thibault 1997 M FRA ROUBAIX CE (FRA)
64 COLLEAU Pierre 1995 M FRA TARBES ATE (FRA)
65 DUBINSKY Lorenz 1998 M GER OFC Bonn (GER)
66 CAMUS Jan Patrick 1996 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
67 BUJDOSO Gergö 1986 M GER [i] WMTV Solingen (GER)
68 FOURES Jean-Hugues 1988 M FRA PARIS USM (FRA)
69 ALBRECHT Tom 1996 M FRA STRASBOURG UC (FRA)
70 HILGER Jakob 1998 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
71 PARENT Xavier 1985 M FRA MEYLAN SE (FRA)
72 VAN HOFFELEN Raphael 1997 M GBR GEMENOS (FRA)
73 SCHYMCZYK Finn 1998 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
74 CLOGENSON Bastien 1994 M FRA GISORS 3A (FRA)
75 MESSICA Lucas Maurice Andre 1996 M TUN CHARENTON (FRA)
76 DEARY William 1997 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
77 ITO LARDEAU Youki 1986 M FRA KREMLIN CSA (FRA)
78 ANDRIANALIZAH Charles 1998 M FRA THIONVILLE (FRA)
79 HÜLSHÖRSTER Jan Ole 1996 M GER OFC Bonn (GER)
80 SPEELMAN Nico 1984 M NED N.S.S.V. Don Quichote (NED)
81 KINDLER Frederic 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
82 GUYADER Adrien 1997 M FRA TARBES ATE (FRA)
83 AMSALEM Rubin 1996 M GBR Camden FC (GBR)
84 ROCKS Stephen 1988 M GBR
85 LAMEZEC Andre 1994 M FRA CHATOU (FRA)
86 HERBON Nick 1996 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
87 1st round ZEA ARMENTA Gibran 1997 M MEX TSG Eislingen (GER)
88 1st round AIYENURO Soji 1993 M GBR Camden FC (GBR)
89 1st round OLIVEROS Gauthier 1994 M FRA ORLEANS CE (FRA)
90 1st round DUBOIS Alexandre 1993 M FRA ST LEU MDF (FRA)
91 1st round SMOLJANOW Alexej 1985 M GER OFC Bonn (GER)
92 1st round BRANDT Florian 1996 M GER TSV Grünwald (GER)
93 1st round HIRSCH Julien 1985 M FRA PARIS USM (FRA)
94 1st round GANDER COMPTON Jacob 1995 M GBR Camden FC (GBR)
95 1st round BLATZ Sebastian 1999 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
95 1st round HAMELMANN Martin 1996 M GER TSC Eintr. Dortmund (GER)
97 1st round MATIAS Nicolas 1997 M FRA ROUBAIX CE (FRA)
98 1st round WEBER Noël 1992 M GER
99 1st round LATREILLE Quentin 1996 M FRA BETTON CP (FRA)
100 1st round PLANTINGA Teun 1974 M NED Delft Fencing Club (NED)
101 1st round LERAY Thomas 1990 M FRA THIONVILLE (FRA)
102 1st round HARTMANN Lukas 1998 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
103 1st round SCHAICH Thomas 1997 M GER TSG Eislingen (GER)
104 1st round KAINZ Kevin 1997 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
105 1st round LEHTONEN Lasse 1986 M FIN Säiläklubi (FIN)
106 1st round BES Antoine 1996 M FRA MEYLAN SE (FRA)
107 1st round LIEBGOTT Jeremy 1984 M FRA THIONVILLE (FRA)
108 1st round BRACHT Sascha 1997 M GER TSC Eintr. Dortmund (GER)
109 1st round BRÜGGENTHIES Till 1997 M GER TSC Eintr. Dortmund (GER)
109 1st round BILLE Mark 2000 M GER TV Ratingen (GER)
111 1st round FICHTENKAMM Philipp 2000 M GER Königsbacher SC (GER)
112 1st round ESSER Noah 2000 M GER TV Ratingen (GER)
112 1st round WAHL Mirco 1999 M GER Königsbacher SC (GER)
114 1st round ERDOGAN Canhaydar 2000 M GER TV Ratingen (GER)