Back to list

Results

55. Weißer Bär
GER Berlin
January 10, 2015 - January 11, 2015

Epee Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 VON DER OSTEN Frederik 1993 M DEN Hellerup FK (DEN)
2 BUZZI Lorenzo 1994 M ITA AS Marchesa Torino (ITA)
3 PETROV Roman 1991 M KGZ
3 ALEXANIN Dmitriy 1991 M KAZ
5 CAPEK Martin 1983 M CZE SC Praha (CZE)
6 ALIMZHANOV Elmir 1986 M KAZ
7 BAROGLIO Andrea 1987 M ITA CS Casale (ITA)
8 RANIERI Roberto 1993 M ITA CS Fiamme Oro Roma (ITA)
9 PITRA Pavel 1988 M CZE SC Praha (CZE)
10 ROCCO Emanuele 1994 M ITA CS Ravennate della Spada (ITA)
11 BIDOVEC Jan 1989 M SLO SS Tabor (SLO)
12 BOLLATI Federico 1978 M ITA
13 DI NUCCI Gianfilippo 1988 M ITA [i] CS Formia (ITA)
14 NYCZ Mateusz 1989 M POL Piast Gliwice (POL)
15 PARAVICINI Giacomo 1989 M SUI
16 LINDENMANN Bastian 1990 M GER TSG Reutlingen (GER)
17 BARIONOVI Riccardo 1995 M ITA CS Partenopeo (ITA)
18 ROD Max 1993 M POR EBAI (POR)
19 GUSEV Dmitriy 1994 M RUS
20 STEINBERGER Raphael 1985 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
21 RUBES Martin 1996 M CZE TJ Lokomotiva Karlovy Vary (CZE)
22 REIN Stephan 1988 M GER Heidenheimer SB (GER)
23 AMBROZ Matyas 1986 M CZE USK Praha (CZE)
24 KNEIST Toni 1984 M GER
25 NIESTROJ Daniel 1995 M POL Piast Gliwice (POL)
26 RICHTER Arne 1994 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
27 KURBANOV Ruslan 1991 M KAZ
28 OBERSON Philippe 1992 M SUI BFC Basel (SUI)
29 SAIF Mohannad 1980 M EGY
30 SZLAMA Patryk 1996 M POL Piast Gliwice (POL)
31 BRAUN Rico 1997 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
32 WALTER Noe 1996 M GER Osnabrücker SC (GER)
33 SPAUTZ Falk 1990 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
34 FIEDLER Jörg 1978 M GER FC Leipzig (GER)
35 SCHMIDT Richard 1992 M GER FC Offenbach (GER)
36 KORLATH Alexander 1993 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
37 BELLMANN Lukas 1995 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
38 RIEDEL Alexander 1995 M GER SV Waldkirch (GER)
39 GUBIN Nikita 1994 M RUS
40 LIU Chzhan Shan 1992 M RUS
41 RUDENKO Sergej 1974 M UKR
42 BÖHM Constantin 1991 M GER Heidenheimer SB (GER)
43 ESPOSITO Simone 1993 M ITA CS Partenopeo (ITA)
44 OBERSON Alexandre 1994 M SUI BFC Basel (SUI)
45 RUBTSOV Danila 1993 M RUS
46 GUNPUT Satya 1991 M MRI Clichy escrime (FRA)
47 DVARISKIS Edgaras 1996 M LTU Gaja-Dvikova (LTU)
48 BUSCH Max 1997 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
49 SEIDL Julian 1990 M CZE SC Praha (CZE)
50 NABIL Ahmed 1986 M EGY
51 BÜRGER Fabian 1993 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
52 BÜTTNER Christian 1993 M GER TV Augsburg (GER)
53 ADAIKIN Dmitriy 1994 M KAZ
54 DELARUE-BIZZINI Bernardo 1993 M BRA SEB Basel (SUI)
55 FAYEZ Ayman 1991 M EGY
56 KUF Jan 1991 M CZE Dukla Praha (CZE)
57 KRAWCZYK Pawel 1989 M POL Piast Gliwice (POL)
58 HALLER Rudolf 1991 M GER FC Leipzig (GER)
59 KULESOVS Vadims 1992 M LAT FC Grunewald (GER)
60 BODOCZI Nikolaus 1993 M GER FC Offenbach (GER)
61 TRANDAFIRESCU Ionut 1993 M ROU CSU Craiova (ROU)
62 NEMTYREV Konstantin 1994 M RUS
63 VALLOSIO Andrea 1992 M ITA
64 SCARSI Simone 1994 M ITA AS Marchesa Torino (ITA)
65 MAUNZ Florian 1994 M GER Heidenheimer SB (GER)
66 SHAFIQ Waheed 1987 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
67 REPETTO Giovanni 1993 M ITA PGCIS - A.S.D.Circolo Schermistico Umbro (ITA)
68 LOPATENKO Andrii 1993 M UKR KIEW (UKR)
69 SBARCIA Alin 1984 M ROU CSU Craiova (ROU)
70 RUSSO Andrea 1994 M ITA [i] CS Formia (ITA)
71 DRAGOMIR Liviu 1989 M ROU CSU Craiova (ROU)
72 HINZ Gerald 1965 M GER Elmshorner MTV (GER)
73 HERZBERG Fabian 1988 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
74 POKORNY Richard 1991 M CZE USK Praha (CZE)
75 RADFORD Kristian 1989 M AUS
76 MAJGIER Sebastian 1995 M POL Piast Gliwice (POL)
77 STALMAKOV Javgenij 1982 M LTU Gintarine spaga (LTU)
78 PLAJER David 1995 M GER EFG Essen (GER)
79 VERESS Daniel 1984 M HUN DVE Miskolc (HUN)
80 LIEBIG Fabian 1994 M GER OSC Potsdam (GER)
81 WEBER Frederik 1997 M SUI SEB Basel (SUI)
82 JAREK Filip 1996 M GER FC Grunewald (GER)
83 LEOMBRUNO Marco 1992 M ITA ASU Sez. Scherma (ITA)
84 MAKAROVAS Tomas 1985 M LTU
85 GURSKI John 1990 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
86 FIORAMANTI Alessandro 1993 M ITA CS Fiamme Oro Roma (ITA)
86 WEIDLICH Reinhard 1992 M GER Frankfurter TV (GER)
88 DOROSCHEWSKI Johannes 1985 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
89 UNTERHAUSER Samuel 1997 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
90 GUSSONI Alessandro 1996 M ITA ASD Pro Patria (ITA)
91 OOSTHOF Ryan 1991 M NED SC Midden Nederland (NED)
92 CHICHEPORTICHE Remy 1983 M SUI SEG Geneve (SUI)
93 SWIRIDOW Anton 1995 M GER
94 WEITBRECHT Moritz-Arnim 1993 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
95 SCHMIER Robert 1994 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
96 CAPALDO Daniel 1987 M SUI FCZ Zug (SUI)
97 BRUNOLD Bruce 1992 M SUI ZFC Zürich (SUI)
98 BILKO Martin 1993 M CZE SC Bystrice (CZE)
99 D'AMICO Kristian 1997 M CZE SC Praha (CZE)
100 CITRO Fabrizio 1992 M ITA CS Partenopeo (ITA)
101 GRYAZNOV Dmitriy 1985 M KAZ
102 JEAN-BAPTISTE Julian 1989 M GER
103 DOGUE Patrick 1992 M GER OSC Potsdam (GER)
104 STYN Robert 1995 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
105 VAN NUNEN David 1995 M NED s.v. Pallós (NED)
106 BITSCH Peter 1996 M GER Darmstädter FC (GER)
107 HARTMANN Florian 1993 M AUT FUL Linz (AUT)
108 GRIEBEL Thomas 1992 M GER Heidenheimer SB (GER)
109 MATKERIMOV Nazarbek 1996 M KGZ
110 SPONGA Luca 1991 M SUI ZFC Zürich (SUI)
111 HENDERSON Matt 1992 M GBR Edinburgh FC (GBR)
113 SVOBODA David 1985 M CZE
114 PACEK Andrzej 1991 M POL WARSZAWIANKA (POL)
115 CHROMKO Marcel 1996 M GER Dresdener FC (GER)
116 KRISCIUNAS Tomas 1983 M LTU Gintarine spaga (LTU)
117 CHUBENKO Mikhail 1992 M RUS Dinamo-Saratov (RUS)
118 MENZEL Wolfgang 1996 M GER MTV München (GER)
119 RADWAN Ramiz 1981 M EGY
119 KALININ Alexey 1992 M RUS Dynamo Moskau (RUS)
121 ZHUMABAI UULU Danushman 1993 M KGZ
122 WARNKING Pascal 1970 M GER PST Trier (GER)
123 BIJKER Peter 1968 M NED s.v. RobbSchermen (NED)
124 N KIRSCHEN Uwe 1967 M GER SC Berlin (GER)
125 N SAPONJA Peter 1990 M SLO
126 N JELDERS Christian 1990 M NED FC Almere (NED)
127 N DE VRIES Matthijs 1989 M NED Fencing Ermelo (NED)
128 N GOLOBIC Jan 1992 M SLO SS Tabor (SLO)
129 N LONGO Marco 1965 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
130 N KÖLLNER Stefan 1984 M GER OSC Potsdam (GER)
131 N DOGUE Marvin 1995 M GER OSC Potsdam (GER)
132 N DE SEPIBUS Severin 1983 M SUI FCZ Zug (SUI)
133 N ROGNON Antoine 1995 M SUI SEN Neuchâtel (SUI)
134 N VILCEANU Victor 1992 M ROU CSU Craiova (ROU)
135 N ZILLEKENS Christian 1995 M GER OSC Potsdam (GER)
136 N BORODAKO Dmitry 1982 M RUS
137 N SOBOCAN Rok 1971 M SLO
138 N KIENTZLE Jens 1992 M GER SV Böblingen (GER)
139 N POLIVKA Ondrej 1988 M CZE
140 N ULLRICH Niclas 1990 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
141 N STANGE Simon 1999 M GER
142 N FALTER Oliver 1968 M GER Herner TC (GER)
143 N NUNZIATA Renato 1993 M ITA CUS Cassino ASD (ITA)
144 N WEITBRECHT Luis Emanuel 1994 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
145 N VOGLER Björn 1971 M GER FC Berlin Südwest (GER)
146 N WIEDE Robert 1975 M GER OSC Potsdam (GER)
147 N BECKER Sascha 1997 M GER SC Itzehoe (GER)
148 N DELFS Lennart 1994 M GER Hamburger FC (GER)
149 Round KOCZERGIN Aleksander 1975 M POL Piast Gliwice (POL)
149 N SATKAUSKAS Kasparas 1996 M LTU Gaja-Dvikova (LTU)
150 Round AMENDOLA Vittorio 1994 M ITA CS Partenopeo (ITA)
150 Round VARGA Peter 1996 M CZE SC Praha (CZE)
152 Round CHERNYKH Alexander 1976 M KGZ
153 Round KUCHALSKI Tim 1994 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
154 Round RÖDER Dirk 1974 M GER Fechtzentrum Berlin (GER)
155 Round HORSTMANN Manuel-Stephen 1997 M GER Fechtzentrum Berlin (GER)
156 Round ZIEMBA Michal 1984 M POL
156 Round MILNER Maxton 1992 M GBR
158 Round PIGLOSIEWICZ Ingmar 1979 M GER SV Wacker Burghausen (GER)
159 Round GAECHTER Flurin 1995 M SUI CEB Biel/Bienne (SUI)
160 Round ABDRAKHMAN UULU Kubatbek 1996 M KGZ
160 Round HERRMANN Maximilian 1993 M GER Fechtzentrum TSV Hagen (GER)
162 Round CHENAUX Alec 1994 M SUI SEB Basel (SUI)
163 Round DE WIJN Zoa 1995 M NED MSV Zeemacht (NED)
164 Round BECKER Philipp 1996 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
165 Round GEHLES Maximilian 1996 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
166 Round FAERBER Stephan 1993 M SUI FCB Bern (SUI)
166 Round SCHANZLEH Thom 1990 M NED s.v. Zaal Kardolus (NED)
168 Round LOOS Matthias 1977 M GER FC Grunewald (GER)
169 Round DI SUMMA Gianfranco 1980 M ITA CS Navacchio ASD (ITA)
169 Round REISS Hilmar 1990 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
171 Round KLEINER Stefan 1995 M GER TV Kaufbeuren (GER)
172 Round KRUJALSKIS Gotfridas 1989 M LTU
173 Round BELLOMI Luca 1996 M ITA MIPIT - Scherma Cariplo Piccolo Teatro Milano (ITA)
174 Round VANDIEKEN Karsten 1968 M GER OSC Berlin (GER)
175 Round O'CONNOR Fionn 1994 M IRL
176 Round FREUND Mario 1975 M GER Fechtzentrum Berlin (GER)
176 Round CONTI Andrea 1991 M ITA CS Sintofarm Koala (ITA)
178 Round PROHL Christopher 1984 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
178 Round VAN WINDEN Levy 1991 M NED s.v. RobbSchermen (NED)
180 Round KLOTZ Hans 1958 M SUI ZFC Zürich (SUI)
181 Round ZIENTALSKI Mikolaj 1984 M POL
182 Round HOYER Martin 1967 M CZE
182 Round MEYER Peter 1980 M GER FC Leipzig (GER)
184 Round ARTERO Mario 1997 M ESP CEH-H (ESP)
185 Round ZMAUC-KVAR Ziga 1995 M SLO SK BRANIK (SLO)
186 Round RUSCH Harald 1966 M GER MTV München (GER)
187 1st round TRÜTZSCHLER Alexander 1973 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
188 1st round WAGNER Adrian 1991 M GER SC Berlin (GER)
189 1st round SCHREYER Pascal 1986 M GER FC Grunewald (GER)
190 1st round KAUBE Thomas 1974 M GER Fechtzentrum Berlin (GER)
191 1st round MÜLLER NIELABA Gabriel 1995 M SUI FCB Bern (SUI)
191 1st round POPELLA Peter 1987 M GER TSG Reutlingen (GER)
193 1st round TULEN Rafael 1997 M NED
194 1st round TEREKHIN Vladimir 1989 M RUS SPB-LESGAFT (RUS)
195 1st round GERLACH Florian 1988 M GER OSC Potsdam (GER)
196 1st round PIRVAN Marin Dorian 1989 M ROU CSU Craiova (ROU)
197 1st round HEUER Fabian Patrick 1997 M GER TSF Ditzingen (GER)
198 1st round UPCRAFT Alexander 1986 M GBR
199 1st round STIERLI Maxime 1993 M SUI SEN Neuchâtel (SUI)
200 1st round OOSTHOF Collin 1989 M NED s.v. RobbSchermen (NED)
201 1st round SCHÜLING Niels 1997 M GER Osnabrücker SC (GER)
202 1st round STASZULONEK Aleksander 1993 M POL Piast Gliwice (POL)
202 1st round STUDINGER Lucien 1997 M GER Fechtverein Heidelberg (GER)
202 1st round BRINKMANN Marco 1997 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
205 1st round GERSAK Blaz 1988 M SLO SS Tabor (SLO)
206 1st round SCHUBA David 1994 M GER [i] WMTV Solingen (GER)
206 1st round LINDENMANN Felix 1992 M GER TSG Reutlingen (GER)
208 1st round KOCH Maximilian 1997 M GER Solinger TB (GER)
209 1st round GROTHKLAUS Dennis 1989 M GER Quernheimer FC (GER)
210 1st round ZIMMERMANN Jonas 1997 M GER SC Itzehoe (GER)
210 1st round MÜLLER-RATH Frank 1967 M GER FC Grunewald (GER)
212 1st round ROGUSKI Tomasz 1985 M POL WARSZAWIANKA (POL)
213 1st round KOSMOL Tomasz 1997 M POL Piast Gliwice (POL)
214 1st round WÖRNER Stefan 1970 M GER Fechtverein Heidelberg (GER)
215 1st round STADTER Kilian 1996 M GER FG Segeberg (GER)
216 1st round ADLER Andreas 1985 M GER SV Chemie Rodleben (GER)
217 1st round REISER Joffrey 1992 M GER TV Augsburg (GER)
218 1st round BRAUN Denny 1987 M GER SV Chemie Rodleben (GER)
219 1st round BRADAC Petr 1996 M CZE Lokomotiva Pilsen (CZE)
219 1st round PILUTKIEWICZ Igor 1975 M POL
221 1st round NEUTZNER Manfred 1970 M GER TV Haueneberstein (GER)
221 1st round VASILIAUSKAS Andrius 1993 M LTU
223 1st round FRANKOVIC Leon 1991 M SLO
223 1st round THIVILLIER Sylvain 1980 M FRA MTV München (GER)
223 1st round FOUILLARD Thierry 1971 M FRA COLMAR SR (FRA)
226 1st round WASZAK Phil 1999 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
227 1st round SIKKER Stanislav 1988 M GER EFG Essen (GER)
227 1st round LIBEDINSKY Manuel 1998 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
229 1st round NEUFELD Jörg 1971 M GER FC Grunewald (GER)
229 1st round TILSNER Benny 1978 M GER Fechtzentrum Berlin (GER)
231 1st round BACHMANN Michael 1962 M GER Herner TC (GER)
231 1st round STÖCKL Phillip 1994 M GER ASV Ortenburg (GER)
231 1st round TORRES Martin 1996 M ECU FG Segeberg (GER)
234 1st round FLEMING Kevin 1965 M AUS FC Grunewald (GER)
F BAUMANN Silvio 1996 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)