Back to list

Results

Cadet Circuit
DEN København
December 13, 2014 - December 14, 2014

Epee Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ISLAS FLYGARE Linus 1998 M SWE UF Uppsala (SWE)
2 N LIMAREV Ivan 1998 M RUS
3 N WHELAN Roo 1998 M GBR Millfield School (GBR)
3 N BUZZACCHINO Gianpaolo 1999 M ITA CATANIA SCHERMA (ITA)
5 N PAOLINI Giacomo 1998 M ITA CS Forlivese (ITA)
6 N BELIANINOV Daniil 1999 M RUS
7 N ESKOV Ruslan 1998 M EST Tartu Kalev (EST)
8 N BRADFORD Jack 1998 M USA
9 N SHIKIRUN Nikita 1998 M RUS
10 N HOROWITZ Charles 1998 M USA
11 N GELMAN Roni 1998 M ISR Club Modiin (ISR)
12 N PREZIOSI Alessio 1999 M ITA CS Imola (ITA)
12 N LEIBA Saar 1999 M ISR Maccabi Hod Hasharon (ISR)
14 N MATTSSON Axel 1998 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
15 N YUAN Wesley 1998 M USA
16 N GAO Tiger 1998 M USA
17 N PETROSEWICZ JR Thomas 1998 M USA
18 N EWART Stephen 1999 M USA
19 N MANCEWICZ Bartlomiej 1999 M SWE GoFK Visby (SWE)
20 N PISKOVATSKOV Jonathan 2000 M USA
21 N MORRIS George 1999 M GBR
22 N TSOKAS Asterios 1999 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
23 N CHEONG Robin 1998 M USA
24 N YAMANAKA Mick 1998 M USA
25 N RAEDER Anton 1999 M NOR Bygdø FK (NOR)
26 N BIRO David 1999 M ROU CSS Tg. Mures (ROU)
27 N PASHIKYAN Edgar 1998 M RUS
28 N KREMSLEITHNER Michael 1999 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
28 N CINI Alessandro 1999 M ITA CS Foligno (ITA)
30 N ANTEKEIER Aidan 1998 M USA
31 N GEDZO Andzej 1999 M EST SBSK Draakon (EST)
32 N THEWANGER Emil 1999 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
33 N GUZHIEV Egor 1998 M RUS Favorit Vyborg (RUS)
34 N CUOMO Valerio 1998 M ITA CS Partenopeo (ITA)
35 N TORACCA Lorenzo 1998 M ITA CUS Siena ASD (ITA)
36 N DOSSOU-GOUIN Axel 1998 M NOR Njård Fekting (NOR)
37 N GOTTWALD Mathias 1998 M AUT FUL Linz (AUT)
38 N VOLPI Federico 1998 M ITA MIPIT - Scherma Cariplo Piccolo Teatro Milano (ITA)
39 N RUSSELL James 1999 M GBR Royal Tunbridge Wells (GBR)
40 N VITELLI Gennaro Maria 1998 M ITA CS Partenopeo (ITA)
41 N ELIASSEN Ferdinand 1998 M NOR Bygdø FK (NOR)
42 N MASUDA Yohito 1999 M JPN
43 N BOGERT Alexander 1999 M USA
44 N NISIM Alon 1999 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
45 N GUSAROV Klim 1998 M EST Tallinna Mook (EST)
46 N SERHOVETS Maksim 2000 M EST SBSK Draakon (EST)
47 N KRAVITZ Zachary 1999 M USA
48 N SCHNEIDER Benjamin 1998 M GBR
49 N CHICHEV Vladimir 1998 M RUS Favorit Vyborg (RUS)
50 N DRAGOI Nicolae 1998 M ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
51 N PONTIERI Matteo 1999 M ITA VRSCH (ITA)
52 N MIKKILÄ Max 1998 M FIN Miekkailustudio (FIN)
53 N HUGHES Andrew 1998 M GBR
54 N ZERNOV Dmitrii 2000 M RUS
55 N LUTIN Antoine 2000 M SUI SES Sion (SUI)
56 N STORMARK Joergen 1999 M NOR Bergens FK (NOR)
57 N THEIN-SANDLER Adrien 1999 M USA
58 N JORDAN Owen 1998 M GBR
59 N MÜLLER Luis 1998 M AUT FTSJF Feldkirch (AUT)
60 N SAAVALAINEN Ellis 1998 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
61 N CROUSE Ulfric 2000 M USA
62 N KILJANDER Oskar 1999 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)
63 N SHELANSKI Isaac 1998 M USA
64 N HEMELAERS Robbe 1998 M BEL SC Parcival Leuven (BEL)
65 N MILLER Malcolm 1998 M BRA CMIL Rio de Janeiro (BRA)
66 N ALFHEIM Fabian 1999 M NOR Bergens FK (NOR)
67 N STOLAR Samuel 1998 M SVK Akademia sermu (SVK)
68 N FAVARO Andrea 1999 M ITA ASU Udine (ITA)
69 N TAVAZZI Alessandro 1998 M SUI FCB Bern (SUI)
70 N KIM Dylan 1998 M USA
71 N TSVETKOV Egor 1998 M RUS CSKA Moscow (RUS)
72 N GREBENNIKOV Sergey 1998 M RUS
73 N SAADON Or 1999 M ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
74 N BONFERRONI Gabriel 1999 M SUI SEG Geneve (SUI)
75 N COOPER Matthew 1998 M GBR Wingerworth Fencing Club (GBR)
76 N BALZANO Marco 2000 M ITA CESAN - Club Scherma San Nicola (ITA)
77 N EDIN Erik 1998 M NOR Bygdø FK (NOR)
78 N KRAHER Martin 1998 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
79 N MIKLASZEWSKI Konrad 1998 M POL AZS AWF Krakow (POL)
80 N BELOZEROV Mikhail 2000 M RUS
81 N LACHIANI Tomer 1998 M ISR Club Modiin (ISR)
82 N STIGANT Devlin 1999 M GBR Redhill and Reigate EC (GBR)
83 N BRONFMAN Gabriel 1998 M USA
84 N TAYLOR Joseph 1999 M USA
84 N FÜLSCHER Till 1998 M SUI ZFC Zürich (SUI)
86 N PFEIFER Jannik 1998 M SUI CEB Biel/Bienne (SUI)
87 N OKLAND Alexios 1999 M NOR Oslo FK (NOR)
88 N BERGDAHL Tjalve 1998 M SWE
88 N BLITSMAN Zvi 1999 M ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
90 N WHITELAW Adam 1998 M GBR
91 N LACH Lukas 1999 M AUT UWK Graz (AUT)
91 N ALEXANDERSEN Nicolai 1998 M DEN Hellerup FK (DEN)
93 N YASU Masato 1998 M JPN
94 N ISHII Kazuki 1999 M JPN
95 N DUMONT Célien 2000 M SUI SES Sion (SUI)
95 N WERGELAND Odin 1998 M NOR Bergens FK (NOR)
97 N BERG Mads Peter 1998 M DEN Hellerup FK (DEN)
98 N SEYD Julian Dominic 1999 M GER
99 N CRIBLEZ Lorin Noam 1998 M SUI FCB Bern (SUI)
100 N JOHANSSON Alexander 1998 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
101 N PASCHUK Mikhail 1999 M EST Tallinna Mook (EST)
102 N SHITRIT Ron 1999 M ISR Maccabi Hod Hasharon (ISR)
103 N MAGNUSSON Jakob 1999 M SWE A6 Jönköping (SWE)
104 N DICKINSON Matthew 1999 M GBR
104 N ROBINSON Peter 1998 M GBR Reading FC (GBR)
106 N HANSSON Rasmus 1999 M SWE
106 N GERINI Luca 2000 M SUI
108 N DICKSON Thomas 1998 M GBR Newcastle FC (GBR)
109 N LEWIN Johan 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
110 N TOMASELLI Guglielmo 2000 M ITA CUS Catania (ITA)
111 N AUERBACH Mikkel 1999 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
111 N BOVIN Sofus 1998 M DEN Rudersdal FK (DEN)
113 N KOGAN Aaron 1999 M USA
114 N DYMBE Simen 1999 M NOR Bergens FK (NOR)
115 N RIBEIRO Goncalo 1998 M POR CESA (POR)
116 N BARTELEMY Rollan 2000 M RUS
117 N LUSTI Hannes 1999 M SUI ZFC Zürich (SUI)
118 N KULKA Peter 1998 M SVK BSK Bratislava (SVK)
119 N NAZAROV Andrey 1999 M SWE
120 N CAFARO Jack 1998 M GBR
121 N HATTINGER Jakob 1999 M AUT FUL Linz (AUT)
122 N GUERRIERO Giorgio 2001 M ITA CS IVREA (ITA)
123 N TELLNES Jesper 1999 M NOR Bergens FK (NOR)
124 N RUUD Emil Friis 1998 M NOR Bygdø FK (NOR)
125 N MOURI Riku 1999 M JPN
126 N SIMONATO Franco Alchiede 2000 M ITA PAACC - Accedemia Scherma Palermo (ITA)
127 N PUCHACHER Felix 1999 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
128 N HATZ Nick 1998 M SUI ZFC Zürich (SUI)
129 N COOK Noah 1999 M GBR
130 N CARUGO River 2000 M ITA CS IVREA (ITA)
131 N ZRYD Arthur 1998 M SUI
132 N RUNOLD Jacob 1998 M SWE FFF Stockholm (SWE)
133 N SUNDHOLM Felix 1998 M SWE
134 N AAGAARD Mads 2000 M DEN Dragon Sport Fencing (DEN)
135 N HESSLING OSCARSON Simon 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
136 N SAVELAINEN Joonas 1999 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
137 N OSAKI Rensuke 2000 M JPN
138 N WEBER Sebastian 2000 M SUI SEB Basel (SUI)
139 N TERHO Jussi 1999 M FIN Kalpaveljet (FIN)
140 N LO CICERO VAINA Mattia 2000 M ITA CATANIA SCHERMA (ITA)
141 N ROMANI Lorenzo 2000 M ITA CATANIA SCHERMA (ITA)
142 N KOCK Joachim 1998 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
143 N KEPPEL Colin 1998 M NED SC Den Bosch (NED)
144 N MAEKAWA Takeru 1998 M JPN
145 N JEPPESEN Tobias 2001 M DEN Hellerup FK (DEN)
146 N TAURIAINEN Topias 1999 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
147 N LANG Yannick 1998 M SUI
148 N ESTERKIN Shimon 1999 M ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
148 N OLIVEIRA Goncalo 2000 M POR CESA (POR)
150 N DANDANELL PETERS Ulrik 2000 M DEN Hellerup FK (DEN)
150 N GEITUNG Tomas 2000 M NOR Bergens FK (NOR)
152 N KANEKAWA Akihiro 1998 M JPN
153 N GYLLENHOFF Anders 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
154 N PILIPENKO Anders 1999 M NOR Bygdø FK (NOR)
154 N FUJII Ryota 1999 M JPN
156 N WEIRUP GRAM Rasmus 2000 M DEN Hellerup FK (DEN)
157 N PETERSEN Cornelius 1998 M GER SV Einheit Altenburg (GER)
158 N SKALS Oscar Juul 2001 M DEN Trekanten København (DEN)
159 N CHRISTIANSEN Heino 1999 M DEN
160 N STRATH Oliver 1998 M GBR
160 N KATAMOTO Yuta 1998 M JPN
162 N LUND Leonard 1999 M SWE DIF Stockholm (SWE)
162 N RODUNG Ludvig 1998 M SWE
164 N KOPPEL Aron 1998 M EST Tallinna Mook (EST)
165 N MYKLEBUST Hans Magne 1998 M NOR Bygdø FK (NOR)
165 N FLERON Gustav 1998 M DEN Rudersdal FK (DEN)
167 N JENSEN August Lindstrom 2001 M DEN Hellerup FK (DEN)
168 N JENSEN Nicolas 2000 M DEN
169 N JØRGENSEN Nicolai 1999 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
170 N MARQUES Bruno 2000 M POR CESA (POR)
171 N SCARPELLINI Andrea 2000 M ITA BGMIL (ITA)
172 N ERICI Harald 1998 M SWE AFiL Lund (SWE)
173 N JENDBRO Tom 1998 M SWE AFiL Lund (SWE)
173 N KLEMEN Marco 1999 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
173 N JENNY David 2000 M SUI SEN Neuchâtel (SUI)
176 N HEDEGAARD Mathias 2001 M DEN Hellerup FK (DEN)
177 N PERSSON Casper Nils 1999 M DEN Trekanten København (DEN)
177 N SELLS Alexander 2000 M AUS
179 N PFLUG VON DER OSTEN Jonas 2001 M DEN Hellerup FK (DEN)
180 N HÄMÄLÄINEN Roni 1999 M FIN Porvoon Miekkailijat (FIN)
181 N KNUDSEN Magnus 2000 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
182 N BELDRING Thorbjørn Nørgaard 2000 M DEN Rudersdal FK (DEN)