Back to list

Results

Cadet Circuit
GER Eislingen
December 13, 2014 - December 14, 2014

Sabre Men's U17 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 RUSSIA 2       RUS
1 LOKHANOV Konstantin 1998 M RUS
1 BEREZIN Georgiy 1999 M RUS CSKA Moscow (RUS)
1 AYDAROV Semion 1998 M RUS
1 NIKANOV Andrey 1998 M RUS
2 TURKEY       TUR
2 ANT Mehmet Fatih 1999 M TUR
2 ATAER Emir Fikret 2000 M TUR Visnelik Tenis Eskrim SK (TUR)
2 KOC Alp Ege 1998 M TUR
2 SAHIN Yalin 2000 M TUR Visnelik Tenis Eskrim SK (TUR)
3 RUSSIA       RUS
3 TSELYSHEV Artem 1999 M RUS
3 SVITICH Prokhor 2000 M RUS
3 KOSTENKO Anatoliy 1998 M RUS
4 GERMANY       GER
4 KINDLER Frederic 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
4 HARTMANN Lukas 1998 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
4 BONAH Raoul 1998 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
4 HOLTMANN Alexander 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
5 GREECE       GRE
5 KONTOCHRISTOS Jason 1998 M GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
5 PAGKALOS Georgios 1998 M GRE E.KOSTEA GEITONA (GRE)
5 KALOMIRIS Evangelos 1998 M GRE A.E.K. ATHENS (GRE)
5 KAKARIARIS Vasileios 1998 M GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
6 RUSSIA 4       RUS
6 INKOV Nikita 1999 M RUS
6 TKACHEV Andrey 1999 M RUS
6 LEBEDEV Ivan 1999 M RUS
7 POLAND       POL
7 PROKOPOWICZ Mateusz 1999 M POL UKS 13 Bialystok (POL)
7 KURZYNA Piotr 1998 M POL UKS 13 Bialystok (POL)
7 LADEMANN Karol 1999 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
7 BIALECKI Cezary 1999 M POL MUKS VICTOR (POL)
8 CAMDEN FC       GBR Camden FC (GBR)
8 BERGNE Achilles 1998 M GBR Camden FC (GBR)
8 LINDSAY Christian 1998 M GBR Camden FC (GBR)
8 SUDDARDS George 1998 M GBR
8 AMSALEM Eden 1998 M GBR Camden FC (GBR)
9 TRURO FENCING CLUB       GBR Truro Fencing Club (GBR)
9 HOLDSWORTH Bertie 2000 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
9 CRAZE Jamie 1999 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
9 HOWES Nicholas 1998 M GBR
9 ROONEY Samuel 1999 M GBR Escrime Academy (GBR)
10 ITALY 2       ITA
10 SCISCIOLO Fabrizio Maria 1999 M ITA
10 FERIOLI Nico 1999 M ITA
10 NERI Matteo 1999 M ITA
10 CORRADI Nicola 1999 M ITA
11 USA       USA
11 HEINTZ Evin 1998 M USA
11 FARFAN-BAYERL Inti 1998 M USA
11 JOHNSON Zachary 1999 M USA
11 IBELING Daniel 1998 M USA
12 RUSSIA 3       RUS
12 KLYUKIN Mikhail 1998 M RUS
12 SUSLOV Andrey 2000 M RUS
12 ZHIRNOV Daniil 1998 M RUS
13 JAPAN       JPN
13 TAKAGI Ryosuke 1998 M JPN
13 MORITA Shun 1999 M JPN
13 OYAMA Keishi 1998 M JPN
13 SATO Maharu 1998 M JPN
14 GREAT BRITAIN       GBR
14 JACKSON Thomas 1999 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
14 EDWARDS Thomas 1999 M GBR Rivington Park FC (GBR)
14 WATT Caspian 1998 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
14 EDWARDS James 2000 M GBR
15 POLAND 2       POL
15 BORKIEWICZ Krystian 1999 M POL KKSz Konin (POL)
15 KRUSZEWSKI Jan 1998 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
15 DZIUBLEWSKI Maurycy 1999 M POL KKSz Konin (POL)
15 SOSULSKI Piotr 2000 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
16 EGYPT       EGY
16 AGAMY Yassin 1998 M EGY
16 NAGUIB Mohamed 1998 M EGY
16 AYMAN Mostafa 1998 M EGY
16 IDRIS Mohamed 1998 M EGY
17 GERMANY 2       GER
17 KRAUS Leon 1998 M GER FR Nürnberg (GER)
17 HILGER Jakob 1998 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
17 FRANZ-GERSTEIN Joschka 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
17 BELLMANN Jonas 1998 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
18 GREECE 2       GRE
18 MAVROS Ioannis 1998 M GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
18 KYRTSIAS Konstantinos 1999 M GRE A.E.K. ATHENS (GRE)
18 CHATZOPOULOS Epameinondas 1998 M GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
19 UKRAINE       UKR
19 ROHOZIAN Mykhailo 2000 M UKR KIEW (UKR)
19 YATSYUK Oleksandr 1998 M UKR KIEW (UKR)
19 DANYLIUK Volodymyr 1999 M UKR Khmelnitskiy (UKR)
20 NETHERLANDS       NED
20 FAAS Quinton 2000 M NED s.v. Surtout (NED)
20 OBDEIJN Bente 1999 M NED SC Amsterdam (NED)
20 GIMBRERE Alexander 1999 M NED s.v. Surtout (NED)
20 BOUWMAN Dirk-Jan 2000 M NED s.v. Surtout (NED)
21 TOMMASINA Redimson 1998 M SUI CSL Locarno (SUI)
21 LONGO Leonardo Lorenzo 2001 M ITA
21 CUCCHIARA Vittorio Camillo 2000 M ITA
22 SWITZERLAND       SUI
22 GAMBERONI Ugo Daniel 1998 M SUI CEF Founex (SUI)
22 PORET Jules 1998 M SUI CEF Founex (SUI)
22 PERROUD Adrien 1999 M SUI CEF Founex (SUI)
22 FRIEDHEIM Stefan 2000 M GER CHCH Châtelaine (SUI)
23 FC TAUBERBISCHOFSHEIM       GER FC Tauberbischofsheim (GER)
23 FALB Moritz 1999 M GER KTF Luitpold München (GER)
23 HAAG Louis 2000 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
23 BLATZ Sebastian 1999 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
24 WMTV SOLINGEN       GER [i] WMTV Solingen (GER)
24 BECHER Pascal 2000 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
24 SCHMITZ Peter 2001 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
24 SCHYMCZYK Finn 1998 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
25 POLAND 3       POL
25 KORZYNSKI Wojciech 1999 M POL Dragon Lodz (POL)
25 WESOLY Jakub 1998 M POL Dragon Lodz (POL)
25 ZIARNOWSKI Rafal 1999 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
25 RYCZKOWSKI Pawel 1998 M POL Dragon Lodz (POL)
26 N UKRAINE 2       UKR
26 STOLIARCHUK Glib 2004 M UKR KIEW (UKR)
26 YAROSHENKO Mykhailo 2001 M UKR KIEW (UKR)
26 OGOIKO Andrii 2002 M UKR Khmelnitskiy (UKR)
27 FC PFORZHEIM MMX       GER MMX Fecht Club Pforzheim (GER)
27 BLUMHOFER John 2000 M GER MMX Fecht Club Pforzheim (GER)
27 STARKE Aaron 1998 M GER MMX Fecht Club Pforzheim (GER)
27 PFUNDNER Luis 2002 M GER MMX Fecht Club Pforzheim (GER)
28 STG RATINGEN/SOLINGEN       GER
28 ESSER Noah 2000 M GER TV Ratingen (GER)
28 BILLE Mark 2000 M GER TV Ratingen (GER)
28 DISLER Julian 2001 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
29 ITALY       ITA
29 STIGLIANO Stefano 1999 M ITA
29 REA Mattia 2001 M ITA
29 PELLEGRINO Michele 2001 M ITA