Back to list

Results

Cadet Circuit
FRA Cabries
December 6, 2014 - December 7, 2014

Foil Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 ITO Takuma 1998 M JPN
2 UENO Yuto 1999 M JPN
3 LOVYAGIN Maxim 1998 M RUS
3 NAGANO Yudai 1998 M JPN
5 HECHER Benoit 1998 M FRA PARIS CEP (FRA)
6 CHARREU Jose 1998 M POR
6 SEMENYUK Grigoriy 1998 M RUS
8 EDIRI Alexandre 1998 M FRA MEAUX CE (FRA)
9 MYLNIKOV Vladislav 2000 M RUS
10 FISCHER Clement 1999 M FRA NICE OGC (FRA)
11 BARMAKOV Bogdan 1999 M RUS
12 VELLA Rosario 1998 M GER TSG Weinheim (GER)
13 LOISEL Pierre 1998 M FRA VILLEJUIF US (FRA)
14 BORODACHEV Kirill 2000 M RUS
15 CHIAPPELLI Tommaso 1999 M ITA
16 SOLIVELLAS Guillaume 1998 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
17 SUZUMURA Kenta 1998 M JPN
17 ROBIN Noe Mandiogou 2000 M FRA HENIN BEAUMONT (FRA)
19 MASSOL Lambert 1998 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
20 SHIROKOV Viktor 1998 M RUS
21 FINCH Samuel Marc Leonard 1998 M GBR Fighting Fit FC (GBR)
22 HEURTIER Audric 1998 M FRA ISSY MOUSQUETAIRES (FRA)
23 WERNER Lennart 2000 M GER OFC Bonn (GER)
24 BORODACHEV Anton 2000 M RUS
25 MENKUER Engin Batuhan 1998 M TUR [i] EFE SK Ankara (EUR)
26 VALENTIN Come 1999 M FRA TEAM FLEURET (FRA)
27 GAINATULLIN Aidar 1998 M RUS
28 ZOONS Edo 1999 M NED SC Amsterdam (NED)
29 DE RUITER Job 1998 M NED Holland Schermen (NED)
30 KISS Daniel 1998 M HUN Salle Kiss FC (GBR)
31 SUGAWARA Kohei 1999 M JPN
32 MADER Joffrey 1998 M FRA NICE OGC (FRA)
33 MICHAUT Loic 1999 M FRA LYON SE (FRA)
34 BENIELLI Francois 1998 M FRA POITIERS (FRA)
35 KARNAUKHOV Andrey 1998 M RUS
36 LANG Jacob Brandt 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
36 ROGER Wallerand 1998 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
38 HAMMER Zachary 1998 M USA
39 HAMLESCHER Magnus 1998 M GER OFC Bonn (GER)
40 ZINGMARK William 1998 M SWE GFK Göteborg (SWE)
41 CHOONG Nicholas Ding Yang 1998 M SGP Z Fencing (SGP)
42 ARAKANE Taisei 1999 M JPN
43 CHEN Xing Jian 1998 M SGP Blade (SGP)
44 BRETEAU Ignacio 1999 M ESP CCC-M (ESP)
45 DANCKWARDT Mathias 1998 M DEN Trekanten København (DEN)
46 ONG Ryan Ren An 1999 M SGP Fencing Masters (SGP)
47 DELECOLLE Nathan 1998 M FRA ARCACHON AST (FRA)
48 DE ALMEIDA Dominic 1999 M GBR Fighting Fit FC (GBR)
49 BRANCOURT Thomas 1998 M FRA SEICHAMPS (FRA)
50 MIOMANDRE Gabriel 1999 M FRA NANTES NEC (FRA)
50 MABIKA Maxence 1998 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
52 KAJBJER Petter 1998 M SWE KFK Kalmar (SWE)
53 MABILEAU Louis 1998 M FRA TEAM FLEURET (FRA)
54 COUSSEAU Hadrien 2000 M FRA LIMOGES CE (FRA)
55 ALBERT Erik 1999 M NED SC Den Bosch (NED)
56 PICHLER Leonardo 1998 M GER OSC Potsdam (GER)
57 GAINULLIN Danil 1999 M RUS
58 PALLIER Sebastian 1999 M GBR Club Activ 8 (GBR)
58 GIACON Daniel 2000 M NED SC Amsterdam (NED)
60 PINEIRA Enzo 2000 M FRA PARIS CEP (FRA)
61 BAIRA Mateo 1998 M FRA VAL D ORGE (FRA)
62 POPESCO Tancrede 1998 M FRA HOUILLES GO (FRA)
63 GOH Yu Xiang Akira 1999 M SGP Z Fencing (SGP)
64 GIRIN Maxence 1998 M FRA Masque de fer Lyon (FRA)
65 VOILET Sylvain 1998 M FRA PARIS CEP (FRA)
66 MILA Thibaud 1998 M FRA AVIGNON AE (FRA)
67 ZINNATULLIN Artur 1998 M RUS
67 DE BORTOLI Jules 1998 M FRA CHAMBERY CE (FRA)
69 GU Daniel 1998 M CAN
70 TROSHIN Ivan 2000 M RUS CSKA Moscow (RUS)
71 BIRD Harry 1998 M GBR Salle Boston (GBR)
72 D'ORNANO Matthieu 2000 M FRA PARIS TA (FRA)
73 VONTHRON Adrien 1998 M FRA VILLEJUIF US (FRA)
74 MERIT Gautier 1999 M FRA POITIERS (FRA)
75 PINSON Simon 2000 M FRA ROUEN CE (FRA)
76 NAYRAC Adrien 1999 M FRA BOURG VALEN (FRA)
77 VETROV Nikita 1998 M RUS
78 THOMAS Corentin 1998 M FRA VAL D ORGE (FRA)
78 GOMBOS Tom 1998 M ROU FC Tauberbischofsheim (GER)
78 DELBERGUE Luis Alfonso 1998 M ESP FED-M (ESP)
81 KAJBJER Albin 1998 M SWE KFK Kalmar (SWE)
82 FARCY Tino 1999 M FRA PAYS AIX (FRA)
83 ARCHER Ciaran 1998 M GBR Newham Swords (GBR)
84 DORNY Adrien 1998 M FRA PARIS TA (FRA)
85 GEIS Glenn 1999 M GER Neuwieder FC (GER)
86 NICHOLAS Kameron 1998 M GBR Fighting Fit FC (GBR)
87 ISHII Kai 1999 M JPN
88 DI TOMMASO Alessio 2001 M ITA
89 BOROWIAK Merlin 1999 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
90 SALERNO Bruno 1998 M ITA
91 TIEMANN Max 1998 M GER Fencing Team Bocholt (GER)
92 GALLY Maxime 1999 M FRA
93 DECIO Francesco 1999 M ITA
94 KOTHIERINGER Michael 2000 M GER FC Sulzbach-Rosenberg (GER)
95 ANGLIONIN Alexandre 1998 M FRA FORT DE F DU (FRA)
96 TOMINE Octave 1999 M FRA RENNES EC (FRA)
97 MOHLI Nino 1999 M FRA PARIS CEP (FRA)
98 LOTTIN Maxence 1999 M FRA MENNECY (FRA)
99 SEYTOR Kim 2000 M FRA BOURG LA REINE (FRA)
99 YAA Eric 1999 M FRA COMBS VILLE (FRA)
101 ANDRIAMAMPIANINA Jules 2000 M FRA ECULLY (FRA)
101 COLL GARI Mateu 1998 M ESP CCC-M (ESP)
103 PAGE James 1999 M GBR Newham Swords (GBR)
103 BARBAROSSA Giovanni 2001 M ITA
105 SOULIOS Rafail Apostolos 1999 M GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
106 MENSHENIN Yakov 1998 M RUS
107 NG Jet Shang Fei 1998 M SGP Z Fencing (SGP)
108 LECONTE Raphael 1998 M FRA AUBERVILLIER (FRA)
109 SHEARDOWN Christopher 1998 M CAN
110 PRILUTSKII Kirill 1999 M RUS
111 CLOSSET Elliott 1998 M FRA ROUEN CE (FRA)
112 LEJEUNE Lucas 2000 M FRA BREST RAPIER (FRA)
113 RENNER Moritz 2001 M GER Mannheimer FC (GER)
114 BECU Bryan 2001 M FRA LYON SE (FRA)
115 VALEUR Maxim 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
116 LOMBARDI Tommaso 2000 M ITA
117 MACHETANZ Arne 1998 M GER OFC Bonn (GER)
118 SAPY Hugo 1999 M FRA Masque de fer Lyon (FRA)
119 SAVIN Rafael 2000 M FRA CANNES CE (FRA)
120 POPPEL Martin 1999 M SWE EGF Solna (SWE)
121 BIBARD Tyvan 1999 M FRA SANARY CE (FRA)
122 GARCIA VERA Marcos 1998 M ESP ATENEO-M (ESP)
122 YEO Jing Zhe 2000 M SGP Z Fencing (SGP)
124 SPLIT Olivier 1999 M NED SC Noord (NED)
124 PIGNEROL Marius 1999 M FRA LYON SE (FRA)
126 SERVELLO Augusto Antonio 1999 M ARG CCC-M (ESP)
127 SCHALLER Maxence 1999 M FRA
128 DAHLIN Svante 1999 M SWE KFK Kalmar (SWE)
129 CHERNYAK Ilya 1999 M RUS
129 RICHTER Tilman 1998 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
131 FOSSE Augustin 1998 M FRA REIMS CE (FRA)
132 AU EONG Tian Wei Jonathan 2000 M SGP Blade (SGP)
133 LIM Glen 2000 M SGP Z Fencing (SGP)
134 WINTERBERG-POULSEN Jonas 2001 M DEN Trekanten København (DEN)
135 TAN Darren Jun Hao 2000 M SGP Z Fencing (SGP)
136 DI VEROLI Davide 2001 M ITA G. VERNE SCHERMA (ITA)
137 FOURNIER Paul 1999 M FRA NANTES NEC (FRA)
138 KLEIN Luis 1999 M GER TSG Weinheim (GER)
139 IGNATOV Dmitrii 1998 M RUS
140 LA MARCA Riccardo 1998 M ITA
141 FENS Julian 1998 M NED s.v. Pallas (NED)
142 DE JONG Olivier 1998 M NED Holland Schermen (NED)
143 BOVT Nikita 1999 M RUS CSKA Moscow (RUS)
144 MEDLOFF Sebastian 1999 M USA
145 FORST Marvin 2000 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
146 SPICHIGER Armand 2001 M FRA LYON SE (FRA)
147 MATSUBUCHI Shimpei 2000 M JPN
148 EJEMYR Christoffer 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
149 HAUSERER Morrits 1999 M NED s.v. ArgOss (NED)
150 BIANCHINI Alessio 1998 M ITA
151 IAKUSHEV Matvei 1998 M RUS
152 BONIOL Martin 1999 M FRA TOULOUSE UC (FRA)
153 HAMON Jonathan 2000 M FRA LYON SE (FRA)
154 PILEGGI Duccio 2000 M ITA
155 MAVRIDIS Damianos 2000 M GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
156 ABRAHAMS Matthew 2000 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
157 KRÖGER Philipp 1998 M GER Quernheimer FC (GER)
158 KOZAK Mateusz 1999 M CAN
159 MADI Youcef 1998 M ALG
160 ANDREASSON Filip 1998 M SWE GFK Göteborg (SWE)
161 GRENIER Clement 1998 M FRA VESOUL US (FRA)
162 LEIGHNINGER Jack 1998 M CAN
163 GROSSMANN Thomas 1999 M FRA VILLE AVRAY (FRA)
164 JONES Alexander 1999 M GBR Salle Kiss FC (GBR)
165 ERCAN Kerem 2001 M GER OFC Bonn (GER)
166 MAIRE Jules 2000 M FRA PAYS AIX (FRA)
167 DUMAS Florian 1999 M FRA CABRIES OC (FRA)
168 DEERING Maximilian 2000 M GBR Salle Boston (GBR)
169 DOS SANTOS TEIXEIRA Paolo 1998 M FRA NANTES NEC (FRA)
170 BATES Ben 1998 M GBR Bath Sword Club (GBR)
171 WOOLLEY Aidan 1999 M GBR Fighting Fit FC (GBR)
171 JALOWICA Brandon 1999 M CAN
173 DUBE Charles-Hugo 1998 M CAN
174 JANSEN Anton 1999 M GER FC Moers (GER)
175 SANTIAGO Alvaro 1998 M ESP
176 GABRIELLI Lorenzo 2000 M ITA
177 CONTI Neri 1999 M ITA
178 PRADEILLES Alexandre 1998 M FRA TOULOUSE UC (FRA)
179 GRISERI Francesco 2000 M ITA
180 BAYIHA William 1999 M SUI CEM Morges (SUI)
181 GIGANTE Simone 1999 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
182 SIM Edward Yi Jing 2000 M SGP Blade (SGP)
183 USICCO Leonardo 2000 M ITA
184 ANDRIOPOULOS Ioannis 1999 M GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
185 LOESCHE Toni 1998 M GER FSC Jena (GER)
185 HEROUI Salim 1999 M ALG
187 GUIMARAES Jose Miguel 1999 M POR SCP (POR)
188 1st round LE LEUCH Louis 1998 M FRA ST PIERRE ES (FRA)
188 1st round PHILLIPS-LANGLEY Thomas 1998 M GBR The Dunes (GBR)
190 1st round GARCIA PRADO Santiago 1998 M ESP SAMA-M (ESP)
191 1st round LIN Fang Yi 1999 M SGP Z Fencing (SGP)
192 1st round HUN Jean Luc Cheng Kang 1998 M SGP Z Fencing (SGP)
193 1st round CHEONG Brian Sze Kai 1999 M SGP Z Fencing (SGP)
194 1st round MAGGINI Lorenzo 2000 M ITA
195 1st round VILLAPALOS Adrian 1999 M ESP SAMA-M (ESP)
196 1st round MENOZZI Francesco Mario 2000 M ITA
197 1st round GENOVESI Oliver 2000 M ITA
197 1st round KVERNES Johannes 1999 M SWE GFK Göteborg (SWE)
199 1st round CIABATTI Tommaso 1999 M ITA
200 1st round URRUTIA Joan 1998 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
201 1st round SCHRAMM Nils Michael 2000 M GER OFC Bonn (GER)
201 1st round BADOUX Loïc 1999 M SUI CEM Morges (SUI)
203 1st round AHLSTEDT Eimer 2000 M SWE GFK Göteborg (SWE)
204 1st round CECCANTI Yuri 2000 M ITA
205 1st round BOROWIAK Arwen 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
206 1st round DALLAGO Lodovico Maria 2000 M ITA
206 1st round CHANG Ming 2000 M SGP Z Fencing (SGP)
208 1st round LANDORPH Sophus 1999 M DEN Trekanten København (DEN)
208 1st round YAU Han Xiang 1998 M SGP Z Fencing (SGP)
210 1st round ESCOLAR Victor Manuel 1999 M ESP SAES-BU (ESP)
210 1st round WESTESSON Malte 2001 M SWE GFK Göteborg (SWE)
210 1st round CASPERSEN Felix Bo 1999 M DEN Trekanten København (DEN)
213 1st round SKAGERBERG Jonatan 2000 M SWE GFK Göteborg (SWE)
213 1st round TURGAY Cinar 1998 M TUR Altinyurt S.K. (TUR)
213 1st round FERNANDEZ HERNANDEZ Erik 2001 M ESP CESJV-B (ESP)
216 1st round TÖRNSJÖ Victor 1998 M SWE GFK Göteborg (SWE)
217 1st round PORRAS Sergio 2000 M ESP SAES-BU (ESP)
217 1st round OZYALCIN Utku 2002 M TUR
219 1st round BERRAK Mohamed Taha 2000 M ALG