Back to list

Results

33. Pokal der Sparkasse Tauberfranken
GER Tauberbischofsheim
November 29, 2014 - November 30, 2014

Foil Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 BINDER Sylvie 1999 F USA
2 PARTRIDGE Morgan 1998 F USA
3 DESCHNER Stefani 1999 F USA
3 PASZTOR Flora 1998 F HUN Torekves (HUN)
5 EBERT Leonie 1999 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
6 TOTH Janka 1998 F HUN Torekves (HUN)
7 VIQUEIRA Samantha 1998 F USA
8 PATRU Morgane 1998 F FRA Masque de fer Lyon (FRA)
9 ELIZONDO Isabelle 1999 F USA
10 WONG Nicole Mae Hui Shan 1998 F SGP Z Fencing (SGP)
11 ZHOU Emme 2000 F USA
12 TOMCZAK Renata 1999 F POL IKS Leszno (POL)
13 BERTOLA Lara 2000 F ITA
14 MALYSHKINA Alina 1999 F RUS
15 MECH Marta 1999 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
16 SUMMERS Mariah 1998 F USA
17 FRACKENPOHL-FUENTES Helena 1998 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
18 CIMIOTTI Carlotta 1998 F SUI LUG Lugano (SUI)
19 HAJAS Nora 2000 F HUN Torekves (HUN)
20 ROWLAND Jade 1998 F GBR
21 LORENZETTI Virginia 1998 F ITA
22 SZEWCZYK Wiktoria 1998 F POL AZS AWF Gdansk (POL)
23 LEVEILLEY Victoire 1999 F FRA PARIS TA (FRA)
24 SIMON Chloe 1998 F FRA REIMS CE (FRA)
25 BERTHIER Amita 2000 F SGP Z Fencing (SGP)
26 YANG Natalie 1998 F USA
27 WERNER Sophia 1999 F GER OSC Berlin (GER)
27 VANNEREAU Clemence 1998 F FRA TEAM FLEURET (FRA)
29 TSUKHISHVILI Mariami 1999 F GEO
30 MATYSIAK Katarzyna 1998 F POL Warta-Muszkieterowie Poznan (POL)
31 BRONIKOWSKA Zofia 1998 F POL Warta-Muszkieterowie Poznan (POL)
32 POLTZ Anna 2000 F HUN MTK (HUN)
33 GOLOKOLENKO Alla 1998 F RUS
34 FERDON Danielle 1998 F USA
35 FEVRY Carlexa 1998 F USA
36 POSGAY Zsofia 1998 F GER PSV Stuttgart (GER)
37 MAGERAS Finnula 1998 F IRL
38 BERTHIER Aarya 1999 F SGP Z Fencing (SGP)
39 PIMOUGUET Emma 1998 F FRA BORDEAUX EC (FRA)
40 MATRASZEK Veronika Viktorie 1998 F CZE Serm Ostrava (CZE)
41 TIEU May 2001 F USA
42 KIRSCH Anne 1999 F GER TSG Weinheim (GER)
43 WATSON Solene 2000 F FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
44 LOVELACE Kennedy 1998 F USA
45 CAMPBELL Yasmin 2000 F GBR Fighting Fit FC (GBR)
46 BATENINA Olga 1998 F RUS
47 UELTGESFORTH Pia 1999 F GER FC Moers (GER)
48 FLACK Isabelle 1998 F GER TG Münster (GER)
49 OUDOT Elodie 1998 F FRA SOCHAUX MONT (FRA)
50 MAINA Mila 1999 F ITA
51 SORIANO Marie 1998 F FRA BOURG VALEN (FRA)
52 KUDLACEK Beatrice 1999 F AUT FGS Stockerau (AUT)
53 CHEN Weichee 1998 F USA
54 LACHERAY Eva 2000 F FRA SOCHAUX MONT (FRA)
55 CHEN Alyssa 2000 F USA
56 BANBURY Justine 1999 F USA
57 KAPRAL Karolina 1998 F POL MKS Kusy Szczecin (POL)
58 WEINER Kari 1999 F GER OFC Bonn (GER)
59 SOMODI Anita 1998 F HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
60 SAVEANU Anca 2000 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
61 KROHMER Alice 1999 F GER CTG Koblenz (GER)
62 ADLER Polly 2001 F USA
63 DRAGHICI Raluca 2000 F ROU CS Farul Constanta (ROU)
64 ARNOLD Julia 1999 F GER Eintracht Duisburg (GER)
65 RECHER Alice 1999 F FRA PARIS ST FRA (FRA)
66 KONDRICZ Kata 1998 F HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
67 MOHAMED Nora 1998 F EGY Police Club (EGY)
68 PISANO Alessandra 1998 F ITA
69 UDOVICHENKO Anna 2000 F RUS
69 PIRK Rita 1998 F SVK KS Samorin (SVK)
71 MANGA Alexia 1998 F FRA Masque de fer Lyon (FRA)
72 FONTAYNE Emma 1999 F FRA RUEIL MALMAI (FRA)
73 HAIDU Adriana 1998 F ROU CS Satu Mare (ROU)
74 TISSEUIL Eva 1998 F FRA VAL D ORGE (FRA)
75 BARONNET Maelle 1999 F FRA MARSEILLE EC (FRA)
76 LAZIN Alexandra 1998 F ROU CS Satu Mare (ROU)
77 WISOKY Weronika 2000 F POL Warta-Muszkieterowie Poznan (POL)
78 OLEWSKI Sophie 1999 F GER TFC Hanau (GER)
79 STRACHOWSKA Julia 1998 F POL Zjednoczeni Pabianice (POL)
80 WOJTALUK Julia 1998 F POL KU AZS UK Bydgoszcz (POL)
81 ELSHARKAWY Yara 1999 F EGY
82 STEPHAN Mona 1999 F GER OFC Bonn (GER)
83 VACARASU Raluca 1999 F ROU CS Farul Constanta (ROU)
84 LACOSTE Aurore 1998 F FRA HOUILLES GO (FRA)
85 KOKAI Csilla 1998 F HUN MTK (HUN)
86 BRUGGER Lilli Maria 2000 F AUT ASVÖ FC Salzburg (AUT)
87 PINEAU Noemie 1998 F FRA TRAPPES (FRA)
88 BOBER Zuzanna 1999 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
89 SZOSTAKIEWICZ Alicja 1998 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
90 HENAFF Ilona 1998 F FRA ANTONY (FRA)
91 ZHOU Anna 1998 F USA
92 PFENNIGSCHMIDT Henriette 1998 F GER Hanseatischer FC Lübeck (GER)
93 KOLAK Ewelina 1998 F POL IKS Leszno (POL)
94 PENZES Eszter 1999 F HUN MTK (HUN)
94 TOPORSKA Joanna 1999 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
96 KINZEL Josefin 1998 F GER SC Berlin (GER)
97 TOMKA Ivett 2000 F HUN MTK (HUN)
98 ZOONS Myrthe 1999 F NED SC Amsterdam (NED)
99 VÖLKER Johanna 1999 F GER SC Berlin (GER)
100 WATSON Alicia 1999 F FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
101 FÉRON Johanna 2000 F GER FC Moers (GER)
102 DENCKER Carlotta 1998 F GER FG Schwerin (GER)
102 NAGY Anasztazia 1999 F HUN UTE Budapest (HUN)
104 WHITFIELD Madeleine 1998 F GBR Laszlo (GBR)
105 SCHNABEL Hanna 2000 F GER SC Berlin (GER)
106 TSAI Xiao-Qing 1999 F TPE
107 KROL Weronika 1999 F POL Polonia Leszno (POL)
108 MEULENKAMP Kimberley 2000 F NED Holland Schermen (NED)
109 SOTHEN Ira 1999 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
110 HUGHES Phoebe 2000 F GBR Laszlo (GBR)
111 SCHMITZ Karoline 2000 F GER OFC Bonn (GER)
112 LIDZBARSKA Julia 1999 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
113 STRACHOWSKA Malgorzata 1998 F POL Zjednoczeni Pabianice (POL)
114 SARDAIN Stephanie 1998 F SUI CEFL Florimont (SUI)
115 BIEDERMANN Juliane 1998 F GER SC Berlin (GER)
116 SPLIT Marcella 1998 F NED SC Noord (NED)
117 SCHUMANN Lara 1998 F GER [i] 1. FCR Godesberg (GER)
118 SCHNEEGANS Anne Sophie 2000 F GER VFL Pinneberg (GER)
119 MIENVILLE Melodie 1998 F FRA BOURG VALEN (FRA)
120 AU Darica 2000 F GBR Newham Swords (GBR)
121 VOGEL Ainhoa 2001 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
122 HENDRICHOVA Sabina 1998 F CZE Serm Ostrava (CZE)
123 GHEORGHE Andreea 2001 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
124 STÜCKERT Alexandra 1998 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
125 GETS Jessica 1998 F USA
126 WENZKE Tina 1999 F GER SFV Oschatz (GER)
127 HUBOLD Lena 2001 F GER PSV Weimar (GER)
128 WEBB Georgia 1998 F GBR Laszlo (GBR)
129 Round SCHMIDT Leonie 1999 F GER SC Korb (GER)
130 Round KNAB Chantal 1998 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
131 Round ERHARDT Maike 2000 F GER TSG Weinheim (GER)
132 Round KRALIKOVA Viktoria 1999 F SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
132 Round BRUNETS Sophie Irene 2001 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
132 Round DAWSON Willow 1999 F NED Holland Schermen (NED)
135 Round RAUCHFUß Michélle 2000 F GER FC Schkeuditz (GER)
136 Round THÜRMER Caecilia 2000 F GER PSV Weimar (GER)
137 Round STAWIARSKA Katarzyna 1999 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
138 Round DON Laura 1998 F BEL De Tempeliers (BEL)
139 Round HANZL Lilla Zsofia 2000 F HUN MTK (HUN)
139 Round VLEUGELS Ezra 1998 F BEL Omnisword (BEL)
141 Round BARRETT Sarah 1999 F GBR West Fife Fencing Club (GBR)
142 Round ROKACH Julia-Jennifer 2000 F GER FSG Ruhr Wattenscheid (GER)
143 Round HEINZ Vanessa 2000 F GER Heidenheimer SB (GER)
144 Round KOHL Anna Sophie 1998 F GER PSV Weimar (GER)
145 Round WONG Tatiana Yu Rong 1999 F SGP Z Fencing (SGP)
146 Round SHAW Rachel 1999 F GBR Newham Swords (GBR)
147 Round POLIPODIO Carola 2000 F ITA
147 Round CAMPBELL Alice 2000 F GBR Newham Swords (GBR)
149 Round MORANDI Carlotta Sophie 2001 F GER SC Berlin (GER)
150 Round CANDESCU Rebeca 2001 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
151 Round LUKAITE Emilija 2001 F GBR Newham Swords (GBR)
151 Round MACCARONE Maria Vittoria 2000 F ITA
153 Round RUDZINSKA Patrycja 1998 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
153 Round SCHILLING Verena 1999 F GER Chemnitzer PSV (GER)
153 Round KRALOVA Katerina 1998 F CZE Serm Ostrava (CZE)
156 Round BUCHWALD Pauline 2000 F GER FSC Jena (GER)
157 Round NEMCOVA Stepanka 2000 F CZE Serm Liberec (CZE)
157 Round ZEHNER Evelyn 2000 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
159 Round HOLSTE Lisa 1998 F GER TC Hameln (GER)
159 Round UTZ Lea 2000 F GER PSV Stuttgart (GER)
161 Round HAHN Nastassja 1999 F GER SC Korb (GER)
162 Round FREITAG Luise 1999 F GER FC Fürth (GER)
163 1st round GRANVILLE Rhiannon 1998 F GBR Bath Sword Club (GBR)
164 1st round QUINTABA Francesca 2001 F ITA
165 1st round ASSIES Eva 1998 F NED s.v. O.K.K. (NED)
166 1st round CSEFALVAYOVA Karolina 1999 F SVK KS Samorin (SVK)
167 1st round DE ZAN Camilla 2000 F ITA
168 1st round PRAILE Manon 1998 F BEL CE Bessemans (BEL)
169 1st round SIRBU Teodora 1999 F ROU CSU Timisoara (ROU)
170 1st round BUCHMANN Nicole 1998 F GER FS Gummersbach (GER)
171 1st round BESIER Isabell 1999 F GER PSV Stuttgart (GER)
172 1st round SHIGIHARA Annalena 2000 F GER OFC Bonn (GER)
173 1st round VON FINCKENSTEIN Caroline 2000 F GER Wilhelmshavener SC Fr. (GER)
173 1st round JANSEN Greta 2001 F GER FC Moers (GER)
175 1st round FRAOUI Sabrine 2000 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
175 1st round STERZIK Linda 2000 F GER Dresdener FC (GER)
175 1st round MUKLEWICZ Natalia 1999 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
178 1st round KACZMAREK Marta 1999 F POL IKS Leszno (POL)
178 1st round HERZIG Sina 1999 F GER FC Schkeuditz (GER)
180 1st round WONG Maxine Jie Xin 2001 F SGP YMC (SGP)
181 1st round WAND Paula Luise 2001 F GER FSC Jena (GER)
182 1st round BECKER Elena 1998 F GER TSV Neu-Ulm (GER)
183 1st round FAIRMAN Charlotte 1999 F GBR Club Escrime Winchester (GBR)
184 1st round ELLIS Bethany 1998 F GBR Wrekin Sword Club (GBR)
185 1st round HOME Amy 2001 F GBR
186 1st round BONGARD Charlotte 2000 F GER OFC Bonn (GER)
187 1st round HOCH Adriana 1999 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
187 1st round MARONET Andrea 2000 F BEL
189 1st round HARDIE Heloise 2000 F GBR Fighting Fit FC (GBR)
190 1st round KRALIKOVA Veronika 2001 F SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
190 1st round NAGYOVA Kitti 2000 F SVK KS Samorin (SVK)
192 1st round MORGENROTH Julia 2001 F GER FSC Jena (GER)
193 1st round BUSCH Carolina 2000 F GER FC Moers (GER)
193 1st round SCHWEIKART Hannah 2000 F GER FC Moers (GER)
195 1st round SKUZA Isabell 1998 F GER
195 1st round BARTALOVA Vivien 2001 F SVK KS Samorin (SVK)
195 1st round HAVLICKOVA Anna 1999 F CZE Serm Liberec (CZE)
198 1st round SPECHT Melanie 2002 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
198 1st round POSLOVSKY Maike 2001 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
200 1st round RIEDEL Alida 2000 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
200 1st round GEROSIDERI Penelope 2001 F GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
202 1st round RODE Marie-Sophie 2002 F GER FG Schwerin (GER)