Back to list

Results

42. Mémorial de Ferdinand De Martinengo
SVK Bratislava
November 18, 2017 - November 19, 2017

Foil Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 CHOUPENITCH Alexander 1994 M CZE Sokol Brno (CZE)
2 GUERRA Filippo 1993 M ITA
3 KOMSIC Ivan 1990 M CRO MK ZSM (CRO)
3 TAKEDA Rikuto 1997 M JPN
5 LAHUNOU Uladzislau 1996 M BLR RCOT STAYKI (BLR)
6 KUCEBA Vitalijs 1997 M LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
7 BELLOVICZ Gabor 1998 M HUN BHSE (HUN)
8 TARASIEWICZ Maxime 1997 M POL AZS AWF Gdansk (POL)
9 FILES Petar 1997 M CRO MK Rapir (CRO)
10 SCHERBA Andrii 1996 M UKR KIEW (UKR)
11 LARGENTON Augustin 1990 M FRA UFC Wien (AUT)
12 KISS Daniel 1998 M HUN Salle Kiss FC (GBR)
13 BODO Benjamin 1998 M ROU CSU Timisoara (ROU)
14 NAGLE Christopher 1993 M AUS
15 KUNDERA Vaclav 1983 M CZE Sokol Brno (CZE)
16 AHEICHYK Daniil 1998 M BLR
17 SERRI Cedrik 1991 M SVK
18 PROKHARAU Pavel 1995 M BLR RCOT STAYKI (BLR)
19 HARAVSKYI Maksym 1998 M UKR Lviv (UKR)
20 DE ALMEIDA Dominic 1999 M GBR Fighting Fit FC (GBR)
21 LARI Tommaso 1990 M ITA
22 FRUHAUF Benjamin 1998 M HUN MTK (HUN)
23 LI Leo 2000 M CRO MK VMD (CRO)
24 POSCHARNIG Johannes 1990 M AUT FU Mödling (AUT)
25 MENDREY Tamas 1999 M HUN UTE (HUN)
26 ROSU Silviu 2000 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
27 MESZAROS Tamas 1998 M HUN UTE (HUN)
28 LISZKAI Tamas 1995 M HUN BHSE (HUN)
29 SOBIROV Abror 1997 M UZB
30 SANCHEZ Derwin 1998 M VEN Wroclawianie (POL)
31 SMREKAR Leo 2000 M CRO MK Rapir (CRO)
32 DOBIASCH Martin 1989 M AUT WAT Wieden (AUT)
33 BRICENO Janderson 1995 M VEN Wroclawianie (POL)
34 DZHUS Yurii 1997 M UKR Lviv (UKR)
35 REICHETZER Tobias 1994 M AUT FU Mödling (AUT)
35 TETERIS Lukas 1996 M LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
37 BROSNAN James 1994 M IRL Salle Paul Fencing Club (GBR)
38 KURYLOVICH Uladzislau 1999 M BLR Dinamo (BLR)
39 PUZIANOWSKI Michal 1989 M POL
40 BIALIAYEV Raman 2000 M BLR
41 DASCALU Bogdan 1995 M ROU CSU Cluj (ROU)
42 ROBINSON Daniel 1989 M GBR Sussex House FC (GBR)
43 STANDEN David 1991 M GBR
44 KURFURST Jan 1991 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
45 KRALIK Andrej 1991 M SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
46 SADULLAEV Doniyor 1997 M UZB
46 MINUTO Martino 1988 M TUR [i] EFE SK Ankara (EUR)
48 BENCZE Attila 1998 M HUN BHSE (HUN)
49 ROMERO MONTILLA Roger Jesus 1999 M VEN
50 KREJCIK Jan 1991 M CZE USK Praha (CZE)
51 TOTUSEK Marek 2002 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
52 BLANAR Samuel 1994 M SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
53 PAGE James 1999 M GBR Newham Swords (GBR)
54 DU PONT DE ROMEMONT Edgar 2000 M FRA
55 NATELLA Emiliano 1997 M ITA
56 BABANICS Gergely 1999 M HUN BHSE (HUN)
57 BILLING Matthew 1989 M GBR
58 SZUMIELEWICZ Pawel 1986 M POL Wroclawianie (POL)
59 BALOGH Boldizsar 1996 M HUN UTE (HUN)
60 D'ANGELO Ettore 1997 M ITA
61 GOJAK Antonio 2000 M CRO MK Karlovac (CRO)
62 IANDOLO Francesco Pio 2000 M ITA CS Salerno ASD (ITA)
63 BROWN Stephen 1996 M IRL
64 KALI Andras 1993 M HUN BHSE (HUN)
65 SREBDOLSKIY Dmitriy 1997 M RUS
66 KONDRICZ Peter 1990 M HUN BHSE (HUN)
66 TAN Darren Jun Hao 2000 M SGP Z Fencing (SGP)
68 VALICSEK Peter 1994 M HUN MTK (HUN)
69 HARI Mate 1992 M HUN Terezvaros (HUN)
70 SHARMAN Conor 1993 M GBR
71 MERO Mihaly 1998 M SRB MK Vojvodina (SRB)
72 KOROM Erik 2000 M HUN Torekves (HUN)
73 GVOTH Martin 1998 M SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
74 CANDESCU Cristian 1999 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
75 RUSSELL Iain 1996 M GBR West Fife Fencing Club (GBR)
76 RUGGIERO Gianluca 1998 M ITA
77 CIOBANICA Andrei 2000 M ROU CSTA Bucuresti (ROU)
78 BARBINTA Mihail 1998 M MDA Scoala de Scrima (MDA)
79 ZEMAN Adam 2000 M SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
80 STARC Luka 1998 M SLO SS Duel Tabor (SLO)
81 FERNANDEZ Yerbinson 1994 M VEN Wroclawianie (POL)
82 SZCZYPINSKI Kacper 2001 M POL Wroclawianie (POL)
83 DINKOVIC Eric 1996 M CRO MK ZSM (CRO)
84 VADANIUC Eugeniu 1994 M MDA CSPLN (MDA)
85 SRNA Jan 1990 M CZE Sokol Brno (CZE)
86 KISS Bogdan 1998 M HUN Torekves (HUN)
87 1st round SØRENSEN Julius 1996 M DEN Trekanten København (DEN)
88 1st round DANKIN Dzianis 1996 M BLR SDUSHOR PROFSOUZY (BLR)
89 1st round SYKES Lachlan 1985 M IRL
89 1st round SIMON Kristof 1998 M HUN ZVE (HUN)
91 1st round BLAHUT Jan 1999 M CZE Serm Ostrava (CZE)
92 1st round BEKE Vince 2000 M HUN Torekves (HUN)
93 1st round BROUGHTON Charlie 1991 M GBR
94 1st round DARABOS Vince 2000 M HUN ZVE (HUN)
95 1st round DOUGLAS Jack 1997 M GBR Wallace Academy (GBR)
95 1st round DOOTSON Nicholas 1983 M GBR
97 1st round PORFY Tamas 1987 M HUN
97 1st round GHEORGHE Victor 1998 M ROU CSS Ploiesti (ROU)
99 1st round NAGY Balazs 1998 M HUN Torekves (HUN)
100 1st round BARBAROSSA Giovanni 2001 M ITA
101 1st round KANOATOV Kurbon 1993 M UZB
102 1st round RICHTER Stefan 1978 M AUT WAT Wieden (AUT)
103 1st round SAUKANS Olafs 1998 M LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
104 1st round CHIRNOGEANU Madalin 2000 M ROU CSTA Bucuresti (ROU)
105 1st round STIKLICA Luka 1998 M SRB MK Crvena Zvezda (SRB)
106 1st round KRESTIN Alexey 1996 M BLR MSIT (BLR)
107 1st round MOONEY GRAND Samuel 1993 M AUS
108 1st round DI FRANCESCO Hugo 1996 M GBR Academy (GBR)
109 1st round ALDERMAN Shaun Rogers 1996 M GBR
110 1st round FORTUNA Robert 1999 M UKR Uzhgorod (UKR)
111 1st round SIMEUNOVIC Rastislav 1995 M SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
112 1st round MAIOR Matyas 2000 M HUN Torekves (HUN)
113 1st round GUCEK Anze 1985 M SLO
114 1st round RIDSDALE Ethan 1996 M GBR Cardiff (GBR)
115 1st round CHREN Simon 2001 M CZE Bohemians Praha (CZE)
116 1st round KOVAC Rok 1999 M SLO
117 1st round KIM Minsung 1989 M KOR
118 1st round KRALIK Roman 2001 M SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
119 1st round NEDELJKOVIC Mateja 2000 M HUN UTE (HUN)
120 1st round TOFALIDES Alex 1993 M CYP ZFW Fencing Club (GBR)