Back to list

Results

Glaive de Tallin
EST Tallin
March 4, 2011 - March 6, 2011

Epee Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 FIEDLER Jörg 1978 M GER FC Leipzig (GER)
2 GRUMIER Gauthier 1984 M FRA
3 NOVOSJOLOV Nikolai 1980 M EST Le Glaive (EST)
3 VERWIJLEN Bas 1983 M NED SC Den Bosch (NED)
5 IMRE Geza 1974 M HUN
6 AVDEEV Anton 1986 M RUS
7 STEFFEN Benjamin 1982 M SUI SEB Basel (SUI)
8 JUNG Jinsun 1984 M KOR
9 PIZZO Paolo 1983 M ITA
10 MARTINELLI Francesco 1978 M ITA
11 KHODOS Sergey 1986 M RUS
12 PELLETIER Vincent 1976 M CAN
13 BOREL Yannick 1988 M FRA
14 GLAZKOV Nikita 1992 M RUS MGFSO (RUS)
15 CORDEIRO Joao 1987 M POR CAE (POR)
15 OSHAROV Vitaly 1980 M UKR
17 LUCENAY Jean-Michel 1978 M FRA
18 SUKHOV Pavel 1988 M RUS
19 ROTA Alfredo 1975 M ITA
20 TAGLIARIOL Matteo 1983 M ITA
21 KAUTER Fabian 1985 M SUI FCB Bern (SUI)
22 MATTERN Cody 1981 M USA
23 MORGOEV Vseslav 1986 M RUS
24 SKOROBOGATOV Oleg 1969 M RUS
25 ZAWROTNIAK Radoslaw 1981 M POL AZS AWF Krakow (POL)
26 GAROZZO Enrico 1989 M ITA
27 VELIKANOV Alexander 1988 M RUS
28 MYRGORODSKYI Ievgen 1986 M UKR Kharkiv (UKR)
29 KIM Wonjin 1984 M KOR
30 PIASECKI Bartosz 1986 M NOR Bygdø FK (NOR)
31 GUSTIN Ronan 1987 M FRA LEVALLOIS (FRA)
32 HILLESTAD Ludvig 1988 M NOR Njård Fekting (NOR)
33 KELSEY Weston 1981 M USA
34 JUNG Seunghwa 1981 M KOR
35 LIMARDO GASCON Ruben 1985 M VEN
36 ABAJO Jose Luis 1978 M ESP SAMA-M (ESP)
37 HEINZER Max 1987 M SUI SEB Basel (SUI)
38 SCHMITT Martin 1981 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
39 SCHMID Sven 1978 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
40 FERNANDEZ Silvio 1979 M VEN
41 FERRARIS Luca 1989 M ITA
42 TORKILDSEN Sturla 1981 M NOR Njård Fekting (NOR)
43 STAUB Florian 1990 M SUI SEB Basel (SUI)
44 BIDA Sergey 1993 M RUS Dynamo Moskau (RUS)
45 TIKHOMIROV Alexey 1983 M RUS
46 PENSO-TSAI Adrien 1986 M FRA
47 MOTYKA Tomasz 1981 M POL AZS AWF Wroclaw (POL)
48 MEDVEDIEV Vitalii 1983 M UKR
49 PRIINITS Sten 1987 M EST En Garde Haapsalu (EST)
50 MARMILLOD Valentin 1984 M SUI SEG Geneve (SUI)
51 BARDENET Alexandre 1990 M FRA ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
52 SZENYI Peter 1987 M HUN MTK (HUN)
53 KARDOLUS Arwin 1964 M NED s.v. Zaal Kardolus (NED)
54 VON PLATEN Philip 1988 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
54 IVANOV Michail 1989 M KGZ
56 LI Guojie 1985 M CHN
57 BOISSE Eric 1980 M FRA ST GRATIEN (FRA)
58 FRISELL Carl 1982 M SWE DIF Stockholm (SWE)
59 KIM Sangmin 1986 M KOR
60 BENNETT Thomas 1986 M GBR
61 MOODY Jimmy 1986 M USA
62 VIDEIRA Joaquim 1984 M POR
63 KARPACOVS Vitalijs 1972 M LAT ESPA Daugava (LAT)
64 GAUTHIER Simon 1990 M SUI SESAF Fribourg (SUI)
65 SJANITA Jurijs 1988 M LAT Daugavpils BJSS (LAT)
66 MAYA Vivien 1988 M FRA
67 TOURCHINE Igor 1982 M RUS
67 NYCZ Mateusz 1989 M POL Piast Gliwice (POL)
69 KRUCZEK Piotr 1988 M POL AZS AWF Krakow (POL)
70 HANCZVIKKEL Mark 1990 M HUN Balaton (HUN)
70 NIKISHIN Bogdan 1980 M UKR
72 RODNEY Adam 1985 M USA
72 PONOMARENKO Yaroslav 1989 M UKR
74 FAVA Alex 1989 M FRA ST GRATIEN (FRA)
75 MULTERER Niklas 1988 M GER Heidenheimer SB (GER)
76 FENWICK Andrew 1987 M IRL
77 HEREY Anatolii 1989 M UKR
78 YIN Lianchi 1984 M CHN
79 MA Quan 1982 M CHN
80 ALLIKA Marno 1982 M EST
80 HERZBERG Fabian 1988 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
82 KNEIP Christoph 1980 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
83 TSINIS Alexander 1980 M USA
84 WANG Lei 1981 M CHN
85 BRINCK-CROTEAU Maxime 1986 M CAN
86 KOSTKA Karol 1986 M POL AZS AWF Krakow (POL)
87 SERGUN Eduard 1970 M FIN Kyrkslätt IF/UR33 (FIN)
88 KASE Robin 1992 M SWE DIF Stockholm (SWE)
89 AMBROZ Jakub 1986 M CZE USK Praha (CZE)
90 DONG Chao 1988 M CHN
91 RUDENKO Sergej 1974 M UKR
91 DOWNES John 1991 M AUS
91 BORSKY Peer 1990 M SUI ZFC Zürich (SUI)
94 LEUNG Ka Ming 1988 M HKG
95 JERSOV Sergei 1983 M EST Pohjakotkas (EST)
96 FALCINI Giacomo 1981 M ITA
97 LIMARDO Francisco 1987 M VEN
98 CAPEK Martin 1983 M CZE SC Praha (CZE)
99 SOMFAI Peter 1980 M HUN BHSE (HUN)
100 MARZANI Raffaello 1990 M ITA
101 BLINOV Jevgeni 1989 M EST
102 THOMAS Gareth 1990 M GBR
103 LAMON Sebastien 1987 M SUI SES Sion (SUI)
104 JEFREMENKO Mihails 1980 M LAT
105 ALIMZHANOV Elmir 1986 M KAZ
106 REDLI Andras 1983 M HUN Balaton (HUN)
107 SIM Seung Han 1987 M KOR
108 BACKER Fredrik 1987 M NOR Njård Fekting (NOR)
109 PARAVICINI Giacomo 1989 M SUI SEB Basel (SUI)
110 UNGAR Benjamin 1986 M USA
111 BADGER Peregrine 1992 M USA
112 SAKAMOTO Keisuke 1984 M JPN
113 ROBEIRI Ulrich 1982 M FRA
114 PITRA Pavel 1988 M CZE SC Praha (CZE)
114 BUDAI Daniel 1989 M HUN BHSE (HUN)
114 KOROKNAY-PÁL Andras 1976 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
117 MINOBE Kazuyasu 1987 M JPN
118 SAZONAU Yauheni 1989 M BLR SCAF RB (BLR)
119 HUANG Chao 1985 M CHN
119 VUORINEN Niko 1989 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
121 FERAGE Thibault 1988 M BEL CE Bessemans (BEL)
122 LOMBACH Wilhelm 1990 M SWE LFK Linköping (SWE)
123 PERRY Nicholas 1984 M GBR
124 BOYKOV Vladyslav 1970 M UKR
125 ALSTON Vincent 1989 M SWE FFF Stockholm (SWE)
126 CONFALONIERI Diego 1979 M ITA
127 ADAMEK Michal 1987 M POL AZS AWF Wroclaw (POL)
128 BAS Marcel 1989 M POL Piast Gliwice (POL)
129 MELLANEN Rasmus 1993 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
129 DUNCAN Corwin 1989 M USA
131 KORHONEN Jussi 1983 M FIN Kyrkslätt IF/UR33 (FIN)
132 AUSTEN Ross 1978 M AUS
133 CHARTOVICH Artsiom 1988 M BLR SCAF RB (BLR)
133 LARSSON Adam 1977 M SWE AFF Göteborg (SWE)
133 GRUNHAUSER Richard 1991 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
133 PADAR Tamas 1982 M HUN BVSC (HUN)
137 MIKOLAJCZAK Krzysztof 1984 M POL St.Szerm Legia Warszawa (POL)
138 VAN CLEEMPUT Robrecht 1984 M BEL
139 NI Jun 1988 M CHN
140 SOKOLOVSKI Vitali 1992 M BLR SCAF RB (BLR)
141 LAUNER Steffen 1986 M GER SV Böblingen (GER)
142 TERSCINAR Peter 1985 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
143 MARCHAL Virgile 1990 M FRA
143 CIPRIANI Andrea 1989 M ITA Fechtzentrum Berlin (GER)
145 ANDRZEJUK Robert 1975 M POL
146 AMBROZ Matyas 1986 M CZE USK Praha (CZE)
147 KUZMICH Siarhei 1978 M BLR SC TUFB (BLR)
148 BER Eduard 1975 M EST
149 SMITH Dwight 1987 M USA
150 BERTOLAZZI Massimiliano 1987 M ITA
151 GALLAGHER PELLETIER Samuel 1987 M CAN
152 CANDEIAS Ricardo 1984 M POR
153 KAUTER Michael 1979 M SUI FCB Bern (SUI)
154 MESSMER Tobias 1988 M SUI SEB Basel (SUI)
155 KNEIST Toni 1984 M GER SC Berlin (GER)
156 GRIPAS Artiom 1984 M POL St.Szerm Legia Warszawa (POL)
157 COUFAL Zdenek 1977 M CZE SC Praha (CZE)
158 WILLIS Jonathan 1981 M GBR
159 TRAGER Matthew 1988 M ITA
159 BLEUS Evert 1987 M BEL
161 RENTENBERGER Albin 1983 M AUT FC Vindobona (AUT)
161 SIDOROV Denis 1985 M RUS
163 GUSEVS Gennadijs 1971 M LAT ESPA Daugava (LAT)
164 DOLLEY William 1984 M AUS
165 NISHIDA Shogo 1982 M JPN
166 BLASZYCK Alexandre 1988 M FRA
167 HURME Tommi 1985 M USA
168 BOISVERT-SIMARD Hugues 1981 M CAN
169 LANNO Georg-Marten 1992 M EST Tallinna Mook (EST)
170 KRAMARICS Zoltan Michael 1986 M NOR Bygdø FK (NOR)
171 1st round CANA INFANTE Kelvin 1987 M VEN
172 1st round SEEVE Teemu 1992 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)
173 1st round PAHN Henry 1973 M EST
174 1st round LEHIS Margo 1993 M EST En Garde Haapsalu (EST)
175 1st round CARRILLO Omar 1989 M MEX
176 1st round DI MAGGIO Nicolas 1983 M SUI CAL Lausanne (SUI)
177 1st round GAYK Tobias 1984 M GER OFC Bonn (GER)
178 1st round REIN Stephan 1988 M GER Heidenheimer SB (GER)
179 1st round RUSSAKOV Aleksandr 1983 M EST
180 1st round BERAN Jiri 1982 M CZE SC Praha (CZE)
181 1st round SOBIERAJ Michal 1981 M POL
182 1st round LUNARDI Fabiano 1984 M BRA CDE Rio de Janeiro (BRA)
182 1st round MANSFIELD Luke 1989 M AUS
184 1st round WANG Sen 1988 M CHN
184 1st round BRATTON Benjamin 1985 M USA
186 1st round BAKER Matthew 1982 M NZL
187 1st round FRIES Clemens 1984 M AUT FU Linz (AUT)
188 1st round HARRIS James 1990 M GBR
188 1st round AZEVEDO Felipe 1981 M BRA
190 1st round VARGAS Ricardo 1985 M BRA CDE Rio de Janeiro (BRA)
191 1st round DAMAS Jose Manuel 1986 M VEN
191 1st round SAMUELSSON Anton 1990 M SWE GFK Göteborg (SWE)
193 1st round KAINZ Philipp 1984 M AUT FC Vindobona (AUT)
194 1st round SCHMID Florian 1985 M AUT FU Linz (AUT)
195 1st round JØRGENSEN Patrick 1991 M DEN Hellerup FK (DEN)
196 1st round SZUMSKI Maciej 1986 M POL AZS AWF Wroclaw (POL)
197 1st round BADE Dennis 1985 M FIN Kyrkslätt IF/UR33 (FIN)
198 1st round NIKITIN Denis 1980 M KGZ
199 1st round KNOLL Anton 1984 M AUT FC Vindobona (AUT)
200 1st round STANCIU Adrian 1972 M ROU
201 1st round EGERTZ SKAANES Oskar 1992 M SWE DIF Stockholm (SWE)
202 1st round CHAMBERS Benedict 1967 M IRL FFF Stockholm (SWE)
203 1st round TOKOLA Paulus 1983 M FIN Oulun Miekkailuseura (FIN)
204 1st round DYMAR Olexander 1982 M UKR
205 1st round KATCHIOURINE Serguei 1973 M KGZ
206 1st round GUSTAVSSON Christian 1986 M SWE FFF Stockholm (SWE)
207 1st round MUTSENIK Stanislav 1992 M EST Tartu Kalev (EST)
207 1st round GRYAZNOV Dmitriy 1985 M KAZ
209 1st round LAHTINEN Alexander 1991 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
209 1st round MARK Rainer 1984 M EST
211 1st round GLEBKO Anton 1989 M RUS
212 1st round SCHWANTES Athos 1985 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
213 1st round SALMINEN Ismo 1984 M FIN Helsingin Nykyaikaiset 5ott (FIN)
214 1st round ALLEN Gregory 1972 M GBR Haverstock FC (GBR)
215 1st round SALM Juri 1984 M EST
216 1st round LEWIS James 1989 M AUS
217 1st round STEINBERGER Raphael 1985 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
218 1st round HERNANDEZ Dimas Ernesto 1983 M MEX
219 1st round GHIJS Laurent 1988 M BEL Confrerie Gent (BEL)
220 1st round SIMONT-ZERON Arturo 1972 M MEX
220 1st round WU Siu Cheung 1981 M HKG
220 1st round AREDE Pedro 1988 M POR CAE (POR)
223 1st round LAU Kam Tan 1980 M HKG
224 1st round TSUI Yiu Chung 1978 M HKG
225 1st round BAUMGARTNER Ivan 1987 M BRA
225 1st round MAKIIENKO Ievgen 1991 M UKR
227 1st round TURNAU Peeter 1994 M EST En Garde Haapsalu (EST)
228 1st round EHALA Eduard 1973 M EST
228 1st round HOFER Nikolaus 1985 M AUT FU Linz (AUT)
230 1st round LIIMETS Aivar 1980 M EST
231 1st round SHESHIN Albert 1977 M KAZ
232 1st round COTTAM Bobby 1988 M USA
233 1st round MATHE Jorg 1982 M AUT FC Vindobona (AUT)
234 1st round TARKOVSKIJ-HEMMINGHYTT Alexandr 1986 M NOR Njård Fekting (NOR)
234 1st round RENNU Tonis 1982 M EST
236 1st round SOBOCAN Rok 1971 M SLO
237 1st round LUNDESGAARD Dan 1966 M NOR Njård Fekting (NOR)
237 1st round BIRGET Philippe 1988 M LUX
239 1st round ROSENLUND Ville 1975 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)
240 1st round JUSSIFOV Kenan 1990 M EST
240 1st round SALM Juhan 1981 M EST Tallinna Mook (EST)
242 1st round YERUBAYEV Alibek 1987 M KAZ
243 1st round HONKASALO Mikko 1978 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)
244 1st round BOBROV Sergei 1968 M EST
245 1st round ASATRJAN Serob 1985 M EST