Back to list

Results

Cadet Circuit
GER Göppingen
December 8, 2012 - December 9, 2012

Sabre Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 GERT Eduard 1996 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
2 BANCSICS Mate 1996 M HUN GEAC Gödöllö (HUN)
3 DREOSSI Leonardo 1997 M ITA
3 KOSSUTH Balint 1996 M HUN UTE Budapest (HUN)
5 COLLEAU Charles 1996 M FRA TARBES ATE (FRA)
6 PATRICE Jean-Philippe 1997 M FRA TARBES ATE (FRA)
7 WEBB Jonathan 1996 M GBR Camden FC (GBR)
8 AMSALEM Rubin 1996 M GBR Camden FC (GBR)
9 RUBAN Vladimir 1996 M RUS
10 PLATONOV Bogdan 1996 M UKR Nikolaev (UKR)
11 CARANTI Gherardo 1997 M ITA
11 YAKOVENKO Nikita 1997 M RUS
13 VAN HOFFELEN Raphael 1997 M GBR GEMENOS (FRA)
14 KARAKAI Oleksandr 1996 M UKR Cherkasy (UKR)
15 DEARY William 1997 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
16 BONAH Luis 1997 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
17 HOFMANN David 1996 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
18 ROGER Benjamin 1996 M FRA
19 KEYZEROV Daniil 1996 M RUS
19 DUBARRY Baptiste 1997 M FRA TARBES ATE (FRA)
21 KRAUSE Constantin 1996 M GER TV Wetzlar (GER)
22 HABONY Viktor 1996 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
23 ROSER Pablo 1996 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
24 PEYCRU OPINEL Colbert 1996 M FRA PARIS USM (FRA)
25 CAVALIERE Dario 1997 M ITA
26 DE ROBBIO Francesco 1996 M CRO Gemina Scherma (ITA)
27 DARKO Botond 1998 M HUN VASAS Budapest (HUN)
28 HERBON Nick 1996 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
29 HÜLSHÖRSTER Jan Ole 1996 M GER OFC Bonn (GER)
30 SHIRSHOV Vasiliy 1997 M RUS
31 KÜHNER Tim 1996 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
32 BERGES Alban 1996 M FRA PAU SECTION (FRA)
33 CASTELLO Eugenio 1996 M ITA CS Torino (ITA)
34 STEPANOV Artemiy 1996 M RUS
35 KEMPF Lorenz 1997 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
36 NOKHRIN Ilya 1996 M RUS
37 PAPP Bence-Aron 1996 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
38 SAUER Jonathan 1996 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
38 RULEV Vladimir 1996 M RUS
40 CANALI Nael 1996 M FRA MEYLAN SE (FRA)
41 VASIAEV Aleksandr 1996 M RUS
42 DE JUAN Alberto 1997 M ESP CEL-M (ESP)
43 KISIEL Michal 1997 M POL
43 DOBO Istvan 1997 M HUN NTE Nagykanizsa (HUN)
45 SZATKOWSKI Mateusz 1996 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
46 DADAEV Alexey 1996 M RUS
47 SCHAICH Thomas 1997 M GER TSG Eislingen (GER)
48 BRAVO Inaki 1998 M ESP CE-M (ESP)
49 LEVCHUK Vladyslav 1997 M UKR KIEW (UKR)
50 LEMEE Audren 1996 M FRA ST PIERRE ES (FRA)
51 DMITRIEV Alexander 1997 M RUS
52 NIKANOV Andrey 1998 M RUS
53 GODLEWSKI Mateusz 1997 M POL
54 OVCHAROV Denis 1996 M RUS
55 NARDIN Sebastiano 1997 M ITA
56 VERVOITTE Quentin 1998 M FRA MEYLAN SE (FRA)
57 GLADKOV Andrey 1997 M RUS
57 SOROKIN Dmitriy 1997 M RUS
59 DENTANT Ian 1996 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
60 PEGOLO Eros 1998 M ITA
61 GEMESI Huba 1996 M HUN GEAC Gödöllö (HUN)
62 TARYKIN Viktor 1996 M UKR Khmelnitskiy (UKR)
63 OSIAC Beniamin 1996 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
64 SHPUNOV Vladislav 1996 M RUS
65 RASIC Stefan 1997 M GER CTG Koblenz (GER)
66 HOSKING William John 1996 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
67 LADEMANN Karol 1999 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
68 HEZER Atakan Islam 1999 M TUR
69 NIKITIN Iurii 1996 M UKR Cherkasy (UKR)
70 GUEGAN Baptiste 1996 M FRA BETTON CP (FRA)
71 CUCU D. Tudor 1997 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
72 SINAN Bahadir 1996 M TUR
73 DE ZUTTERE Thibaud 1996 M FRA GISORS 3A (FRA)
74 LECCI Marco 1996 M ITA Societa Varesina (ITA)
75 EFIMOV Kirill 1996 M RUS
76 GELLETT Charles 1996 M GBR MX Fencing Club (GBR)
77 CAMUS Jan Patrick 1996 M GER Herner TC (GER)
78 ILYIN Ivan 1997 M RUS
79 BELLINI Mathias Davide 1997 M ITA
79 LAVORGNA Andrea 1997 M ITA
81 KURUDIMOV Viktor 1997 M RUS
82 KOC Alp Ege 1998 M TUR
83 URBAN Adam 1998 M HUN Debrecen (HUN)
84 DZWONIARSKI Adrian 1997 M POL KKSz Konin (POL)
85 MOORE William 1996 M GBR Camden FC (GBR)
86 MELNIK Borys 1998 M UKR KIEW (UKR)
87 SWENNEN Frans 1997 M BEL Schermkring Herckenrode (BEL)
87 ESTEBAN Daniel 1998 M ESP CEL-M (ESP)
89 DUBINSKY Lorenz 1998 M GER OFC Bonn (GER)
90 KÜCHLER Gian-Luca 1997 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
91 KACZKOWSKI Krzysztof 1997 M POL TMS Sosnowiec (POL)
92 TUZ Utku 1996 M TUR
93 PILLER Gergely 1996 M HUN Szigetszentmiklos (HUN)
94 SEMIN Ilya 1996 M RUS
94 RAPP Simon 1997 M GER TSG Eislingen (GER)
96 PFISTER Corentin 1996 M SUI CHCH Châtelaine (SUI)
97 FUJINE Daiki 1997 M JPN
98 DURMUS Ali Eren 1998 M TUR TED SK (TUR)
99 HENKE Jan 1997 M GER FSV Mülheim/Ruhr (GER)
100 BALKAN Ali Emre 1997 M TUR
100 KINDLER Frederic 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
102 PECH Miklos 1996 M HUN MTK (HUN)
103 PALM Jan 1997 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
104 JASKULSKI Patryk 1997 M POL
105 ULUSALOGLU Umut 1997 M TUR
106 HOLLO Aron 1997 M HUN GEAC Gödöllö (HUN)
107 TANAKA Wataru 1996 M JPN
108 KNEZ Mateusz 1997 M POL OS AZS Poznan (POL)
109 FARKAS Vendel 1998 M HUN Karpati (HUN)
110 MATUZ Mark 1997 M HUN GEAC Gödöllö (HUN)
111 ROZYCKI Michal 1996 M POL IKS Konstancin (POL)
112 DE ROBBIO Federico 1998 M CRO
113 POTTER Nathan 1996 M GBR Camden FC (GBR)
114 FRANZ-GERSTEIN Joschka 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
115 KOVACS Istvan 1996 M HUN MTK (HUN)
116 MAXWELL Joshua 1997 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
117 HALLIWELL William 1996 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
117 WITKOWSKI Stefan 1996 M POL AZS AWF Katowice (POL)
119 KAINZ Kevin 1997 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
120 SENER Volkan 1998 M TUR
121 BATSCH Florian 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
122 GALGOCZY Tamas 1997 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
123 STREJZA Bartosz 1997 M POL KKSz Konin (POL)
124 HOLTMANN Alexander 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
125 LUCAS Andres 1997 M ESP CEL-M (ESP)
126 SIWEK Kamil 1996 M POL KKSz Konin (POL)
127 BOBYLEV Andrey 1997 M RUS
128 VAN NIEUWERBURGH Christian 1996 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
129 BURTON George 1996 M GBR Bedford FC (GBR)
130 KAWALILO Mateusz 1996 M POL TMS Sosnowiec (POL)
131 WOODBURN Fraser Alexander 1997 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
132 BRANDT Florian 1996 M GER TSV Grünwald (GER)
133 DURST Benedek 1997 M HUN VASAS Budapest (HUN)
134 BONAH Raoul 1998 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
135 BELLMANN Jonas 1998 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
136 DEGEN Adrian 1999 M GER TSG Eislingen (GER)
137 MATTYUS Lorand 1996 M HUN Budavári BSE (HUN)
138 MÖLLER Moritz Leonard M. 1997 M GER TSC Eintr. Dortmund (GER)
139 SCHNEIDER Arno 1997 M GER TSV Kenten (GER)
139 SHIMIZU Norihiro 1997 M JPN
139 BIRIUKOV Mykola 1997 M UKR KIEW (UKR)
142 PAUL Nils-Ole 1997 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
143 ZEMAN Stephan 1996 M AUT FC Villach (AUT)
144 ALONSO Adrian 1997 M ESP CEL-M (ESP)
145 HILGER Jakob 1998 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
146 HAMELMANN Martin 1996 M GER TSC Eintr. Dortmund (GER)
147 ROMMELSPACHER Ralph 1999 M GER TSG Eislingen (GER)
148 ANICULOESEI Pavel 1998 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
149 BROMMER Daniel 1999 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
150 PYCHYNSKI Mateusz 1997 M POL
151 1st round BADESCU Matei 1996 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
152 1st round YAMAGUCHI Kaisei 1996 M JPN
153 1st round BLATZ Sebastian 1999 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
154 1st round VASS Benjamin 1996 M HUN UTE Budapest (HUN)
155 1st round HOFMANN Yannik 1998 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
156 1st round LISOVYY Nazariy 1996 M UKR KIEW (UKR)
157 1st round FABIAN André 1998 M GER TV Jahn Oelde (GER)
158 1st round MAVI Ata 1997 M TUR
158 1st round MORVAI Akos 1998 M HUN GEAC Gödöllö (HUN)
160 1st round KRAUS Leon 1998 M GER FR Nürnberg (GER)
160 1st round WALTER Dominik 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
162 1st round HOSHINO Kento 1998 M JPN
162 1st round ANICULOESEI Petru 1998 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
164 1st round WEBER Markus 1996 M AUT FC Villach (AUT)
164 1st round CHESAUX Benoit 1997 M SUI SEVM Vevey (SUI)
166 1st round YATSYUK Oleksandr 1998 M UKR KIEW (UKR)
167 1st round BEREUTER Roman 1996 M AUT FU Mödling (AUT)
167 1st round HERNYES Soma 1997 M HUN Budavári BSE (HUN)
167 1st round BAETENS Arthur 1997 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
167 1st round BURSKI Jan 1996 M POL Dragon Lodz (POL)
171 1st round BRÜGGENTHIES Till 1997 M GER TSC Eintr. Dortmund (GER)
172 1st round KIMURA Keitaro 1997 M JPN
173 1st round BÜHLMEIER Florian 1997 M GER FC Fürth (GER)
174 1st round MICHELONI Alessandro 1998 M ITA
174 1st round KÖCK Lars Benedikt 1998 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
176 1st round POIZAT Adrien 1998 M BEL [i] Ecole d'Escrime Sabre noir (EUR)
176 1st round BEER Gregor 1999 M GER TSV Weilheim (GER)
178 1st round OKROJ Patryk 1996 M POL KKSz Konin (POL)
178 1st round RIEG Felix 2000 M GER TSG Eislingen (GER)
180 1st round HARTMANN Lukas 1998 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
181 1st round FORNASIR Alberto 2000 M ITA
182 1st round GUARNACCIA Nicola 1999 M ITA
183 1st round VAN DURME Egon 1997 M BEL Confrerie Gent (BEL)
184 1st round MINARINI Mattia 1999 M ITA
185 1st round RATH Elias 1998 M GER OFC Bonn (GER)
186 1st round MENICAGLIA Matteo 1996 M ITA
187 1st round PAROLINI Lorenzo 1997 M ITA
188 1st round LANDWEHR Fabian 1999 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
189 1st round NOHARA Akira 1996 M JPN
190 1st round UEDA Yuki 1996 M JPN
191 1st round TOST Max 1998 M GER KTF Luitpold München (GER)
191 1st round SCHYMCZYK Finn 1998 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
193 1st round BREMORA Thorfinn Zsolt 2000 M GER TSG Eislingen (GER)
194 1st round BUTTER Sierk 1999 M GER TSG Eislingen (GER)
195 1st round TALMON Marius 1999 M GER TSG Eislingen (GER)