Back to list

Results

30. Kneipp Cup
GER Heidenheim
November 11, 2017 - November 12, 2017

Epee Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 CENA Marzia 2002 F ITA AS Pro Vercelli (ITA)
2 LEONTE Mihaela 2001 F ROU CSS Quarto Buc (ROU)
3 REPANATI Benedetta 2001 F ITA AS Pro Vercelli (ITA)
3 GABUTTI Emilie 2002 F SUI [i] SAL Lugano (SUI)
5 KELLER Camille 2001 F FRA ST AVOLD MJC (FRA)
6 MINNULLINA Ella 2002 F RUS
7 PIZZINI Alessia 2001 F ITA CDS Ravennate (ITA)
8 SPINELLI Alice Ilde 2001 F ITA Lame Trevigiane M Ettore Geslao (ITA)
9 KOWALCZYK Sara Maria 2001 F ITA ASDGS Pietro Giannone (ITA)
10 VOROBIEVA Anastasia 2002 F RUS
11 POPOVA Polina 2001 F RUS
12 PIERACCIANI Alice 2002 F ITA Pro Novara Scherma (ITA)
13 JAAKKOLA Outi 2001 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
14 KHOROSHEVA Anastasia 2001 F RUS
15 SAPIN Galadrielle Tünde 2001 F SUI CER Romont (SUI)
16 AMATEIS Alessandra 2001 F ITA AS Marchesa Torino (ITA)
17 MBIIM Solene 2001 F FRA LEVALLOIS (FRA)
18 BALYAGINA Anastasia 2002 F RUS
19 MOSINA Valeriia 2003 F RUS CYSS RMB 3 (RUS)
20 SKOBLOV Sandra 2001 F EST IREM (EST)
20 MACCAGNO Carola 2003 F ITA
22 GRABHER Antonia 2001 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
23 KWIECIEN Julia 2001 F POL Muszkieter Gliwice (POL)
24 MARTINI Margherita 2001 F ITA CS Roma (ITA)
25 KOZIELSKI Katharina 2003 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
26 RUF Patricia 2001 F GER SV Waldkirch (GER)
27 BEKEN Solane 2001 F BEL
28 RUBTSOVA Evelina 2002 F RUS
29 TURAKALINA Natalia 2002 F RUS
29 SATO Kotomi 2001 F JPN
31 DURAU Claudia 2001 F ROU LPS Craiova (ROU)
32 GWOZDZ Julia 2002 F POL Bytomskie Towarzystwo Szermiercze (POL)
33 BAVUGE KHABIMANA Milen 2001 F RUS
34 GHICA Andrada 2003 F ROU ACS Stesial (ROU)
35 PASCHE Alyssa 2002 F SUI SEG Geneve (SUI)
36 HÄNDLER Anja 2001 F GER TSF Ditzingen (GER)
37 YU Sihan 2001 F CHN SSP (SGP)
38 SADOVA Dariia 2002 F UKR Khmelnitskiy (UKR)
39 GZYUNOVA Anna 2002 F RUS
40 NAZAROVA Anastasiia 2002 F RUS
41 ROMEO Virginia 2002 F SUI LUG Lugano (SUI)
42 STASZULONEK Karolina 2002 F POL Piast Gliwice (POL)
43 CREPIN Daphne 2001 F FRA
44 BÜCKER Femke 2002 F GER Osnabrücker SC (GER)
45 MARUCHA Weronika 2001 F POL SKS FLESZ Swidnica (POL)
46 TEUBER Carolin 2001 F GER Heidenheimer SB (GER)
47 MARGRY Emma 2002 F FRA ABBEVILLE (FRA)
48 KIRSCHNER Elena 2002 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
49 CONSONNI Ginevra 2001 F ITA TOISE (ITA)
50 TARGAMAA Carmen-Lii 2001 F EST En Garde Haapsalu (EST)
51 IZZO Iulia 2002 F SUI [i] SAL Lugano (SUI)
52 MELINTESCU Ana Maria 2003 F ROU ACS Stesial (ROU)
52 PALK Madli 2003 F EST En Garde Haapsalu (EST)
54 BILLI Sofia 2002 F ITA RALUG (ITA)
54 VARELA Lea 2001 F FRA LES LILAS (FRA)
56 RÖPKE Greta 2002 F GER FG Segeberg (GER)
57 BOUILLANT Audrey 2002 F SUI SEVM Vevey (SUI)
58 LAGE Getter 2002 F EST Tallinna Mook (EST)
59 DE PICCOLI Chiara 2003 F ITA TOISE (ITA)
60 MIALTON Uliana 2002 F RUS
61 JANS Linda 2001 F NED SC Den Bosch (NED)
62 ZUGASTI Paula 2002 F ESP CREA-M (ESP)
63 MAZUR Yeva 2003 F UKR Khmelnitskiy (UKR)
64 ZIETEK Patrycja 2002 F POL
65 CERVENKOVA Katerina 2001 F CZE SC Praha (CZE)
66 ROSSATTI Emilia 2001 F ITA AS Bernardi Ferrara (ITA)
67 MOISEEVA Ekaterina 2001 F RUS
68 LOMBARDI Marta 2001 F ITA CUS Pavia Scherma (ITA)
69 ZGRYZNIAK Kinga 2003 F POL RMKS Rybnik (POL)
70 MOROIANU Bianca 2003 F ROU CSS Quarto Buc (ROU)
71 JANELLI Zofia 2002 F POL KS Szpada Wroclaw (POL)
72 GIORDANO Giorgia 2001 F BRA CAP Paulistano (BRA)
73 LÖFLATH Amelie 2002 F GER TV Augsburg (GER)
74 KERSKES Malika 2002 F NED s.v. Pallós (NED)
74 SMOTSKOVA Zinaida 2001 F EST En Garde Haapsalu (EST)
76 BIELESZOVA Veronika 2002 F CZE SC Praha (CZE)
77 PFEIFER Melany 2001 F ROU CS Satu Mare (ROU)
78 PINIER Clementine 2002 F FRA ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
79 TORREGO Alicia 2002 F ESP CREA-M (ESP)
79 BURKHARD Isabelle 2001 F SUI FCB Bern (SUI)
81 DAURAT Carla 2001 F FRA RAMONVILLE (FRA)
81 KISS Astrid 2002 F ROU CS Satu Mare (ROU)
83 BUNAKOVA Maria 2001 F RUS CYSS RMB 3 (RUS)
84 SEIBEL Marta 2001 F GER FC Kassel (GER)
85 MERZLIAK Matilde 2001 F ITA TSGIU - A.S.D. San Giusto Scherma (ITA)
86 KROESE Katelijn 2001 F NED SC Amsterdam (NED)
87 SUCHKOVA Maria 2002 F RUS
88 KLUGHARDT Gloria 2003 F POL UKS MDK Olimp (POL)
89 DZEKEVICH Katsiaryna 2002 F BLR
89 VILLIGER Elin 2001 F SUI ZFC Zürich (SUI)
91 WROBLEWSKA Agata 2001 F POL WKS Kolejarz Wroclaw (POL)
92 KLASIK Alicja 2004 F POL RMKS Rybnik (POL)
93 ALEKSANDROVA Diana 2001 F RUS
94 MORGUNOVA alena 2002 F RUS
95 BONAL Margaux 2001 F FRA
96 CRESTA Laura 2002 F ITA
97 SULEJ Zuzanna 2001 F POL WARSZAWIANKA (POL)
98 RITAKALLIO Rilla 2001 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
99 BERNOBIC Emma 2001 F FRA COLMAR SR (FRA)
100 FOFANOVA Mariia 2002 F RUS
101 PROKSIKOVA Patricie 2002 F CZE SC Praha (CZE)
102 ENACHE Talida 2001 F ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
103 CONSTANTINESCU Cristina 2002 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
104 KINDEL Rabea 2002 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
105 GREUL Kerstin 2002 F GER TSF Ditzingen (GER)
106 ZARETSKAYA Lizaveta 2003 F BLR
106 GÖDDE Ella 2001 F GER OFC Bonn (GER)
108 SABALSKA Ewelina 2003 F POL MKS Kusy Szczecin (POL)
109 BLASONI Tamara Paola 2001 F ITA
110 AIGERMANOVA Gabriela 2002 F CZE TJ Lokomotiva Teplice (CZE)
111 KATO Zsofia 2002 F ROU CS Satu Mare (ROU)
112 JAROSZEK Aleksandra 2001 F POL Palac Mlodziezy Katowice (POL)
113 HAMEL Mascha 2001 F GER FG Segeberg (GER)
114 PARYSEK Zofia 2001 F POL
115 VOGEL Leona 2002 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
116 GROLLMISCH Felicitas 2002 F GER FC Leipzig (GER)
117 RIPPERT Ariane 2001 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
118 SELAMAT Siti Nursuhailah 2002 F SGP SSP (SGP)
119 VANDINGENEN Aube 2001 F BEL K.T.S.C. Catena (BEL)
120 BARBIER Faustine 2001 F FRA DOUAI CE (FRA)
121 CALDERARO Margherita 2001 F ITA CS Roma (ITA)
122 HAYS Emeline 2001 F FRA OUEST LYONN (FRA)
123 ZENS Anna 2003 F LUX Fechterring Hochwald (GER)
124 AGATH Thordis 2001 F AUT KAC Klagenfurt (AUT)
125 JÜTTEN Svenja 2004 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
126 MEIßNER Katrin 2003 F GER FC Kassel (GER)
127 CHAVIGNY Sophie 2003 F FRA
127 ICHIGATANI Ai 2002 F JPN
129 FRIEDERICH Adriana 2001 F GER OFC Bonn (GER)
129 KARSTEN Anna 2004 F GER Heidenheimer SB (GER)
131 KNECHTL Lucia 2003 F AUT GFU Graz (AUT)
132 TIMOFEEVA Tatiana 2001 F RUS
133 FAHRASMANE Lelahelle 2001 F FRA ANTONY (FRA)
134 VON PRONDZINSKI Maja 2001 F GER Wuppertaler FC (GER)
135 GAVERIAUX Axelle 2001 F FRA BOBIGNY AC (FRA)
136 CRACIUN Maria 2003 F ROU CS Satu Mare (ROU)
137 WIKTOR Weronika 2002 F POL PTG Sokol Mielec (POL)
138 ZACHOROWSKA Aleksandra 2002 F POL Muszkieter Gliwice (POL)
139 CHERNYSHOVA Anna 2002 F UKR KIEW (UKR)
140 WEDEL Floria 2003 F GER OFC Bonn (GER)
141 GEIST Franziska 2002 F GER Heidenheimer SB (GER)
142 WIETHEUPER Tessa 2002 F GER Osnabrücker SC (GER)
143 ALVES DE LIMA Carolina 2004 F GER Heidenheimer SB (GER)
144 BENABBOU Shirin 2003 F GER Düsseldorfer FV (GER)
144 ANDERES Julia 2003 F SUI CEFL Florimont (SUI)
146 STEIN Hannah 2001 F GER Fechterring Hochwald (GER)
147 YANG Yu Roong Justine 2002 F SGP Blade (SGP)
148 VERDESCA Liliana Martina 2003 F ITA LESCU - CLUB SCHERMA LECCE (ITA)
149 JARUSEVIVIUTE Ema 2002 F LTU CEEB (LTU)
150 WLOCZKA Oliwia 2002 F POL Bytomskie Towarzystwo Szermiercze (POL)
150 HRISTOVA Silvena 2001 F BUL Cherno more 69 (BUL)
150 PETTOLA Chiara 2003 F SUI LUG Lugano (SUI)
153 FLEDELIUS Kamma Ramsing 2002 F DEN Trekanten København (DEN)
154 SCHATTON Sarah 2003 F GER TG Schwenningen (GER)
155 ZITTEL Alexandra 2004 F GER Heidenheimer SB (GER)
156 BOUSFIHA Chloe 2002 F MAR MONTPEL UC (FRA)
157 AEBERSOLD Sayoko 2001 F SUI SEG Geneve (SUI)
158 TRUUSE Gabriela 2004 F EST Pohjakotkas (EST)
159 TOFELIUK Olesia 2003 F RUS
160 FIEDLER Victoria 2002 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
161 PETRINI Claire 2003 F SUI [i] SAL Lugano (SUI)
162 SCHULENBURG Patricia Vera 2004 F GER FC Kassel (GER)
163 FRYSTACKA Patrycja 2003 F POL RMKS Rybnik (POL)
163 CMEJRKOVA Klara 2002 F CZE
165 DE ANGELIS Alessia Mirela 2002 F GER Frankfurter TV (GER)
165 MALAVELLE ROLLAND Marie 2001 F FRA ALES CEVENOL (FRA)
165 BODLET Lucie 2001 F BEL CE Gaumais (BEL)
168 SZABO Boglarka 2003 F ROU CS Satu Mare (ROU)
169 HÖSEL Pia Rhianna 2003 F GER Mannheimer FC (GER)
170 GRABHER Konstanze 2004 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
171 ELLIOTT-HUMER Mia 2002 F AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
172 JASKULLA Klara 2001 F GER FC Leipzig (GER)
172 ZITTEL Alla 2003 F GER Heidenheimer SB (GER)
174 TAN Veralyn Chou Xin 2001 F SGP SSP (SGP)
175 BINGELYTE Grete 2002 F LTU
176 ZERLAUTH Anna Lea 2003 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
177 ZERRWECK Lina 2004 F GER Fechtverein Heidelberg (GER)
178 MAUEL Johanna 2001 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
179 1st round TAN Aaliya Shu Qi 2002 F SGP SSP (SGP)
180 1st round RAKOCZY Natalia 2002 F POL Palac Mlodziezy Katowice (POL)
181 1st round TERHO Liisa 2002 F FIN Kalpaveljet (FIN)
181 1st round HORNOVA Barbora 2002 F CZE TJ Lokomotiva Karlovy Vary (CZE)
183 1st round SCHMID Linda 2003 F GER TV Augsburg (GER)
184 1st round ROMMES Noelia 2003 F BEL CE Charlemagne (BEL)
185 1st round HAIDA Malija 2001 F GER SC Itzehoe (GER)
186 1st round LOH Pauline 2001 F GER Heidenheimer SB (GER)
187 1st round RAPOSO Dana 2002 F ESP
188 1st round KUNTZE Nastasja 2003 F GER FC Berlin Südwest (GER)
189 1st round CHALON Estelle 2001 F SUI SEN Neuchâtel (SUI)
190 1st round WASIAK Axelle 2001 F BEL Flanders Fencing (BEL)
191 1st round FERREIRA ROCHA Lucie 2001 F POR PARIS UC (FRA)
192 1st round TOUMI Sarah-Lisa 2003 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
193 1st round KUZMICH Aliaksandra 2001 F BLR
194 1st round PESULOVA Magdalena 2001 F CZE
195 1st round VINCENCOVA Ester 2001 F CZE SC Praha (CZE)
196 1st round GOLDMANN Lara 2002 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
197 1st round ULLRICH Nina 2004 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
198 1st round KOTTUSCH Constanze 2003 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
198 1st round AMUSER Janina 2003 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
200 1st round MIKHALEVICH Anhelina 2001 F BLR
201 1st round ACKERMANN Seraphina 2001 F GER FC Leipzig (GER)
202 1st round DIETRICH Michaela 2001 F GER TV Augsburg (GER)
203 1st round RICHET Camille 2003 F FRA LE CHESNAY (FRA)
203 1st round HÖSEL Alexandra Chiara 2001 F GER Mannheimer FC (GER)
203 1st round ZOTA Diana 2003 F ROU CSS Quarto Buc (ROU)
206 1st round WASIAK Aude 2003 F BEL Flanders Fencing (BEL)
206 1st round ARNDT Fabienne 2004 F GER Quernheimer FC (GER)
208 1st round PETERSEN Jara-Sophie 2003 F GER SV Einheit Altenburg (GER)
209 1st round PEKALA Beata 2002 F POL RMKS Rybnik (POL)
209 1st round CARSTENS Pauline 2002 F GER Quernheimer FC (GER)
211 1st round VAILLAND Soline 2003 F FRA BERGOIATA (FRA)
211 1st round CROVETTO Vera 2002 F SUI LUG Lugano (SUI)
213 1st round PÖYSTI Laura 2002 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
214 1st round MÄUELER Louise 2001 F GER OFC Bonn (GER)
215 1st round FERNEZ Camile 2002 F FRA AURAY ESCRIM (FRA)
216 1st round KUAN Rui Lin Natalie 2002 F SGP SSP (SGP)
217 1st round STILLER Zarina 2002 F DEN Glostrup FK (DEN)
218 1st round ZUR MÜHLEN Marie 2001 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
219 1st round KERGUERIS Charline 2001 F FRA GRENOBLE PAR (FRA)
220 1st round MARK Marlene 2003 F AUT GFU Graz (AUT)
221 1st round BAMYACI Selina 2001 F GER FK Hannover (GER)
222 1st round HAAS Chiara 2004 F GER Fechterring Hochwald (GER)
222 1st round SCHWENDINGER Fabienne 2003 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
222 1st round HELBIG Annabell 2003 F GER FC Bischofswerda (GER)
225 1st round SCHMIDT Freya 2002 F GER FC Leipzig (GER)
226 1st round BERNAL Glafira 2001 F ESP COE-M (ESP)
227 1st round YETKIN Melissa 2001 F GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
228 1st round KRIAUCIUNAITE Gerda 2003 F LTU
229 1st round BOSCHERINI Victoria 2002 F SUI SEVM Vevey (SUI)
229 1st round ITO Rin 2002 F JPN
231 1st round KARDOL Klaartje 2004 F NED s.v. RobbSchermen (NED)
232 1st round SCHICKER Maike 2002 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
233 1st round RIEBER Johanna 2001 F GER TG Biberach (GER)