Back to list

Results

Willy-Schlegelmilch-Gedächtnisturnier
GER Kenten
November 10, 2012 - November 11, 2012

Sabre Men's U17 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 PAPP Bence-Aron 1996 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
1 HERBON Nick 1996 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
1 GERT Eduard 1996 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
2 KEMPF Lorenz 1997 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
2 KÜCHLER Gian-Luca 1997 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
2 PALM Jan 1997 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
3 BONAH Raoul 1998 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
3 RASIC Stefan 1997 M GER CTG Koblenz (GER)
3 BÜCHNER Roman 1998 M GER Königsbacher SC (GER)
3 BONAH Luis 1997 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
4 HOLTMANN Alexander 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
4 FRANZ-GERSTEIN Joschka 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
4 KINDLER Frederic 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
4 RAPP Simon 1997 M GER TSG Eislingen (GER)
5 DENTANT Ian 1996 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
5 BAETENS Arthur 1997 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
5 SWENNEN Frans 1997 M BEL Schermkring Herckenrode (BEL)
6 SCHWEIGERT Luca 1999 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
6 KÜHNER Tim 1996 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
6 BROMMER Daniel 1999 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
6 DÖRR Denis 1997 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
7 KAINZ Kevin 1997 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
7 HOFMANN Yannik 1998 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
7 HOFMANN David 1996 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
7 HARTMANN Lukas 1998 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
8 KÖCK Lars Benedikt 1998 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
8 KRAUS Leon 1998 M GER FR Nürnberg (GER)
8 SAUER Jonathan 1996 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
8 BÜHLMEIER Florian 1997 M GER FC Fürth (GER)
9 DEGEN Adrian 1999 M GER TSG Eislingen (GER)
9 SCHAICH Thomas 1997 M GER TSG Eislingen (GER)
9 ROMMELSPACHER Ralph 1999 M GER TSG Eislingen (GER)
9 BATSCH Florian 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
10 REISENAUER David 1997 M GER KTF Luitpold München (GER)
10 BERGER David 1998 M GER TSV Weilheim (GER)
10 TOST Max 1998 M GER KTF Luitpold München (GER)
11 VAN DURME Egon 1997 M BEL Confrerie Gent (BEL)
11 TOCH Karel 1999 M BEL Confrerie Gent (BEL)
11 VEREECKE Bjarne 1997 M BEL Confrerie Gent (BEL)
12 MICHEL Niklas 1999 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
12 NALEWAJA Tim 2000 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
12 GATZKA Norman 1999 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
13 GEHLEN Tim 1999 M GER TSV Kenten (GER)
13 SCHNEIDER Arno 1997 M GER TSV Kenten (GER)
13 WÖRSTER Janik 1999 M GER TSV Kenten (GER)
13 GAIL Paul 1997 M GER TSV Kenten (GER)
14 FAAS Kilian 1997 M NED s.v. Surtout (NED)
14 THEIJSSEN Rik 1997 M NED s.v. Scaramouche (NED)
14 BOS Mathijs 1997 M NED s.v. Surtout (NED)
15 PETERS Frederik 1999 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
15 DERKUM Lars 2000 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
15 MICHEL Leon 1999 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
16 FROSCHAUER Stefan 1996 M GER KTF Luitpold München (GER)
16 FISCHER Jonas 1998 M GER KTF Luitpold München (GER)
16 ZAGERMANN Tizian 1999 M GER KTF Luitpold München (GER)
17 POIZAT Alexandre 2000 M BEL [i] Ecole d'Escrime Sabre noir (EUR)
17 BELAEY Laurens 1998 M BEL Confrerie Gent (BEL)
17 POIZAT Adrien 1998 M BEL [i] Ecole d'Escrime Sabre noir (EUR)
18 VERSTRAELEN Nathan 1997 M BEL Confrerie Gent (BEL)
18 SCHOUTEN Joachim 1999 M BEL Confrerie Gent (BEL)
18 BELAEY Niels 2000 M BEL Confrerie Gent (BEL)
19 VORBECK Kilian 1999 M GER TSV Kenten (GER)
19 HAUBROK Elias 2000 M GER TSV Kenten (GER)
19 KAUNE Simon 1999 M GER TSV Kenten (GER)
19 KANZLER Florian 1998 M GER TSV Kenten (GER)