Back to list

Results

Cadet Circuit
AUT Mödling
November 10, 2012 - November 11, 2012

Foil Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 DOSA Daniel 1996 M HUN Torekves (HUN)
2 DAHLIN Kolja 1996 M DEN Trekanten København (DEN)
3 SEBBAN Theo 1996 M FRA Masque de fer Lyon (FRA)
3 MENKUER Engin Batuhan 1998 M TUR [i] EFE SK Ankara (EUR)
5 BAKIROV Marat 1996 M RUS
6 CHASTANET Maximilien 1996 M FRA
7 RZADKOWSKI Andrzej 1997 M POL Wroclawianie (POL)
8 GEORGESCU Alexandru 1996 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
9 LAHUNOU Uladzislau 1996 M BLR RCOT STAYKI (BLR)
10 ROGER Enguerand 1997 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
11 VEITENHEIMER Ciaran 1997 M GER TSG Weinheim (GER)
12 GARCIA-ALZORRIZ Roger 1997 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
13 HEINDL Jonas 1996 M GER FC Fürth (GER)
14 PODRALSKI Maciej 1997 M POL AZS AWF Gdansk (POL)
15 PIETSCH Lewis 1996 M GER FC Schkeuditz (GER)
16 VERGNANO Edoardo 1996 M ITA CS Torino (ITA)
17 ASADULAIEV Mykhailo 1996 M UKR Lviv (UKR)
18 PRUNDEANU Alexandru 1997 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
19 CHABRIER Adrien 1996 M FRA BORDEAUX EC (FRA)
20 BOBYLEV Nikolay 1996 M RUS
21 ZVIAGINTSEV Daniil 1997 M RUS
22 MATVEEV Andrey 1996 M RUS
23 BALOGH Boldizsar 1996 M HUN UTE (HUN)
24 VERAN Robin 1996 M FRA CHAMBERY CE (FRA)
25 BERG Thomas Lerche 1996 M DEN Trekanten København (DEN)
26 DELIGNE Remi 1996 M FRA PRIVAS MG (FRA)
27 INSPERGER Samuel 1996 M HUN MTK (HUN)
28 DAVID Spencer 1996 M FRA Masque de fer Lyon (FRA)
29 BLUMENTALS Renars 1997 M LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
30 SIROU Hugo 1997 M FRA AUBERVILLIER (FRA)
31 HÖRGER Lukas 1996 M GER Heidenheimer SB (GER)
32 BISQUAY Emile 1997 M FRA NANTES NEC (FRA)
33 CHARREU Jose 1998 M POR
34 MILLIERE Yuji 1996 M FRA NICE OGC (FRA)
35 STEPURA Yaroslav 1996 M UKR KIEW (UKR)
35 TETERIS Lukas 1996 M LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
37 GONZALEZ Lorenzo 1997 M GER Der Fechtverein.Bonn (GER)
38 CHRISTEN Hendrik 1996 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
39 CHUEV Alexey 1997 M RUS
40 MEINERT Viktor 1996 M GER TSV Neu-Ulm (GER)
40 SANGUINO Rodrigo 1997 M POR
42 YANCHEV Dmitriy 1996 M RUS
43 GRIDELLI Alessandro 1997 M ITA ASD FRASCATI SCHERMA (ITA)
44 BIREN Bora Ismail 1996 M TUR Istanbul Hasal (TUR)
45 MOSA Peter 1996 M HUN Torekves (HUN)
46 WEINER Björn Erik 1996 M GER TB Burgsteinfurt (GER)
47 GÜNTHER Hans 1996 M GER Dresdener FC (GER)
48 KUCEBA Vitalijs 1997 M LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
48 AMSALLEM Theo 1996 M FRA ROUEN CE (FRA)
48 MASSOL Arthur 1997 M FRA BOURG VALEN (FRA)
51 MICHALCZIK Jan Christopher 1996 M GER ETUF Essen (GER)
52 FLUCUS George 1996 M ROU CS Satu Mare (ROU)
53 SREBDOLSKIY Dmitriy 1997 M RUS
54 SIROTKIN Alexander 1997 M RUS
55 MANUCU Robert Mihai 1996 M ROU CE SAM de Barcelona (ESP)
56 DRONSART Aubin 1997 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
57 DE RUITER Job 1998 M NED Holland Schermen (NED)
58 HOFFMANN Henry 1997 M GER PSV Weimar (GER)
59 MOINARD Etienne 1996 M FRA METZ SE (FRA)
60 FRUHAUF Benjamin 1998 M HUN MTK (HUN)
61 KERUZORE Thomas 1997 M FRA RUEIL MALMAI (FRA)
62 DINKOVIC Eric 1996 M CRO MK ZSM (CRO)
63 YUNO Elisha 1997 M NED Holland Schermen (NED)
64 AMREIN Jan-Marco 1997 M GER PSV Stuttgart (GER)
65 SIDO Alexandre 1996 M FRA ISSY MOUSQUETAIRES (FRA)
66 DANCKWARDT Mathias 1998 M DEN Trekanten København (DEN)
67 SOKOLOV Nikita 1997 M RUS
68 TURCHYNIAK Orest 1997 M UKR Lviv (UKR)
69 MC GREGOR Robert 1996 M RSA UCT Cape Town (RSA)
70 FILES Petar 1997 M CRO MK Rapir (CRO)
71 FRANK Filip 1997 M CZE USK Praha (CZE)
72 MICHEL Corentin 1996 M FRA ANTONY (FRA)
73 LASAK Ondrej 1999 M CZE Serm Ostrava (CZE)
74 AKHMETOV Iskander 1997 M RUS
75 EDIRI Alexandre 1998 M FRA MEAUX CE (FRA)
76 COSGUN Muhemmed Ege 1997 M TUR
77 VETROV Nikita 1998 M RUS
78 MILA Thibaud 1998 M FRA AVIGNON AE (FRA)
79 MENDELEEV Gleb 1997 M RUS
80 SCHRÖTER Paul-Martin 1998 M GER SC Berlin (GER)
81 MARINO Salvatore 1997 M GER PSV Stuttgart (GER)
81 SEMENYUK Grigoriy 1998 M RUS
83 KHASANOV Iskander 1996 M RUS
84 DINSE Eric 1996 M GER SC Berlin (GER)
85 BENYEI Erik 1999 M HUN Torekves (HUN)
86 DI MARTINO Andrea 1998 M ITA
87 SØRENSEN Julius 1996 M DEN Trekanten København (DEN)
88 SEN Eren 1996 M TUR
89 TENBERGEN Paul 1997 M GER FC Moers (GER)
90 NAGY Bence Balazs 1996 M HUN BVSC 2 (HUN)
91 SKORAK Alen 1996 M CRO MK VMD (CRO)
92 VASCONCELOS Tomas 1996 M POR A.E.J.G. (POR)
93 SCHERBA Andrii 1996 M UKR KIEW (UKR)
93 GUNES Fatih 1996 M TUR
95 SIMON Kristof 1998 M HUN ZVE (HUN)
96 CZUCKERMANN Matan 1997 M ISR
97 BOIKOV Maksym 1997 M UKR
98 KORMIN Pavel 1996 M RUS
99 MESZAROS Tamas 1998 M HUN UTE (HUN)
100 CMIEL Adam 1997 M CZE Serm Ostrava (CZE)
101 HEURTIER Audric 1998 M FRA ISSY MOUSQUETAIRES (FRA)
102 HAMLESCHER Magnus 1998 M GER OFC Bonn (GER)
103 HARAVSKYI Maksym 1998 M UKR Lviv (UKR)
104 LOMTEV Evgeniy 1997 M RUS
104 CASTIGLIONI Alberto 1998 M ITA
106 BAPPERT Alexander 1997 M GER TG Frankenthal (GER)
107 TKACH Dmytro 1996 M UKR
108 BRINKMAN Jan-Douwe 1998 M NED s.v. Pegasus Escrime (NED)
109 PORUSNIUC Vlad 1996 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
110 MARKOLT Daniel 1998 M HUN GEAC (HUN)
110 GULER Baris 1996 M TUR
112 RUSS Nico 1996 M AUT AFC Salzburg (AUT)
113 BELLOVICZ Gabor 1998 M HUN BHSE (HUN)
114 NADIELIAIEV Mykhailo 1996 M UKR
115 KORPACZEWSKI Adam 1997 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
116 SOOKY Dominik 1998 M SVK KS Samorin (SVK)
117 BODO Benjamin 1998 M ROU CSU Timisoara (ROU)
118 GOTZ Viktor 1997 M CZE USK Praha (CZE)
119 SIKE Jozsef 1997 M HUN Szeged (HUN)
120 LAURIA Lorenz 1999 M ITA CS Bolzano (ITA)
121 OSSA Benedict 1996 M GER Dresdener FC (GER)
122 MEJLVANG Hans Christian 1997 M DEN Trekanten København (DEN)
123 TULEN Rafael 1997 M NED
124 TKACHUK Leontii 1996 M UKR Nikolaev (UKR)
125 NAGY Balazs 1998 M HUN Torekves (HUN)
125 OBERHUBER Philipp 1996 M AUT FK Vöcklabruck (AUT)
127 LA MARCA Riccardo 1998 M ITA
128 RYSZKA Aaron 1997 M AUT UFC Wien (AUT)
129 POLKANOV Nikolay 1997 M RUS
129 BALEANI Riccardo 1997 M ITA
131 KLUGE Peter 1997 M GER FC Leipzig (GER)
132 ENGELMANN-ALDEA Iulian 1998 M GER CS Satu Mare (ROU)
133 BENCZE Attila 1998 M HUN BHSE (HUN)
134 KISS Adin 1996 M HUN MTK (HUN)
135 BOESEN Tor Emil 1996 M DEN Hellerup FK (DEN)
136 CAMPAGNA Massimiliano 1999 M ITA
137 GVOTH Martin 1998 M SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
138 MAGYAR Aron 1998 M HUN MTK (HUN)
139 ZEMAN Adam 2000 M SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
139 SACCHETTO Saverio 1998 M ITA
141 MERO Mihaly 1998 M SRB MK Vojvodina (SRB)
142 GRAUR Iurie 1997 M MDA Scoala de Scrima (MDA)
143 FOLDES Soma 1996 M HUN BHSE (HUN)
144 PILSZAK Lukasz 1999 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
145 LOEKKEGAARD Emil Boegh 1996 M DEN Trekanten København (DEN)
146 OZTASKIN Arda 1996 M TUR Altinyurt S.K. (TUR)
147 BOROWIEC Piotr 1999 M POL Akademia Integracji (POL)
148 HALADEJ Viktor 1997 M CZE Serm Ostrava (CZE)
149 NEUMANN Max 1999 M AUT FU Mödling (AUT)
150 DMITRENKO Deniss 1997 M LAT Asmens (LAT)
151 1st round DEMIN Egor 1998 M RUS
152 1st round IATCENKO Nikolai 1996 M RUS
153 1st round LECONTE Raphael 1998 M FRA AUBERVILLIER (FRA)
154 1st round KOSLICKI Michal 1998 M POL KU AZS UK Bydgoszcz (POL)
155 1st round TELLIOGLU Erhan Temel 1997 M TUR
156 1st round RUDNICKI Mikolaj 1998 M POL AZS AWF Gdansk (POL)
157 1st round HAJAS Gergely 1998 M HUN Torekves (HUN)
157 1st round VAN UITERT Bastiaan 1996 M NED SC Noord (NED)
159 1st round BARBINTA Mihail 1998 M MDA Scoala de Scrima (MDA)
160 1st round SARAGOV Nichita 1998 M MDA Scoala de Scrima (MDA)
161 1st round MRAVUNAC Anton 2000 M CRO MK Karlovac (CRO)
162 1st round STROZYNSKI Tomasz 1998 M POL KU AZS UK Bydgoszcz (POL)
163 1st round OLIYNICHUK Tymur 1998 M UKR
164 1st round DUDCHIN Mihail 1998 M MDA Scoala de Scrima (MDA)
164 1st round MOZEJKO Mateusz 1999 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
166 1st round HAK Vaclav 1999 M CZE Serm Liberec (CZE)
167 1st round SPLIT Olivier 1999 M NED SC Noord (NED)
168 1st round ZWINGER Robert 1996 M CZE TJ Slezan Opava (CZE)
169 1st round LEHNER Nico Cedric 1997 M AUT FK Vöcklabruck (AUT)
169 1st round SHEVCHENKO Ruslan 1998 M UKR
171 1st round CHICIUC Nicolai 1998 M MDA Scoala de Scrima (MDA)
172 1st round DUBROVSKYY Denys 1996 M UKR KIEW (UKR)
173 1st round KOLODRUBEC Petr 1997 M CZE Bohemians Praha (CZE)
173 1st round CHALOUPKA Matej 1999 M CZE Serm Liberec (CZE)
175 1st round PAVLENKO Vitaliy 1998 M UKR Nikolaev (UKR)
176 1st round VUKOVIC Luka 1997 M CRO MK Karlovac (CRO)
177 1st round HABART Jonatan 1997 M CZE Bohemians Praha (CZE)
178 1st round YAZAR Bora 1996 M TUR
179 1st round EGYENES PORSOK Henrik 1999 M SVK KS Samorin (SVK)
180 1st round AUBOCK Sebastian 1998 M AUT FU Mödling (AUT)
180 1st round MAXA Filip 1996 M CZE Bohemians Praha (CZE)
182 1st round GAYDUK Yaroslav 1998 M UKR
183 1st round KIRNER Kristian 1998 M SVK KS Samorin (SVK)
184 1st round GRASNEK Tobias 1999 M AUT FU Mödling (AUT)
184 1st round HAAS Günther-Johann 1996 M AUT StLFC Graz (AUT)
186 1st round LUKASIEWICZ Karol 1999 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
186 1st round RICCOBON Fabiano 1999 M ITA
186 1st round DZHUS Yurii 1997 M UKR Lviv (UKR)
186 1st round SZEWCZYK Michal 1999 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
190 1st round CHREN Simon 2001 M CZE Bohemians Praha (CZE)
190 1st round SYRISTE Jiri 1998 M CZE Serm Liberec (CZE)