Back to list

Results

Trophäe der Friedensstadt Osnabrück
GER Osnabrück
October 5, 2014 - October 5, 2014

Epee Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 BELLMANN Lukas 1995 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
2 STYN Robert 1995 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
3 KNECHTL Lukas 1997 M AUT GFU Graz (AUT)
3 STADTER Kilian 1996 M GER FG Segeberg (GER)
5 UNTERHAUSER Samuel 1997 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
6 RIEDEL Alexander 1995 M GER SV Waldkirch (GER)
7 PLAJER David 1995 M GER EFG Essen (GER)
8 BITSCH Peter 1996 M GER Darmstädter FC (GER)
9 WALTER Noe 1996 M GER Osnabrücker SC (GER)
10 BRAUN Rico 1997 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
11 BRINKMANN Marco 1997 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
12 SEYD Julian Dominic 1999 M GER OFC Bonn (GER)
13 HAASE Jan Paul 1997 M GER Dresdener FC (GER)
14 SWIRIDOW Anton 1995 M GER
15 JÄGER Leon 1998 M GER Heidenheimer SB (GER)
16 GEHLES Maximilian 1996 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
17 BONTES Tom 1995 M NED SC Den Bosch (NED)
18 JAREK Filip 1996 M GER FC Grunewald (GER)
19 BUSCH Max 1997 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
20 TULEN Rafael 1997 M NED
21 SCHAEFER Julius 1997 M GER FC Grunewald (GER)
22 PLEITZ Benjamin 1999 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
23 BIRKENMAIER Marco 1999 M GER VFB Friedrichshafen (GER)
24 BECKER Philipp 1996 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
25 CONRADT Leonard 1998 M GER [i] WMTV Solingen (GER)
26 KULOZIK Julian 1997 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
27 EVSENIN Egor 1995 M GER TSC Eintr. Dortmund (GER)
28 BEYRLE Joshua 1999 M GER Heidenheimer SB (GER)
29 MESZAROS Maximilian 1998 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
30 FENDT Lucas 1999 M GER TG Schwenningen (GER)
31 MÖCKL Vincent 1998 M GER TV Augsburg (GER)
32 MEINERT Viktor 1996 M GER TSV Neu-Ulm (GER)
33 KONDRING Philipp 1998 M GER Heidenheimer SB (GER)
34 WEIDLICH Christoph 1995 M GER Frankfurter TV (GER)
35 FLEISCHER Sandro-Leon 1998 M GER FC Grunewald (GER)
36 BONGARD Louis 2000 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
37 MORGENSTERN Eric 1999 M GER FC Oelsnitz (GER)
38 DENZ Tim 1996 M GER OFC Bonn (GER)
39 HORSTMANN Manuel-Stephen 1997 M GER Fechtzentrum Berlin (GER)
40 GOMBERT Daniel 1997 M GER VFL Marburg FA (GER)
41 BLANK Jannis 1995 M GER Heidenheimer SB (GER)
42 HOCH André 1998 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
43 JORDAN René 1998 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
44 SEIDEL Rudger 1998 M GER Heidenheimer SB (GER)
45 STUDINGER Lucien 1997 M GER Fechtverein Heidelberg (GER)
46 VAN NUNEN David 1995 M NED s.v. Pallós (NED)
47 LOTTER Hugo 1999 M GER SV Waldkirch (GER)
48 FRENSCH Marco 1997 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
49 SCHÜLING Niels 1997 M GER Osnabrücker SC (GER)
50 PYSCHIK Paul-Philipp 1999 M GER Frankfurter TV (GER)
51 RIVIC Filip 1995 M GER FC Offenbach (GER)
52 EßER Lennart 2000 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
53 DAHLHAUS Lukas 1995 M GER FC Kassel (GER)
54 GREUL Simon 1998 M GER TSF Ditzingen (GER)
55 JOHNSRUD Alexander 1997 M GER
56 BERKEL Dominik 1997 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
57 DE WIJN Zoa 1995 M NED MSV Zeemacht (NED)
58 SCHULZE Finn 1999 M GER TSG Reutlingen (GER)
59 SITTER Daniel 1998 M GER SV Waldkirch (GER)
60 HELLINGER Yannic 1998 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
61 MEZES Christian 2000 M GER Heidenheimer SB (GER)
62 KOCH Maximilian 1997 M GER Solinger TB (GER)
63 EUTINGER Maximilian 2000 M GER Heidenheimer SB (GER)
64 ZIMMERMANN Jonas 1997 M GER SC Itzehoe (GER)
65 ERKENS Roman 2000 M GER Solinger TB (GER)
66 WAGOROWSKI Alexander 1997 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
67 KARLE Daniel 1997 M GER SV Böblingen (GER)
68 ESSIG André 1999 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
69 SCHWEIZER Franz 1997 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
70 FOLZ Etienne 1998 M GER SV Waldkirch (GER)
71 RIEBLINGER Manuel 1999 M GER TV Augsburg (GER)
72 LIBEDINSKY Manuel 1998 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
73 REITZ Lennart 1999 M GER FK Hannover (GER)
74 HEUER Fabian Patrick 1997 M GER TSF Ditzingen (GER)
75 MENZEL Wolfgang 1996 M GER MTV München (GER)
76 STAHL David 1997 M GER TSV Neu-Ulm (GER)
77 KLEINER Stefan 1995 M GER TV Kaufbeuren (GER)
78 FRÖSCHL Lucas 1998 M GER Heidenheimer SB (GER)
78 BERNER Daniel 1997 M GER SV Waldkirch (GER)
80 GUDERA Jonas 1999 M GER Fechtverein Heidelberg (GER)
81 SCHMID Felix 1997 M GER Heidenheimer SB (GER)
82 WINTERHALTER Felix 1997 M GER TSG Reutlingen (GER)
83 KETZER Maximilian 1999 M GER KSZU Meiningen (GER)
84 STEUERLE Alexej 1997 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
85 BIEDERMANN Richard 1997 M GER SFV Oschatz (GER)
86 RÖHM Louis 2000 M GER TSG Reutlingen (GER)
87 SCHOTH Thorben 1998 M GER SV Waldkirch (GER)
88 KNORR-KARANIKOLAS Niko 1998 M GER Fechtverein Heidelberg (GER)
89 FEST Christian 1999 M GER FSC Cottbus (GER)
90 SCHWARZ Jacob 1996 M GER FC Leipzig (GER)
91 GEORGE Marlon 1997 M GER MTV Braunschweig (GER)
91 SCHUMACHER Moritz 1999 M GER Fechtzentrum TSV Hagen (GER)
93 OCHS Vincent 1996 M GER SV Waldkirch (GER)
94 ZIPPELIUS Leo 1998 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
95 TWENT Manuel 1998 M GER Osnabrücker SC (GER)
96 MÜLLER Dean 2000 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
97 RIEBLINGER Fabian 1999 M GER TV Augsburg (GER)
98 HACK Maximilian 1995 M GER FC Hardheim-Höpfingen (GER)
99 BONTES Joris 1997 M NED KMSV (NED)
100 GÖTTKEN Tim 1997 M GER Heidenheimer SB (GER)
101 KRAUSE Alexander 1999 M GER FC Leipzig (GER)
102 KLEINER Lukas 2000 M GER FC Hardheim-Höpfingen (GER)
103 WASZAK Phil 1999 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
104 MALCHAREK Yves 1998 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
105 STRUZYNA Marcel 1996 M GER TG Schwenningen (GER)
106 SCHULZE-STEINEN Eino 2000 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
107 RIETDORF Clemens Johann 1996 M GER FC Leipzig (GER)
108 BECKER Sascha 1997 M GER SC Itzehoe (GER)
109 PEUYN Miguel 1995 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
110 HELBIG Niclas 2000 M GER FC Bischofswerda (GER)
111 FISCHER Artur 2000 M GER FC Leipzig (GER)
112 RODRIGUEZ Sebastian 1999 M GER FC Berlin Südwest (GER)
113 KACZMAREK Kacper 1999 M GER Frankfurter TV (GER)
114 NÖLLER Lucas 1997 M GER FC Leipzig (GER)
115 WALTHER Johannes 1998 M GER KSZU Meiningen (GER)
117 ZIMMERMANN Lucas 1997 M GER SV Waldkirch (GER)
118 FRÖSCHL Carl-Noah 1999 M GER Heidenheimer SB (GER)
119 KRAPPATSCH Robin 1998 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
120 SEUTHE Adrian 1997 M GER Fechtzentrum TSV Hagen (GER)
121 FISCHER Jonas 2000 M GER Dresdener FC (GER)
122 HÜNNIGER Nico 1999 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
123 Round KIENZLE Marlin 1999 M GER SV Waldkirch (GER)
124 Round VOLK Lucien 1998 M GER MTV München (GER)
125 Round HEIN Eric 1999 M GER [i] PSV Berlin (GER)
126 Round GNAIER Luc 2000 M GER Heidenheimer SB (GER)
127 Round JAKOB Thomas 1997 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
127 Round ROSENAU Colin 1998 M GER FC Ravenstein (GER)
129 Round AUERSWALD Marius 1999 M GER Fechtzentrum TSV Hagen (GER)
130 Round DEIßLER Niklas 1999 M GER Heidenheimer SB (GER)
131 Round PREISS Marlo 2000 M GER OSC Potsdam (GER)
132 Round JEDICH David 2000 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
133 Round KOPPENHOFER Stefan 1998 M GER MTV Ingolstadt (GER)
134 Round AUGUSTIN Paul 2000 M GER Heidenheimer SB (GER)
135 Round REMPFER Fabio 2000 M GER TSG Reutlingen (GER)
135 Round DITTLER Ludwig 1997 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
137 Round MARTIN Tobias 2000 M GER Dresdener FC (GER)
138 Round HESSE Paul Jannes 2000 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
138 Round IRSCH Joshua 2000 M GER Fechterring Hochwald (GER)
140 Round DELLS Vito 1999 M GER FC Berlin Südwest (GER)
142 1st round HELMKE Christopher 1998 M GER Wiesbadener FC (GER)
143 1st round SAUER Laurin 1999 M GER TSF Ditzingen (GER)
144 1st round ZUR MÜHLEN Lars 1998 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
145 1st round OLEAK Sebastian 1999 M GER KSZU Meiningen (GER)
146 1st round GÜNTHER Till 2000 M GER FC Grunewald (GER)
147 1st round WECKERLE Tobias 2000 M GER SV Böblingen (GER)
147 1st round STOCH Kolja 2000 M GER Heidenheimer SB (GER)
147 1st round VOLK Gabriel 2000 M GER Päd. Baden Baden (GER)
147 1st round LESCHKE Jakob 1999 M GER OSC Potsdam (GER)
151 1st round DEHN Julius 2000 M GER EFG Essen (GER)
152 1st round HAUFF Ruben 2000 M GER TSF Ditzingen (GER)
153 1st round BOEHNKE Joram 2000 M GER 1.SC Norderstedt (GER)
154 1st round GECKELER Dominik 2000 M GER TSG Reutlingen (GER)
155 1st round FRITSCHLER Philipp-Leander 1999 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
156 1st round MAYER Vinzenz 1999 M GER Wiesbadener FC (GER)
157 1st round TAMASI Roman 2000 M GER TSG Reutlingen (GER)
157 1st round QUERCETTI Philipp 1998 M GER TSF Ditzingen (GER)
159 1st round NARDOZZA Mattia 1998 M GER FC Grunewald (GER)
160 1st round STEIN Niklas 2000 M GER SV Waldkirch (GER)
161 1st round DOLG Maximilian 2000 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
161 1st round STAHL Jonathan 1999 M GER TSV Neu-Ulm (GER)
163 1st round DENK Jared 2000 M GER SV Böblingen (GER)
164 1st round MENSCHIK Lauritz 1999 M GER FC Berlin Südwest (GER)
165 1st round BLAHA Malte-Cetric 1998 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)