Back to list

Results

ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΦΗΒΩΝ
GRE ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚH
November 4, 2017 - November 4, 2017

Foil Men's U17 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 ROMANIA       ROU
1 SIRB Alexandru 2001 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
1 CRISTIAN Razvan 2001 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
1 PIRVA Alexandru 2001 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
2 FRANCE       FRA
2 TRAORE Sadio 2003 M FRA PARIS CEP (FRA)
2 GREGORI Nathan 2003 M FRA
2 ABIDI Neil 2003 M FRA PARIS CEP (FRA)
2 ABDELJALIL Wael 2003 M FRA PARIS CEP (FRA)
3 TURKEY       TUR
3 OZYALCIN Utku 2002 M TUR
3 TUNCER Poyraz 2003 M TUR Altinyurt S.K. (TUR)
3 EYUPOGLU Alp 2002 M TUR Altinyurt S.K. (TUR)
3 CETINEL Baha Baykal 2002 M TUR Altinyurt S.K. (TUR)
4 DENMARK       DEN
4 WILMONT JEINER Ruben 2003 M DEN Trekanten København (DEN)
4 WINTERBERG-POULSEN Jonas 2001 M DEN Trekanten København (DEN)
4 POULSEN Silas 2002 M DEN Trekanten København (DEN)
5 TURKEY 2       TUR
5 TORU Emir 2001 M TUR Istanbul Ferdi (TUR)
5 KAMAKGUN Asrin 2001 M TUR Istanbul Ferdi (TUR)
5 OZKAYA Ceday Altar 2001 M TUR Goztepe SK (TUR)
5 GURCAN Nejat Baris 2001 M TUR Istanbul Ferdi (TUR)
6 A.O.X. EGALEO       GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
6 FOUNTOULAKIS Konstantinos 2001 M GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
6 VERVERIS Angelos 2001 M GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
6 GIANNOS RIZOS Ilias 2001 M GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
7 CROATIA       CRO
7 LESKOVAC Janko 2003 M CRO MK Musketiri (CRO)
7 SPOLJAR Borna 2002 M CRO MK ZSM (CRO)
7 NIKOLIC Noa 2002 M CRO MK ZSM (CRO)
8 A.O.X. EGALEO 2       GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
8 TERTIPIS Konstantinos 2003 M GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
8 KAMPANIARIS Georgios 2002 M GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
8 BALLOS Georgios 2004 M GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
9 FRANCE 2       FRA
9 COUTEUX Cesar 2004 M FRA VINCENNES CE (FRA)
9 CHBEL Zakaria 1900 M FRA PARIS CEP (FRA)
9 DUBOIS DUROSINI Marcello 2004 M FRA PARIS CEP (FRA)
9 GOUGAULT Tam 2003 M FRA PARIS CEP (FRA)
10 INTERNATIONAL MIX-TEAM      
10 RUSKI Mateja 2002 M SRB MK Vojvodina (SRB)
10 TAN Lawrence Everett 2001 M PHI
10 DABIC Juraj 2003 M CRO
11 A.X.I.A. ATHENS       GRE A.X.I.A. ATHENS (GRE)
11 PIKOULIS Vasileios 2001 M GRE ODYSSEAS HALANDRIOU (GRE)
11 MANOLIKAS Georgios 2001 M GRE A.X.I.A. ATHENS (GRE)
11 PAPADATOS Charalampos 2002 M GRE A.X.I.A. ATHENS (GRE)
12 ROMANIA 2       ROU
12 PAVEL Gabriel 2003 M ROU CSTA Bucuresti (ROU)
12 ROSU Vlad 2003 M ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
12 SURCEL Petru 2003 M ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
13 DENMARK 2       DEN
13 NIELSEN Christopher 2004 M DEN Trekanten København (DEN)
13 WEYHRETER Samuel 2001 M DEN Trekanten København (DEN)
13 GJALDBÆK Steffen 2002 M DEN Trekanten København (DEN)
14 GREECE       GRE
14 BARDAKAS Dionysios 2001 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
14 ZACHAROPOULOS Sotirios 2001 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
14 MOSCHOPOULOS Dimitrios 2003 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
15 BULGARIA       BUL
15 NIKOLOV Kaloyan 2001 M BUL Shumen (BUL)
15 MLADENOV Lyuboslav 2004 M BUL Shumen (BUL)
15 POPOV Emanuil 2002 M BUL Olympic (BUL)
16 ROMANIA 3       ROU
16 MOCANU Radu 2002 M ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
16 ALBEANU Justin 2002 M ROU
16 MARIN Stefan 2004 M ROU CSTA Bucuresti (ROU)
17 GREECE 2       GRE
17 MALTEZAKIS Panagiotis 2003 M GRE O.X.GLYFADAS (GRE)
17 SOFRAS Dimitrios-Nikolaos 2004 M GRE O.X.GLYFADAS (GRE)
17 STAMATOPOULOS Konstantinos 2004 M GRE O.X.GLYFADAS (GRE)
17 GEIGER Iasonas 2002 M GRE
18 QATAR       QAT
18 AL-JABER Mohammed 2001 M QAT
18 AL-MUTAWA Hussain 2002 M QAT
18 ALSOWAIDI Faisal 2003 M QAT
19 TURKEY 3       TUR
19 ERDUR Demir Uras 2004 M TUR Goztepe SK (TUR)
19 TONER Demir 2004 M TUR
19 GUNAY Batu 2004 M TUR Goztepe SK (TUR)
19 SAHIN Deniz Emre 2003 M TUR Goztepe SK (TUR)
20 BULGARIA 2       BUL
20 MATEEV Matey 2005 M BUL Trakiya (BUL)
20 ALEXIEV Teodor 2003 M BUL Olympic (BUL)
20 NIKOLOV Yasen 2005 M BUL Slavia (BUL)
20 LECHEV Viktor 2004 M BUL Shumen (BUL)
21 GREECE 6       GRE
21 GREECE 3       GRE
21 GEROSIDERIS Sotiris 2006 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
21 KATIKARIDIS Angelos 2004 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
21 SACHINIDIS Dimitrios 2005 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
22 FRANCE 3       FRA
22 FREBAUT Charles 2004 M FRA PARIS CEP (FRA)
22 CHAPON Louis 2004 M FRA PARIS CEP (FRA)
22 CHAVANE Alexix 2004 M FRA PARIS CEP (FRA)
23 BULGARIA 3       BUL
23 STOYCHEV Velin 2004 M BUL Escalibur (BUL)
23 IVANOV Kaloyan 2002 M BUL Escalibur (BUL)
23 BONCHEV Preslav 2004 M BUL Escalibur (BUL)
23 ZHELYAZKOV Nikola 2004 M BUL Escalibur (BUL)
24 GREECE 7       GRE
24 GREECE 4       GRE
24 ANTONOF Ilias 2002 M GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
24 PANOURGIAS Ioannis-Pavlos 2005 M GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
24 TZOVANIS Artemios 2006 M GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
25 GREECE 8       GRE
25 GREECE 5       GRE
25 APOSTOLOPOULOS Epaminondas 2003 M GRE A.X.I.A. ATHENS (GRE)
25 KANELLOS Christos 2005 M GRE A.X.I.A. ATHENS (GRE)
25 KONTOGIANNOPOULOS Ioannis 2003 M GRE A.X.I.A. ATHENS (GRE)