Back to list

Results

European Cadet Circuit
GER Göppingen
December 11, 2010 - December 12, 2010

Sabre Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 DERSHWITZ Eli 1995 M USA
2 SINGER Martin 1994 M HUN MTK (HUN)
3 SEITZ Tom 1994 M FRA PARIS USM (FRA)
3 PAK Peter 1995 M USA
5 VARENNE Victor 1994 M FRA TARBES ATE (FRA)
6 PASKOV Pancho 1994 M BUL Svechnikov (BUL)
7 STASZAK Artur 1994 M POL KKSz Konin (POL)
8 ANDREEV Iliy 1995 M RUS
9 GORSKIY Mikhail 1994 M RUS
10 REDWANZ Rouven 1995 M GER TSG Eislingen (GER)
11 LAMBERT Maxence 1994 M FRA TARBES ATE (FRA)
12 GÖRZEN Thomas 1994 M GER FC Göppingen (GER)
13 ANNIC Edern 1995 M FRA DINARD LAMES (FRA)
14 FABRE Mehdi 1994 M FRA KREMLIN CSA (FRA)
15 LOSS Geoffrey 1994 M USA
16 MATEISIN Piotr 1994 M MDA Scoala de Scrima (MDA)
17 THOMAS Clement 1994 M FRA ST GREGOIRE (FRA)
18 VOROS Balint 1995 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
19 BRAILOVSKIY Nikolay 1994 M RUS
20 FRENCH Martin 1994 M USA
21 SENEGAS Remi 1994 M FRA MEYLAN SE (FRA)
22 DONZELLO Riccardo 1994 M GER Königsbacher SC (GER)
23 BURNEV Lyuboslav 1994 M BUL Svechnikov (BUL)
24 SZCZEPANIAK Hubert 1994 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
25 BUCHWALD Isaac 1995 M USA
26 DOMANSKI Adam William 1995 M GER FR Nürnberg (GER)
27 DE VISSCHER Jules-Emile 1995 M BEL Confrerie Gent (BEL)
28 ALKANGE Simon 1995 M FRA STRASBOURG UC (FRA)
29 SZABO Toni 1994 M HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
30 DE LANDRO Mario 1994 M GBR Edinburgh FC (GBR)
31 MUNZ Max 1994 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
32 OBERKIRCH Yannick 1994 M GER Königsbacher SC (GER)
33 STARSHINOV Maksim 1994 M RUS
34 YILDIRIM Enver 1995 M TUR Bekir Yilmaz GSK (TUR)
35 BARANOVSKIY Alexander 1994 M RUS
36 HALLSTEN John 1994 M USA
37 STREETS Kaito 1994 M JPN
38 MONTI Christopher 1994 M USA
39 KOCH Frederik 1994 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
40 ARTESI Fabio 1994 M GBR Camden FC (GBR)
41 LATZKO Bastian 1995 M GER TSG Eislingen (GER)
42 LARIVIERE Leo 1994 M FRA FACHES CE (FRA)
43 VASIAEV Aleksandr 1996 M RUS
44 PETROV Artem 1994 M RUS
45 SANDOR Mate 1994 M HUN UTE Budapest (HUN)
46 SERIKOV Robert 1994 M RUS
47 WYSTEL Marcin 1994 M POL AZS AWF Katowice (POL)
48 ZAPOROJCENCO Nicolai 1994 M MDA CSTA Bucuresti (ROU)
49 DUKHVALOV Denis 1994 M USA
50 SCOTT Stuart 1994 M GBR Laszlo (GBR)
51 GERT Eduard 1996 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
52 KOCH Domenik 1995 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
53 BAIDACHENKO Vadym 1994 M UKR Cherkasy (UKR)
54 KANAREK Krzysztof 1994 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
55 HERBST Fabian 1995 M AUT FC Villach (AUT)
56 CHORCHOWSKI Kewin 1995 M POL KKSz Konin (POL)
57 SCHNEIDER Benno 1994 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
58 DZWONIARSKI Damian 1994 M POL KKSz Konin (POL)
59 ROTH Thomas Friedrich 1994 M GER TSV Kenten (GER)
59 CAMUS Jan Patrick 1996 M GER Herner TC (GER)
61 FARKAS Miklos 1995 M HUN NTE Nagykanizsa (HUN)
62 RUPPERT Tim Niclas 1994 M GER TV Alsfeld (GER)
63 RACZ Viktor 1994 M HUN Karpati (HUN)
64 TALIA Sergey 1994 M RUS
65 KOSSUTH Balint 1996 M HUN UTE Budapest (HUN)
66 FALB Andreas 1994 M GER TV Ingolstadt (GER)
66 MÖLLER Tom 1994 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
68 PALABRICA Alex 1995 M USA
69 KRASILNIKOV Rostislav 1995 M RUS
70 DE VOS Pieter 1995 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
71 WEBB Jonathan 1996 M GBR Camden FC (GBR)
72 CASATCHIN Gheorghi 1994 M MDA Scoala de Scrima (MDA)
73 ZEYNALOV Ruslan 1994 M RUS
74 PYZDER Adam 1995 M POL KKSz Konin (POL)
75 BETTLE William 1994 M GBR C.A.D.S Junior Club (GBR)
76 KOROBKO Andrey 1994 M RUS
77 DANILENKO Dmitriy 1995 M RUS
78 PUKAL Bartosz 1995 M USA
79 GORI Riccardo 1995 M ITA [i] CS Fides Livorno (ITA)
80 BUCHKOVSKIY Artem 1995 M RUS CSKA Moscow (RUS)
81 SZLAMA Akos 1994 M HUN DVSZ Szigetszentmiklos (HUN)
82 GRZEGOREK Mikolaj 1994 M POL UKS Viktor Warszawa (POL)
83 PEYCRU OPINEL Horace 1994 M FRA PARIS ESCRIM (FRA)
84 KURT Kemal Arda 1994 M TUR [i] EFE SK Ankara (TUR)
85 DEARY William 1997 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
86 SAUER Jonathan 1996 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
87 JANASIK Adam 1994 M POL KKSz Konin (POL)
88 REYNAERT Samuel 1994 M BEL Confrerie Gent (BEL)
89 PIEN Aleksander 1994 M POL Kolejarz 24 Katowice (POL)
90 COSTIN Michael 1995 M USA
91 WALDI Nils 1995 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
92 ALKONYI Vilmos 1995 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
93 SWIERK Stanislaw 1995 M POL KKSz Konin (POL)
94 SEMIN Ilya 1996 M RUS
95 FRENGUELLI Federico 1994 M ITA
96 AMSALEM Rubin 1996 M GBR Camden FC (GBR)
97 STEGER Jonas 1996 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
98 CARANTI Gherardo 1997 M ITA
99 COKAL Emre 1994 M TUR Coskunoz SK (TUR)
100 MITROPOULOS Dimitris 1995 M GRE ATHINAIKI LESHI (GRE)
101 DAVOLI Roberto 1995 M GRE A.E.K. ATHENS (GRE)
102 ARTESI Gianfranco 1994 M GBR Camden FC (GBR)
103 STUCHLIK Marek 1994 M POL AZS AWF Katowice (POL)
104 JACQUES Philippe 1995 M BEL
105 NOLTE Adrian 1994 M GER OFC Bonn (GER)
106 FÖRSTER Sebastian 1994 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
107 GIEBAT Semjon Levin 1994 M GER OFC Bonn (GER)
108 NIGICSER Illes 1994 M HUN Karpati (HUN)
109 DOWSE Niall 1994 M GBR MX Fencing Club (GBR)
110 MILAS Artur 1994 M POL KKSz Konin (POL)
111 BONAH Luis 1997 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
112 HERBON Nick 1996 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
113 BENEDA Tamas 1994 M HUN Budavári BSE (HUN)
114 DENTANT Ian 1996 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
115 SMIRNOV Igor 1994 M RUS
116 HORRIX Jack 1995 M GBR Camden FC (GBR)
117 VEITCH Robert 1994 M GBR Sheffield Sword (GBR)
118 COLLEAU Pierre 1995 M FRA TARBES ATE (FRA)
119 BIERLAIRE François 1994 M BEL [i] CEY Yverdon (SUI)
119 MALINOWSKI Kamil 1994 M POL Palac Mlodziezy Katowice (POL)
121 DESARZENS Lionel 1995 M SUI CEF Founex (SUI)
122 PIRRONE Giovanni 1996 M ITA [i] CS Fides Livorno (ITA)
123 KARASSZON Ervin 1995 M HUN Budavári BSE (HUN)
124 MAGEE Richard 1994 M IRL [i] FOYLE (IRL)
125 JASKOT Jakub 1995 M POL OS AZS Poznan (POL)
126 HENDRA Thomas 1995 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
127 WILLIAMS Nicholas 1995 M GBR North London SC (GBR)
127 DOHI Zoltan 1995 M HUN GEAC Gödöllö (HUN)
129 ARSLAN Abdussamet 1994 M TUR [i] EFE SK Ankara (TUR)
130 PILLER Gergely 1996 M HUN DVSZ Szigetszentmiklos (HUN)
130 BEREUTER Roman 1996 M AUT FUM Mödling (AUT)
132 FERRINI Guido 1994 M ITA CUS Siena ASD (ITA)
133 MALOMSOKI Daniel 1996 M HUN GEAC Gödöllö (HUN)
134 WILLIAMS Gruffydd 1994 M GBR Salle Hunt Roeder (GBR)
135 KAINZ Kevin 1997 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
135 POTTER James 1994 M GBR North London SC (GBR)
137 SMOLSKIY Vladyslav 1998 M UKR Musketeer Odessa (UKR)
137 RUDOLF Jonatan 1995 M HUN Karpati (HUN)
139 KORCZAKOWSKI Sebastian 1995 M POL KKSz Konin (POL)
140 SCHAICH Thomas 1997 M GER TSG Eislingen (GER)
141 1st round RAPP Simon 1997 M GER TSG Eislingen (GER)
142 1st round POTOU Orestis-Kyriakos 1995 M GRE A.E.K. ATHENS (GRE)
143 1st round KINDLER Frederic 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
144 1st round PAPP Bence-Aron 1996 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
145 1st round HANUS Adam 1995 M CZE SK Houstka (CZE)
146 1st round KRAUSE Constantin 1996 M GER TV Wetzlar (GER)
147 1st round FIDANZI Alberto 1995 M ITA [i] CS Fides Livorno (ITA)
148 1st round DESPONT-MARIN Yoan 1995 M SUI CHCH Châtelaine (SUI)
149 1st round EISENTRÄGER Moritz 1996 M GER TV Alsfeld (GER)
150 1st round JENIK Andras 1994 M HUN Budavári BSE (HUN)
151 1st round KULCSAR Kristof 1995 M HUN Budavári BSE (HUN)
152 1st round JAROMIN Pawel 1994 M POL AZS AWF Katowice (POL)
153 1st round WILLIAMSON Andrew 1995 M GBR Edinburgh FC (GBR)
154 1st round EVENIUS Noah 1997 M GER MTV Giessen (GER)
154 1st round BOVAY Joran 1995 M SUI CHCH Châtelaine (SUI)
156 1st round FRANZ-GERSTEIN Joschka 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
157 1st round KOZYARCHUK Sergiy 1996 M UKR Musketeer Odessa (UKR)
158 1st round RITZ Nicolas 1997 M GER FR Nürnberg (GER)
159 1st round GOZDZIK Kamil 1995 M POL KKSz Konin (POL)
160 1st round JONES Matthew 1994 M GBR Salle Ursa FC (GBR)
160 1st round SCHEURICH Lukas 1995 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
162 1st round HAMELMANN Martin 1996 M GER TSC Eintr. Dortmund (GER)
163 1st round PAUL Nils-Ole 1997 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
164 1st round KOST Philipp-Marius 1996 M GER MTV Giessen (GER)
165 1st round PALM Jan 1997 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
166 1st round WIEFHOFF Martin 1996 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
167 1st round BAETENS Arthur 1997 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
168 1st round DÖRR Denis 1997 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
169 1st round SWENNEN Frans 1997 M BEL Schermkring Herckenrode (BEL)
170 1st round HOFMANN David 1996 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
171 1st round OGRISECK Felix 1996 M GER FC Göppingen (GER)
172 1st round BUCHNER Andreas 1996 M GER TSV Weilheim (GER)
173 1st round BATSCH Florian 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
173 1st round WAHL Fabian 1997 M GER TSG Eislingen (GER)
173 1st round SCHWABE Silas 1995 M GER MTV Giessen (GER)
176 1st round TOST Fredrik 1994 M GER TV Alsfeld (GER)
176 1st round HÜLSHÖRSTER Jan Ole 1996 M GER OFC Bonn (GER)
178 1st round RIEDEL Patrick 1997 M GER FR Nürnberg (GER)
179 1st round MORAVEC Tomas 1995 M CZE SK Houstka (CZE)
180 1st round MOCK Sebastian 1996 M GER TSV Kenten (GER)
181 1st round BLOCH Maxime 1997 M BEL
182 1st round APPOLD Jonas 1995 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
182 1st round BLETSCH Luca 1996 M GER TSG Eislingen (GER)
182 1st round WALTER Dominik 1998 M GER FC Göppingen (GER)
185 1st round MOORE Christopher 1996 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
185 1st round VAN DURME Egon 1997 M BEL Confrerie Gent (BEL)