Back to list

Results

Cadet Circuit
HUN Godollo
October 4, 2014 - October 5, 2014

Sabre Men's U17 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N RUSSIA       RUS
1 N BEREZIN Georgiy 1999 M RUS CSKA Moscow (RUS)
1 N STEPANOV Mark 1998 M RUS CSKA Moscow (RUS)
1 N POZDNYAKOV Vladislav 1999 M RUS
1 N PANTELEEV Arseniy 1999 M RUS CSKA Moscow (RUS)
2 N GERMANY       GER
2 N BONAH Raoul 1998 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
2 N HARTMANN Lukas 1998 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
2 N HOLTMANN Alexander 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
2 N KINDLER Frederic 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
3 N USA       USA
3 N SIERADZKY Dawson 1998 M USA
3 N JOHNSON Zachary 1999 M USA
3 N FARFAN-BAYERL Inti 1998 M USA
3 N COHEN Josef 1998 M USA
4 N HUNGARY       HUN
4 N MORVAI Akos 1998 M HUN GEAC Gödöllö (HUN)
4 N DARKO Botond 1998 M HUN VASAS Budapest (HUN)
4 N HEGEDUS Marton 1998 M HUN KVSE Budapest (HUN)
4 N MESZAROS Balazs 1998 M HUN UTE Budapest (HUN)
5 N RUSSIA 2       RUS
5 N BAKHAREV Vyacheslav 1999 M RUS
5 N SVITICH Prokhor 2000 M RUS
5 N KOSTENKO Anatoliy 1998 M RUS
6 N UKRAINE       UKR
6 N YATSYUK Oleksandr 1998 M UKR KIEW (UKR)
6 N SHATAILO Dmytro 1999 M UKR Cherkasy (UKR)
6 N MELNIK Borys 1998 M UKR KIEW (UKR)
6 N KUKSENKO Roman 1998 M UKR Cherkasy (UKR)
7 N USA 2       USA
7 N WOOD Vance 1999 M USA
7 N SOLOMON Daniel 2000 M USA
7 N BURKE William 1998 M USA
7 N REKIETA Patrick 1998 M USA
8 N BELARUS       BLR
8 N LUKYANTSOU Viachaslau 1999 M BLR SCAF RB (BLR)
8 N KIRPICHOU Kiryl 1998 M BLR SCAF RB (BLR)
8 N PINCHUK Maksim 1999 M BLR SCAF RB (BLR)
8 N VASKO Andrei 1998 M BLR MSIT (BLR)
9 N TURKEY       TUR
9 N SAHIN Yalin 2000 M TUR Visnelik Tenis Eskrim SK (TUR)
9 N PEKER Yigit 2000 M TUR Karsiyaka SK (TUR)
9 N KOC Alp Ege 1998 M TUR
9 N HEZER Atakan Islam 1999 M TUR
10 N GERMANY 2       GER
10 N ROMMELSPACHER Ralph 1999 M GER TSG Eislingen (GER)
10 N DUBINSKY Lorenz 1998 M GER
10 N BELLMANN Jonas 1998 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
10 N HILGER Jakob 1998 M GER TuRa Büderich (GER)
11 N RUSSIA 3       RUS
11 N LEBEDEV Ivan 1999 M RUS
11 N INKOV Nikita 1999 M RUS
11 N MAYSTRENKO Alexey 2000 M RUS
12 N GERMANY 3       GER
12 N FRANZ-GERSTEIN Joschka 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
12 N FABIAN André 1998 M GER TV Jahn Oelde (GER)
12 N DEGEN Adrian 1999 M GER TSG Eislingen (GER)
12 N KALOMIRIS Evangelos 1998 M GRE A.E.K. ATHENS (GRE)
13 N POLAND       POL
13 N PROKOPOWICZ Mateusz 1999 M POL UKS 13 Bialystok (POL)
13 N KURZYNA Piotr 1998 M POL UKS 13 Bialystok (POL)
13 N BIALECKI Cezary 1999 M POL MUKS VICTOR (POL)
13 N LADEMANN Karol 1999 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
14 N UKRAINE 2       UKR
14 N HOLOVANOV Andrii 1999 M UKR Nikolaev (UKR)
14 N KAKLIUGIN Maksym 1998 M UKR Nikolaev (UKR)
14 N OBETS Andrii 1998 M UKR Nikolaev (UKR)
14 N TRYFONOV Yevgen 1998 M UKR Nikolaev (UKR)
15 N HUNGARY 2       HUN
15 N FELFOLDI Ferenc Daniel 1999 M HUN UTE Budapest (HUN)
15 N KOZMANOVICS Gabor 1999 M HUN UTE Budapest (HUN)
15 N KAISER Balazs 2001 M HUN UTE Budapest (HUN)
15 N ROMZSA Richard 1999 M HUN UTE Budapest (HUN)
16 N JAPAN       JPN
16 N HOSHINO Kento 1998 M JPN
16 N OYAMA Keishi 1998 M JPN
16 N TAKAGI Ryosuke 1998 M JPN
17 N RUSSIA 4       RUS
17 N KLYUKIN Mikhail 1998 M RUS
17 N CHERKASOV Daniil 1998 M RUS
17 N AYDAROV Semion 1998 M RUS
18 N GERMANY 4       GER
18 N BERGER David 1998 M GER TSV Weilheim (GER)
18 N KÖCK Lars Benedikt 1998 M GER
18 N KRAUS Leon 1998 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
19 N GREAT BRITAIN       GBR
19 N HOWES Nicholas 1998 M GBR
19 N CRAZE Jamie 1999 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
19 N HOLDSWORTH Bertie 2000 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
20 N GERMANY 5       GER
20 N HAAG Louis 2000 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
20 N SCHYMCZYK Finn 1998 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
20 N BLATZ Sebastian 1999 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
21 N GREAT BRITAIN 2       GBR
21 N WATT Caspian 1998 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
21 N HAMILTON Zachary 1999 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
21 N HATELEY Lucas 1999 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
22 N HUNGARY 3       HUN
22 N ANGLER Marcell 1998 M HUN Budavári BSE (HUN)
22 N LENGYEL Balazs 1998 M HUN Budavári BSE (HUN)
22 N RAJKAI Boldizsar 1999 M HUN MTK (HUN)
22 N LAKO Zoltan 1998 M HUN Budavári BSE (HUN)
23 N ROMANIA       ROU
23 N ANICULOESEI Matei 2000 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
23 N ANICULOESEI Pavel 1998 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
23 N ANICULOESEI Petru 1998 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
24 N TURKEY 2       TUR
24 N ANT Mehmet Fatih 1999 M TUR
24 N DURMUS Ali Eren 1998 M TUR TED SK (TUR)
24 N OZSOY Ege 1998 M TUR
24 N SENER Volkan 1998 M TUR
25 N UKRAINE 3       UKR
25 N YEREMENKO Daniel 2001 M UKR
25 N YAROSHENKO Mykhailo 2001 M UKR KIEW (UKR)
25 N KUMPANSKYI Oleksandr 1999 M UKR Cherkasy (UKR)
25 N DANYLIUK Volodymyr 1999 M UKR Khmelnitskiy (UKR)
26 N SWITZERLAND       SUI
26 N PERROUD Adrien 1999 M SUI CEF Founex (SUI)
26 N PORET Jules 1998 M SUI
26 N TOMMASINA Redimson 1998 M SUI
27 N BULGARIA       BUL
27 N BULDEEV Stefan 1999 M BUL Trakiya (BUL)
27 N MANDOV Ivan 1998 M BUL
27 N TSVETKOV Dobromir 2000 M BUL Plovdiv BG (BUL)
28 N BELGIUM       BEL
28 N TOCH Karel 1999 M BEL Confrerie Gent (BEL)
28 N POIZAT Adrien 1998 M BEL Sabre Noir (BEL)
28 N DE RIDDER Arne 2000 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
28 N BOTTECCHIA Arnaud 1998 M BEL Confrerie Gent (BEL)
29 N GERMANY 6       GER
29 N BROMMER Daniel 1999 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
29 N SCHWEIGERT Luca 1999 M GER
29 N LANDWEHR Fabian 1999 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
30 N HUNGARY 4       HUN
30 N FEHER Balazs 2000 M HUN VASAS Budapest (HUN)
30 N FEKETE Giorgio 1999 M HUN VASAS Budapest (HUN)
30 N TOTH Benedek 2000 M HUN VASAS Budapest (HUN)
31 N DUSEK Jindrich 1998 M CZE SK Houstka (CZE)
31 N GEMESI Botond 1998 M HUN GEAC Gödöllö (HUN)
31 N MAGYARI Domonkos 1998 M HUN GEAC Gödöllö (HUN)
31 N VASS Kristof 1998 M HUN GEAC Gödöllö (HUN)
32 N POLAND 2       POL
32 N GLASNER Hubert 2000 M POL KKSz Konin (POL)
32 N MIKOLAJCZYK Bartosz 1999 M POL KKSz Konin (POL)
32 N DZIUBLEWSKI Maurycy 1999 M POL KKSz Konin (POL)
32 N BORKIEWICZ Krystian 1999 M POL KKSz Konin (POL)
33 N NETHERLANDS       NED
33 N BOUWMAN Dirk-Jan 2000 M NED s.v. Surtout (NED)
33 N FAAS Quinton 2000 M NED s.v. Surtout (NED)
33 N OBDEIJN Bente 1999 M NED SC Amsterdam (NED)
34 N ROMANIA 2       ROU
34 N PETRESCU Andrei 2000 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
34 N ALUPEI Alexie 1999 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
34 N FLOREA Cristian 1999 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
34 N NYIRI Peter 2000 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
35 N GREAT BRITAIN 3       GBR
35 N EDWARDS Thomas 1999 M GBR Rivington Park FC (GBR)
35 N EDWARDS James 2000 M GBR
35 N TALBOT Henry 1999 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
36 N GREAT BRITAIN 4       GBR
36 N HUNKIN Samuel 1998 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
36 N BOOTE Alexander 1999 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
36 N BOORNE Samuel 2001 M GBR
37 N SURDUCAN Valentin 1998 M ROU CSM Brasov (ROU)
37 N LONGO Leonardo Lorenzo 2001 M ITA
37 N CUCCHIARA Vittorio Camillo 2000 M ITA
37 N AILINCA Rares 2001 M ROU CSM Brasov (ROU)
38 N UKRAINE 4       UKR
38 N ROHOZIAN Mykhailo 2000 M UKR KIEW (UKR)
38 N BABIUK Oleksii 2001 M UKR KIEW (UKR)
38 N TIUTIUNNYK Denys 1999 M UKR Cherkasy (UKR)
38 N ISAKOV Yegor 1998 M UKR Cherkasy (UKR)
39 N BELGIUM 2       BEL
39 N KURVERS Lester 2002 M BEL Confrerie Gent (BEL)
39 N DELTOUR Axel 2000 M BEL
39 N PROSSE Mael 2001 M BEL Sabre Noir (BEL)
40 N TURKEY 3       TUR
40 N SOYKAN Yagan 2001 M TUR Visnelik Tenis Eskrim SK (TUR)
40 N YALCINBAYIR Batu 2001 M TUR
40 N OZSOY Emre Can 2001 M TUR
41 N BELARUS 2       BLR
41 N LUKYANETS Siarhei 1999 M BLR SCAF RB (BLR)
41 N HANCHAROU Mikhail 1998 M BLR SCAF RB (BLR)
41 N BARADZIN Ilya 1999 M BLR SCAF RB (BLR)
42 N TURKEY 4       TUR
42 N DINCGIL Emir 2001 M TUR Karsiyaka SK (TUR)
42 N KILIC Eren 2001 M TUR Bursa Ferdi (TUR)
42 N HEPER Akin Deniz 1999 M TUR
43 N POLAND 3       POL
43 N ZIARNOWSKI Rafal 1999 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
43 N GORSKI Mikolaj 2000 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
43 N SOSULSKI Piotr 2000 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
44 N TURKEY 5       TUR
44 N LAYOUNI Selim Mourad 2001 M TUR Bursa Ferdi (TUR)
44 N KATAR Osman Arda 2001 M TUR Ankara Eskrim S.K. (TUR)
44 N ATAER Emir Fikret 2000 M TUR Visnelik Tenis Eskrim SK (TUR)
45 N ROMANIA 3       ROU
45 N GRADISTEANU Vlad 2000 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
45 N LAVOISARD Kirian 1999 M ROU ACS DUEL BUCURESTI (ROU)
45 N ROBCIUC Andrei 1999 M ROU ACS DUEL BUCURESTI (ROU)
45 N BAIASU Alexandru 2000 M ROU ACS DUEL BUCURESTI (ROU)
46 N ROMANIA 4       ROU
46 N MUNTEANU Luca 2000 M ROU ACS DUEL BUCURESTI (ROU)
46 N SECOSAN Radu 2000 M ROU ACS DUEL BUCURESTI (ROU)
46 N SECOSAN Vlad 1998 M ROU ACS DUEL BUCURESTI (ROU)