Back to list

Results

Cadet Circuit
HUN Budapest
October 21, 2017 - October 22, 2017

Foil Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 DI TOMMASO Alessio 2001 M ITA
2 MACCHI Filippo 2001 M ITA
3 JOHNSON Cole 2001 M USA
3 FEDOROV Daniil 2001 M RUS
5 OLIVARES Marcello 2001 M USA
6 BRAVO Kenji 2001 M USA
7 GASSNER Ethan 2001 M USA
8 DING Allan 2001 M USA
9 PIERALISI Leonardo 2001 M ITA
10 IIMURA Kazuki 2003 M JPN
11 MARTINI Tommaso 2002 M ITA
11 SCARPA Ryan 2001 M USA
13 BABA Shunsuke 2002 M JPN
14 KOVAL Anton 2001 M RUS
15 LU Kerry 2001 M USA
16 DANIEL Ashton 2001 M USA
17 LORENZON Tommaso 2001 M ITA
18 SNYTSHEUVEL John 2001 M USA
18 GOTTSCHALK Julian 2001 M JPN
20 TIO Maximus Jun Hong 2002 M SGP Z Fencing (SGP)
21 ZHENG Andrew 2001 M USA
22 YAMAGUCHI Arata 2002 M JPN
23 LAURIA Enrico Giovanni 2001 M ITA CS Cuneo (ITA)
24 DEBACK Maximus 2001 M USA
25 FAEDO Tommaso 2002 M ITA
26 TAN Lawrence Everett 2001 M PHI
27 DANILICHEV Ignat 2001 M RUS
28 LEVY Jasper 2001 M USA
29 PANAZZOLO Matteo 2002 M ITA AS Padova (ITA)
30 KRAVTSOV Daniil 2002 M RUS
31 PIRVA Alexandru 2001 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
32 BARANNIKOV Egor 2002 M RUS
33 NOSKOV Ivan 2001 M RUS
34 CHUNG Andrew 2003 M USA
35 ROGER Constant 2001 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
35 ARCHILEI Tommaso 2001 M MEX
37 WEBER Daan 2001 M NED Holland Schermen (NED)
38 DI VEROLI Damiano 2003 M ITA G. VERNE SCHERMA (ITA)
39 LOMBARDI Giulio 2002 M ITA
40 VOGLER Justin 2003 M USA
41 DAMINOV Rustem 2001 M RUS
42 TOTUSEK Marek 2002 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
43 CHEN James 2003 M USA
44 BONATO Jacopo 2002 M ITA
45 NIJS Mathieu 2002 M BEL Schermkring Herckenrode (BEL)
46 GARRO Sebastiano Francesco 2001 M ITA
47 KATKOV Artem 2001 M RUS
48 FAKHRETDINOV Damir 2001 M RUS
49 WANG Brian 2001 M USA
50 POPOV Ivan 2001 M RUS
51 KNIAZEV Ivan 2001 M RUS
51 ADOUL Raian 2003 M ITA CS Ancona (ITA)
53 HORVATH Soma 2003 M HUN
54 BEWERNICK Douglas Edward Jr 2001 M JPN
55 NARITA Koya 2001 M JPN
55 HOSSFELD Finn 2001 M USA
57 LORENZONI Davide Ryoga 2003 M JPN
58 LI Brian 2002 M CAN
59 NISHIGUCHI Yasutaka 2002 M JPN
59 NISHIGUCHI Yasutaka 2002 M JPN
60 SCHUBERT Max 2001 M AUT FU Mödling (AUT)
61 VANNUCCI Francesco 2002 M ITA
62 IUSHKEVICH Savva 2002 M RUS
63 SZEMES Gergo 2003 M HUN Kunszentmiklósi Vivóegylet (HUN)
64 TKACH Daniil 2002 M UKR Nikolaev (UKR)
65 GOREN Raz 2001 M ISR Hapoel Haifa (ISR)
66 QUAGLIOTTO Filippo 2001 M ITA
67 BINDER Zachary 2003 M USA
68 BAZULEV Vadim 2001 M RUS
69 VERVERIS Angelos 2001 M GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
70 PANTANETTI Lorenzo 2001 M ITA
71 ERBETTA Diego 2002 M SUI CAL Lausanne (SUI)
72 MIHALY Andor 2002 M HUN Torekves (HUN)
73 LOUIE Bryce 2002 M USA
73 RAIS Krisztian 2001 M HUN Torekves (HUN)
75 NAGY Szilard 2001 M HUN Torekves (HUN)
76 FRANZONI Giuseppe 2003 M ITA
76 MADURA Mate 2002 M HUN
78 FUJISAWA Shoma 2001 M JPN
78 TORCHIO Giovanni 2001 M ITA AS Padova (ITA)
80 KORABLIN Anton 2002 M RUS
81 PITCHER Skylar Lee 2002 M LAT
82 KOBZAR Maksim 2002 M RUS
83 SPOLJAR Borna 2002 M CRO MK ZSM (CRO)
84 SIRB Alexandru 2001 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
85 MAKK Domonkos 2002 M HUN Torekves (HUN)
86 FOUNTOULAKIS Konstantinos 2001 M GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
87 AZIMKO Yahor 2002 M BLR
88 KAMPANIARIS Georgios 2002 M GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
89 TSUBO Soma 2002 M JPN
90 MOLNAR Martin 2001 M HUN MTK (HUN)
91 KOVALCUKS Vladislavs 2002 M LAT Florete (LAT)
92 FLORES-HENRIQUEZ Patrik 2001 M HUN Budavari Vivo (HUN)
93 IGARI Tsubasa 2002 M JPN
94 ZOONS Axel 2001 M NED SC Amsterdam (NED)
95 BULAVA Semen 2001 M UKR KIEW (UKR)
96 TOTH Gergely 2002 M HUN Torekves (HUN)
96 KRALIK Roman 2001 M SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
98 BORISOV Timofei 2001 M RUS SC St. Petersburg (RUS)
99 MAROZ Ivan 2001 M BLR RGUOR (BLR)
99 GERZICAK Daniel 2001 M CZE Sokol Brno (CZE)
99 SUHA Adam 2001 M HUN Terezvaros (HUN)
102 GYÖRGY Bendeguz 2004 M SVK KS Samorin (SVK)
102 GYÖRGY Bendeguz 2004 M SVK KS Samorin (SVK)
103 SARMANY Zoltan 2002 M SVK KS Samorin (SVK)
104 LIM Jonathan Tzien Yih 2002 M SGP Z Fencing (SGP)
105 KOVACS Gergely 2002 M HUN Terezvaros (HUN)
106 ROTARU Nicolae 2001 M MDA Scoala de Scrima (MDA)
107 BENYUS Fulop 2001 M HUN Torekves (HUN)
108 SARDELLI Elia 2002 M ITA
109 RUSKI Mateja 2002 M SRB MK Vojvodina (SRB)
110 ROSU Vlad 2003 M ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
111 SURCEL Petru 2003 M ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
112 SZANTAY Benedek 2001 M HUN BHSE (HUN)
113 TANASE Mihai 2001 M MDA Scoala de Scrima (MDA)
114 DUALEH Quincy 2001 M NED s.v. Ter Weer (NED)
115 POSUNKO Luka 2002 M UKR
116 JOEMRATI Ashwan 2002 M NED Holland Schermen (NED)
117 TERTIPIS Konstantinos 2003 M GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
118 CRISTIAN Razvan 2001 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
119 GIANNOS RIZOS Ilias 2001 M GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
120 WEE Lionel Yit Hui 2001 M SGP Z Fencing (SGP)
121 AKSAMIT Mikalai 2002 M BLR
122 MAMATOV Ruslan 2002 M RUS
123 MALAKHOV Ivan 2001 M RUS
124 KLOS Metodej 2001 M CZE USK Praha (CZE)
125 PNIVCHUK Bogdan 2001 M UKR
126 MARESCH Kornel 2002 M HUN Budavari Vivo (HUN)
127 BRESSLAUER Tobias 2002 M AUT FU Mödling (AUT)
128 SAARELA Ilkka 2001 M FIN Oulun Miekkailuseura (FIN)
129 NIKOLIC Noa 2002 M CRO MK ZSM (CRO)
130 GAL Botond 2002 M HUN
131 BANYIK Benjamin 2003 M HUN Terezvaros (HUN)
132 ROPRAZ Aurélien 2003 M SUI CEM Morges (SUI)
133 DE WAAL Dieter 2001 M NED Holland Schermen (NED)
134 FARKAS Matyas 2003 M HUN Torekves (HUN)
135 LISOVYI Bohdan 2003 M UKR
136 VYMAZAL Jan 2001 M CZE Serm Ostrava (CZE)
137 SANTAGATI Giuseppe 2001 M ITA
138 MOLNAR Endre 2003 M HUN
139 FINSTERBUSH Ori 2003 M ISR Hapoel Gilboa (ISR)
140 PAVEL Gabriel 2003 M ROU CSTA Bucuresti (ROU)
141 HANZL Andras Jozsef 2001 M HUN MTK (HUN)
142 HEISKARI Ilmari 2001 M FIN Oulun Miekkailuseura (FIN)
143 TOURNIER Lucas 2001 M SUI PAYS DE GEX (FRA)
144 ZSIGMOND Daniel 2003 M HUN
145 MACHEK Vince 2003 M HUN
146 BIELCIK Dominik 2003 M SVK KS Samorin (SVK)
147 SKORKA Csongor 2004 M HUN Terezvaros (HUN)
148 LESKOVAC Janko 2003 M CRO MK Musketiri (CRO)
149 PROKOPOV Oleksii 2001 M UKR Khmelnitskiy (UKR)
150 CMIEL Martin 2001 M CZE Serm Ostrava (CZE)
151 1st round KYTAIEV Vladyslav 2002 M UKR Nikolaev (UKR)
152 1st round YLITERVO Santeri 2002 M FIN Oulun Miekkailuseura (FIN)
153 1st round TOTH Bence 2002 M HUN
154 1st round PIKOULIS Vasileios 2001 M GRE ODYSSEAS HALANDRIOU (GRE)
155 1st round LOO Howcher 2002 M SGP Z Fencing (SGP)
156 1st round KOKOROVETS Oleh 2003 M UKR KIEW (UKR)
157 1st round KULYKOV Mykyta 2003 M UKR
157 1st round SABIRAU Uladzislau 2001 M BLR MSIT (BLR)
159 1st round IONITA Luca 2003 M ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
160 1st round KOTIKANGAS Joonas 2003 M FIN Oulun Miekkailuseura (FIN)
161 1st round HUSAINOVS Zans 2003 M LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
162 1st round SLEZAK Martin 2003 M CZE Sokol Brno (CZE)
163 1st round KUCHTA Leopold Marc 2003 M SVK Mannheimer FC (GER)
164 1st round LEHNER Leon 2003 M AUT FK Vöcklabruck (AUT)
164 1st round DABIC Juraj 2003 M CRO
164 1st round HUMEN Pavlo 2003 M UKR Uzhgorod (UKR)
167 1st round NAGY Roland 2002 M HUN
167 1st round VANDENBULCKE Charles 2002 M BEL SK Vast Als Eik (BEL)
169 1st round TOLGYESI Odon 2002 M HUN Terezvaros (HUN)
170 1st round IVANCSICS Ambrus 2003 M HUN Torekves (HUN)
171 1st round SAIFI Teymour 2003 M GER Jordan Fencing Academy (JOR)
172 1st round GRUFIK Michal 2003 M CZE
172 1st round POINTNER Maximilian 2002 M AUT TVJ Wels (AUT)
174 1st round TAKHTABAIEV Henrikh 2002 M UKR
175 1st round POLIAKOV Roman 2001 M UKR Lviv (UKR)
176 1st round HEDEGAARD Magnus Milton Dencker 2003 M DEN Hellerup FK (DEN)
177 1st round VANDE BROECK Theo 2001 M BEL CE Les 3 armes (BEL)
177 1st round BURAS David 2001 M HUN MTK (HUN)
179 1st round BODNAR Myhailo 2002 M UKR Lviv (UKR)
179 1st round YANKOVYCH Mykyta 2003 M UKR KIEW (UKR)
181 1st round KOVACINA Eric 2003 M CRO MK Karlovac (CRO)
182 1st round VID Attila 2004 M HUN Terezvaros (HUN)
183 1st round POLAK Marek 2001 M CZE Sokol Brno (CZE)
183 1st round GAVRELIUC Pavel 2002 M MDA Scoala de Scrima (MDA)
185 1st round RIVA Dino 2003 M SUI CEM Morges (SUI)
185 1st round SAIFI Kiyan 2003 M GER Jordan Fencing Academy (JOR)
185 1st round BOYER-DRÆBY Milo Oskar 2003 M DEN Trekanten København (DEN)
188 1st round KUNSTIC Patrik 2003 M CRO
188 1st round BAJEVS Natans 2002 M LAT Asmens (LAT)
188 1st round FODOR Adam 2001 M HUN
191 1st round YOSHIDA Itsuki 2001 M JPN
192 1st round JOHA Luka 2004 M CRO MK Karlovac (CRO)
193 1st round PARADI Marton 2003 M HUN
194 1st round TOTH Zsombor 2004 M HUN Terezvaros (HUN)