Back to list

Results

Cadet Circuit
GBR Manchester
October 14, 2017 - October 15, 2017

Foil Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 WINTERBERG-POULSEN Jonas 2001 M DEN Trekanten København (DEN)
2 MANGIAROTTI Lorenzo Francesco 2001 M ITA
3 LIM Matthew James Quan Rong 2002 M SGP
3 WESTESSON Malte 2001 M SWE GFK Göteborg (SWE)
5 LOMBARDI Giulio 2002 M ITA
6 DUALEH Quincy 2001 M NED s.v. Ter Weer (NED)
7 GALVANI Gianmarco 2001 M ITA
8 TEOH Richard 2001 M SGP
9 SARDELLI Elia 2002 M ITA
9 SUHA Adam 2001 M HUN Terezvaros (HUN)
11 NIJS Mathieu 2002 M BEL Schermkring Herckenrode (BEL)
12 LAURIA Enrico Giovanni 2001 M ITA CS Cuneo (ITA)
13 MIHALY Andor 2002 M HUN Torekves (HUN)
14 EVANS Cameron 2002 M GBR
15 LOCK Kieren 2001 M SGP
16 LONSDALE William 2002 M GBR
17 TOTH Gergely 2002 M HUN Torekves (HUN)
18 GAUTAM Brij 2001 M GBR Salle Paul Fencing Club (GBR)
19 CONCETTI Leonardo 2003 M ITA
20 ABDELJALIL Wael 2003 M FRA PARIS CEP (FRA)
21 FAEDO Tommaso 2002 M ITA
22 LIM Jonathan Tzien Yih 2002 M SGP Z Fencing (SGP)
23 GILL Alessandro 2001 M GBR Salle Paul Fencing Club (GBR)
24 MAKK Domonkos 2002 M HUN Torekves (HUN)
25 MORRISON Duncan 2001 M GBR Salle Holyrood (GBR)
25 KUCHTA Leopold Marc 2003 M SVK Mannheimer FC (GER)
27 RHYS POLLITT Rafael 2003 M GBR Fencers Club London (GBR)
28 ABIDI Neil 2003 M FRA PARIS CEP (FRA)
29 SCHUBERT Max 2001 M AUT FU Mödling (AUT)
30 GRAY Harry 2002 M GBR
31 GJALDBÆK Steffen 2002 M DEN Trekanten København (DEN)
32 DE WAAL Dieter 2001 M NED Holland Schermen (NED)
33 UDRZAL Benjamin 2001 M GBR
34 WEBER Daan 2001 M NED Holland Schermen (NED)
35 ARCHILEI Tommaso 2001 M MEX
36 SEMINERIO Giuliano 2002 M AUT AFC Salzburg (AUT)
37 GYÖRGY Bendeguz 2004 M SVK KS Samorin (SVK)
38 DANIEL Dylan 2003 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
39 CORONATI Edoardo 2003 M ITA
40 PLASTOW Luca 2001 M GBR Salle Boston (GBR)
41 GREGORI Nathan 2003 M FRA
42 BRESSLAUER Tobias 2002 M AUT FU Mödling (AUT)
43 BLAIR Samuel 2002 M GBR
44 DONAGHUE Joe 2003 M GBR
45 RAIS Krisztian 2001 M HUN Torekves (HUN)
46 JARVIE Lachlan 2003 M GBR
47 TIO Maximus Jun Hong 2002 M SGP Z Fencing (SGP)
48 NAGY Szilard 2001 M HUN Torekves (HUN)
49 TAN Gerald Jia Rui 2002 M SGP ABF Singapore (SGP)
50 PISANESCHI Edoardo 2003 M ITA
51 BRINCKLOW Alexander 2003 M GBR
52 MACHADO Luis 2001 M POR CDDS (POR)
53 TOTUSEK Marek 2002 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
54 HAYES Harri 2001 M GBR Russell Swords (GBR)
55 CHAMBERS Albert 2001 M GBR
55 STRANGE Oliver 2003 M GBR Salle Paul Fencing Club (GBR)
57 KAIN Konstantin 2001 M AUT AFC Salzburg (AUT)
58 SIMMONDS Benjamin 2003 M GBR Swindon Fencing Club (GBR)
59 VANDE BROECK Theo 2001 M BEL CE Les 3 armes (BEL)
60 COCKBURN John Robert 2001 M IRL
61 LEHNER Leon 2003 M AUT FK Vöcklabruck (AUT)
62 MCGLONE Theo 2001 M GBR Fighting Fit FC (GBR)
63 NEO Max Wei Kit 2002 M SGP
64 MCKAY Matthew 2002 M IRL
65 WILMONT JEINER Ruben 2003 M DEN Trekanten København (DEN)
66 SAMPSON Dominic 2002 M GBR Kenilworth Sword Fencing Club (GBR)
67 WEYHRETER Samuel 2001 M DEN Trekanten København (DEN)
68 COSTA Danilo 2001 M POR EDV (POR)
69 COOK Jaimie 2005 M GBR Salle Holyrood (GBR)
70 KLOSS James 2003 M GBR Russell Swords (GBR)
71 GOOVAERTS Reinoud 2001 M BEL Omnisword (BEL)
72 POINTNER Maximilian 2002 M AUT TVJ Wels (AUT)
73 KLOECK Arend 2001 M BEL De Maneschermer (BEL)
74 SLUMAN Patrick 2003 M NED Holland Schermen (NED)
75 CEDERGREN Axel 2003 M SWE GFK Göteborg (SWE)
76 SARMANY Zoltan 2002 M SVK KS Samorin (SVK)
77 BAIGNERES Jean-Baptiste 2002 M GBR Camden FC (GBR)
78 CHRISTOPHERS Edward 2002 M GBR Fighting Fit FC (GBR)
79 SIGURDSSON Daniel Thor Lindal 2001 M ISL FC Reykjavik (ISL)
80 PALMERINI Gregorio 2003 M ITA
81 ZOONS Axel 2001 M NED SC Amsterdam (NED)
82 KHAN Dawood 2003 M GBR
83 KARLSEN Jonas 2004 M DEN Trekanten København (DEN)
84 NASH Oliver 2001 M GBR Sutton Coldfield (GBR)
85 WALET Koen 2004 M NED s.v. Tréville (NED)
86 FRANZONI Giuseppe 2003 M ITA
86 LEONARD Alexandre 2003 M BEL NEUFCHATEL (FRA)
88 CULKIN Alexander 2004 M GBR
89 KALT Andreas 2002 M AUT FC Wels (AUT)
90 HASELSTEINER Max 2002 M AUT AFC Salzburg (AUT)
91 ROUSSEL Solal 2001 M MON
92 SCHOUTERDEN Olivier 2001 M BEL SK Vast Als Eik (BEL)
93 HURST Henry 2002 M GBR
94 DOBSON Philip 2002 M GBR
95 JOEMRATI Ashwan 2002 M NED Holland Schermen (NED)
96 VON POST Daniel 2003 M SWE MFFG Malmö (SWE)
97 WEE Lionel Yit Hui 2001 M SGP Z Fencing (SGP)
98 HOWARTH Oliver 2003 M GBR Russell Swords (GBR)
99 TATE Liam 2001 M GBR
100 WERNER Pietro 2003 M ITA
101 THORBEK Julius Manz 2004 M DEN Trekanten København (DEN)
102 FERNANDES Hugo 2001 M POR EDV (POR)
103 KOWALCZYK Fynn 2002 M NED SC Amsterdam (NED)
104 KHALIFA Abdullah ismail 2003 M QAT
105 TRAORE Sadio 2003 M FRA PARIS CEP (FRA)
106 CALVO Yann 2001 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
107 AU EONG Tyen Haan 2003 M SGP
108 BARBOUR Rhys 2003 M GBR
109 KRALIK Roman 2001 M SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
110 KLINGE Pascal 2003 M NED Zaal Amsterdam Zuid (NED)
111 MAGOR Daniel 2002 M GBR
112 JÖNSSON Petter 2002 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
113 1st round FERREIRA Tomas 2001 M POR EDV (POR)
114 1st round POULSEN Silas 2002 M DEN Trekanten København (DEN)
115 1st round PLANT Oscar 2001 M GBR
116 1st round VANDENBULCKE Charles 2002 M BEL SK Vast Als Eik (BEL)
116 1st round AL-MUTAWA Hussain 2002 M QAT
118 1st round BRIGGS Jamie 2003 M GBR Crawley Sword Club (GBR)
119 1st round TÖNNBERG Douglas 2002 M SWE GFK Göteborg (SWE)
120 1st round PLANCKH Niclas 2001 M AUT FU Mödling (AUT)
120 1st round LOO Howcher 2002 M SGP Z Fencing (SGP)
122 1st round ASHBY Duncan 2002 M GBR
123 1st round FRANCA Giovanni 2003 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
124 1st round CRAWFORD Angus 2002 M GBR Salle Holyrood (GBR)
125 1st round WILLIAMS Jay 2001 M GBR
126 1st round ROBERTS Dylan 2001 M GBR
126 1st round KOLAS Shalang 2004 M GBR
128 1st round HUSSEIN Khaled Aref 2003 M QAT
129 1st round GJALDBÆK Mikkel 2004 M DEN Trekanten København (DEN)
130 1st round PORTER Kyran 2004 M GBR Fencers Club London (GBR)
130 1st round AL-MOHSIN Ali 2004 M GBR Salle Paul Fencing Club (GBR)
132 1st round SEAH Chad Zhuo Jun 2004 M SGP
133 1st round FUSCHILLO Rocco 2004 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
133 1st round CAMPBELL-YATES Tiger 2002 M GBR
135 1st round LOWMAN Evan 2002 M GBR Fencers Club London (GBR)
135 1st round BLAIR Joseph 2004 M GBR Louth Fencing Club (GBR)
137 1st round SAINT-REMY Arthur 2002 M BEL De Maneschermer (BEL)
138 1st round JAMES Alex 2001 M GBR Much Wenlock Fencing Club (GBR)
138 1st round STEELE Gabriel 2002 M GBR West Fife Fencing Club (GBR)
140 1st round VAN ROMPUY Quinten 2002 M BEL De Maneschermer (BEL)
140 1st round HVIID BOUWMAN Elias 2003 M NED Zaal Amsterdam Zuid (NED)