Back to list

Results

Bruno Habarovs Memorial Cup
LAT Riga
October 14, 2017 - October 15, 2017

Epee Men's U20 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 HUNGARY       HUN
1 ANDRASFI Tibor 1999 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
1 NAGY David 1999 M HUN VASAS Budapest (HUN)
1 BENDE Bence 1999 M HUN SZVASE Szombathely (HUN)
1 KOCH Mate Tamas 1999 M HUN VASAS Budapest (HUN)
2 FRANCE       FRA
2 MIDELTON Luidgi 1998 M FRA PETIT BOURG (FRA)
2 PIANFETTI Andric 1998 M FRA PARIS GRP (FRA)
2 NGUEFACK Lilian 1999 M FRA BRON (FRA)
2 CONTREPOIS Simon 1999 M FRA TOULON VAR (FRA)
3 USA       USA
3 YUAN Wesley 1998 M USA
3 LOMBARDO Theodore 2000 M USA
3 GRIFFITHS Ryan 2000 M USA
3 PISKOVATSKOV Jonathan 2000 M USA
4 ESTONIA       EST
4 GEDZO Andzej 1999 M EST SBSK Draakon (EST)
4 GUSAROV Klim 1998 M EST Tallinna Mook (EST)
4 ESKOV Ruslan 1998 M EST Tartu Kalev (EST)
4 DJATSUK Filipp 1999 M EST SBSK Draakon (EST)
5 ITALY       ITA
5 PAOLINI Giacomo 1998 M ITA CS Forlivese (ITA)
5 CANZONERI Davide 1998 M ITA TOISE (ITA)
5 BUZZACCHINO Gianpaolo 1999 M ITA CATANIA SCHERMA (ITA)
5 CUOMO Valerio 1998 M ITA CS Partenopeo (ITA)
6 GERMANY       GER
6 KONDRING Philipp 1998 M GER Heidenheimer SB (GER)
6 GUDERA Jonas 1999 M GER Fechtverein Heidelberg (GER)
6 JORDAN René 1998 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
6 BONGARD Louis 2000 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
7 SWITZERLAND       SUI
7 BONFERRONI Gabriel 1999 M SUI SEG Geneve (SUI)
7 HATZ Nick 1998 M SUI ZFC Zürich (SUI)
7 DAGANI Elia 1998 M SUI LUG Lugano (SUI)
7 POZZI Stefano 1999 M SUI LUG Lugano (SUI)
8 ISRAEL       ISR
8 YARINOVSKY Tomer 2001 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
8 LISIN Refael 2002 M ISR Maccabi Jerusalem (ISR)
8 PIZENBERG Jacob 1999 M ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
8 GALPER Stanislav 1999 M ISR Maccabi Jerusalem (ISR)
9 POLAND       POL
9 MICHALAK Damian 1999 M POL Piast Gliwice (POL)
9 LUBIENIECKI Wojciech 1999 M POL PTG Sokol Mielec (POL)
9 KOLANCZYK Wojciech 1999 M POL UKS PGK Srem Mroz Manieczki (POL)
9 ZBIERADA Bartlomiej 2000 M POL PKSz Warszawa (POL)
10 ROMANIA       ROU
10 MACSKA Adam 2000 M ROU CS Satu Mare (ROU)
10 OPREA Mihail 1998 M ROU LPS Craiova (ROU)
10 OROIAN Alex 2000 M ROU CS Satu Mare (ROU)
10 SZEP Marton 1998 M ROU CS Satu Mare (ROU)
11 SWEDEN       SWE
11 SVENSSON Jonathan 1999 M SWE DIF Stockholm (SWE)
11 MATTSSON Axel 1998 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
11 MANCEWICZ Bartlomiej 1999 M SWE GoFK Visby (SWE)
11 ISLAS FLYGARE Linus 1998 M SWE UF Uppsala (SWE)
12 GREAT BRITAIN       GBR
12 DICKINSON Matthew 1999 M GBR Laszlo (GBR)
12 JORDAN Owen 1998 M GBR
12 EAST William 1999 M GBR
12 COOPER Matthew 1998 M GBR Wingerworth Fencing Club (GBR)
13 RUSSIA       RUS
13 RUDYKH Daniil 1999 M RUS
13 ANDRIYASHKIN Pavel 1998 M RUS
13 KOROVIN Igor 2000 M RUS
13 GUZHIEV Egor 1998 M RUS Favorit Vyborg (RUS)
14 CZECH REPUBLIC       CZE
14 BALCAR Josef 1998 M CZE TJ Lokomotiva Teplice (CZE)
14 VOLAK Samuel 2000 M CZE Dukla Olomouc (CZE)
14 JURKA Jakub 1999 M CZE Dukla Olomouc (CZE)
14 LOKAJ Vaclav 1998 M CZE USK Praha (CZE)
15 JAPAN       JPN
15 TAJIRI Kodai 1999 M JPN
15 KOMATA Akira 1998 M JPN
15 MURAYAMA Kentaro 1998 M JPN
15 YASU Masato 1998 M JPN
16 BELGIUM       BEL
16 PONCIN Nicolas 1998 M BEL
16 LOYOLA Neisser 1998 M BEL [i] CE Pommeau d'Or (BEL)
16 BLOMMAERT Felix 1998 M BEL Confrerie Gent (BEL)
16 CLERCX Robin 1998 M BEL Confrerie Gent (BEL)
17 UKRAINE       UKR
17 HASANOV Ruslan 2001 M AZE
17 GORBACHUK Yevgeniy 1998 M UKR Kharkiv (UKR)
17 LYMANSKYI Pavlo 1998 M UKR Kharkiv (UKR)
17 SHEVCHENKO Viktor 1998 M UKR Lviv (UKR)
18 NORWAY       NOR
18 RUUD Emil Friis 1998 M NOR Bygdø FK (NOR)
18 GEITUNG Tomas 2000 M NOR Bergens FK (NOR)
18 TELLNES Jesper 1999 M NOR Bergens FK (NOR)
18 ELIASSEN Ferdinand 1998 M NOR Bygdø FK (NOR)
19 FINLAND       FIN
19 SAVELAINEN Joonas 1999 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
19 SAAVALAINEN Ellis 1998 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
19 KILJANDER Oskar 1999 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)
19 TAURIAINEN Topias 1999 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
20 AUSTRIA       AUT
20 PUCHACHER Felix 1999 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
20 MÜLLER Luis 1998 M AUT FTSJF Feldkirch (AUT)
20 KRAHER Martin 1998 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
20 THEWANGER Emil 1999 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
21 UZBEKISTAN       UZB
21 SOBIROV Sanjarbek 1999 M UZB
21 MUMINOV Nodirbek 2000 M UZB
21 ALIMOV Fayzulla 1998 M UZB
21 ALIMOV Sanjar 1999 M UZB
22 SPAIN       ESP
22 CALDERON Diego 2000 M ESP COE-M (ESP)
22 FERNANDEZ PEREZ Javier 1998 M ESP SAE-M (ESP)
22 ALAMO Raul 1998 M ESP
22 BERMEJO Noe 2000 M ESP VCE-VA (ESP)
23 BELARUS       BLR
23 PIACHYNSKI Uladzislau 1999 M BLR
23 RYKUNOU Dzmitry 1999 M BLR
23 MIKHALKOU Pavel 1999 M BLR RCPhES (BLR)
23 BAKHVALAU Ivan 2000 M BLR SCAF RB (BLR)
24 LITHUANIA       LTU
24 LATVIA       LAT
24 VASARAUDZIS Egils 1998 M LAT Daugavpils ISVS (LAT)
24 VALENTANAVICS Pavels 1998 M LAT MK Musketiri (CRO)
24 KALININAS Leonardas 2000 M LTU
24 MARKEVICIUS Povilas 1998 M LTU Gintarine spaga (LTU)
24 SALOKAS Arnas 1998 M LTU Gaja-Florete (LTU)
24 CIMBOREVICS Ernests 1999 M LAT Daugavpils ISVS (LAT)
24 BARTASKA Matas 1998 M LTU Gaja-Dvikova (LTU)
24 ZLENKO Daniels 2000 M LAT Daugavpils ISVS (LAT)