Back to list

Results

Epee internationale
BRA Rio de Janeiro
May 16, 2014 - May 18, 2014

Epee Women's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 REMBI Lauren 1992 F FRA BONDY AS (FRA)
2 SZASZ-KOVACS Emese 1982 F HUN Vasas (HUN)
3 KOLOBOVA Violetta 1991 F RUS
3 SUN Yujie 1992 F CHN
5 POPESCU Ana Maria 1984 F ROU
6 NAVARRIA Mara 1985 F ITA
7 HAO Jialu 1987 F CHN
8 RIZZI Giulia 1989 F ITA
9 BELJAJEVA Julia 1992 F EST Tartu Kalev (EST)
10 ANDRYUSHINA Tatyana 1990 F RUS
11 KIRPU Erika 1992 F EST Tartu Kalev (EST)
12 MULTERER Ricarda 1990 F GER Heidenheimer SB (GER)
13 SHEMYAKINA Yana 1986 F UKR Lviv (UKR)
14 GARS Sanne 1989 F SWE GFK Göteborg (SWE)
15 KIM Myoungsun 1989 F KOR
16 BERGDAHL Johanna 1990 F SWE FFF Stockholm (SWE)
17 XU Anqi 1992 F CHN
18 FIAMINGO Rossella 1991 F ITA
19 BESBES Sarra 1989 F TUN ST MAUR VGA (FRA)
20 HURLEY Courtney 1990 F USA
21 QUONDAMCARLO Francesca 1984 F ITA
22 POP Simona 1988 F ROU CS Satu Mare (ROU)
23 DEL CARRETTO Bianca 1985 F ITA
24 KUUSK Kristina 1985 F EST
25 FERRARI Marta 1990 F ITA
26 KONG Man Wai Vivian 1994 F HKG
27 ANTAL Edina 1990 F HUN Vasas (HUN)
28 BATINI Camilla 1992 F ITA
29 SONG Sera 1993 F KOR
30 SUN Yiwen 1992 F CHN
31 LAWRENCE Corinna 1990 F GBR
32 BOSCARELLI Francesca 1982 F ITA
33 ZVEREVA Yana 1989 F RUS
34 SHIN A Lam 1986 F KOR
35 EMBRICH Irina 1980 F EST
36 SOZANSKA Monika 1983 F GER FC Offenbach (GER)
37 SHUTOVA Lyubov 1983 F RUS
38 LEE Hyein 1995 F KOR
39 MALLO Auriane 1993 F FRA ST GRATIEN (FRA)
40 GUDKOVA Tatiana 1993 F RUS
41 HOLMES Katharine 1993 F USA
42 NDOLO Alexandra 1986 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
43 BARVESTAD Kinka 1986 F SWE KFK Kalmar (SWE)
44 CANDASSAMY Marie-Florence 1991 F FRA PARIS UC (FRA)
45 GORAM Melissa 1990 F FRA BEAUVAIS ACA (FRA)
46 JACQUES ANDRE COQUIN Josephine 1990 F FRA BONDY AS (FRA)
47 KRYVYTSKA Olena 1987 F UKR
48 YIN Mingfang 1986 F CHN
49 PIEKARSKA-TWARDOCHEL Magdalena 1986 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
50 HALLS Joanna 1973 F AUS
51 AGUERO Elida Sandra 1968 F ARG
52 HURLEY Kelley 1988 F USA
53 LEE Hyewon 1993 F KOR
54 MORIOKA Miho 1990 F JPN
55 MOELLHAUSEN Nathalie 1985 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
56 VIE Natalie 1986 F USA
57 DUPLITZER Imke 1975 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
58 POCHKALOVA Anfisa 1990 F UKR Lviv (UKR)
59 QIN Xue 1995 F CHN
60 MILLER Katherine 1994 F BRA CMIL Rio de Janeiro (BRA)
61 CHOI Eunsook 1986 F KOR
62 DI TELLA Isabel 1993 F ARG
63 NGOM Helene 1993 F FRA BEAUVAIS ACA (FRA)
64 TRZEBINSKA Ewa 1989 F POL UKS ZOLIBORZ (POL)
65 FACZANNE BUDAI Dorina 1992 F HUN BHSE (HUN)
66 KOCHNEVA Olga 1988 F RUS
67 GHERMAN Simona 1985 F ROU
68 YEUNG Chui Ling 1982 F HKG
69 CHRISTMANN Beate 1984 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
70 BEZHURA Dzhoan Feybi 1991 F UKR
71 SIRICO Amanda 1996 F USA
72 REVESZ Julianna 1983 F HUN BVSC (HUN)
73 SHIMOOKAWA Ayaka 1988 F JPN
74 DUMAS Courtney 1993 F USA
75 PIOVESAN SILVA Patrizia 1994 F VEN Los proceres (VEN)
76 SANTUCCIO Alberta 1994 F ITA CS Acireale (ITA)
77 CHIMAHUSKY Rebecca 1983 F USA
78 BASSA Francesca 1991 F USA
79 UDREA Maria 1990 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
80 NETTO SIMEAO Amanda 1994 F BRA GCC Graciosa (BRA)
81 MARTINEZ Maria 1983 F VEN
82 COSTA Rayssa 1991 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
83 YAMADA Rie 1991 F JPN
84 WUNDERLICH Lauren 1985 F USA
85 DANTAS Bianca 1983 F BRA BTC Barroca (BRA)
86 MATEO MUESES Elsa 1988 F DOM
86 ANTEKEIER Madeline 1997 F USA
88 GUILHON Cleia 1989 F BRA
89 ALVES Tabea 1989 F BRA AMK Mestre Kato (BRA)
90 LOGUNOVA Tatiana 1980 F RUS
91 ROTTLER-FAUTSCH Lis 1987 F LUX Heidenheimer SB (GER)
92 KNAPIK-MIAZGA Renata 1988 F POL
93 MARTINEZ Dayana 1986 F VEN
94 1st round HOPPE MONTANARO Malinka 1993 F CAN
95 1st round TOTH Hajnalka 1976 F HUN
96 1st round JORQUERA PALMER Daria 1988 F CAN
97 1st round TELLO Marina 1983 F BRA BTC Barroca (BRA)
98 1st round LELLYS Larissa 1982 F BRA
99 1st round GUY Joanna 1984 F CAN
100 1st round MENEZES Clarisse 1979 F BRA CMIL Rio de Janeiro (BRA)
101 1st round FERREIRA Naira 1996 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
102 1st round CHU Ka Mong 1995 F HKG
103 1st round RODRIGUES Maria Rita 1991 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
104 1st round CHIUCHICH Andrea Cristina 1969 F ARG
104 1st round MATSUDA Ikuko 1989 F JPN
106 1st round ZETTERMANN Renata 2000 F BRA CAP Paulistano (BRA)
107 1st round MO Victoria 1988 F USA
108 1st round SZE Ka Yan 1988 F CAN
109 1st round URANIA Stefania 1982 F ARG
110 1st round GRISE Mayssa 1981 F BRA CMPR Parana (BRA)
111 1st round EVANGELISTI Carla 1989 F BRA CAP Paulistano (BRA)
112 1st round TELLO Cledola 1953 F BRA BTC Barroca (BRA)
113 1st round HOLDORF Bianca 1986 F BRA AMK Mestre Kato (BRA)
114 1st round TAMINATO Leticia 1990 F BRA CMPR Parana (BRA)
115 1st round ABIB Fernanda 1995 F BRA CMPR Parana (BRA)
116 1st round CAMARGO Fernanda 1997 F BRA AMK Mestre Kato (BRA)
117 1st round CRUZ Myra Carmelita 1953 F PHI