Back to list

Results

48. TISSOT Grand Prix
SUI Bern
June 2, 2012 - June 3, 2012

Epee Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 HEINZER Max 1987 M SUI SEB Basel (SUI)
2 NIKISHIN Bogdan 1980 M UKR
3 LI Guojie 1985 M CHN
3 LUCENAY Jean-Michel 1978 M FRA
5 ALIMZHANOV Elmir 1986 M KAZ
6 MOTYKA Tomasz 1981 M POL AZS AWF Wroclaw (POL)
7 BLASZYCK Alexandre 1988 M FRA
8 STEFFEN Benjamin 1982 M SUI SEB Basel (SUI)
9 VERWIJLEN Bas 1983 M NED SC Den Bosch (NED)
10 IMRE Geza 1974 M HUN
11 ROBEIRI Ulrich 1982 M FRA
12 ACKERMANN Norman 1983 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
13 ALEXANIN Dmitriy 1991 M KAZ
14 SCHMITT Martin 1981 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
15 KURBANOV Ruslan 1991 M KAZ
16 SOKOLOV Oleg 1984 M UZB
17 NOVOSJOLOV Nikolai 1980 M EST Le Glaive (EST)
18 PIZZO Paolo 1983 M ITA
19 FERNANDEZ Silvio 1979 M VEN
20 BOREL Yannick 1988 M FRA
21 BERAN Jiri 1982 M CZE SC Praha (CZE)
22 VAN CLEEMPUT Robrecht 1984 M BEL
23 MYRGORODSKYI Ievgen 1986 M UKR Kharkiv (UKR)
24 BOCZKO Gabor 1977 M HUN BHSE (HUN)
25 BIDA Sergey 1993 M RUS Dynamo Moskau (RUS)
26 HEREY Anatolii 1989 M UKR
27 FAYEZ Ayman 1991 M EGY
28 GUSTIN Ronan 1987 M FRA LEVALLOIS (FRA)
29 BOUZAID Alexandre 1981 M SEN
30 TRAGER Matthew 1988 M ITA
31 BRUTTINI Lorenzo 1991 M ITA
32 MARTINELLI Francesco 1978 M ITA
33 KAUTER Fabian 1985 M SUI FCB Bern (SUI)
34 GRUMIER Gauthier 1984 M FRA
35 LIMARDO GASCON Ruben 1985 M VEN
36 KARYUCHENKO Dmytro 1980 M UKR
37 ZAWROTNIAK Radoslaw 1981 M POL AZS AWF Krakow (POL)
38 FIEDLER Jörg 1978 M GER FC Leipzig (GER)
39 PIASECKI Bartosz 1986 M NOR Bygdø FK (NOR)
40 FAVA Alex 1989 M FRA ST GRATIEN (FRA)
40 NYCZ Mateusz 1989 M POL Piast Gliwice (POL)
42 TULEN Tristan 1991 M NED s.v. Scaramouche (NED)
43 SUKHOV Pavel 1988 M RUS
44 GAROZZO Enrico 1989 M ITA
45 AMBROZ Jakub 1986 M CZE USK Praha (CZE)
46 CONFALONIERI Diego 1979 M ITA
47 POKORNY Richard 1991 M CZE USK Praha (CZE)
48 ANOKHIN Vadim 1992 M RUS Dinamo-Kazan (RUS)
49 PARAVICINI Giacomo 1989 M SUI SEB Basel (SUI)
50 ADAMEK Michal 1987 M POL AZS AWF Wroclaw (POL)
51 HARMENBERG Karl 1987 M SWE FFF Stockholm (SWE)
51 SOMFAI Peter 1980 M HUN BHSE (HUN)
53 NIGGELER Michele 1992 M SUI LUG Lugano (SUI)
54 MAKIIENKO Ievgen 1991 M UKR
55 AVDEEV Anton 1986 M RUS
56 PITRA Pavel 1988 M CZE SC Praha (CZE)
57 LAMON Sebastien 1987 M SUI SES Sion (SUI)
58 VELIKANOV Alexander 1988 M RUS
59 CAPEK Martin 1983 M CZE SC Praha (CZE)
60 TOURCHINE Igor 1982 M RUS
61 CLENIN Laurent 1992 M SUI CEB Biel/Bienne (SUI)
62 KAUTER Michael 1979 M SUI FCB Bern (SUI)
63 CANA INFANTE Kelvin 1987 M VEN
64 GLAZKOV Nikita 1992 M RUS MGFSO (RUS)
65 BÖJTE Szabolocs Jozsef 1992 M TUR BVSC 2 (HUN)
66 STEINBERGER Raphael 1985 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
67 BODOCZI Nikolaus 1993 M GER FC Offenbach (GER)
68 SCHWANTES Athos 1985 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
69 REIN Stephan 1988 M GER Heidenheimer SB (GER)
70 LIMARDO Francisco 1987 M VEN
71 KRUCZEK Piotr 1988 M POL AZS AWF Krakow (POL)
72 BOISVERT-SIMARD Hugues 1981 M CAN
73 FERAGE Thibault 1988 M BEL CE Bessemans (BEL)
74 MAZANOV Andrey 1974 M KAZ
75 DUNCAN Corwin 1989 M USA
76 HOFER Nikolaus 1985 M AUT FU Linz (AUT)
76 CIPAR Stefan 1988 M SVK BSK Bratislava (SVK)
78 GUSTAVSSON Christian 1986 M SWE FFF Stockholm (SWE)
79 HURME Tommi 1985 M USA
80 KUHN Georg 1992 M SUI ZFC Zürich (SUI)
81 JERENT Daniel 1991 M FRA ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
82 ISCHER Valentin 1990 M SUI SEVM Vevey (SUI)
82 KARADENIZ Okan 1993 M TUR Mersin Buyuksehir Bel SK (TUR)
84 KUDAYEV Ruslan 1980 M UZB
85 LAVOIE Christophe 1991 M CAN
85 PANNATIER Christophe 1981 M SUI SES Sion (SUI)
87 SOBOCAN Rok 1971 M SLO
88 MEJIAS Wolfgang 1983 M VEN
89 MARSH Philip 1994 M GBR Bath Sword Club (GBR)
90 SIDOROV Denis 1985 M RUS
91 MARMILLOD Valentin 1984 M SUI SEG Geneve (SUI)
92 HEIDECKER Pascal 1991 M CAN
93 NATSCHKOV Georgi 1979 M SUI FCB Bern (SUI)
93 VOMERO Nicholas 1990 M USA
95 COUFAL Zdenek 1977 M CZE SC Praha (CZE)
96 KNEIP Christoph 1980 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
97 AMBROZ Matyas 1986 M CZE USK Praha (CZE)
98 DOWNES John 1991 M AUS
99 1st round CUPR Michal 1991 M CZE Slavoj Litomerice (CZE)
100 1st round BRUNOLD Bruce 1992 M SUI ZFC Zürich (SUI)
101 1st round KHVOROST Maksym 1982 M UKR
102 1st round DI MAGGIO Nicolas 1983 M SUI CAL Lausanne (SUI)
103 1st round UZUNAY Mert 1990 M TUR Konya Aymaz Kol SK (TUR)
104 1st round GALASSINI Gianmaria 1989 M ITA
105 1st round GUNPUT Satya 1991 M MRI Clichy escrime (FRA)
105 1st round STAUB Florian 1990 M SUI SEB Basel (SUI)
107 1st round TORKILDSEN Sturla 1981 M NOR Njård Fekting (NOR)
108 1st round BRONISZEWSKI Filip 1990 M POL AZS AWF Wroclaw (POL)
109 1st round MULTERER Niklas 1988 M GER Heidenheimer SB (GER)
110 1st round SCHMID Florian 1985 M AUT FU Linz (AUT)
111 1st round PIREK Valentin 1992 M SUI SEG Geneve (SUI)
111 1st round MESSMER Tobias 1988 M SUI SEB Basel (SUI)
113 1st round FEROT Francois Xavier 1991 M BEL
114 1st round INOSTROZA BUDINICH Paris A. 1972 M CHI Avulso (BRA)
115 1st round SENDUT Emir 1992 M TUR Coskunoz SK (TUR)
116 1st round LUNDESGAARD Dan 1966 M NOR Njård Fekting (NOR)
117 1st round IYIOLOGLU Meric 1992 M TUR Mersin Buyuksehir Bel SK (TUR)
118 1st round CAKIR Murat 1990 M TUR
119 1st round MOODY Jimmy 1986 M USA