Back to list

Results

Epee internationale
BRA Rio de Janeiro
May 4, 2012 - May 6, 2012

Epee Women's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 FIAMINGO Rossella 1991 F ITA
2 SUN Yujie 1992 F CHN
3 SHEMYAKINA Yana 1986 F UKR Lviv (UKR)
3 NISIMA-CHARLEY Maureen 1981 F FRA AULNAY CE (FRA)
5 POPESCU Ana Maria 1984 F ROU
6 SOZANSKA Monika 1983 F GER FC Offenbach (GER)
7 FLESSEL-COLOVIC Laura 1971 F FRA
8 HURLEY Courtney 1990 F USA
9 SHUTOVA Lyubov 1983 F RUS
10 KOLOBOVA Violetta 1991 F RUS
11 ANDRYUSHINA Tatyana 1990 F RUS
12 TRZEBINSKA Ewa 1989 F POL UKS ZOLIBORZ (POL)
13 LIN Sheng 1994 F CHN
14 SHIN A Lam 1986 F KOR
15 COHEN Mary 1986 F GBR London Thames FC (GBR)
16 TOL Sonja 1972 F NED
17 DEL CARRETTO Bianca 1985 F ITA
18 GHERMAN Simona 1985 F ROU
19 LUO Xiaojuan 1984 F CHN
20 SZASZ-KOVACS Emese 1982 F HUN VASAS Budapest (HUN)
21 DINU Loredana 1984 F ROU
22 BOSCARELLI Francesca 1982 F ITA
23 LOGUNOVA Tatiana 1980 F RUS
24 ALIBERT Nathalie 1984 F FRA
25 QUONDAMCARLO Francesca 1984 F ITA
26 GUDKOVA Tatiana 1993 F RUS
27 POCHKALOVA Anfisa 1990 F UKR Lviv (UKR)
28 HEIDEMANN Britta 1982 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
29 MOELLHAUSEN Nathalie 1985 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
30 KOCHNEVA Olga 1988 F RUS
31 CIPAROVA Dagmar 1989 F SVK BSK Bratislava (SVK)
32 CHOI Eunsook 1986 F KOR
33 NAVARRIA Mara 1985 F ITA
34 PIEKARSKA-TWARDOCHEL Magdalena 1986 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
35 CHOI Injeong 1990 F KOR
36 LI Na 1981 F CHN
37 MAROIU Anca 1983 F ROU
38 BEREZA Malgorzata 1984 F POL
39 JUNG Hyojung 1984 F KOR
40 ZHONG Weiping 1981 F CHN
41 SIVKOVA Anna 1982 F RUS
42 LAWRENCE Maya 1980 F USA
43 HURLEY Kelley 1988 F USA
44 WESTMAN Nina 1989 F SWE FFF Stockholm (SWE)
45 WERTSÉN Emma 1988 F SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
46 STROKA Malgorzata 1980 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
47 BERGDAHL Johanna 1990 F SWE FFF Stockholm (SWE)
48 REMBI Lauren 1992 F FRA BONDY AS (FRA)
49 JACQUES ANDRE COQUIN Josephine 1990 F FRA BONDY AS (FRA)
50 MULTERER Ricarda 1990 F GER Heidenheimer SB (GER)
51 KRYVYTSKA Olena 1987 F UKR
52 AGUERO Elida Sandra 1968 F ARG
53 SCANLAN Susannah 1990 F USA
54 GALANTINE Vanessa 1983 F FRA AULNAY CE (FRA)
55 MCGEEVER Jennifer 1991 F IRL
56 BASSA Francesca 1991 F USA
57 DOSTERT Sina 1991 F GER OFC Bonn (GER)
58 PANTELYEYEVA Kseniya 1994 F UKR Lviv (UKR)
59 DUPLITZER Imke 1975 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
60 DI TELLA Isabel 1993 F ARG
60 XU Anqi 1992 F CHN
62 CANDASSAMY Marie-Florence 1991 F FRA PARIS UC (FRA)
63 DANINTHE Sarah 1980 F FRA LEVALLOIS (FRA)
64 KRÓLAK-JOHANSEN Natalia Agnieszka 1990 F POL
65 LAWRENCE Corinna 1990 F GBR
66 EPEE Laurence 1990 F FRA BEAUVAIS ACA (FRA)
67 GORAM Melissa 1990 F FRA BEAUVAIS ACA (FRA)
68 POP Simona 1988 F ROU CS Satu Mare (ROU)
69 SATO Nozomi 1986 F JPN
70 NDOLO Alexandra 1986 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
71 MARTINEZ Maria 1983 F VEN
72 FERNANDEZ Clementine 1991 F FRA GRENOBLE PAR (FRA)
73 ZVEREVA Yana 1989 F RUS
74 YIN Mingfang 1986 F CHN
75 MENEZES Clarisse 1979 F BRA CMIL Rio de Janeiro (BRA)
76 FAYOLLE Marie-Gabirelle 1989 F FRA ST GRATIEN (FRA)
77 GARS Sanne 1989 F SWE GFK Göteborg (SWE)
78 VLASOVA Vlada 1988 F RUS
79 COSTA Rayssa 1991 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
80 CHANG Caitlin 1993 F JAM Harrogate FC (GBR)
81 GUILHON Cleia 1989 F BRA
82 ENGLERT URRUTIA Melisa Lara 1991 F ARG
83 URANIA Stefania 1982 F ARG
84 BESBES Sarra 1989 F TUN ST MAUR VGA (FRA)
85 1st round DANTAS Bianca 1983 F BRA BTC Barroca (BRA)
86 1st round O'NEILL-LYUBLINSKY Jessica 1994 F USA
87 1st round ROTTLER-FAUTSCH Lis 1987 F LUX Heidenheimer SB (GER)
88 1st round EPPENS Stefania Andrea 1991 F ARG
88 1st round GUCHMAZOVA Maya 1991 F RUS
90 1st round NETTO SIMEAO Amanda 1994 F BRA GCC Graciosa (BRA)
91 1st round PONTES Ana 1981 F BRA
92 1st round GRISE Mayssa 1981 F BRA CMPR Parana (BRA)
93 1st round DE CAMARGO Maria Rita 1991 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
94 1st round CHIUCHICH Andrea Cristina 1969 F ARG
95 1st round COUTINHO Ana 1992 F BRA
96 1st round CARRARO Andrea 1996 F BRA
97 1st round FERREIRA Naira 1996 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
98 1st round EVANGELISTI Carla 1989 F BRA CAP Paulistano (BRA)
98 N TELLO Cledola 1953 F BRA BTC Barroca (BRA)
100 1st round RICHTER Catharine 1994 F BRA CAP Paulistano (BRA)
101 1st round REICHEL Julia 1995 F BRA
102 1st round TEIXEIRA Fabiana 1972 F BRA AMK Mestre Kato (BRA)
103 1st round BRECHERET Ana 1974 F BRA CAP Paulistano (BRA)
104 1st round JIMENEZ LUNA Jesica 1980 F PAN
104 1st round WASHINGTON Isis 1993 F USA