Back to list

Results

19. Huniber Cup
HUN Gödöllö
September 30, 2017 - October 1, 2017

Sabre Men's U17 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 HUNGARY       HUN
1 KAISER Balazs 2001 M HUN UTE Budapest (HUN)
1 BAAKEN Matyas 2001 M HUN KRVSE Kecskemét (HUN)
1 RABB Krisztian 2001 M HUN VASAS Budapest (HUN)
1 NOSEDA Szabolcs 2001 M HUN DVSZ Szigetszentmiklos (HUN)
2 RUSSIA       RUS
2 SHENIARA Eduard 2001 M RUS
2 TYULYUKOV Kirill 2001 M RUS
2 VIOLENTIY Daniil 2001 M RUS
2 KHALIMBEKOV Magamed 2001 M RUS
3 ITALY       ITA
3 GALLO Michele 2001 M ITA
3 NIGRI Alberto 2001 M ITA
3 REA Mattia 2001 M ITA
3 OTTAVIANI Lorenzo 2002 M ITA
4 JAPAN       JPN
4 KOKUBO Mao 2003 M JPN
4 KATO Hibiki 2001 M JPN
4 TSUBO Hayato 2003 M JPN
5 ROMANIA       ROU
5 PASTIN Andrei 2001 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
5 AILINCA Rares 2001 M ROU CSM Brasov (ROU)
5 DINCA Elton 2002 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
5 ZMAU Alexandru 2001 M ROU CSM IASI (ROU)
6 UKRAINE       UKR
6 SEMENOV Yehor 2003 M UKR KIEW (UKR)
6 HUMEN Vasyl 2002 M UKR KIEW (UKR)
6 BOHOVIN Bohdan 2001 M UKR Nikolaev (UKR)
6 SAKHANDA Vladislav 2001 M UKR KIEW (UKR)
7 GREAT BRITAIN       GBR
7 THORNLEY Drew 2001 M GBR
7 ALVARES-PERES Mark 2001 M GBR West Fife Fencing Club (GBR)
7 WATT Archie 2001 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
7 VAN HOFFELEN Gabriel 2001 M GBR Camden Fencing Club (GBR)
8 GERMANY       GER
8 KUZMIN Leon 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
8 HEATHCOCK Antonio 2002 M GER TSG Eislingen (GER)
8 KALTER Felix 2001 M GER CTG Koblenz (GER)
8 MEKA Valentin 2003 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
9 GREAT BRITAIN 2       GBR
9 RICHARDS II Julian 2001 M GBR Bergens FK (NOR)
9 BOORNE Samuel 2001 M GBR
9 REN Ian 2001 M GBR Russell Swords (GBR)
9 HAYNES Luke 2001 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
10 BULGARIA       BUL
10 STOYCHEV Todor 2003 M BUL Svechnikov (BUL)
10 RAIKIN Dimitar 2002 M BUL Svechnikov (BUL)
10 TONCHEV Teodor 2001 M BUL CSKA (BUL)
10 EFIMOV Hristo 2001 M BUL
11 SEEFELD Eric Simon 2001 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
11 STITZ Marius 2001 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
11 SCHMITZ Peter 2001 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
11 DISLER Julian 2001 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
12 BELGIUM       BEL
12 HEMELSOET Elias 2001 M BEL Confrerie Gent (BEL)
12 VANNIEUWENBORGH Gijs 2003 M BEL SC Parcival Leuven (BEL)
12 KURVERS Lester 2002 M BEL Confrerie Gent (BEL)
12 VAN DYCK Jasper 2001 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
13 GREECE       GRE
13 KROUSKOS Spyridon 2003 M GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
13 PAGKALOS Angelos 2002 M GRE ARKTEIA (GRE)
13 ISMAGKILOV Nikolaos 2002 M GRE G.E.FLORINAS (GRE)
13 PANAGIARIS MALEAS Evangelos 2001 M GRE ARKTEIA (GRE)
14 BULGARIA 2       BUL
14 HRISTOV Georgi 2003 M BUL CSKA (BUL)
14 ROHAS-KALINOV Stefan 2002 M BUL Russe (BUL)
14 NANKINSKI Stefan 2002 M BUL Mladost (BUL)
14 VODENOV Valentin 2002 M BUL Svechnikov (BUL)
15 HUNGARY 2       HUN
15 HORVATH Barna 2001 M HUN NTE Nagykanizsa (HUN)
15 HORVATH Gergo 2002 M HUN VASAS Budapest (HUN)
15 URBAN Tamas 2001 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
15 FROHLICH Balint 2001 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
16 ROMANIA 2       ROU
16 ZANE Andrei 2001 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
16 NITU Radu 2004 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
16 ZANE Gabriel 2001 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
17 ROMANIA 3       ROU
17 PRALA Catalin 2001 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
17 BAJAN Maximilian 2002 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
17 PADURE Andrei 2002 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
18 RUSSIA 2       RUS
18 YUZHAKOV Oleg 2001 M RUS
18 VOLODIN Makar 2001 M RUS
18 ALEXANYAN Edgar 2001 M RUS
18 BOCHAROV Denis 2001 M RUS
19 RUSSIA 3       RUS
19 MOKHOV Pavel 2001 M RUS
19 KISIN Nikita 2003 M RUS
19 ZAKIROV Razil 2002 M RUS
19 APAKOV Artur 2002 M RUS
20 JAPAN 2       JPN
20 ISHII Go 2003 M JPN
20 KIMURA Tomoya 2001 M JPN
20 TSUMORI Shido 2003 M JPN
21 RUSSIA 4       RUS
21 SAMOILOV Oleg 2001 M RUS
21 KASHAPOV Nikita 2002 M RUS
21 TEREKHOV Artem 2002 M RUS
21 DIATCHENKO Danila 2001 M RUS
22 ROMANIA 4       ROU
22 RADU Daniel 2002 M ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
22 AGAVRILOAIE Cosmin 2001 M ROU CSM IASI (ROU)
22 GROSU Cristian 2002 M ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
22 STAN Cosmin 2003 M ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
23 SLOVENIA       SLO
23 ZAVIRSEK ZORZ Tei 2001 M SLO SAB Kamnik (SLO)
23 POGLEDNIK Gal 2004 M SLO SAB Kamnik (SLO)
23 KRAJNC Peter 2003 M SLO SAB Kamnik (SLO)
24 ROMANIA 5       ROU
24 JAPAN 3       JPN
24 TIPISCA Razvan 2003 M ROU CSM IASI (ROU)
24 DICU Rares 2003 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
24 KYOYAMA Kosei 2002 M JPN
24 SUDO Reo 2001 M JPN
24 MUNTEANU Matei 2001 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
24 YASU Yuto 2001 M JPN
26 GREAT BRITAIN 3       GBR
26 FREEMAN Sam 2002 M GBR
26 MATHUR Anuj 2002 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
26 DUNN Gabriel 2002 M GBR Marshall Fencing Club (GBR)
26 MCDONNELL Kajetan 2002 M GBR Camden Fencing Club (GBR)
27 GREAT BRITAIN 4       GBR
27 SMITH Rohan 2001 M GBR Marshall Fencing Club (GBR)
27 BEDFORD Louis 2003 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
27 ACHKAR Lucas 2001 M GBR
28 GERMANY 2       GER
28 WAGNER Pascal 2001 M GER TSG Eislingen (GER)
28 HOFMANN Björn 2001 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
28 KASCHUB Florian 2002 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
28 LIERSCH Ferdinand 2001 M GER [i] Königsbacher SC (GER)
29 GERMANY 3       GER
29 BUHR Sören 2002 M GER CTG Koblenz (GER)
29 CONNEMANN Maik 2002 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
29 KOCHENDÖRFER Ben 2002 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
29 HÖLZENBEIN Adrian 2002 M GER [i] Königsbacher SC (GER)
30 HUNGARY 3       HUN
30 SZANTO Zoltan 2002 M HUN VASAS Budapest (HUN)
30 ILLES Kornel 2002 M HUN VASAS Budapest (HUN)
30 KIS-TAMAS Bence 2002 M HUN VASAS Budapest (HUN)
30 BIRO Hugo 2002 M HUN VASAS Budapest (HUN)
31 GERMANY 5       GER
31 GERMANY 4       GER
31 VON BUCH Simon 2003 M GER TSG Eislingen (GER)
31 KÜHLING Julian 2002 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
31 BONDAR Samuel 2003 M GER PSV Rostock (GER)
32 HUNGARY 4       HUN
32 GROSSO Marko 2002 M HUN GEAC Gödöllö (HUN)
32 PAPP Mate 2001 M HUN GEAC Gödöllö (HUN)
32 TRESO Matyas 2007 M HUN GEAC Gödöllö (HUN)
33 UKRAINE 2       UKR
33 LOHVINOV Daniil 2002 M UKR Netishyn (UKR)
33 HAISIN Ivan 2004 M UKR Musketeer Odessa (UKR)
33 SEMENOV Maksym 2003 M UKR Musketeer Odessa (UKR)
33 CHEREDNICHENKO Pavlo 2003 M UKR Nikolaev (UKR)
34 UKRAINE 3       UKR
34 KRASNOVYD Roman 2005 M UKR KIEW (UKR)
34 STOLIARCHUK Glib 2004 M UKR KIEW (UKR)
34 ROZVAZHAIEV Alejandro 2003 M UKR Nikolaev (UKR)
34 KUCHERENKO Rostyslav 2004 M UKR Musketeer Odessa (UKR)
35 HUNGARY 5       HUN
35 PAPP Gabor 1978 M HUN DFC Düsseldorf (GER)
35 VARJU Barna 2002 M HUN TTC GEREVICH ALADAR VIVISZAKOSZTALY (HUN)
35 KERESZTES Abel Bence 2003 M HUN TTC GEREVICH ALADAR VIVISZAKOSZTALY (HUN)
36 HUNGARY 6       HUN
36 CZECH REPUBLIC       CZE
36 JANURA Miroslav 2002 M CZE SK Houstka (CZE)
36 KOTLAN Petr 2002 M CZE SK Houstka (CZE)
36 HADERA Ditmar 2001 M CZE SK Houstka (CZE)
36 KOHARI Tamas 2003 M HUN UTE Budapest (HUN)
36 DOKA Dominik 2002 M HUN UTE Budapest (HUN)
36 ZADRAVECZ Mate 2003 M HUN NTE Nagykanizsa (HUN)
36 PAPAI Roland Ferenc 2001 M HUN UTE Budapest (HUN)
38 MOLDOVA       MDA
38 CIUMAC Alexei 2002 M MDA Scoala de Scrima (MDA)
38 CRACIUN Daniel 2003 M MDA Scoala de Scrima (MDA)
38 BABIN Alexandr 2003 M MDA Scoala de Scrima (MDA)