Back to list

Results

Grand Prix
CHN Nanking
May 14, 2010 - May 15, 2010

Epee Women's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 POPESCU Ana Maria 1984 F ROU
2 PIEKARSKA-TWARDOCHEL Magdalena 1986 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
3 SHEMYAKINA Yana 1986 F UKR Lviv (UKR)
3 SCHALM Sherraine 1975 F CAN PARIS RCF (FRA)
5 JUNG Hyojung 1984 F KOR
6 DEL CARRETTO Bianca 1985 F ITA
7 OH Yun Hee 1984 F KOR
8 KUUSK Kristina 1985 F EST
9 SZASZ-KOVACS Emese 1982 F HUN VASAS Budapest (HUN)
10 TOL Sonja 1972 F NED
11 KIRALY Hajnalka 1971 F FRA
12 TAKACS Emese 1978 F BRA BHSE BUDAPEST (HUN)
13 MILLS Noam 1986 F ISR
14 WERTSÉN Emma 1988 F SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
15 GHERMAN Simona 1985 F ROU
16 EMBRICH Irina 1980 F EST
17 HEIDEMANN Britta 1982 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
18 FLESSEL-COLOVIC Laura 1971 F FRA
19 XU Anqi 1992 F CHN
20 SUN Yujie 1992 F CHN
21 NAVARRIA Mara 1985 F ITA
22 QUONDAMCARLO Francesca 1984 F ITA
23 MIAZGA Renata 1988 F POL
24 NISIMA-CHARLEY Maureen 1981 F FRA AULNAY CE (FRA)
25 MURONI Marzia 1988 F ITA
26 YIN Mingfang 1986 F CHN
27 GEROUDET Tiffany 1986 F SUI SES Sion (SUI)
28 WEN Danling 1988 F CHN
29 HURLEY Courtney 1990 F USA
30 KOCHNEVA Olga 1988 F RUS
31 POCHKALOVA Anfisa 1990 F UKR Lviv (UKR)
32 BOSCARELLI Francesca 1982 F ITA
33 LOGUNOVA Tatiana 1980 F RUS
34 LUO Xiaojuan 1984 F CHN
35 SOZANSKA Monika 1983 F GER FC Offenbach (GER)
36 SIVKOVA Anna 1982 F RUS
37 LUI Sabrina 1983 F HKG
38 PARK Se Ra 1983 F KOR
39 KOLOBOVA Violetta 1991 F RUS
40 BARVESTAD Kinka 1986 F SWE KFK Kalmar (SWE)
41 HOU Wen 1982 F CHN
42 DMOWSKA-ANDRZEJUK Danuta 1982 F POL
43 TRZEBINSKA Ewa 1989 F POL UKS ZOLIBORZ (POL)
44 MULTERER Ricarda 1990 F GER Heidenheimer SB (GER)
45 JORQUERA PALMER Daria 1988 F CAN
46 SOIRON Melanie 1979 F FRA
47 LIU Yaoying 1988 F CHN
48 KRYVYTSKA Olena 1987 F UKR
49 BARADJI-DUCHENE Marysa 1982 F FRA PARIS RCF (FRA)
50 WANG Ling 1986 F CHN
51 STROGANOVA Eugenia 1979 F RUS
51 BEREZA Malgorzata 1984 F POL
53 N WANG Hyae-Young 1982 F KOR
54 SATO Nozomi 1986 F JPN
55 LAWRENCE Hannah Elizabeth 1989 F GBR Wingerworth FC (GBR)
56 LAMON Sophie 1985 F SUI SES Sion (SUI)
57 CHEN Yunxia 1986 F CHN
58 YUNUSBAYEVA Jamilya 1988 F KAZ
59 MAROIU Anca 1983 F ROU
60 MOELLHAUSEN Nathalie 1985 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
61 MARTINEZ Maria 1983 F VEN
62 KIM Mi Jung 1977 F KOR
63 SHIN A Lam 1986 F KOR
64 HABLÜTZEL-BÜRKI Gianna 1969 F SUI FZB Basel (SUI)
65 1st round TOTH Hajnalka 1976 F HUN
66 1st round CASCIOLI Cristiana 1975 F ITA
67 1st round LIN Sheng 1994 F CHN
68 1st round CHANG Chialing 1987 F TPE
69 1st round CAMPBELL Lindsay 1981 F USA
70 1st round MACESEANU Iuliana 1981 F ROU
71 1st round WANG Huachen 1988 F CHN
72 1st round HAO Jialu 1987 F CHN
73 1st round CHENG Yuk Han Bjork 1980 F HKG
74 1st round STROKA Malgorzata 1980 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
75 1st round ALBINI Elisa 1990 F GBR Salle Paul Fencing Club (GBR)
76 1st round RIZZI Giulia 1989 F ITA
77 1st round ZHONG Weiping 1981 F CHN
78 1st round KOVACS Kinga 1990 F CAN
79 1st round SWITZER Ainsley 1978 F CAN
80 1st round GALANTINE Vanessa 1983 F FRA AULNAY CE (FRA)
81 1st round HSU Jo-Ting 1990 F TPE
82 1st round ALIBERT Nathalie 1984 F FRA
83 1st round SHIMOOKAWA Ayaka 1988 F JPN
84 1st round MOSLER-PLURA Dominika 1989 F POL AZS AWF Katowice (POL)
85 1st round SCANLAN Susannah 1990 F USA
86 1st round JIA Yanan 1990 F CHN
86 1st round OLEINIK Julia 1989 F EST Pohjakotkas (EST)
88 1st round EVEQUOZ Eléonore 1986 F SUI ZFC Zürich (SUI)
89 1st round KIM Myoungsun 1989 F KOR
90 1st round PANTELYEYEVA Kseniya 1994 F UKR Lviv (UKR)
91 1st round YEUNG Chui Ling 1982 F HKG
92 1st round LAVOIE Gabrielle 1989 F CAN
93 1st round HUANG Shih-Ya 1981 F RSA Cape Fencing Academy (RSA)
94 1st round LAWRENCE Maya 1980 F USA
95 1st round STEFFEN Tabea 1982 F SUI SEB Basel (SUI)
96 1st round COHEN Mary 1986 F GBR London Thames FC (GBR)
97 1st round CHEN Hsin Ping 1991 F TPE
98 1st round ANTAL Edina 1990 F HUN VASAS Budapest (HUN)
99 1st round IKEDA Megumi 1979 F JPN
100 1st round LI Mei 1989 F CHN
101 1st round ZVEREVA Yana 1989 F RUS
102 1st round SVATKOVSKAYA Oxana 1988 F KAZ
103 1st round WUNDERLICH Lauren 1985 F USA
104 1st round BERGDAHL Johanna 1990 F SWE FFF Stockholm (SWE)
105 1st round BESBES Sarra 1989 F TUN ST MAUR VGA (FRA)
106 1st round CROOK Jayne 1984 F GBR
107 1st round LI Xiaoyun 1984 F CHN
107 1st round PEGLIASCO Isabelle 1986 F FRA
109 1st round WU Haiyan 1983 F CHN
110 1st round MELBYE Ann Karin 1988 F SGP
111 1st round BASSA Francesca 1991 F USA
112 1st round CHENG Ya Wen 1985 F TPE
113 1st round DU PLOOY Adele 1980 F RSA Cape Fencing Academy (RSA)
114 1st round ZHAO Lingyu 1992 F CHN
115 1st round LEE Hyo Seon 1988 F KOR
116 1st round LIU Nana 1988 F CHN
117 1st round CRAIG Victoria 1959 F AUS
117 1st round HORIKAWA Kozue 1992 F JPN
119 1st round CHEUNG Sik Lui 1989 F HKG
120 1st round IKEDA Maiko 1990 F JPN
121 1st round WESTMAN Nina 1989 F SWE FFF Stockholm (SWE)
122 1st round YUKIMOTO Keiko 1983 F JPN
123 1st round MARTINEZ Dayana 1986 F VEN
124 1st round CARFOOT Tamryn 1986 F RSA Cape Fencing Academy (RSA)
125 1st round DE BRUTO Catharina 1979 F RSA
126 1st round LIM Victoria Ann Xiu Yan 1989 F SGP
126 1st round ALIBEKOVA Assel 1991 F KAZ
128 1st round LEE Ya Ting 1991 F TPE
129 1st round HUANG Magdalene Xin'en 1983 F SGP YMC (SGP)
130 1st round LIM Cheryl 1993 F SGP