Back to list

Results

2014 World Championships Cadets/Juniors
BUL Plovdiv
April 3, 2014 - April 12, 2014

Sabre Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 CURATOLI Luca 1994 M ITA
2 DANILENKO Dmitriy 1995 M RUS
3 SEITZ Tom 1994 M FRA PARIS USM (FRA)
3 TRUSHAKOV Alexander 1994 M RUS CSKA Moscow (RUS)
5 AFFEDE Leonardo 1994 M ITA
6 MACKIEWICZ Andrew 1995 M USA
7 NOVIKAU Artsiom 1996 M BLR
8 FLORENCIA Hector 1996 M MEX
9 LEE Jonghyun 1995 M KOR
10 SINGER Martin 1994 M HUN MTK (HUN)
11 VORONOV Kostiantyn 1996 M ISR Maccabi Jerusalem (ISR)
12 LAMBERT Maxence 1994 M FRA TARBES ATE (FRA)
13 LOSS Geoffrey 1994 M USA
14 D'ARMIENTO Francesco 1994 M ITA
15 PLATONOV Bogdan 1996 M UKR Nikolaev (UKR)
16 AN Nuri 1994 M KOR
17 BUCHKOVSKIY Artem 1995 M RUS CSKA Moscow (RUS)
18 GRZEGOREK Mikolaj 1994 M POL UKS Viktor Warszawa (POL)
19 REDWANZ Rouven 1995 M GER TSG Eislingen (GER)
19 ZHOU Ziqiu 1996 M CHN
21 CARVAJAL Jesus 1995 M VEN
22 ELSISSY Ziad 1994 M EGY
23 FALB Andreas 1994 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
24 BITUCA Cristian 1994 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
25 YILDIRIM Enver 1995 M TUR Bekir Yilmaz GSK (TUR)
26 LUCCHETTI Stefano Ivan 1997 M ARG Svechnikov (BUL)
27 KISEL Siarhei 1995 M BLR SCAF RB (BLR)
28 SERRAHIMA Pepe 1994 M ESP
29 STATSENKO Oleksiy 1994 M UKR KIEW (UKR)
30 WEBB Jonathan 1996 M GBR Camden FC (GBR)
31 OH Sangmin 1994 M KOR
32 LAMBERT Pascal 1995 M CAN Seigneurs Rive-Nord (CAN)
33 BANCSICS Mate 1996 M HUN GEAC Gödöllö (HUN)
34 DERSHWITZ Eli 1995 M USA
35 MARDALEISHVILI Mikheil 1994 M GEO FC Kutaisi (GEO)
36 TEODOSIU Iulian 1994 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
37 LAM Jing Siang 1999 M SGP
38 QUINTERO Jose 1996 M VEN KKSz Konin (POL)
39 TSANG Tsz Hin 1995 M HKG
40 DAVYDZENKA Anton 1995 M BLR
41 SCHNEIDER Benno 1994 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
42 GORDON Shaul 1994 M CAN
43 ARFA Fares 1994 M CAN
44 SERKEBAYEV Kazbek 1994 M KAZ
45 FITZ-GERALD Kunihiko 1997 M JPN
46 COLLEAU Charles 1996 M FRA TARBES ATE (FRA)
47 DE VISSCHER Jules-Emile 1995 M BEL Confrerie Gent (BEL)
48 ROMERO Eliecer 1994 M VEN
49 FAWKES Boston 1998 M AUS
50 TZER CHYUAN Wong 1994 M MAS
51 FERJANI Fares 1997 M TUN
52 GONZALEZ DALMASY Jose M 1996 M PUR
53 CHORCHOWSKI Kewin 1995 M POL KKSz Konin (POL)
54 DAVOLI Roberto 1995 M GRE A.E.K. ATHENS (GRE)
55 BUCUR Madalin 1994 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
56 JASKOT Jakub 1995 M POL OS AZS Poznan (POL)
57 JONSSON Hilmar Orn 1994 M ISL FH Hafnarfjordur (ISL)
58 YAN Yinghui 1998 M CHN
59 HAYTHAM Hesham 1994 M EGY
59 SAMER Mohab 1995 M EGY
61 MATEISIN Piotr 1994 M MDA Scoala de Scrima (MDA)
62 IAM Chung Yin 1994 M HKG
63 PASKOV Pancho 1994 M BUL Svechnikov (BUL)
64 AL-SAIFI Yousif 1997 M JOR
65 CHOY Yu Yong 1997 M SGP
66 GONZALEZ QUINTANA Jaime 1994 M ESP SASLE-M (ESP)
67 LARA Eduardo 1995 M MEX
68 SULAMANIDZE Saba 1996 M GEO
69 ZAPOROJCENCO Nicolai 1994 M MDA CSTA Bucuresti (ROU)
70 FAZYL Shynggys 1994 M KAZ
71 ROWLEY Jasper 1995 M AUS
72 ACUNA RAMIREZ Adrian 1996 M MEX
73 HABONY Viktor 1996 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
74 HERNANDEZ CABALLERO Andres 1996 M ESP
75 RECINTO Jose Emmanuel Rosendo 1996 M PHI
75 KARIM Nurzhan 1995 M KAZ
77 CORREA VILA Luis 1996 M COL
78 HO Sze Long Aaron 1995 M HKG
79 BRINGSTRUP Sebastian Toft 1994 M DEN Trekanten København (DEN)
80 UKLEBA David 1994 M GEO FC Kutaisi (GEO)
81 ALDUBAISI Hasan 1996 M KSA
82 TROCHEZ Pablo 1998 M COL
83 ANDO Kohei 1994 M JPN
84 ALHUSSAIN Ali 1996 M KSA
85 ALHAMMADI Ali Albaqer 1994 M UAE Bani Yas SCC (UAE)
86 PEZZI Enrico 1994 M BRA SOGIPA Porto Alegre (BRA)
87 DI TELLA Pascual Maria 1995 M ARG
88 FANG Shijie 1996 M CHN
89 DOUGLAS Alexandre 1998 M AUS
90 KLJAJIC Marko 1996 M SRB MK Spartak (SRB)
91 DI MARTINO Pietro Jose 1997 M ARG
92 ALSHAMLAN Yousef 1998 M KUW MK Musketiri (CRO)
93 MANDOV Ivan 1998 M BUL
94 WOO Jerrold Jun Jie 1996 M SGP
95 COKAL Emre 1994 M TUR Coskunoz SK (TUR)
96 PANGMOON Kanisorn 1998 M THA
97 1st round CORREA VILA Carlos 1996 M COL
98 1st round HANUS Adam 1995 M CZE SK Houstka (CZE)
99 1st round PASCUAL Johannes 1997 M PHI
99 1st round PLONER Jiri 1996 M CZE SK Houstka (CZE)
101 1st round KURT Kemal Arda 1994 M TUR [i] EFE SK Ankara (TUR)
102 1st round ARIAS CUELLAR Gustavo Armando 1994 M ESA
102 1st round SRINUALNAD Voragun 1999 M THA
104 1st round HERBST Fabian 1995 M AUT FC Villach (AUT)
105 1st round MITROPOULOS Dimitris 1995 M GRE ATHINAIKI LESHI (GRE)
106 1st round SOGA Keisuke 1994 M JPN
107 1st round KITSIRIBOON Soravit 1998 M THA
108 1st round WHITAKER Arthur 1994 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
109 1st round BOUNABI Akram 1999 M ALG
110 1st round ALNEAMAH Aqeel Moslem I 1995 M KSA
111 1st round ALAMMARI Amaar 1997 M KUW
112 1st round EL FALJI Walid 1994 M MAR
112 1st round FUCIK Jan 1994 M CZE SK Houstka (CZE)
114 1st round GEORGIEV George 1997 M BUL Svechnikov (BUL)
114 1st round ALSHAMLAN Bandar 1997 M KUW
116 1st round GAMBERONI Ugo Daniel 1998 M SUI CEF Founex (SUI)
117 1st round GARRIGOS Henrique 1996 M BRA CAP Paulistano (BRA)
F MENENE ME KOSSO Patrick 1998 M GAB
F KAFAR KANE Abdoul 1997 M MLI
F MBAKA Jorman Junior D 1997 M GAB