Back to list

Results

2017 Nordic Championships Epee
EST Haapsalu
September 23, 2017 - September 24, 2017

Epee Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 HEINÄMAA Akseli 2002 M FIN Habda Helsinki (FIN)
2 GEDZO Leon 2001 M EST SBSK Draakon (EST)
3 PRIIMAGI Henrik 2003 M EST En Garde Haapsalu (EST)
3 POUSETTE Hugo 2001 M SWE DIF Stockholm (SWE)
5 SVERKER Samuel 2001 M SWE UF Uppsala (SWE)
6 JUTILA Julius 2001 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
7 PIRHONEN Petri 2002 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
8 ZURBA Ilija 2001 M EST
9 HÅKANSSON Gustav 2001 M SWE DIF Stockholm (SWE)
10 DAHLBO Benjamin 2001 M NOR Njård Fekting (NOR)
11 JEPPESEN Tobias 2001 M DEN Hellerup FK (DEN)
12 SIMIN Erik 2001 M EST Tartu Kalev (EST)
13 DRAUGEDALEN Elias 2003 M NOR Nøtterøy FK (NOR)
14 JENSEN August Lindstrom 2001 M DEN Hellerup FK (DEN)
15 SALM Markus 2004 M EST Tallinna Mook (EST)
16 DANIELS Loginovs 2003 M LAT Daugavpils BJSS (LAT)
17 RAID Daniel Andreas 2001 M EST
18 TAFENAU Kasper 2003 M EST Tallinna Mook (EST)
19 KALLIO Matias 2001 M FIN Kalpaveljet (FIN)
20 RANTANEN Joona 2003 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
21 HEIERVANG Elias Degland 2001 M NOR Njård Fekting (NOR)
22 SCHMEKEL Filip 2001 M SWE FFF Stockholm (SWE)
23 MEISTER Andri 2001 M EST En Garde Haapsalu (EST)
24 SKALS Oscar Juul 2001 M DEN Trekanten København (DEN)
25 ALTUNIN Valentin 2004 M EST SBSK Draakon (EST)
26 GROSSE Arthur 2001 M NOR Njård Fekting (NOR)
27 SONTAGH Jakob 2002 M SWE DIF Stockholm (SWE)
27 RYNKEVIC Alan 2002 M LTU
29 STOKNES Samuel Klouman 2002 M NOR Bygdø FK (NOR)
30 ROTH Edvin 2001 M SWE SAF Solna (SWE)
31 HANSTEIN Braian 2002 M EST En Garde Haapsalu (EST)
32 KIIROJA Jaron 2002 M EST Tallinna Mook (EST)
33 MALINEUSKI Aliaksei 2001 M BLR SCAF RB (BLR)
34 TOBIAS Erik 2004 M EST SBSK Draakon (EST)
35 KELLY Christopher 2003 M SWE DIF Stockholm (SWE)
36 OLKVAM Ole Magnus 2002 M NOR Njård Fekting (NOR)
37 NOVOSELTSEV Ivan 2004 M EST SBSK Draakon (EST)
38 STORMARK Christoffer 2002 M NOR Bergens FK (NOR)
39 TAMMISTE Paul Mark 2001 M EST Tallinna Mook (EST)
40 DIEMER Alfred 2003 M DEN Hellerup FK (DEN)
41 BAZILCUKS Levs 2001 M LAT
42 CINGA Dominykas 2001 M LTU
43 LUNDEGREN Axel 2002 M SWE GFK Göteborg (SWE)
44 ISOKANGAS Ali 2002 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
45 TERAL Demis 2002 M EST En Garde Haapsalu (EST)
46 LUTSENKO Ilja 2003 M EST SBSK Draakon (EST)
47 MANCEWICZ Mikolaj 2003 M SWE GoFK Visby (SWE)
47 KUHTA Marko 2003 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
49 SIAMASHKA Kiryl 2002 M BLR
50 BROBAKKEN Marcus Vokes 2002 M NOR Njård Fekting (NOR)
51 PREDE Oliver 2001 M EST Tallinna Mook (EST)
52 QVISTGAARD Simon 2004 M DEN Trekanten København (DEN)
53 KERÄNEN Miika 2001 M FIN Kalpaveljet (FIN)
54 OJALA Tuomas 2001 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)
55 ULASEVIČS Antonijs 2001 M LAT
56 KLEŠTŠIN Ivan 2004 M EST Tartu Kalev (EST)
57 SMIRNOV Nikita 2001 M EST Pohjakotkas (EST)
58 WILMOT Benjamin 2002 M NOR Kristiansund FK (NOR)
59 NORRMAN Henrik 2001 M SWE MF19 Malmö (SWE)
60 KARLSSON Neo 2004 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
61 PAHKALA Pyry 2002 M FIN Kyrkslätt IF/UR33 (FIN)
62 LAASIK Oliver 2005 M EST En Garde Haapsalu (EST)
63 VAIKSNORAS German 2003 M EST Tartu Kalev (EST)
64 SOLEHAV André 2002 M SWE FFF Stockholm (SWE)
65 ALLIK Ott 2004 M EST Tartu Kalev (EST)
66 SANI Ville 2003 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
67 ARONOWITSCH Zeev 2002 M SWE DIF Stockholm (SWE)
68 SHAPOVALOV Kiril 2003 M EST SBSK Draakon (EST)
69 SHAPOVALOV Evgenij 2003 M LTU Gintarine spaga (LTU)
70 IVANAUSKAS Domantas 2001 M LTU Gaja-Dvikova (LTU)
70 AFANASSIEV Nikita 2003 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
72 IVASHKOV Ilja 2004 M LTU Gintarine spaga (LTU)
73 1st round TARU Krister Kermo 2005 M EST Tartu Kalev (EST)
74 1st round WESTGAARD Morten Isaksen 2001 M NOR Njård Fekting (NOR)
75 1st round HEIBERG Kasper Mathisen 2004 M NOR Nøtterøy FK (NOR)
76 1st round JIBREUS Herman 2001 M SWE FFF Stockholm (SWE)
77 1st round DARVISH-KOJORI Jonathan 2002 M EST Tartu Kalev (EST)
77 1st round DYRSETH Brage 2001 M NOR Bergens FK (NOR)
79 1st round FILON Demjan 2003 M LTU
80 1st round MASIULIS Regimantas 2002 M LTU
81 1st round STORM-GRAN Jens Joakim 2002 M NOR Bygdø FK (NOR)
81 1st round MYKOLAITIS Ugnius 2002 M LTU
83 1st round KLAVENESS Andreas 2002 M NOR Bygdø FK (NOR)
84 1st round WALLE Henrik Christopher 2004 M NOR Njård Fekting (NOR)
85 1st round VEJLSTRUP Theodor Grove 2004 M DEN Trekanten København (DEN)
86 1st round ZABELIN Eldar 2004 M EST Le Glaive (EST)
87 1st round HOFF Erik 2004 M NOR Bygdø FK (NOR)
88 1st round LEENSON Albert 2003 M EST Le Glaive (EST)
89 1st round KEMEKLIS Pijus 2001 M LTU
90 1st round KIMASK Ritsard 2001 M EST SBSK Draakon (EST)