Back to list

Results

2017 Nordic Championships Epee
EST Haapsalu
September 23, 2017 - September 24, 2017

Epee Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 TARGAMAA Carmen-Lii 2001 F EST En Garde Haapsalu (EST)
2 WRAMNER Natalie 2001 F SWE GoFK Visby (SWE)
3 ABU EID TJULIN Selma 2002 F SWE FFF Stockholm (SWE)
3 PALK Madli 2003 F EST En Garde Haapsalu (EST)
5 TRUUSE Gabriela 2004 F EST Pohjakotkas (EST)
6 SKOBLOV Sandra 2001 F EST IREM (EST)
7 JAAKKOLA Outi 2001 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
8 SMOTSKOVA Zinaida 2001 F EST En Garde Haapsalu (EST)
9 REKUTE Monika 2002 F LTU
10 DOBKEVICA Marta 2001 F LAT
11 PRELA Anna 2002 F EST SBSK Draakon (EST)
12 GLINKIN Karol-Liina 2001 F EST Tallinna Mook (EST)
13 LEBEDEVA Veronika 2002 F EST SBSK Draakon (EST)
13 RITAKALLIO Rilla 2001 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
15 MIKHALEVICH Anhelina 2001 F BLR
16 THIM Lovisa 2001 F SWE UF Uppsala (SWE)
17 SELIVANOVA Amiina Domnika 2003 F EST Tartu Kalev (EST)
18 SJURSETH Isolde 2001 F SWE SAF Solna (SWE)
19 KOMISSAROVA Karoliina 2002 F EST Tartu Kalev (EST)
20 MELLES Anne-Mai 2003 F EST En Garde Haapsalu (EST)
21 TENGESDAL Vilde 2004 F NOR Bergens FK (NOR)
22 ADOMAITYTE Elzbieta 2002 F LTU
23 GOIDIN Carolina 2003 F EST Tartu Kalev (EST)
24 PÖYSTI Laura 2002 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
25 MIHEJEVA Nellija 2002 F LAT Daugavpils BJSS (LAT)
26 BIZANE Juliana 2003 F LAT
27 BESECKA Darja 2005 F LAT Daugavpils BJSS (LAT)
28 STAVICKAJA Ivona 2001 F LTU
29 MELLES Heleri 2001 F EST En Garde Haapsalu (EST)
30 GRABOVSKYTE Lurde 2003 F LTU MK Musketiri (CRO)
31 WATKINS Josephine 2003 F DEN Hellerup FK (DEN)
32 OSTROVSKI Elisabeth 2003 F EST Tartu Kalev (EST)
33 TERHO Liisa 2002 F FIN Kalpaveljet (FIN)
34 STILLER Zarina 2002 F DEN Glostrup FK (DEN)
35 LAGE Getter 2002 F EST Tallinna Mook (EST)
36 SOHLBERG Oona 2002 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
37 WEN Jiayi 2004 F NOR Bergens FK (NOR)
38 DIAKEVCH Katsiaryna 2002 F BLR
39 JEFIMOVA Maria 2001 F EST Pohjakotkas (EST)
40 VASILJEVA Karina 2003 F EST Tartu Kalev (EST)
41 MATSKEVITS Iris Maria 2002 F EST Tallinna Mook (EST)
42 BEIMANOVA Karina 2004 F EST Tallinna Mook (EST)
43 MEURLINGER Nicole 2002 F SWE FFF Stockholm (SWE)
44 GORDON ACHOUR Runa 2002 F SWE FFF Stockholm (SWE)
45 LANNES Susanne 2004 F EST Tartu Kalev (EST)
46 MÅRTENSSON Jenny 2001 F SWE DIF Stockholm (SWE)
47 BER Vanessa 2003 F EST Tallinna Mook (EST)
48 NOVOSJOLOVA Luiza 2004 F EST Le Glaive (EST)
49 SEPP Laura 2002 F EST
49 RAZASCONOKA Valerija 2005 F LAT
51 SCETKO Patricija 2001 F LTU Gintarine spaga (LTU)
52 IVASK Aleksandra 2001 F EST
53 FLEDELIUS Kamma Ramsing 2002 F DEN Trekanten København (DEN)
54 ZARETSKAYA Lizaveta 2003 F BLR
55 KUZMICH Aliaksandra 2001 F BLR
56 TRYNOVA Svetlana 2005 F EST En Garde Haapsalu (EST)
57 BOROVIK Polina 2001 F EST Tallinna Mook (EST)
58 JARUSEVIVIUTE Ema 2002 F LTU CEEB (LTU)
58 KALA Kätlin 2002 F EST Tartu Kalev (EST)
60 BOGDAN Ksenia 2003 F EST
61 KOONIK Kaisa 2003 F EST
62 SAAVALAINEN Hannah 2001 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
63 SIMKUTE Ausrine 2003 F LTU Gintarine spaga (LTU)
64 1st round FORSLUND Johanna 2001 F SWE UF Uppsala (SWE)
65 1st round TRUDSØ Ria 2003 F DEN Trekanten København (DEN)
66 1st round KRIAUCIUNAITE Gerda 2003 F LTU
67 1st round SENIUTAITE Aiste 2002 F LTU
68 1st round KOVALJOVA Alina 2001 F EST SBSK Draakon (EST)
69 1st round PROOSVÄLI Anneli 2006 F EST En Garde Haapsalu (EST)
70 1st round POLJAKOVA Andreane 2002 F EST
71 1st round DENISTSIK Marianna 2003 F EST Pohjakotkas (EST)
72 1st round KARKOLA Kassandra 2001 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
73 1st round BINGELYTE Grete 2002 F LTU
74 1st round GEUST Ingrid 2003 F FIN Kyrkslätt IF/UR33 (FIN)
75 1st round FRIIS RUUD Kaja 2001 F NOR Bygdø FK (NOR)
76 1st round BABENKO Erika-Marija 2005 F LAT
77 1st round SKUROPADSKAJA Kristina 2005 F EST Tartu Kalev (EST)
78 1st round NILISK Kristiin 2004 F EST Tallinna Mook (EST)