Back to list

Results

Gerevich-Kovacs-Karpati
HUN Budapest
March 8, 2014 - March 9, 2014

Sabre Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 KIM Junghwan 1983 M KOR
2 SZILAGYI Aron 1990 M HUN VASAS Budapest (HUN)
3 SAMELE Luigi 1987 M ITA
3 OCCHIUZZI Diego 1981 M ITA
5 DOLNICEANU Tiberiu 1988 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
6 RESHETNIKOV Veniamin 1986 M RUS
7 BERRE' Enrico 1992 M ITA
8 ROUSSET Nicolas 1988 M FRA DIJON CE (FRA)
9 IBRAGIMOV Kamil 1993 M RUS
10 GEMESI Csanad 1986 M HUN GEAC Gödöllö (HUN)
11 HOMER Daryl 1990 M USA
12 FOSCHINI Gabriele 1990 M ITA
13 WON Woo Young 1982 M KOR
14 APITHY Bolade 1985 M FRA DIJON CE (FRA)
15 MONTANO Aldo 1978 M ITA
16 YAGODKA Andriy 1988 M UKR Musketeer Odessa (UKR)
17 GU Bongil 1989 M KOR
18 WAGNER Benedikt 1990 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
19 YAKIMENKO Alexey 1983 M RUS
20 SUNG Junmo 1992 M KOR
21 MIRACCO Luigi 1988 M ITA
22 BAZADZE Sandro 1993 M GEO FC Kutaisi (GEO)
23 DECSI Tamas 1982 M HUN KVSE Budapest (HUN)
23 CASARES Fernando 1980 M ESP
25 KINDLER Maximilian 1993 M GER TSG Eislingen (GER)
26 PUNDYK Dmytro 1989 M UKR Netishyn (UKR)
27 SKRODZKI Adam 1983 M POL
28 CHUNG Hojin 1994 M KOR
29 IGOE Benjamin 1985 M USA
30 MOTORIN Ilya 1991 M RUS
31 SZATMARI Andras 1993 M HUN VASAS Budapest (HUN)
32 LIKHACHEUSKI Aliaksei 1990 M BLR RCPhES (BLR)
33 BUIKEVICH Aliaksandr 1984 M BLR RCPhES (BLR)
34 LIMBACH Nicolas 1985 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
35 SZABO Matyas 1991 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
36 MUROLO Massimiliano 1988 M ITA
37 BADEA Alin 1988 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
38 BOTEZATU Maxim 1990 M RUS
39 SIRBU Dragos 1993 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
40 SPEAR Jeff 1988 M USA
41 SHTURBABIN Oleh 1984 M UKR
41 MORENO Pablo 1989 M ESP
43 SKUBISZEWSKI Damian 1989 M POL
44 PILLET Julien 1977 M FRA STRASBOURG UC (FRA)
45 VAN HOLSBEKE Seppe 1988 M BEL Confrerie Gent (BEL)
46 GALATANU Ciprian 1989 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
47 OH Eunseok 1983 M KOR
48 HONEYBONE James 1991 M GBR
48 VELIKIY Trofim 1991 M RUS
50 DERSHWITZ Eli 1995 M USA
51 MEDARD Julien 1987 M FRA PAU SECTION (FRA)
52 HÜBERS Richard 1993 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
53 BOYKO Dmytro 1986 M UKR Netishyn (UKR)
54 NUCCIO Riccardo 1991 M ITA
55 NGUYEN Xuan Loi 1993 M VIE
56 TOKUNAN Kenta 1987 M JPN
57 GARCIA MIGUEL Marco 1987 M ESP
58 WILLAU Mathias 1992 M AUT FUM Mödling (AUT)
59 ANSTETT Vincent 1982 M FRA SOUFFELWEYE (FRA)
60 ESCUDERO Sergio 1992 M ESP SAMA-M (ESP)
61 ROMANOVITCH Alexei 1989 M BLR Dinamo (BLR)
62 GALUSHKIN Pavel 1985 M RUS
63 GALL Csaba 1989 M HUN GEAC Gödöllö (HUN)
64 BUCUR Madalin 1994 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
65 SCHWARZ Gilbert 1990 M AUT FUM Mödling (AUT)
66 REGULEWSKI Maciej 1990 M POL
67 RAVASZ Etele 1992 M HUN VASAS Budapest (HUN)
68 ZATKO Arthur 1993 M FRA JOUE TOURS (FRA)
69 SCHRÖDTER Robin 1993 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
69 PUY Sebestyen 1991 M HUN VASAS Budapest (HUN)
71 KIM Junghyun 1991 M KOR
72 TO Duc Anh 1996 M VIE
72 SCHRÖDTER Sebastian 1990 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
74 GEMESI Bence 1989 M HUN GEAC Gödöllö (HUN)
75 BARRUYER Philemon 1991 M FRA GISORS 3A (FRA)
76 PROCHNIAK Evan 1991 M USA
77 RATNESWARAN Maiyuran 1990 M GBR
78 MACKIEWICZ Andrew 1995 M USA
79 FISCHL Andrew 1989 M USA
80 BOMKO Ivan 1991 M UKR Cherkasy (UKR)
81 MOKRETCOV Ilya 1984 M KAZ
82 VU Thanh An 1992 M VIE
83 SINGER Martin 1994 M HUN MTK (HUN)
84 REGENT Francois 1987 M FRA BOURGES ESC (FRA)
85 HA Hansol 1993 M KOR
86 CRUTCHETT Alexander 1989 M GBR
87 KOSSUTH Balint 1996 M HUN UTE Budapest (HUN)
88 NAGY Zsolt 1984 M HUN VASAS Budapest (HUN)
89 1st round SOUDERS Peter 1990 M USA
90 1st round MIYAYAMA Ryo 1988 M JPN
91 1st round NAGY Pal 1985 M HUN VASAS Budapest (HUN)
92 1st round ACUNA RAMIREZ Adrian 1996 M MEX
92 1st round ANT Ibrahim Ahmet 1992 M TUR [i] EFE SK Ankara (EUR)
92 1st round OCINSKI Jakub 1993 M POL AZS AWF Katowice (POL)
95 1st round ARAI Kohta 1990 M JPN
96 1st round SHIMAMURA Tomohiro 1984 M JPN
97 1st round GALLI Lukas 1991 M AUT Wiener SC (AUT)
98 1st round STATSENKO Yevgeniy 1992 M UKR KIEW (UKR)
99 1st round LARA Eduardo 1995 M MEX
100 1st round KOCH Domenik 1995 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
101 1st round MOTTERSHEAD Thomas James 1989 M GBR
102 1st round CLARKE Michael 1991 M GBR
103 1st round FIRAT Caglayan Nehir 1992 M TUR TED SK (TUR)
104 1st round ANDO Kohei 1994 M JPN
105 1st round PROSKURA Nikita 1988 M RUS
106 1st round RASKOSOV Dmytro 1993 M UKR KIEW (UKR)
107 1st round TEODOSIU Iulian 1994 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
107 1st round SHACHANIN Siarhei 1992 M BLR RCPhES (BLR)
109 1st round IANCU George 1993 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
110 1st round MILLER Curtis 1992 M GBR Camden FC (GBR)
110 1st round RESTREPO MONSALVE Wilber Alonso 1987 M COL
112 1st round DOLEZAL Jan 1986 M CZE AMU Praha (CZE)
113 1st round NIKOLIC Nikolai 1990 M AUT UFC Wien (AUT)
114 1st round AIYENURO Soji 1993 M GBR Camden FC (GBR)
115 1st round HOSHINO Kento 1998 M JPN
116 1st round AYALA Julian 1992 M MEX
116 1st round WELLER Teddy 1990 M ISV
116 1st round VOYNIKOV Martin 1992 M BUL Slavia (BUL)
119 1st round CSABA Marton Bence 1993 M HUN VASAS Budapest (HUN)
120 1st round FITZ-GERALD Kunihiko 1997 M JPN
121 1st round CONCANNON Stephen 1986 M IRL
122 1st round CORREA VILA Carlos 1996 M COL
123 1st round POPESCU Alexandru 1992 M ROU
124 1st round HOSCHNA Jan 1977 M CZE TJ Slezan Opava (CZE)
124 1st round VEGA Juan 1992 M MEX
126 1st round WACHSBERGER Petr 1992 M CZE Sokol Brno (CZE)
126 1st round CORREA VILA Luis 1996 M COL
128 1st round MOSQUERA BELTRAN Camilo Alfonso 1999 M COL