Back to list

Results

2014 European Championships U17
ISR Jerusalem
February 23, 2014 - February 27, 2014

Epee Women's U17 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 RUSSIA       RUS
1 OKHOTNIKOVA Irina 1997 F RUS
1 YASINSKAYA Kristina 1998 F RUS
1 KASHAEVA Alla 1997 F RUS
1 FILINA Daria 1997 F RUS
2 ITALY       ITA
2 BOZZA Alessandra 1999 F ITA TOISE (ITA)
2 ISOLA Federica 1999 F ITA AS Pro Vercelli (ITA)
2 CAGNIN Beatrice 1999 F ITA Lame Trevigiane M Ettore Geslao (ITA)
2 DE MARCHI Eleonora 1998 F ITA Scherma Treviso ASD (ITA)
3 FRANCE       FRA
3 GUILLON Elsa 1998 F FRA NEVERS CE (FRA)
3 DEPANIAN Fanny 1997 F FRA ST GRATIEN (FRA)
3 TAHE Oceane 1997 F FRA GRENOBLE PAR (FRA)
3 JALLOT Sarah 1997 F FRA
4 GERMANY       GER
4 WEITBRECHT Sophia Felis 1997 F GER [i] UFC Frankfurt (GER)
4 RIEDMÜLLER Vanessa 1997 F GER Heidenheimer SB (GER)
4 TREUDT-GÖSSER Kim 1998 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
4 MESZAROS Noémi 1998 F GER FC Offenbach (GER)
5 UKRAINE       UKR
5 STEPANYAN Nataliya 1997 F UKR Kharkiv (UKR)
5 BLAZHAEVA Anna 1998 F UKR
5 GENOVA Diana 1998 F UKR SVT Sevastopol (UKR)
5 BROVKO Inna 1997 F UKR KIEW (UKR)
6 POLAND       POL
6 MROSZCZAK Anna 1997 F POL RMKS Rybnik (POL)
6 JAGIELKO Justyna 1997 F POL Palac Mlodziezy Katowice (POL)
6 WILASZEK Paulina 1997 F POL SKS Radomysl WLK (POL)
6 ROLEK Agnieszka 1997 F POL AZS AWF Katowice (POL)
7 HUNGARY       HUN
7 BALOG Alexandra 1998 F HUN AVA Bekescsaba (HUN)
7 NAGY Kinga 1998 F HUN DVE Miskolc (HUN)
7 LADANYI Nelli 1998 F HUN Szolnok SI (HUN)
7 MOLNAR Petra 1998 F HUN OMS-Tata (HUN)
8 DENMARK       DEN
8 ESTRUP Christiane Cordelia 1999 F DEN KFK Kalundborg (DEN)
8 WELLMANN Louise 1997 F DEN Hellerup FK (DEN)
8 BORRYE Emilia Cecilie 1998 F DEN Hellerup FK (DEN)
8 JENSEN Anne-Sofie Skaarup 2000 F DEN Hellerup FK (DEN)
9 GREAT BRITAIN       GBR
9 LAWSON Danielle 1998 F GBR
9 MCCARTHY Medora 1997 F GBR
9 STANIER Lydia 1997 F GBR
9 TURLEY Alix 1997 F GBR
10 AUSTRIA       AUT
10 ELMER Luise 2000 F AUT FUL Linz (AUT)
10 FEHRER Stefanie 1998 F AUT FUL Linz (AUT)
10 WAKONIG Theresa 1998 F AUT UWK Graz (AUT)
11 TURKEY       TUR
11 OZKALAYCI Nisanur 1998 F TUR
11 OZTURKMEN Aybuke 1997 F TUR
11 TUNCAN Bagdagul 1998 F TUR
12 ESTONIA       EST
12 ANISSIMOVA Polina 1998 F EST Rünnak (EST)
12 LOIT Karoliine 2000 F EST Musketar (EST)
12 ROOSIMAA Brenda 1997 F EST Tallinna Mook (EST)
12 MANAJENKOVA Liza 1997 F EST Rünnak (EST)
13 SWITZERLAND       SUI
13 SPIEGELBURG Cristina 1997 F SUI ZFC Zürich (SUI)
13 PEGO MAGALHAES Jenny 1998 F SUI SEN Neuchâtel (SUI)
13 EMMENEGGER Manon 1997 F SUI FCZ Zug (SUI)
13 CUGINI Francesca 1998 F SUI LUG Lugano (SUI)
14 SWEDEN       SWE
14 BRECEVIC Nadja 1997 F SWE GoFK Visby (SWE)
14 WERNER Maja 1997 F SWE C4 Kristianstad (SWE)
14 LINDE Åsa 1997 F SWE UF Uppsala (SWE)
14 MÅRTENSSON Elvira 1999 F SWE FFF Stockholm (SWE)
15 FINLAND       FIN
15 MIKKILÄ Inka 1998 F FIN Turun Miekkailijat (FIN)
15 TAURIAINEN Sofia 1997 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
15 SALMINEN Sara 1997 F FIN Habda Helsinki (FIN)
15 HUUSKO Lina 1997 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
16 ISRAEL       ISR
16 AZAROV HIRSH Elena 1997 F ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
16 KANEVSKI Vera Maia Devi 1999 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
16 POLEY Linda 1998 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
16 BOTVINIK Yana 1998 F ISR Club Modiin (ISR)