Back to list

Results

Glaive de Tallin
EST Tallin
March 2, 2012 - March 4, 2012

Epee Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 NOVOSJOLOV Nikolai 1980 M EST Le Glaive (EST)
2 GRUMIER Gauthier 1984 M FRA
3 ALIMZHANOV Elmir 1986 M KAZ
3 PIZZO Paolo 1983 M ITA
5 KAUTER Fabian 1985 M SUI FCB Bern (SUI)
6 IMRE Geza 1974 M HUN
7 JERENT Daniel 1991 M FRA ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
8 FERNANDEZ Silvio 1979 M VEN
9 HEINZER Max 1987 M SUI SEB Basel (SUI)
10 KARDOLUS Arwin 1964 M NED s.v. Zaal Kardolus (NED)
11 MOTYKA Tomasz 1981 M POL AZS AWF Wroclaw (POL)
12 MYRGORODSKYI Ievgen 1986 M UKR Kharkiv (UKR)
13 JIAO Yunlong 1988 M CHN
14 ROTA Alfredo 1975 M ITA
15 SPAUTZ Falk 1990 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
16 FONSON Erwan 1991 M FRA
17 JUNG Jinsun 1984 M KOR
18 BOCZKO Gabor 1977 M HUN BHSE (HUN)
19 NIKISHIN Bogdan 1980 M UKR
20 WILLIS Jonathan 1981 M GBR
21 BLASZYCK Alexandre 1988 M FRA
22 BONNAIRE Jonathan 1991 M FRA ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
23 KHVOROST Maksym 1982 M UKR
24 MEDVEDIEV Vitalii 1983 M UKR
25 SOMFAI Peter 1980 M HUN BHSE (HUN)
26 GUSTIN Ronan 1987 M FRA LEVALLOIS (FRA)
27 ABAJO Jose Luis 1978 M ESP SAMA-M (ESP)
28 TOURCHINE Igor 1982 M RUS
29 TRAGER Matthew 1988 M ITA
30 GAROZZO Enrico 1989 M ITA
31 NISHIDA Shogo 1982 M JPN
32 BOISVERT-SIMARD Hugues 1981 M CAN
33 VERWIJLEN Bas 1983 M NED SC Den Bosch (NED)
34 PARK Kyoungdoo 1984 M KOR
35 FIEDLER Jörg 1978 M GER FC Leipzig (GER)
36 LIMARDO GASCON Ruben 1985 M VEN
37 TAGLIARIOL Matteo 1983 M ITA
38 THOMPSON Soren 1981 M USA
39 BOREL Yannick 1988 M FRA
40 CHARTOVICH Artsiom 1988 M BLR SCAF RB (BLR)
41 REDLI Andras 1983 M HUN Balaton (HUN)
42 ZHANG Chengjie 1987 M CHN
42 TORKILDSEN Sturla 1981 M NOR Njård Fekting (NOR)
44 ALEXANIN Dmitriy 1991 M KAZ
45 ROBEIRI Ulrich 1982 M FRA
46 MATHE Jorg 1982 M AUT FC Vindobona (AUT)
47 MIKOLAJCZAK Krzysztof 1984 M POL St.Szerm Legia Warszawa (POL)
48 BRATTON Benjamin 1985 M USA
49 BAJGORIC Tigran 1983 M CAN
50 VIDEIRA Joaquim 1984 M POR
51 LAHTINEN Alexander 1991 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
52 AVDEEV Anton 1986 M RUS
53 TIKHOMIROV Alexey 1983 M RUS
54 SCHMITT Martin 1981 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
55 JEFREMENKO Mihails 1980 M LAT
56 MATTERN Cody 1981 M USA
57 KURBANOV Ruslan 1991 M KAZ
58 LIMARDO Francisco 1987 M VEN
59 LUCENAY Jean-Michel 1978 M FRA
60 HILLESTAD Ludvig 1988 M NOR Njård Fekting (NOR)
61 STEFFEN Benjamin 1982 M SUI SEB Basel (SUI)
62 AJZENSTADT Ido 1984 M ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
63 GLEBKO Anton 1989 M RUS
64 HARPER Ido 1991 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
65 CAROZZO Stefano 1979 M ITA
66 JUNG Seunghwa 1981 M KOR
67 TREVEJO Ivan 1971 M FRA ST GRATIEN (FRA)
68 BADE Dennis 1985 M FIN Kyrkslätt IF/UR33 (FIN)
69 LIIMETS Aivar 1980 M EST
70 MARTINELLI Francesco 1978 M ITA
71 SAKAMOTO Keisuke 1984 M JPN
72 TISHKO Aleksey 1984 M UZB
73 CIPRIANI Andrea 1989 M ITA Fechtzentrum Berlin (GER)
73 FRISELL Carl 1982 M SWE DIF Stockholm (SWE)
73 ALVARADO HERNANDEZ Mario 1985 M ESP
76 REIN Stephan 1988 M GER Heidenheimer SB (GER)
77 PIASECKI Bartosz 1986 M NOR Bygdø FK (NOR)
78 BINO Gabriele 1991 M ITA
79 PITRA Pavel 1988 M CZE SC Praha (CZE)
80 WATSON Adam 1990 M USA
81 AMBROZ Jakub 1986 M CZE USK Praha (CZE)
82 XIA Jianhao 1992 M CHN
83 LANE Tristan 1982 M GBR
84 GRUNHAUSER Richard 1991 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
85 HORANYI Andras 1986 M USA
86 BOGOYAVLENSKIY Bogdan 1992 M RUS Dinamo-Kazan (RUS)
87 ZAWROTNIAK Radoslaw 1981 M POL AZS AWF Krakow (POL)
88 REIZLIN Igor 1984 M UKR
89 KELSEY Weston 1981 M USA
90 HOFER Nikolaus 1985 M AUT FU Linz (AUT)
91 VUORINEN Niko 1989 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
92 JUSSIFOV Kenan 1990 M EST
93 HEREY Anatolii 1989 M UKR
94 FAVA Alex 1989 M FRA ST GRATIEN (FRA)
95 GUSEVS Gennadijs 1971 M LAT ESPA Daugava (LAT)
96 CHERNYKH Alexander 1976 M KGZ
97 KNEIP Christoph 1980 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
98 LI Zhen 1992 M CHN
99 VELIKANOV Alexander 1988 M RUS
99 KHESIN Alexander 1992 M RUS
101 HIRANO Yoshiki 1989 M JPN
102 NYCZ Mateusz 1989 M POL Piast Gliwice (POL)
103 KARYUCHENKO Dmytro 1980 M UKR
104 TULEN Tristan 1991 M NED s.v. Scaramouche (NED)
105 STAUB Florian 1990 M SUI SEB Basel (SUI)
106 CONFALONIERI Diego 1979 M ITA
107 ALLIKA Marno 1982 M EST
108 SCHWANTES Athos 1985 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
109 MOODY Jimmy 1986 M USA
110 BARDENET Alexandre 1990 M FRA ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
111 CHEN Yadong 1988 M CHN
112 CAPEK Martin 1983 M CZE SC Praha (CZE)
113 SCHMID Sven 1978 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
114 MULTERER Niklas 1988 M GER Heidenheimer SB (GER)
114 FAYEZ Ayman 1991 M EGY
116 STEINBERGER Raphael 1985 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
117 BERAN Jiri 1982 M CZE SC Praha (CZE)
118 KHODOS Sergey 1986 M RUS
119 BRUTTINI Lorenzo 1991 M ITA
120 MARSH Philip 1994 M GBR Bath Sword Club (GBR)
121 LI Guojie 1985 M CHN
122 PRIINITS Sten 1987 M EST En Garde Haapsalu (EST)
122 CANA INFANTE Kelvin 1987 M VEN
124 SIDOROV Denis 1985 M RUS
125 SERAJIAN Abdollah 1988 M IRI
126 MINOBE Kazuyasu 1987 M JPN
127 TIGCHELAAR Siebren 1979 M NED SC Den Bosch (NED)
128 MARK Rainer 1984 M EST
128 YAGHOUBIAN Ali 1981 M IRI
130 AN Sung Ho 1985 M KOR
131 SMITH Dwight 1987 M USA
132 LU Min Nicola 1978 M HKG
133 SEDAGHATY Hamed 1985 M IRI
134 POKORNY Richard 1991 M CZE USK Praha (CZE)
135 ANDRZEJUK Robert 1975 M POL
136 WANG Sen 1988 M CHN
137 BÖHM Constantin 1991 M GER Heidenheimer SB (GER)
138 GUSTAVSSON Christian 1986 M SWE FFF Stockholm (SWE)
139 IBARRA Dario 1994 M MEX
140 LANNO Georg-Marten 1992 M EST Tallinna Mook (EST)
140 ZHANG Miao 1993 M CHN
142 1st round AREDE Pedro 1988 M POR CAE (POR)
143 1st round HARMENBERG Karl 1987 M SWE FFF Stockholm (SWE)
144 1st round SOKOLOV Oleg 1984 M UZB
145 1st round BENNETT Thomas 1986 M GBR
146 1st round UYAMA Satoru 1991 M JPN
147 1st round ADAMEK Michal 1987 M POL AZS AWF Wroclaw (POL)
148 1st round CUPR Michal 1991 M CZE Slavoj Litomerice (CZE)
149 1st round ISCHER Valentin 1990 M SUI SEVM Vevey (SUI)
150 1st round FEROT Francois Xavier 1991 M BEL
151 1st round SUKHOV Pavel 1990 M RUS
152 1st round MUTSENIK Stanislav 1992 M EST Tartu Kalev (EST)
153 1st round LEWIS James 1989 M AUS
154 1st round MAKIIENKO Ievgen 1991 M UKR
155 1st round PRYOR Jason 1987 M USA
156 1st round SJANITA Jurijs 1988 M LAT Daugavpils BJSS (LAT)
157 1st round FERRARIS Luca 1989 M ITA
158 1st round MOERCH Claus 1976 M NOR Bygdø FK (NOR)
159 1st round CASAGRANDE Zaccaria 1977 M AUS
159 1st round BESKIN Grigori 1987 M ISR FFF Stockholm (SWE)
161 1st round HARRIS James 1990 M GBR
162 1st round PERRY Nicholas 1984 M GBR
163 1st round MEJIAS Wolfgang 1983 M VEN
164 1st round CARRILLO Omar 1989 M MEX
165 1st round BORSKY Peer 1990 M SUI ZFC Zürich (SUI)
166 1st round CHAMBERS Benedict 1967 M IRL FFF Stockholm (SWE)
167 1st round KUKKONEN Kasper 1983 M FIN Miekka Miehet (FIN)
168 1st round NAUMKIN Evgeny 1982 M KGZ
169 1st round WU Siu Cheung 1981 M HKG
170 1st round PELLETIER Vincent 1976 M CAN
171 1st round RAZMADZE Spartak 1984 M GEO
172 1st round WOLFSON Kyle 1981 M USA
173 1st round MONDACA HERNANDEZ Carlos Alfonso 1995 M MEX
174 1st round KOLEHMAINEN Hannes 1994 M FIN Kalpaveljet (FIN)
175 1st round IVANOV Michail 1989 M KGZ
176 1st round GAUTHIER Simon 1990 M SUI SESAF Fribourg (SUI)
177 1st round KRUCZEK Piotr 1988 M POL AZS AWF Krakow (POL)
177 1st round DERYABIN Ivan 1993 M KAZ
177 1st round TRUJILLO Erick 1994 M MEX
180 1st round BACKER Fredrik 1987 M NOR Njård Fekting (NOR)
181 1st round GUNPUT Satya 1991 M MRI Clichy escrime (FRA)
181 1st round MADAR Indrek 1972 M EST
183 1st round ABEDI Sadegh 1985 M IRI
184 1st round DOWNES John 1991 M AUS
185 1st round GRYAZNOV Dmitriy 1985 M KAZ
186 1st round VON PLATEN Philip 1988 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
187 1st round SUKHOV Pavel 1988 M RUS
188 1st round AUSTEN Ross 1978 M AUS
189 1st round BOUZAID Alexandre 1981 M SEN
190 1st round AMBROZ Matyas 1986 M CZE USK Praha (CZE)
191 1st round TURNAU Peeter 1994 M EST En Garde Haapsalu (EST)
191 1st round YERUBAYEV Alibek 1987 M KAZ
193 1st round FERREIRA Nicolas 1992 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
193 1st round RUDENKO Sergej 1974 M UKR
193 1st round DI MAGGIO Nicolas 1983 M SUI CAL Lausanne (SUI)
196 1st round BADE Jan 1955 M FIN Kyrkslätt IF/UR33 (FIN)
197 1st round DA SILVA SOUZA Flavio 1989 M SUI CEB Biel/Bienne (SUI)
198 1st round LAI Clarence Ka Tsun 1991 M HKG
199 1st round SCHMID Florian 1985 M AUT FU Linz (AUT)
200 1st round ALLEN Gregory 1972 M GBR Haverstock FC (GBR)
201 1st round HERZBERG Fabian 1988 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
202 1st round JERSOV Sergei 1983 M EST Pohjakotkas (EST)
203 1st round FERAGE Thibault 1988 M BEL CE Bessemans (BEL)
204 1st round SILINS Arturs 1989 M LAT Daugavpils BJSS (LAT)
205 1st round PARAVICINI Giacomo 1989 M SUI SEB Basel (SUI)
206 1st round ADAMOV Anton 1990 M RUS
206 1st round LAMON Sebastien 1987 M SUI SES Sion (SUI)
208 1st round PAHN Henry 1973 M EST
209 1st round LIS Daniel 1988 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
209 1st round ALLIKSAAR Renee 1994 M EST Tallinna Mook (EST)
211 1st round MESSMER Tobias 1988 M SUI SEB Basel (SUI)
212 1st round PARN Martin 1992 M EST Tallinna Mook (EST)
212 1st round MAZANOV Andrey 1974 M KAZ
214 1st round MELNIKOV Sergei 1964 M EST
215 1st round CORDEIRO Joao 1987 M POR CAE (POR)
216 1st round BER Eduard 1975 M EST
217 1st round KERMINEN Antti 1975 M FIN Miekka Miehet (FIN)
218 1st round LEHTONEN Matias 1981 M FIN Kalpaveljet (FIN)
219 1st round ALEXANIN Sergey 1990 M KAZ
220 1st round TSINIS Alexander 1980 M USA
221 1st round THOMAS Gareth 1990 M GBR
222 1st round CIPAR Stefan 1988 M SVK BSK Bratislava (SVK)
223 1st round LAU Kam Tan 1980 M HKG
224 1st round SEIDL Julian 1990 M CZE SC Praha (CZE)
225 1st round LYYTINEN Joonas 1976 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
226 1st round BAKER Matthew 1982 M NZL
227 1st round CASNY Dietmar 1988 M AUT FU Linz (AUT)
228 1st round HEIDECKER Pascal 1991 M CAN
229 1st round SOBOCAN Rok 1971 M SLO
230 1st round NIKITIN Denis 1980 M KGZ
231 1st round SAMUELSSON Anton 1990 M SWE GFK Göteborg (SWE)
232 1st round MELLANEN Rasmus 1993 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
233 1st round LARA Mauricio 1993 M MEX
233 1st round GRÄSBECK Gunnar 1993 M FIN Habda Helsinki (FIN)
233 1st round MIETTINEN Sami 1972 M FIN Kuopion Miekkailuseura (FIN)
236 1st round JANTCHEVITS Vitali 1966 M EST SBSK Draakon (EST)
237 1st round RUSSAKOV Aleksandr 1983 M EST
237 1st round LUNDESGAARD Dan 1966 M NOR Njård Fekting (NOR)
237 1st round EHALA Eduard 1973 M EST